КГБ = Клуб на Готините Баби - 193.

  • 49 782
  • 737
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 250
Привет девойки Hug
Фло, не сме се и съмнявали, че ще всичко ще мине повече от успешно.
При нас уикенда привърши. Утре отново на работа, училища, армия и ...кухня #Crazy
Но понеже пък вие сте си вкъщи и сега си лапате, това за което се трудихте през есента, да ви дам малко нещо за четене. Щото колкото повече, толкова повече , нали Simple Smile


През 1914 г. лейтенантът от канадската армия Гари Коулбърн купил за 20$ малко черно мече от ловец, който бил убил майка му.
Коулбърн кръстил женското мече Уинипег, на името на родния си канадски град Уинипег (Манитоба, Канада). Мечето бързо се превърнало в любимец и талисман на 2-ра Канадска пехотна бригада и стигнало с тях чак до Великобритания, като за целта било вкарано нелегално.
В Англия войниците разбрали че трябва да заминат за Франция и понеже не можели да вземат мечето със себе си, лейтенант Коулбърн го оставил в Лондонския зоопарк с уговорката, че когато се върне след няколко месеца, ще си го вземе. Там служителите започват да наричат мечето на галено Уини.
Истината е, че впоследствие Колбърн наистина се връща да си прибере зверчето, но като вижда как посетителите и персонала на зоопарка са се привързали силно към него, решава да им го остави.
По една вълшебна случайност в този зоопарк често ходел и Кристофър Робин Милн, син на писателя Александър Милн. При едно от посещенията си Кристофър Робин се запознава с Уини и така харесва мечето, че започва да ходи често в зоопарка заради него. Понякога дори влизал в клетката му.
Скоро Кристофър Робин сменя името на своето плюшено мече Едуард с това на Уини Пух, в чест на косматия си другар от зоологическата.
Писателят Александър Милн се вдъхновява от приятелството на сина си и мечето и така създава любимата на всички ни история за Мечо Пух, Прасчо, Тигър, Кенга, Йори и т.

# 601
  • София
  • Мнения: 8 483
Добро утро Wink Наспах се, полекувах си щерката, сега пак подхващам книгите или пък да ги заритам и да си почина newsm78 Какво ще кажете?
КАРИ, приятно четиво. Научих историята на Кристофър Робин и компанията му. Ще я разкажа на внучетата. Големите четоха книгата, малките още не са.
ЛУСИ, за всичко си трябват хора - и за лошо и за хубаво. Бог да прости чичо ти.
И ние днес споменахме свекър ми - 33 години се навършват, а след няколко дни - на 22 - 16 години от както баща ми си замина. Нека Бог да ги прости. Заедно са си там някъде и със сигурност се веселят по сватовски. Drunk
Докато ви пиша и ей го на - съзнанието ми заговори. Ще почета малко, ама много малко.
Приятна вечер на всички вас и лека нощ, милички Hug

# 602
  • София
  • Мнения: 16 234
Фло,  честито за успеха.
Но аз нещо не съм внимавала и не съм разбрала - изучи ли се и задърши ли вече? По мое време след взет изпит си почивах поне 24 часа. Я си виж гостенката, книгите няма да избягат.
Луси, както винаги много вкусно у вас. Още ли сте на режима?
Кари, аз също знам историята на Мечо Пух. Четох книгата  като дете/от задължителните в у-ще/ и от тогава не съм повтаряла. Тогава беше приказно и забавно. Може би прочит на сегашните години и мисли ще даде и други впечатления от книгата. Но не ми се повтаря. Някак си го приемам като губене на време от определеното ми. Иска ми се да прочета и други книги, да се помотам из нета.
Може на някого да се видят смешни схващанията ми - толкова си мога.

# 603
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 331

         

# 604
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 331

 Кафе ви налях, сега остава да сложа и ракийката, пък да видим ще има ли желаещи:

         

# 605
  • София
  • Мнения: 16 234
 food010 food010 morning morning Coffee 
а от мене следобедното кафе.   Wink 
Янке, точно от ямболската заредих за Пламен - да има като се върне.
Харесва я, аз не разбирам - нали съм по виното.

