Октомврийски бебета 2018

  • 61 278
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 111
И нашата дребосъчка започна да кашля снощи Sad Май и при нея е от секрети, но не съм сигурна защото не ѝ е запушен носа... Направо не се събирам в кожата си...
Чакам да стане по-приличен час за да звънна на педиатъра да видим какво ще ги правим...
Анастасия, вече се убеждавам че с толкова малки бебета не може да си прекалено предпазлива. Ние на Коледа бяхме при свекърите, свекърва ми кашляше и на следващия ден вече била доста зле, след още един ден баткото вдигна температура... Вярно е че няма как да сме сигурни от къде са се разболяли, но тя е единствения болен човек с който сме се срещали, а преди да отидем при тях изобщо не знаех какво ѝ е положението, разчитам че като е баба на децата ще се усеща сама и не е нужно да я проверявам предварително. Отделно е възрастен човек, като кашля можеше да отмени или поне да не се завира в децата, ама не, тя и бебето грабна от ръцете на мъжа ми... И вчера докато ми кашля по телефона се чуди и диви от къде се е разболял малкия като от 4 месеца не ходи на ясла...
Вярно е че мъжете ни постоянно са сред хора и по всяко време могат да донесат някой вирус в къщи, но това няма как да се предотврати, не може да ги пратим на палатка. Обаче по такъв тъп начин да се разболяват децата, все едно няма още 364 дни в годината в които да можем да седнем да ядем и да пием, идва ми яко в повече. Сега е гадно болно време при нас, чета по родителските групи че детските отделения в града са пълни Sad
Така че гледай си децата и себе си, бебетата са ни на по 2-3 месеца, хайде няма нужда да им тестваме имунитета Sad

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 263
Как правите промивки?
И моята е с хрема и единствено пръскам физиологичен разтвор да ги изкиха. Подкашля, като й се стичат в гърлото..


Аз правя с физиологичен разтвор или Sterimar и после дърпам с електрическия аспиратор за нос, с другия определено не се справям.

# 77
  • София
  • Мнения: 458
Как правите промивки?
И моята е с хрема и единствено пръскам физиологичен разтвор да ги изкиха. Подкашля, като й се стичат в гърлото..


Аз правя с физиологичен разтвор или Sterimar и после дърпам с електрическия аспиратор за нос, с другия определено не се справям.
И аз така- физиологичен разтвор и с обикновен аспиратор. Но при вчерашния случай, когато носът му буквално бъкаше от сополи, обикновеният аспиратор не свърши работа. Добре, че се сетих, че приятелка ми даде аспиратор за прахосмукачка(винаги съм си го представяла като уред за инквизиция)Вчера му направих сефтето- е, голяма работа ми свърши. Два пъти му капнах и сребърна вода в нослето. През нощта не е вдигал температура, а носът му беше спокоен.
Относно забавленията- когато сме покрай него се правим на маймуни буквално. Говорим му някакви неща, той се смее и повтаря звуци. Иначе си седи в шезлонга, там му висят някакви играчки. Много се заглежда в телевизира(не ми харесва особено)

# 78
  • Мнения: 5 111
И нашата дребосъчка бодърства доста, като си седи в шезлонга и я заговорим се счупва да раздава усмивки, почти се смее чак и ни "говори". Въртележката не я впечатлява, но и баткото беше така, на по-късен етап започна да се радва на въртележката, като можеше да я стига чак...
Често чета на баткото докато я кърмя, така действам 2 в 1. Малката много обича да зяпа, обшо взето е най-доволна ако е по гръб на дивана или седнала в някой от нас с лице към стаята. В шезлонга по някое време ѝ писва и започва да скрибуца. Като готвя пък си я слагам с шезлонга до мен и ѝ е много интересно, като и се приспи започвам да я люлея с крак и така успявам да сготвя...
Още не съм извадила акгивната гимнастика, че с нашия батко няма къде да я срожа, за да е в безопасност. Имаме и активно кимче, но сигурно чак на пролет ще го извадя...

# 79
  • Мнения: 630
Препоръчайте ел.аспиратор? Не искам прахосмукачка..

# 80
  • Мнения: 2 224
Как правите промивки?
И моята е с хрема и единствено пръскам физиологичен разтвор да ги изкиха. Подкашля, като й се стичат в гърлото..


