Малка точица си имам вече, през АВГУСТ ще е мъничко човече!

  • 23 679
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 923
Plamenaa, кажи им че пиеш антибиотик и затова не може алкохол, аз така правя Simple Smile

Иначе моят преглед мина чудесно, видяхме бебока и чухме сърцето, отговаря си на седмиците (6с+6д), но ми промени термина за 19.08.19..., окончателния ще ми определят когато имам скан в 12та седмица. Казаха ми да пия много вода, защото прегледа е с коремен, направо щях да се изпусна докато вляза, ужас:))) Изпратиха ме до тоалетна и пак ме гледаха и се видя бебо дори с празен мехур. Другата седмица съм при джипито и ще ме свърже с акушерка. За гърдите не се стресирайте, мен с дни не ме болят, но зърната са чувствителни и това е. Всичко е наред.

Успех на всички, очакващи да чуят сърчице Simple Smile

# 31
  • Мнения: 92
Момичета в предната темичка обсъждахме дали ни болят гърдите или изобщо не са почвали. А има ли такива при които ту почват-ту спират. Вече ще се побъркам с това. Вчера ме боляха страшно много, днес няма и помен. 😕
Точно деня, в който си направих тест ме боляха, беше като боцкане едно такова или щипане. И понеже с предната ми бременност помня, че не можех да спя по корем от гърдите се уплаших, когато спряха. Сега не ме болят, на моменти са леко напрегнати, но болка няма.
Не знам дали ще издържа до 07.01 за преглед или ще направя и един междинен.

# 32
  • Мнения: 475
Чудесна тема! Благодаря!
Моят преглед мина- чухме сърчицето. Всичко е супер 😄

# 33
  • Мнения: 510
Здравейте и от мен! Плахо се включвам, въпреки, че чета от много време. И аз като Съншайн утре влизам в 6 седмица, по календар термин 24.08 и на 2-ри ще ми бъде първият преглед. Много се надявам да видим и чуем всичко, както си му е редът.
Аз пия шепа неща - л-тикорсин, селен, но-шпа, дуфастон, естрофем, преднизолон ф, прегнакеър, профертил, неофолик мета, вигантол, през ден аспирин протект, вечер слагам кринон, сутрин бия фраксипарин. Ама с ин витрото май сме така.
Относно симптомите - 3 пъти ставам до тоалетната през нощта, онзи ден ужасно много ме боляха гърдите, от вчера са ОК и май се уморявам повече, но добре, че са празниците, та си стоя вкъщи.
Айде, дай Боже догодина всички да пишем за кърмене, къпане и т.н. Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 1 133
plamenaa, за "казването" на работодателя - ако работодателят ти е готин и разбран, когато и да му кажеш е ОК. Ако мислиш, че работодателят може да се опита да те съкрати или нещо друго неприятно, нищо не му казваш - правилният начин да уведомиш (под правилен имам предвид законово уредения начин, по който ако уведомиш ще имаш допълнителните права и защити по Кодекса на труда) е да входираш медицински документ от твоя лекар, удостоверяващ бременността ти, в коя гестационно седмица си, кога предстои да излезеш в 45-дневния болничен. Този документ, издаден, подписан и подпечатан от твоя лекар, трябва да бъде входиран в деловодството на работодателя, като предварително трябва да си си направила едно ксерокопие от него и да поискаш да ти поставят входящ номер върху оригиналния документ, който остава при работодателя, и същия входящ номер да се постави върху твоето ксерокопие, което после си пазиш старателно. Обичайно лекарите издават медицински документ, удостоверяващ бременността, след като мине първият триместър, но всичко е въпрос на договорка са лекаря.
Важно!!! - Всякакви устни уведомления на работодателя и уведомления от типа на хвърчащ лист, на който в свободен стил служителката е написала "Бременна съм", нямат юридическа стойност и не ви гарантират допълнителните права и защити по Кодекса на труда.

Задължение за уведомяване според Кодекса на труда
Чл. 313а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 103 от 2009 г., в сила от 29.12.2009 г.) Бременната работничка или служителка както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро ползва права по чл. 140, ал. 4, т. 2, чл. 147, ал. 1, т. 2, чл. 157, ал. 2, чл. 307, 309, 310 и чл. 333, ал. 5 след удостоверяване на състоянието си пред работодателя с надлежен документ, издаден от компетентните здравни органи.
(2) При прекъсване на бременността работничката или служителката по ал. 1 е длъжна в 7-дневен срок да уведоми работодателя.
(3) Работодателят и длъжностните лица в предприятието са длъжни да опазват в тайна обстоятелствата по ал. 1 и 2.

