Октомврийски бебета 2018

  • 61 295
  • 758
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 59
Здравейте на всички мами!Рядко съм писала във форума,но реших да се включа,чета всичко с интерес.Моята кукличка София се роди на 01.10 с тегло 2870,50см.Вече тежим 6100 и 61 см.Кърмих я до втория месец и сега е изцяло на АМ.До сега всички ваксини са ни поставени,предстои последния прием другия месец.Слава богу ги понесе добре,въпреки че всеки път съм със свито сърце от това боцкане в краченцата.Преди две седмици я захраних с плодово пюренце,сок не съм давала.Хапва си го без проблеми,така съм захранила и сестра  и преди 12год,въпреки че сега повечето захранват по-късно.Вечер заспива в 21.00 и се буди сутрин в 8.00.Хапваме по 150мл през деня и само последното хранене ни е 180мл.Искам да ви попитам на вашите бебчета появи ли им се белег от БЦЖ на лявата ръчичка,ваксината е бита в родилното още?На нас вече три пъти набираше и се пукаше раничката,вече хвана коричка и се образува белега.
И на моята дъщеря и остана белег- не беше рана, но просто си личи къде е боцкана... не зная защо, на сина ми му няма нищо.
По повод захранването, мисля да започна към средата на 4-ти месец т.е. Някъде през Март по схемата зеленчук, каша, плодове, месо и т.н
Да се похваля- научихме се със залъгалка да се утешава Simple Smile Знам, че звучи странно да се радвам, но беше започнала много да си яде ръчичките, откри и палчето, а него след време няма как да й го скрия Simple Smile Мъка беше до като открия подходяща залъгалка- не ги искаше изобщо, но ето от 3-ят месец вече си хареса една Simple Smile

# 331
  • София
  • Мнения: 6 726
Моята дъщеря е родена на 02.10. Има вече белег лек не се е пукал не е набирал. Колкото до захранването многоооооооооооо и е рано Simple Smile

# 332
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Тъп въпрос - на рамото е тоз белег нали? Мен цял живот ме реваксинират и така о нямам белег.

# 333
  • Мнения: 304
Много странно, и при нас има епидемия, но щом детето е здраво му се слага ваксината. Ние ваксина не сме пропуснали, Само ротарикса нали е пожелание не знаехме, че предварително трябва да заявим и затова чак в 4 месец ще я сложим.

# 334
  • София
  • Мнения: 6 726
Тъп въпрос - на рамото е тоз белег нали? Мен цял живот ме реваксинират и така о нямам белег.
Аз също нямам ахахаха. Да на рамото е

# 335
  • Мнения: 10
Да белега е на лявото рамо.Нашата лична лекарка каза,че при някои дечица е по бурна реакцията,при други не.Но е хубаво да има белег,за да не ни боцкат отново при проверката на 7-мия месец.Та и др месец последно и чак на годинка ваксина.

# 336
  • Мнения: 128
Ема първият месец качи 1 кг, после 760 гр, после 500, сега 330. Изобщо не изглежда слаба въпреки това. Педиатърката е доволна от нея, не я притесняват кг. Накаэили иначе вече е нормално да качват по-малко, сравнено с първите месеци. Ема върви със същите темпове като брат си. И аз и баща им сме слаби, та така.
на кърма ли сте или на Ам? Не са ли малко тези 330гр за 3ти м.

# 337
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
На кърма, има в изобилие. Ами малко са като ги сравниш с предните месеци, но реално тя и нормата вече не е като в началото, нормално е да качват по-малко. Първите 2 наддаде супер, 3-ия 500, 4-ия са вече тези 330. Като я измерих 2 дни по-късно, след като измерих 330 беше качила още 70 гр за 2 дни, тоест те качват с различни темпове. Сега кара 5-ия си месец, ще видим колко ще качи. А малката не изглежда слаба, има си гривнички и гънки, много е жизнена и активна, пишка и ака редовно, та и личната и аз не се притесняваме. Баткото пак качваше по същия начин и сега на 2 г е 10 кила и нещо, дребос. Ген, ние с баща им сме слаби също.

Ема първият месец качи 1 кг, после 760 гр, после 500, сега 330. Изобщо не изглежда слаба въпреки това. Педиатърката е доволна от нея, не я притесняват кг. Накаэили иначе вече е нормално да качват по-малко, сравнено с първите месеци. Ема върви със същите темпове като брат си. И аз и баща им сме слаби, та така.
на кърма ли сте или на Ам? Не са ли малко тези 330гр за 3ти м.

Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 11:17 от blondie_anna

# 338
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Мамчета имам един въпрос давате ли нещо превантивно на бебчетата си сега покрай тази грипна епидемия ,защото мен ме боли гърлото свекър ми е болен звънях на ЛЛ  и тя ми каза да съм си миела ръцете и да ходя с маска 😱

# 339
  • Мнения: 10
Моята сетра и мъжа и бяха болни от този грип,имат бебенце на 1месец,личната и е казала да дава превантивно само витаминC за бебета.

# 340
  • Мнения: 630
Нищо не давам, превенцията ми е никакви гостита, молове и супер маркети, разходки само навън.


# 341
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Нищо не давам, не ходим точно сега по молове, магазини и ресторанти и тн, разходки само навън.

# 342
  • Мнения: 126
Мамчета имам един въпрос давате ли нещо превантивно на бебчетата си сега покрай тази грипна епидемия ,защото мен ме боли гърлото свекър ми е болен звънях на ЛЛ  и тя ми каза да съм си миела ръцете и да ходя с маска 😱
И ние вкъщи така първо мъжа ми, после свекъра и сега аз. Всички ходим с маски и са изолирани само аз няма как да се изолирам, но мъжа ми е вече по-добре и вечер той спи с нея, аз в другата спалня. От днес и даваме 2 пъти дневно вит.Ц по съвет на педиатърката, те имат близнаци на 7 месеца и каза, че вече няколко дни това им дава. По-стриктна хигиена, излизам да кихам и кашлям на терасата, проветрявам на всеки час и това е. И се моля всичко да е наред с бебчо. Мн ми е притеснено.

# 343
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Благодаря ви Simple Smile и аз на своя глава и взех вит.Ц колкото и да е то се води противо възпалително па ЛЛ НЕКА МИ КАЗВА МИИ СИ РЪЦЕТЕ НЯМА СТРАШНО

# 344
  • Мнения: 126
Мами да споделя, че умирам от притеснение. Въпреки мерките, които писах по-горе малката май прихвана. Усещам, че е хремава и снощи татко й каза, че 2-3 пъти се е закашляла. Рази сутрин още в 8 бяхме пред кабинета. Прегледа я док и каза, че само нослето всичко др е ок. Попитах го дали да правим снимка и кръвни, бях решила да настоявам, но каза категорично няма нужда. Много се надявам да е прав. Изписа ни стеримар, капки гентазон, което се оказа, че било антибиотик. Сега това мн ме притесни, имали някоя мама, която ги е ползвала на толкова малко бебе? И сироп за кашлицата Стодал. Температура няма да чукам на дърво. 🙏 И да попитам ползвали ли сте стеримар? Аз лятото като бях бременна си пръсках, но понеже струята е силна ми разкърви носа. Сега този бебешкия дали е по-слаб? Страх ме е да пробвам, иначе й капя физиологичен разтвор.

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 13:44 от Nelly1992

Общи условия

Активация на акаунт