Октомврийски бебета 2018

  • 61 572
  • 758
  •   1
Отговори
# 480
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
И наш младеж е качил 400грама и никакви сантиметри - 7750 68см беше на 5 +2 седмици. Ама не се спира, пълзи смело назад, иска да стои прав и изобщо доста повече енергия хаби вече.
Чудя се плодове или каши първо аз

# 481
  • София
  • Мнения: 97
И ние днес бяхме на консултация. На 5 месеца и 1 седмица е 7500 гр и 64 см. Качила е 800 гр от миналия месец и 3 см. Сложихме една синфлорикс ваксина и ни остават по една от двете още, защото бием всеки път само по една и малко се проточи във времето, но мисля, че така е по-добре. Вече си ядем на обяд зеленчуково пюре, като педиатърката ми каза да почвам да слагам по 1/4 жълтък през ден към пюрето. Засега само тиквата с картоф св харесва. Всичко друго е мъка. И плодово пюре давам следобяд между храненията по 1/3 бурканче. Обожава ги. Педиатърката ми каза един месец след въвеждането на пюрето като хранене да въведа и едно хранене с каша. Иначе продължавам да си давам витамин Д и май това е засега. Другият месец имало задължително изследвания за кръв, урина и май някакъв ехограф.

# 482
  • Мнения: 1 333
Да се отчетем и тук - днес сложихме последната шествалентна ваксина, остава само още една Синфлорикс другата седмица.
На 5 месеца и половина вече е 7800гр и 71см. Обсъдих с педи проблема, че от няколко седмици се буди често нощем и спи неспокойно, явно не му стига храната. Разликата с миналия месец е 500гр, ноо той днес беше ял преди прегледа.. така че не е качил много 😒
В тази връзка педи каза в следващите дни да въведа 2-3 плода, за да може да вкарам и кашите след това.
В началото на 5ти месец започнах да захранвам със зеленчуци и вече има въведени тиква, картоф, пащърнак и карфиол. Давах и морков, но от него получи обрив по коремчето и ще пробвам пак след около месец.
Иначе се радваме на хубавото време и често излизаме на дълги разходки - вече с летния кош 😊
Браво! Добре е детето. Ти колко искаш да качва? Вече стават по-енергични, движат се, нормално е 500-600 грама. Аз знам че на 5 месеца трябва да си е удвоило килограмите от раждането. Например, ако е родено 4,трябва да е е 8. Това ми го каза педиатър по повод едноседмично разтройство, което имахме. Бях притеснена да не отслабнем. И сантиметри те ми са добре. Ние сме на 5 месеца 64см. И 6500кг. Не изглежда нито слаб, нито нисък. И аз започнах да захранвам вече четвърти ден.
Мен не ме притеснява това колко е качил - важното е, че е качил, проблема при нас е,че от 2-3 седмици започна да спи неспокойно и да буди защото е гладен, а той още на месец и половина си махна нощното ядене и не искам пак да му го вкарвам. Затова ще започвам да вкарвам плодове, за да мога да въведа и каша скоро и да се засища повече.

# 483
  • Мнения: 5 112
Не е задължително да е гладен, може да тръгват зъби. На баткото като тръгнаха първите зъбчета по 5 пъти само през нощта го кърмех, а наддаваше по кило и половина, не беше като да не му стига.
И ние тази седмица слагахме ваксини, на четири месеца и половина е 7700 гр и 70 см. За пет седмици е качила 500 гр и 5 см. Педиатърът каза че е екстра и да не я мисля. Другата седмица трябва да започнем захранването.

# 484
  • Сливен
  • Мнения: 14
Здравейте, моята бебка е родена на 10.10.2018 г. и започнах захранване със зеленчукови пюренца, които аз й приготвям на 20.02.2019 г т.е. 4 месеца и 10 дни., аз следвам схема на захранване от книгата "По-здрави бебета", започнахме с морков, тиква, сладък картоф, пащърнак и грах, а от плодовете съм въвела само ябълка и круша. До 4 месец я кърмих, но след 2рия месец започнах да я дохранвам с АМ, понеже кърмата не й стигаше. В момента сме на АМ и зеленчук на обяд, а следобед между храненията давам малко плодово пюре. На 15.03.2019 г. бяхме на консултация и тежеше 6.600кг. 66см. Та искам да попитам дали някой следва моята схема и дали и на вас педиатрите са ви препоръчали да започнете с плодови сокчета, а не със зеленчуци?

