Октомврийски бебета 2018

  • 61 303
  • 758
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 813
Здравейте мамчета имам нужда от помощ вече сме на 5+ няколко дни до момента сме яли морков ,тиква,картоф,карфиол,пащърнак и зелена чушка моля вии помагайте какви още пюрета да правя и мога да давам ,а и другото почтии успяхме да заместим едното хранене с пюре
Батат, броколи, тиквичка
Аз давах и спанак, ябълка, круша и банан, а днес му направих оризова каша. Правя и различни комбинации от вече дадените за разнообразие.

# 541
  • Мнения: 5 112
Аз знам до годинката без ягоди, къпини, малини и червен пипер, до 3 години без патладжан. Това от зеленчуците и плодовете.
Иначе до годинката без яйчен белтък и без прясно мляко. След годинката прясно мляко може в храни да се слага, но да не се дава за пиене до 3 години.
Това си спомням от инструкциите на педиатъра.
С баткото като си изчерпих въображението какво да му давам, погледнах на детската кухня менюто, въведох масовите неща (например домат, зелени подправки) и го записах на кухня, но вече бях въвела и месо.

# 542
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
имам още едно бързо въпросче при навършени 6месеца ли се използва АМ 2-ка Simple Smile ние сме на Аптамил

# 543
  • Мнения: 128
Ние сме на 6м и тежим 6700кг и 64см.. Simple Smile родена 2760/49см..

# 544
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
имам още едно бързо въпросче при навършени 6месеца ли се използва АМ 2-ка Simple Smile ние сме на Аптамил

След като навърши 6 месеца, довършхме кутията 1ца и продължихме с 2ката.

# 545
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Да отчета един пълзящ младеж Grinning
Вече и напред, че до сега само назад се придвижваше Grinning Седи вече сравнително стабилно.
Захранването му е на пауза, че беше малко болен, ама съм вкарала първите зеленчуци остава ни само батат и четири плодчета и тез дни малко каши и от другата седмица месце евентуално, ако не ни мине котка път Grinning

# 546
  • Мнения: 991
Вълшебство,честити ви пълзящи крачета!Твоя младеж май ще проходи преди първата годинка.
Аз осуетих опитите на баткото да я захрани с плодово мляко и си хапваме от няколко дни тиква.Относно болестите,край нямат при нас.Почти всичко прехваща от градинарчето,в момента лекуваме конюнктивит.

# 547
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Не го свърта хич на едно място младежа, умира от кеф да стои прав, постояно се опитва да изпъне краката. Лошото, че и като го къпем е същата работа Grinning
Иначе ние с баща му бяхме болни, та или от нас или някъде го настинахме на туй лъжливо време.
Ма днес бяхме на контролен преглед, та са добре нещата.

# 548
  • Мнения: 304
Ние също се разболяхме, тъкмо ме убедиха да почнем да излизаме с градския транспорт и няма и три-четири пъти да сме излизали и ни хвана вирус. Не е страшен обаче, само сополки има бебето, аз бях по зле, но вече оздравях без да съм взимала лекарства.
След като ни помина започнах да захранвам с тиква, много въпросително я възприемаме все още. Майка ми реши, че за да яде детето ще му пуска клипчета от телефона и то верно яде и то немалко, но според мен сега идеята не е да се нахрани, а да се запознае с новите вкусове, което с клипчетата малко се обезмисля. Как са вашите бебчета, харесват ли си манджичките Simple Smile

# 549
  • Мнения: 813
 При нас е голяма борба от почти месец вече. Отваря уста, слагам лъжичка пюре, затваря я и го избутва с езика навън. Сякаш има желание, но не може да се научи как да яде. Grinning След няколко лъжички се ядосва, започва да мрънка и до там с яденето. От няколко дни пробваме купени пюрета и тях сякаш повече ги яде Cry а толкова исках аз да му правя всичко...
 В сряда сме на консултация и ще се отчетем Hug

# 550
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
И при нас - хем не ги плюе, хем само на първите 4-5 лъжички отваря уста. Днес 125грама ги яде 30минути минимум. Ясно ми е, че тепърва свиква и не бързам за заместено, ама след туй не си иска млякото. Та се надявам като включим месо, подправки повече да хапва с кеф.

# 551
  • Мнения: 2 224
Ние също се разболяхме, тъкмо ме убедиха да почнем да излизаме с градския транспорт и няма и три-четири пъти да сме излизали и ни хвана вирус. Не е страшен обаче, само сополки има бебето, аз бях по зле, но вече оздравях без да съм взимала лекарства.
След като ни помина започнах да захранвам с тиква, много въпросително я възприемаме все още. Майка ми реши, че за да яде детето ще му пуска клипчета от телефона и то верно яде и то немалко, но според мен сега идеята не е да се нахрани, а да се запознае с новите вкусове, което с клипчетата малко се обезмисля. Как са вашите бебчета, харесват ли си манджичките Simple Smile

Chipunche, това с клипчетата хич не е добра идея. Ще свикне така и после край. Идеалното е, ако детето яде без да се разсейва от телевизия, таблети и играчки. Аз така бях почнала с голямата ми дъщеря понеже не искаше да яде и действително за две години в много случаи само песнички от YouTube са ме спасявали. Едва напоследък я отучих, но пак много често се налага да измислям някакви игри и занимавки, иначе се отегчава и не иска да яде. С две думи - лош навик е това и ако не е крайно наложително, по-добре не го прави.

Обещавам щом намеря малко време да дам малко информация и за бебка. Поздрави на всички.

# 552
  • Мнения: 45
При нас няма драма Grinning , хапва си лакомо детето. Моркова, тиквата и  тиквичката много, много не ги тачи, но когато са в по-малко количество в комбинация с любимия му картоф няма проблем, яде по 100 гр. горе-долу и след това му давам 60 мл АМ, не бързам да замествам хранене. Въвела съм почти всички зеленчуци за възрастта и другата седмица може би ще дам банан.

# 553
  • Мнения: 630
По каква схема захранвате?

# 554
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Зеленчуци-плод-каша-месо-жълтък-глутен

Нещо в тоз ред на мисли.

Общи условия

Активация на акаунт