Октомврийски бебета 2018

  • 61 276
  • 758
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 541
Chipunche как изглежда екземата ? И на нас ни се появи на крачето леко червено и малко по грапава кожата , не е имал контакти с животни , не мисля че е би станало от храна или греша?

# 616
  • Мнения: 317
Не вярвам. Тъй или иначе ще ти изпишат кремче, фенистил или нещо от този род. Ако не е нещо сериозно не се занимавай с доктори, само гадаят. Аз съм чувала, че е опасно да се тестват малки деца, защото може да се заразят. Нали им драска по ръцете пробите, затова и не правят. Кръвен тест едва ли ще покаже. Мажи с каквото имаш, здраве, или нещо друго, ще мине, само забележи за себе си да знаеш от какво се получава. Аз така бих постъпила. Надявам се да не ти прозвучи несериозно.

# 617
  • Мнения: 541
А да ви питам за водата , каква давате? От чешмата аз не давам , знам и че не трябва да е минерална,а изворната има толкова голяма разлика в състава една от друга. И аз преварявам изворната , но се замислям дали да продължавам 🤔

# 618
  • Мнения: 45
А да ви питам за водата , каква давате? От чешмата аз не давам , знам и че не трябва да е минерална,а изворната има толкова голяма разлика в състава една от друга. И аз преварявам изворната , но се замислям дали да продължавам 🤔

Аз давам bebelan, става да директна консумация без преваряване.

# 619
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Месо - и домашно, и купени като пътуваме.
Домашните ги варя, пасирам и замръзявам на порциики във форми за лед.
Вода давам Бебелан, никога не съм я преварявала.

# 620
  • Мнения: 541
Може ли да ми снимате съдържанието на водата зада търся подобна тук в Англия Simple Smile

# 621
  • Мнения: 5 111
Филтрирана през кана Брита и преварена в термокана (има 3-минутна програма преварямане).

# 622
  • Мнения: 2 224
Може ли да ми снимате съдържанието на водата зада търся подобна тук в Англия Simple Smile

Аз не мога да помогна тъй като не съм в България, но на етикета не пише ли, че е подходяща за бебета? При нас е така.

Ние вкъщи имаме пречистващо устройство за вода и давам такава, но преварена. Скоро ще спирам да преварявам.

Последна редакция: вт, 30 апр 2019, 15:07 от Anastasiya_S

# 623
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Аз се чудя кога мога да давам филтърна без да преварявам.

# 624
# 625
  • Мнения: 2 224
Аз се чудя кога мога да давам филтърна без да преварявам.

Ами аз ще преварявам докато ми писне или докато се случи, че ми трябва веднага, а нямам преварена 😊 Скоро ще престана, няма цял живот да преварявам.

# 626
  • Мнения: 5 111
Когато започнат да ядат повечко пресни несготвени храни, по мое мнение преваряването на водата става излишно. За сега на малката съм ѝ давала само пресен банан и авокадо. Не беше много очарована Joy

# 627
  • Spain
  • Мнения: 3 750
А да ви питам за водата , каква давате? От чешмата аз не давам , знам и че не трябва да е минерална,а изворната има толкова голяма разлика в състава една от друга. И аз преварявам изворната , но се замислям дали да продължавам 🤔
Рената погледни на упаковките , при нас няма специална вода, на повечето пише че са годни за приготвяне на биберон .
 Момичета, аз искам да питам имали от вас такива които кърмят още? Аз съм леко стресирана от този бърз темп на захранване..явно тук  в Испания е  доста наложен и тези бързи измествания на млечни хранене. Защо така бързо трябва да се прави ? В общи линии понеже се дърпам на това изкуствено отказване от цицата 😜 я карам доста бавно. Мая яде максимум по 100гр плод- не че я спирам , тя самата не иска..преди обед изпива един биберон с мляко с безглутенова каша , но повече от 120 гр не иска. Наброявам поне 7 кърмения ..средно през 3 часа, но има кърмения,  в които суква минутка и се отказва. Та мислите ли че трябва да разреждам кърменията? Иначе върви добре, не наддава много  , но на 6 месеца беше 8 кг , което си е добре.
Анастасия и при нас захранват с бульон зеленчуков и после директно ми каза по 2-3 зеленчука да вкарвам . Аз се изумих и ще си карам по български..а за готовите пюрета тук има само многокомпонентни. С по един зеленчук или плод почти няма и за това се опитвам да правя нещата сама. Като въведа няколко зеленчука ще давам и купешки. За сега плодовете ги давах натурални, като само пюре със смес с праскова дадох купешко, защото още няма пресни

Последна редакция: ср, 01 май 2019, 02:04 от Ада Деспейнада

# 628
  • Мнения: 317
Аз се чудя кога мога да давам филтърна без да преварявам.
Аз съм давала, нищо не му стана. Нашото момче предпочита да пие от чаша, не че може 😊, и като ни види всички наредени с чашите и той иска. Та това му е и пиенето на вода, иначе от биберон не иска, нито чай, само мляко признава. С лъжичка също пие.

# 629
  • Мнения: 5 111
Изместват се млечни хранения, защото те са по-калорични и с по-малко нутриенти, сравнено с твърдата храна. Бебетата след шестия месец се нуждаят от повече нутриенти и не чак толкова много калории.
На сайта на СЗО има табличка колко и в какви количества трябва да са твърдите хранения по месеци.
Нашата мома според мен вади първите два зъба, заради което си върна ранното сутрешното кърмене между 4 и 6 ч. Така ѝ стават 4 кърмения на ден, обяд 190 гр зеленчуково с месо и вечеря 200 гр безглутенова каша с плодово пюре. (кърмене - кърмене - 12 ч пюре - 15 ч кърмене - 18 ч каша - 21 ч кърмене) На 6 месеца е точно. Тежеше 8 кг на 5 месеца.
Като стане на 7 месеца ще заместим закуската с глутенови зърнени култури с масло и сирене.
А в близките седмица-две възнамерявам да я запиша на кухня.

Общи условия

Активация на акаунт