# 485
  • Мнения: 45
Та искам да попитам дали някой следва моята схема и дали и на вас педиатрите са ви препоръчали да започнете с плодови сокчета, а не със зеленчуци?

Нашия младеж е роден на 12.10.2018г. , ЛЛ ми каза да започна със сокчета и след 14 дни да започна със зеленчукови пюрета, просто изчаках този интервал от време да мине и дадох директно пюрета - от 1-ви март. Захранила съм с морков, картоф, тиква и тези дни ще дам сладък картоф. Не съм въвела много зеленчуци, не бързам, а и изоставаме с ваксините и 3 дни  преди  и 3 след ваксина не давам нов зеленчук.

# 486
  • Сливен
  • Мнения: 14
Да, за да се избегнат допълнителни смущения, ако има непоносимост към някоя храна. Ами аз въвеждам нов зеленчук през 4, 5 дни, засега всичко ни е наред, не сме имали странични реакции от никоя храна, не съм давала картоф, защото е посочен в табличката след 1 годинка, незнам поради каква причина.

# 487
  • Мнения: 317
Глупости! В коя таблица? Тиква, картоф и морков са едни от първите зеленчуци, с които се препоръчва захранване. По-скоро съм склонна към морков да прояви алергия, отколкото към картоф. Ако ти е налесно снимай тази таблица искам да видя какво друго пише.

# 488
  • Мнения: 991
Аз имам една книжка вкъщи за захранването дадена от приятелка,ако ви снимам рецептите в нея може да паднете от смях.В нея доста от рецептите са с добавена захар, което за мен е просто абсурдно.Никакви безумни схеми не могат вече да ме впечатлят.Simple Smile
veselushke,можеш спокойно да му даваш картофче на бебчо,има родители даже започват захранването с него.Wink

# 489
  • Sofia
  • Мнения: 263
.Та искам да попитам дали някой следва моята схема и дали и на вас педиатрите са ви препоръчали да започнете с плодови сокчета, а не със зеленчуци?

Ако моята педиатърка ме беше посъветвала да започна със сокчета със сигурност щях да я сменя на момента.

# 490
  • Sofia
  • Мнения: 263
Извън темите за захранването, имам въпрос. Мислили ли сте от кога да се връщате на работа? И ако не ви приемат в ясла какъв вариант ще използвате?

# 491
  • Мнения: 991
Първият ми работен ден е 1ден след 2рия рожден ден на бебка,а яслата вече е платена и ни се пази място.Остава да реша колко часа ще работя и как ще ги разпределя през седмицата,но за това има време да помисля още.

# 492
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Извън темите за захранването, имам въпрос. Мислили ли сте от кога да се връщате на работа? И ако не ви приемат в ясла какъв вариант ще използвате?

Ако ни приемат в държавна ще го пусна с 2та месеца отлагане и тъй.
Ако останем с вариант частна ще мисля кога, ама до 2 години не мисля да стоя.

За захранването - Маги Пашова не трябва да се чете като библия, тъй като бая от нещата й търпят критики като теории. Има добри идеи, ама трябва да се чете критично Grinning

# 493
  • София
  • Мнения: 97
За първи път чувам това за картофа. Аз започнах с него и много добре се понесе. Въвела съм още бял морков, оранжев морков, тиква и днес пащърнак. Аз въвеждам на всеки три дни нов зеленчук. Иначе от плодовете засега ябълка и банан и много се харесват. Сокове не мисля скоро да давам. Гледам по-често вода да предлагам

# 494
  • Мнения: 5 112
Сокове баткото пропи в яслата.
Маги Пашова като я чуя и получавам тикове Joy
С картофите единствения проблем за който съм чувала е съдържанието на нитрати, заради което трябвало да не се дават пресни картофи на децата.

Общи условия

Активация на акаунт