С физиологичен разтвор със спринцовка. Не знаех за този метод, новата ни педиатърка така ни посъветва. Изпръсква се със спринцовката в нослето, след което бебето се обръща, така че да изтече. Ние после доиздърпваме с аспиратора, но с обикновен е голяма мъка. Педи-то каза че засега тези промивки са достатъчни, а ако се влоши - инхалации. Имаме такъв уред.

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 263
Препоръчайте ел.аспиратор? Не искам прахосмукачка..

Нашият е този:
https://agu-baby.bg/agucategory/zdrave/daisy.html
Много съм доволна от него, бебка не му се кефи, но вади доста.

# 82
  • София
  • Мнения: 6 726
Леле колко сте писали. Габи вече яде по 140мл. На АМ е изцяло. Бодърства през целия ден, а вечер спи от 12 до 8-9сутринта. На Памперс сме и съм доволна.

# 83
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
За забавленията - слагам я на активната гимнастика, дрънкам ѝ с дрънкалки, бърборя ѝ. Тя направо се разтапя някой да ѝ бърбори, усмихва се смее се, много обича. Обича да я нося изправена така че да си зяпа, и много обича светлинки, елхата я хипнотизира направо.

Относно пазенето, и аз съм на мнение, че с малки деца не може да си твърде предпазлив. Да, лишавам се от това да се замъкнем всички на кафе/ресторан/мол, но просто не ми се рискува в това грипаво време. Мъжът ми работи от вкъщи, и чат пат когато мама е тук уикенда излизаме само двамата. Стане ли Ема на 5, 6 месеца, да се запролети, и ще щъкаме повече и ще започнем да ги водим с нас напред назад.

# 84
  • Мнения: 126
За много години прекрасни мами! Бъдете живи и здрави вие и семействата ви. Да са ви много здравички и усмихнати бебоците. Как прекарахте нова година. Ние си бяхме в къщи. Моята мадамка е хванала мн кофти режим. Заспива в 7ч. и сутрин в 5 вече е кокорчо. Става за едно хранене около 1.30 и докато я храня пак си заспива. Обаче в 5 вече хапва и иска на ръце. Започва да мърмори и да се върти. Та си легнахме в 2 и в 5 вече деня беше започнал за нас. Чудя се дали да опитам да й променя режима или е много мъничка да й се бъркам в режимите. Пък и дори да пробвам нз как ще успея да я задържа будна до 8-9 поне. Тя в 7 вече дреме като  стара баба.

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 263
За много години, момичета! Ние проспахме преди, по време и след новата година. Не реагира на нищо. Имах много мила гледка, след като излезнахме да гледаме зарята над София на една от терасите, кучето се беше качило само при бебето и легнало пред креватчето да я пази от гърмежите. Бяха много сладки.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 317
За много години момичета! Желая най-вече здраве за бебоците, вас и вашите семейства. Аз посрещнах новата година кърмейки и поздравих Самуилчо първи. Нито той, нито батко му се притесниха от бомбите, спяха си сладко 😊

# 87
  • Варна
  • Мнения: 317
Пак съм аз 😊 От днес + общо 17см и +3400 гр за нашите скромни 3 1/2 месеца или друго яче казано 62 см и 5800.
Един бърз въпрос на страни ли слагате да спят бебетата ви или по гръб? Сами не връща храна почти никога, легнал пък въобще, но все още го слагам на една страна. Но той пък си шава и го намирам по гръб въпреки подпирачките... Та се чудя?!

# 88
  • Мнения: 991
За много години и от мен!Да сме живи, здрави и много щастливи!😊
Ние спинкаме по гръб.
Днес бяхме на контрола,вече сме 58см и 5700гр.Бебка е нощна птичка,също като батко си.Заспива след 12, буди се сутринта около 7.30 само за закуската и си доспива до 11.30. Рапорт даден,сладки сънища от нас! 😊

# 89
  • Мнения: 630
За много години!
За сложилите първата 6-валентна вакскна - забелязвате ли бебетата ви да са станали по-поспаливи?
Откакто я ваксинирахме, започна са прави по-дълги нощни паузи, та чак 2 хранения отпаднаха. Може и да е съвпадение.

А по колко капки Витамин Д давате?

Общи условия

Активация на акаунт