Хазартна зависимост

  • 4 397
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
Здравейте, казвам се Надя и съм хазартно зависима.
Имам много неща, които да споделя, така че съжалявам, ако пиша хаотично.
Та...играя две години онлайн на рулетка. Както предполагам повечето, всичко започна безобидно. Залагах малко, печелих или губих малко съответно. Така половин година. След серия семейни сътресения и оставане без работа нещата се влошиха. Взех да вкарвам много пари от заделени пари, естествено-изгубих ги. Оттам нататък за мен съществуваше една единствена цел-да възвърна загубеното. Естествено и това не се случи-затънах още повече. В момента дължа пари на всички приятели и роднини, дължа един куп бързи кредити. За месец изпопродадох и изпозаложих в заложни къщи всичко ценно вкъщи-хладилници, печки, климатици. Вчера когато загубих парите и от последното, което можех да продам вкъщи осъзнах, че съм стигнала дъното. Идея нямам как мъжът ми не ме е напуснал все още, този човек трябва да вземе златен медал по търпение.
Четох мнения по форуми и искм да кажа на всички имащи или нямащи този проблем. Това е болест, това е личностно разстройство. Не, ние не можем да се спрем сами, както се заблуждавах от година насам.
Повярвайте ми, имам чувството, че в мен живеят две коренно различни жени. Всъщност никакво чувство не е, а шибан факт. Нормалната Надя е рационална, обмисля всеки свой ход поне по 10 пъти преди да го направи. Нормалната Надя е весела, оптимист, може да се зарадва и на откъснато от улицата цвете. Нормалната Надя е спокойна, уравновесена, тя с цената на всичко запазва спокойствие в кризисни ситуации. Нормалната Надя оценява всичко, което има. Другата Надя лъже, краде от близки пари, обвинява всички, но не и себе си. Другата Надя мисли само за пари и за Играта и си въобразява, че има „силата” са оправи всичко. Другата Надя е всичко, което нормалната не е. Всичко лошо имам предвид.
Ако има други, които искат да споделят, пишете. Ако Сте.някой, който иска само да ни псува-отворете си друга тема. Нека тази е за нас-тези, които имаме нужда от помощ. Хулейки ни няма да ни помогнете, а и няма да станете по-силни, повярвайте ми.
И така, аз съм Надя, една маниакално хазартно зависима, която търси приятели, с които може да говори. Естествено, не очаквам с това да приключи лечението ми. Смятам да ходя на психолог, тъй като не мога да се справя сама.
Здравей Надя,
Наскоро разбрах ,че приятелят ми , с който сме заедно почти година има хазартна зависимост. Един ден просто ми звънна и поиска да изтегля кредит , защото си е заложил вещите. След това последваха още кредити и още..и постоянно лъже само и само да му дам пари.Той също е почти на дъното, а заедно с него и аз потънах в дългове.Всеки път си казвах ще спре това е за последно, но няма спирка.Та мисълта ми е от гледна точка на зависим човек към хазарта какъв съвет би ми дала , за да се опитам да му помогна.

# 31
  • София
  • Мнения: 971
Здравей Иванова. За съжаление не можеш да направиш абсолютно нищо за за му помогнеш, особено, ако той мисли, че няма проблем. Помага се на зависими, които са осъзнали, че са на дъното и искат да се оправят. А това е много дълга и всекидневна борба от страна на зависимия. Провеждат се сбирки като на анонимни алкохолици, само че за хазарт. Наистина е трудно и почти непосилно, откъсването от този порок. Помисли си дали ще имаш сили и психика да издържиш....

# 32
  • Мнения: 2 002
https://www.facebook.com/zavisimostplovdiv  - Надя, днес открих това. Дано ти помогне! Успех! Стискам ти палци!

Общи условия

Активация на акаунт