Полипи на дебелото черво

  • 11 046
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 264
Вие правите ли разлика между вътрешни хемороиди и полип на дебелото черво?

# 16
  • Мнения: 3 729
Ако питата мен да правя, просто споделих

# 17
  • Мнения: 2
Здравейте. Преди почти 3години ми откриха полип на дебелото черво 3-4 мм. И го махнаха.  Доктор Матев Стара Загора. След година нанаправих комтрола в София Иван Рилски и казаха че няма нови. Миналата година пак при Матев правих тест М2 РК пируват кеназа и беше отрицателен ,а вчера една година по късно тестът беше положителен казаха ми да си направя колоноскопия и ме записаха за 17.09. Много се притвснявам за изследването.

# 18
  • Мнения: 10 264
Виж какво намерих:

"Понякога повишени нива има и при неракови заболявания, каквито са възпалителните чревни заболявания ( улцеративен колит и Болест на Крон) и при полипи с големина над 1 см."

По принцип един полип става на рак за 10 години. Ти си ходил преди 3, махнат е. После пак си ходил и всичко е било наред. И да има нещо, според мен няма да е сериозно или да изисква сериозна интервенция. Ще е хванато на време. Успокой се. Мисля че всичко ще е наред с теб. Желая ти успех.

# 19
  • Мнения: 2
Vici75 много благодаря за куража който ми даваш. Нсдявам се за толкова кратко време да няма нищо сериозно.

# 20
  • Мнения: 273
Имал ли някой гадене от полип? Откриха ми наскоро и ми се гади все. В нета пише, че може да има гадене...затова ви питам.

# 21
  • Мнения: 292
Имал ли някой гадене от полип? Откриха ми наскоро и ми се гади все. В нета пише, че може да има гадене...затова ви питам.
Според мен няма връзка гаденето с полипа. Имах полип преди години, махнаха ми го, но гадене не съм имала.

Общи условия

Активация на акаунт