# 35
  • Мнения: 346
*Lorena* Много ти Благодаря за полезната информация.
٠•● Veggie ●•٠ на теб също за идеята за антибиотика.🤗😘

# 36
  • Мнения: 2 250
Благодаря за новата тема.
Ние уж щяхме да мълчим ,но бавно и славно се разчува 😁 

# 37
  • Мнения: 2 495
Ние казахме на родителите ни на Коледа-страхотен подарък се получи! Отделно две близки приятелки знаят.А кога смятате да кажете на по-големите деца?

# 38
  • Мнения: 1 652
Благодаря за новата тема, страхотна е !!! Аз от утре съм в 9 седмица. И при мен болките в гърдите намаляха , но са си още чувствителни и оргомни. Както нямах оплаквания до сега,от няколко дни имам леко гадене и намален апетит.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 133
Bella_Sun_, моето голямо дете е на 2 години и съм започнала лека-полека да го подготвям отдалече - иска ли да си имаме бебе вкъщи; как да го кръстим, ако си имаме; ще си играе ли с него, ще го гушка ли, ще му дава ли от своята мандарина/солети/бисквити (каквото яде в момента) и т.н. Но за новината, че ще става батко ще трябва да изчака още доста - мисля към 4-5-6 месец да му кажем, като почне да си личи и корема ми по-отчетливо, а и да се усещат ритничета. Издирвам през това време подходяща образователна книжка за неговата възраст, за да обясня нагледно за бебето в корема, какво прави там и как ще излезе.

alayne, тоя симптом намален апетит как мечтая само да ми се случи... Ама май все съм в дргата крайност - яде ми се каквото видя и каквото не виждам и бирени фъстъци. Мноооого бирени фъстъци... Grinning

# 40
  • Мнения: 69
Благодаря за новата тема Flowers Hibiscus
Добре дошли на новите момичета!
Ние казахме на Коледа. Беше доста емоционално Grin , даже пуснахме по някоя сълза...
Според вас, дали е вредно да се ходи всяка седмица не ехограф? Пия си хапчетата, гледам да почивам повече, но това зацапване продължава. Докторът не изглеждаше разтревожен, каза , че често се случвало. Зацапването започна ден след датата на втората липсваща менструация. Отлепянето беше малко, чухме сърцето, но започнах доста да се филмирам вече...

И аз имам зацапване което започна от датата на втората липсваща менструация и продължава вече 6-ти ден. При теб колко време продължава?Имаше дни, в които го виждах само по веднъж, но все пак не е изчезвало напълно. Ходих на преглед и не могат да установят от какво е, а бебето изглежда ок. На 31-ви пак ме викат за преглед за да се отхвърли съмнение за извънматочна бременност, едновременно с тази която си е в матката Scream Рядко се случвало ама за по-сигурно да проверим.

# 41
  • Мнения: 92
И аз благодаря за новата темичка на Суншайн. Ние казахме за сега само на майка ми. Може би след прегледа на 4-ти ще споделя с повече хора. Аз също имам ужасен апетит Sad

# 42
  • Мнения: 52
Здравейте, с голяма радост се включвам при вас с термин 12.08.2019 имам дъщеричка на 9г. От София. Щастлива съм , но леко притеснена тъй като съм на 38г., не за себе си, а дали всичко ще е наред с бебчето. Първи преглед бе на 13.12.18 и се видя ембрионче. Още се колебая къде да се следя. Лека бременност на всички.

# 43
  • Мнения: 26
Здравейте момичета,да споделя с вас днеа бях на преглед видяхме малката точка която със всеки преглед е малко по голяма и чухме сърчицето беше много вълнуващо днес влезнах в 7 г.с чувствам се много добре особено след прегледа и док.каза че всичко си отговаря на седмицата и е ок.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 854
Geryyy79  днес стават 8 дни и при мен е минимално зацапване, но си е плашещо. Видя се леко отлепяне при мен, доктора каза, че това е причината.
Аз ограничих фъстъците,  нали били алерген ...
Честито на всички видели своето/своите грахче/грахчета и чули  Heart
Успех и на тези, на които им предстои това невероятно изживяване Hug
Допълвам се: *Lorena* ето предложения за книжки :

На издателство „Фют”

Последна редакция: пт, 28 дек 2018, 16:42 от Pepity007

Общи условия

Активация на акаунт