# 606
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 331

 Айша, аз много обичам вино, особено домашно, но напоследък и от една чаша на сутринта са ми подути очите! За това сега си пия ракийката \ предпочитам гроздова\ , макар и не всеки ден, но когато ми се случи - съм си добре!

# 607
  • София
  • Мнения: 16 234
Мдааааааааа, дойде и времето за скара, салата и вино.
Наздраве от мене!
Ракия, уиски, коняк и вс. концентрати ми дерат гърлото и не са ми вкусни ипивки.
Само джин одобрявам понякога.
Добре си изкарах почивния ден . Но от сега съм в депресия за 2та работни. Уфффффффффффф

# 608
  • София
  • Мнения: 8 483
Гледам, гледам, никакви готини баби не виждам, а пък за красТавици съвсем да не говорим.
Е може ли такова нещо? Трайте си вие, скатавайте се, ама като ви налази австриеца...
Вчера представих темата - Социални контакти и ориентация към щастие в късна зряла възраст, която ще е и бъдещата ми дипломна работа. Ще ви щръкнат перуките само като прочетете какво се получава от липсата на контакти със себеподобни ( не казвам с домашните любимци - те не се броят ).
Ей, да не решите, че се карам? Опазил ме Господ! Който се Ентересува, да чете.
ЯНЕ, ни кафе ги ободрява, ни ракийка ги разиграва. Заспала работа.
АЙША, както виждаш и ти не успя да ги реанимираш. Утрепана работа.
Изпращам ви торбата с прегръдките, поделете си я по равно. Не по братски Mr. Green
Аз до обяд гледах детето на една колежка, та да може тя да отиде на изпит. После поспах и като отидох в кабинета, та до преди малко. Е трудно е да работиш на детето си. На финалната права сме.
Хайде сега да обърна внимание на гаджето, а после трябва и да почета. Утре съм на изпит по Здравни политики. Като проблем за решаване имам - Високата смъртност от сърдечно-съдови заболявания в Република България. Да видим утре ще убедя ли преподавателката, че това е много сериозен проблем и ще приеме ли моите идеи за решаването му. Една колега реши да пише за кувьозите. Един от въпросите, които задават на изпит е - От къде ще осигурите средства ( кой каквото и да ви говори, в края на краищата става дума за пари ) Та тя се чуди и се мае какво да измисли, а аз й подсказах: Кажи на преподавателката, че участваш в кампанията за събиране на капачки. Много се смяхме. В края на краищата се отказа от тази тема.
Хайде стига съм си говорила сама, като някои, дето ги връзват...
ЯНЕ, ти не се отказвай - утре пак да сложиш кафето Wink
АЙША, досещам се, защо ще си  толкова депресирана в следващите два дни spoko
Лека нощ момичета. Май само ехото ще ми отговори... Joy

# 609
  • Мнения: 109
Лека нощ-нощ-щ-щ-щ  Joy Joy Joy

Янче, Айша, нИмойте ме изкушите с вино и ракия, хич даже  Laughing
Ама пък ако ви кажа че още си допивам следобедното кафе, сигурно ще ме обявите за..... Mr. Green

Много хубаво си ми беше днес - навън влажно, мрачно, тъмно, аз на топло, до радиатора, с плетка в ръка, разкош  Party
Е, утре няма да е така  Sunglasses

Спокойна нощ и успешна нова седмица  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 610
  • Мнения: 2 029
И аз вече съм полегнала,че и официално полегнала.
Готвих,ядохме,пак готвих,разпращах и т.н.
За пореден път се убедих,че и в банята трябва да влизам с очилата.
Измих си косата веднъж,слагам втори път от шампоана-много пяна и една мекааа,което ме навя на мисълта,че не съм взела правилния флакон😐.Пристисках очите,пристисках и триста зора успях да прочета,че е душ гел🤔
Ами да.Шампоана и душ гела са на една фирма  и почги еднакви на цвят🙂😐😁
После вече нацелих шампоана.
И като излязох от банята взех едни очила,които са ми да зор -заман и ги  поставих в шкафчето😁😁
А като бяхме в Пампорово по път от Асеновград купих шампоан,защото се сетих ,че не съм взела.
Е там в банята бях много,ама мтого изненадана,когато шампоана не се запени.
Просто съм купила балсам.😐😁
А уж с очила пазарувам.
Добре,че имаше в банята от еднократните опаковки хотелските.
Та такива шампоанени работи около мен🤔🙂😐

