Запек при бебе на 20 дена... моля за съвет

  • 4 184
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 953
Аз давах вместо вода това: в 500мл. вода слагаш една препълнена супена лъжица овесени ядки, вариш ги 5 мин. и изцеждаш и даваш. След като започнах да го давам проблеми с акането не сме имали. Пробвай.

# 16
  • Мнения: 4 915
И никакви овесени ядки на бебе също. Съдържат глутен, а и до 4-6 месец се препоръчва детето да е само на мляко!

# 17
  • Мнения: 554
Благодаря на всички за изчерпателните и бързи отговори. При нас явно е било нещо инцидентно защото от вчера е пълнила памперса след всяко хранене. Милумила и действа добре и го папка с апетит голям. За сега не предпочита биберона пред цицата и това ме окуражава да я кърмя всеки път и след това да предлагам АМ. По много малко си дояжда през деня .... само през нощта и давам само АМ , защото на кърма ми се буди всеки 1.5 часа и аз на сутринта не знам къде се намирам #Crazy

# 18
  • Мнения: 3 268
ВОДА ОТ ОВЕСЕНИ ЯДКИ-НИЕ ТАКА СЕ ОПРАВЯХМЕ ,НО НАИСТИНА  ИЗЧАКАЙ ДО 2-3 МЕСЕЦА

# 19
  • Мнения: 513


Никакъв мед и кисело мляко на бебе!!!


 Е твърде много четете, така съм си отгледала децата и дъщерята беше изцяло от 20 ден на кисело мляко / резредено 1 към 3 което впоследствие му се увеличава концентрацията/ и си расте и вече е 8 годишна и е едра и с една глава над връстниците си, сина също е вече на 18 и той е върлина , така че освен че четете пробвайте и опита на другите / не отричам , че меда е алергин, но не за всеки и така както го описват по книгите/.
  Ща се отнася до констатацията по-нагоре за кукуто - просто не ти пожелавам да имаш нашия проблем с дъщерята, която от всякакво адаптирано мляко се запичаше и приминахме на кисело мляко точно по препоръка на педиатърката, защото и от кърмата ми повръщаше.

# 20
  • Мнения: 4 392


Никакъв мед и кисело мляко на бебе!!!


 Е твърде много четете, така съм си отгледала децата и дъщерята беше изцяло от 20 ден на кисело мляко / резредено 1 към 3 което впоследствие му се увеличава концентрацията/ и си расте и вече е 8 годишна и е едра и с една глава над връстниците си, сина също е вече на 18 и той е върлина , така че освен че четете пробвайте и опита на другите / не отричам , че меда е алергин, но не за всеки и така както го описват по книгите/.
  Ща се отнася до констатацията по-нагоре за кукуто - просто не ти пожелавам да имаш нашия проблем с дъщерята, която от всякакво адаптирано мляко се запичаше и приминахме на кисело мляко точно по препоръка на педиатърката, защото и от кърмата ми повръщаше.

A ,да,то е защото много четем! Twisted Evil
И аз съм захранена с кисело мляко от 40 .ден и мъжа ми и той,ама ела да ни видиш сега алергиите.Като бях на 8 год. ,и на мен ми нямаше нищо!
До болка са ми втръснали такива изказвания,най-вече заради това,че заблуждават колебаещите се майки!

# 21
  • Мнения: 1 559
Е твърде много четете, така съм си отгледала децата и дъщерята беше изцяло от 20 ден на кисело мляко / резредено 1 към 3 което впоследствие му се увеличава концентрацията/ и си расте и вече е 8 годишна и е едра и с една глава над връстниците си, сина също е вече на 18 и той е върлина , така че освен че четете пробвайте и опита на другите / не отричам , че меда е алергин, но не за всеки и така както го описват по книгите/.
 