Хайде сега да изгася лампата -по Фло и да ви пожелая лека и спокойна нощ.😘😍

# 611
  • Мнения: 1 563

Добро утро мили дружки!

Честит празник ,мили бабчета !
Бъдете живи и здрави ,радвайте деца и внуци!
Все така жизнени ,весели ,позитивни !
Благословени да сте!



Днес е и ден на прегръдката!
"Ние, хората сме родени, като ангелите, с едно крило.
За да полетим, трябва да се прегърнем..."
Прегръщайте се, не само днес, а всеки ден!



Хайде и кафенцето да сложа,че днес ми се пада.
Станах рано,че изпращах внуците- внука за университета , а внучката за училището в града.


Фло, прегръщам те  и ти се възхищавам  ,че намираш време за всеки и за всички! Успех на следващият ти изпит!♥

Прегръдки за всички вас!
Хубава седмица !

# 612
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 331
 ЧЕСТИТ БАБИНДЕН! С БЛАГОДАРНОСТ КЪМ ВСИЧКИ ЛЕКАРИ, АКУШЕРИ И ГИНЕКОЛОЗИ, КОИТО СЪС СВОЯ ВСЕОТДАЕН ТРУД НАПРАВИХА ВЪЗМОЖНО РАЖДАНЕТО НА НАШИТЕ ДЕЦА И ВНУЦИ!

                        
УСПЕШЕН СТАРТ НА НОВАТА СЕДМИЦА! ПРЕГРЪЩАМ ВИ ВСИЧКИ Hug Hug Hug Hug Hug

# 613
  • Мнения: 156
Добро утро и честит празник, мили момичета- бабетки!
Да сме здрави, да сме бодри, весели и позитивни за радост на деца
и внуци!
Гъбче, сложи сигнална лепенка на балсама, за да го различаваш от шампото, и гледаш с “половин” око.Аз така съм сторила, а от три години ползвам бебешки сапун за тяло,
по докторски съвет.
Желая ви хубав ден и силно ви прегръщам!

# 614
  • София
  • Мнения: 2 675

ЧЕСТИТ  БАБИНДЕН!

Днес благодарност се изказва на лекари и акушерки, а в миналото във всяко село е имало по една-две баби, които са „бабували”. Моята пра-баба също е от тях. Днес обредните дарове са символична отплата за помощта - сапун и кърпа за ръце, баница и печена кокошка. Simple Smile




Когато се връщам в детските си години винаги стигам и до къщата и дворът на баба и дядо. И за онази крехна жена с посивяла коса и неизменна усмивка, баба Марина, чието име нося. Която ме е поела в ръцете си от първите дни на раждането ми, първа ме е изкъпала и много житейски уроци научила. От нея съм разбрала как хляба да почитам, и баница да разточа, и козунак да замеся... Никога не исках да си тръгвам от тях и прекарвах доста време с нея. Когато дойдеше време да се прибираме вкъщи (живеехме наблизо в съседни квартали), аз тайно се мушках в леглото на баба и дядо и се правех на заспала, толкова ми беше хубаво там. Simple Smile

Спомням си за нея с усмивка, но и с носталгия, точно на днешния Бабинден. Спомням си за безпределната й обич и топлината, с който ни даряваше нас, децата, нейните внуци.

Поклон пред всички всеодайни и любящи баби!

Дано и за мен някога си спомнят като за добра баба. Simple Smile


А на вас, бабетки-кокетки да сте здрави и напети, за да радвате внуците си!

Общи условия

Активация на акаунт