  Радвам се,че децата ти не са имали здравословни проблеми въпреки ранното въвеждане на кисело мляко и мед. Но това не означава,че други деца не биха имали проблеми и че това, което си направила, не крие значителни рискове Rolling Eyes Тази идея с пробването на опита не другите май хич не е удачна в случая - от пробване на такъв "опит" - кисело мляко на мъничко бебенце е твърде вероятно да се докарат анемия,колики и АБКМ Confused А това със силно подсладената вода и меда мислех да се направя,че не съм го прочела,ама след последният ти постинг по темата не можах да се въздържа - разбира се,че един алерген не е алерген за всеки, ама какво те интересува това, ако се окаже алерген именно за твоето дете. Тогава какво като не е алерген за всеки? Confused Именно с цел превенция на алергиите се препоръчва постепенното и късно (т.е неранно) захранване и избягването на най-често алергизиращите храни до определена възраст. А медът - за алерген не съм убедена до колко е - но пък вероятно съдържа спори на бутолизъм, а подсладената вода е  за сметка на приема на млекце (пълни мъничкото стомахче с ненужна течност) и  убива апетита, вредата от употребата на захар в ранна детска възраст (особено на мноого захар и в съвсем ранна бебешка възраст)  е всеизвестна. Понякога "твърде много"-то четене не вреди, да знаеш Wink

# 22
  • Мнения: 1 559
valkiria, много вероятно е премахването на добавката и по-честото кърмене да ви реши проблема Wink Кърмените бебета не страдат от запек в истинския смисъл на думата - твърди топчета - поне до захранването.  А ако ти имаш запек, това има връзка с този на бебка, включи в своята диета:
-повече течности (вода, айрян, билкови чайчета, фрешчета)
-мюсли,овесени ядки
- плодове: круши,сини сливи (може и сушени или сок от сливи), черешки,кайсии
- активия
-салатка (домати например) с повечко зехтин
Избягвай картофи, ориз, бял хляб и банани.
Ако отново се появи проблем (дано вече всичко да е наред и да не преживявате това отново Praynig) опитай да кърмиш често - дори и да е през час и да не даваш вода - да видиш дали няма да настъпи подобрение Grinning

# 23
Моето беб4е няколко дни имаше запек,спрях добавките и капките против колики/нашата лекарка каза,4е най ве4е запека се полу4ава от капките/,сега е добре,ходи си нормално!Дано и вие се оправите бързо!

# 24
  • Мнения: 46 518
... така съм си отгледала децата и дъщерята беше изцяло от 20 ден на кисело мляко ...

Ти остави какво четем, ами кажи знаеш ли колко деца страдат до края на живота си заради такива отглеждания?

# 25
  • Мнения: 5 183
честито акане (добре си спомням, какъв празник беше при нас, та си го честитихме )

на нас педито ни препоръ4ваше леко топла води4ка с малко кафява захар, разтворена. Тук и казват "brown sugar" - една такава влажно-лепкава изглежда.

# 26
  • Мнения: 4 915


Никакъв мед и кисело мляко на бебе!!!


 Е твърде много четете.............
И Слава Богу, че имаме достъп до информация! Мой дълг е като майка да се информирам за всичко, касаещо здравето на детето ми, включително и захранването.
Да са ти живи и здрави дечицата, но не препоръчвай експерименти за други бебета, моля.
Киселото мляко е сред най-честите алергени, а въведено на ранна възраст, почти сигурно води със себе си алергия и анемия, както и опасност от диабет!

Медът не толкова е алерген, а съдържа ботулинови спори, с които детски организъм до 1 годинка не може да се справи.

Да не споменавам, че и вредата от сладкото/захарта е голяма за бебета до 12 месеца...

И както писаха вече - какво би я интересувала една майка на дете с алергия, че на друга майка детето не я е развило?...Това не са доводи.
Нека проявяваме повече разум, давайки съвети, защото носим известна морална отговорност.

 

# 27
  • Мнения: 22 908
А като се изходи бебето какви бяха акитата?Защото ако не са били твърди не е било запек.На същата възраст Дани акаше 1 на 3 дни,но като паста.Тогава беше на смесено,като вас.Но го кърмех основно/5-6 пъти нощем/,а АМ давах за дохранване рядко и само ако ме няма и замразена кърма.

# 28
Mosto dete be6e zape4eno cql mesec, a be6e samo na karma. Pediatarkate mi kaza da go izakvam s termometar i sapun na 24h. Ako 6ska6 probvai da svari6 su6eni slivi i mu dai vodi4kata ima efekt. Be6e ko6maren mesec toi se kasa6e ot rev, a i ima6e ikolika. Vsi4ko se opravi ot denq v koito proqde plodovi pureta. A sega az go kontroliram ako vidq, 4e sa zapi4a mu davam razhlabva6to pure.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 147
А з ползвах детския термометър намазан с бебешко олио и така цели 2 месеца - после от самосебе си почна само да ходи всеки ден

Общи условия

Активация на акаунт