Малка точица си имам вече, през АВГУСТ ще е мъничко човече!

  • 23 690
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 192
Вчера и аз бях на преглед, човечето е вече доста голямо, прилича на гумено мече, чух отново сърчицето, Док. го измери 2 дни напред, няма ги вече контракциите от предния път, нито отлепването. Имам схема за намаляване и окончателно спиране след 3 седмици на слонската доза прогестерон. Следващия преглед е на 8.1.2019.

# 46
  • Мнения: 421
Относно запознаването на децата... ние отдавна му говорим за бебенце, да си го гушкаме и т.н. - той е на 2 и не се трогва изобщо. Но имаме племенница на 1м, на която пя песни тия дни, пуска ѝ люлката, изобщо беше много мило. Но като цяло мисля че не вдява... казва, че ще става батко Simple Smile

Аз преди малко изтрещях и хукнах да ме видят, слава Богу, всичко е наред...

# 47
  • Мнения: 1 653
Lorena аз от стимулацията и втория месец съм 6кг плюс, ако го карам така,къде ще му отиде края!

# 48
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Аз също качих от стимулацията, а от първата бях свалила.

# 49
  • Мнения: 19
Момичета мисля че е доста рано, но все пак замислял или сте се къде  ще правите биохимичен скриниг и фетална морфология! Моя позната звънка днес за да си запише час за др. Чавеева, но се оказа всички часове за м. Януари заети. Споделете други добри специалисти в областта!

# 50
  • Мнения: 71
Момичета в голямо чудене съм къде да се следя, бихте ли споделили мамите от София накъде сте се насочили.
Иначе ние казахме на родителите ми и на 2,3 мои приятелки Simple Smile

# 51
  • Мнения: 510
А знаете ли дали скоро ще отмине чувството, сякаш всеки момент ще ми дойде?

# 52
  • София
  • Мнения: 1 122
Августинка, аз съм се насочила към Вита за следене и раждане. База 2 ✌🏼
Имам страхотни впечатления от там.

# 53
  • Мнения: 19
Момичета в голямо чудене съм къде да се следя, бихте ли споделили мамите от София накъде сте се насочили.
Тъй като имам друго придружаващо заболяване ми препоръча ха Казагьова в Майчин дом!

# 54
  • Мнения: 71
А знаете ли дали скоро ще отмине чувството, сякаш всеки момент ще ми дойде?

На мен и то ту се появява, ту изчезва. По същия начин гърдите ме болят или много силно или по- леко

# 55
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен 😊  Благодаря за хубавата тема. Аз се записах за др. Димова в Надежда за проследяване и за БХС. Някакви отзиви за нея? Почти всички симптоми ми отшумяха и това още повече ме притеснява 😕 ще отида на преглед след нова година.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 034
Момичета от София къде ще се следите? С първата бременност се следях по каса в 7 ДКЦ, но ми е далеч... сега живея много близко до 29 ДКЦ, а работя близо до София мед. Чудя се като цяло по-близко до вкъщи или по-близко до работата, кое ще ми е по-удобно...

# 57
  • Мнения: 421
За ЖК по ЗК бях в Токуда, мисля пак там да се запиша. То е едно следене, но поне ми оформиха документите за раждане (там раждах). Иначе си ходя при моя доктор. За ФМ съм ходила в СВ. Петка, Фемина и Надежда т.к. Докторката дето ме гледа мина през трите за няколко месеца.

# 58
  • Мнения: 365
Здравейте! Темата е чудесна, много благодаря Sunshine 😊
Аз имам непрекъснати и много силни болки в целите гърди, не мога да се наспя от болки, също и са видимо наедрели. От както разбрах, че съм бременна се мажа с чисто кокосово масло, а от вчера и с Palmers против стрии. Следя се при др. Генов от Панацея, а мисля след 12 седмица да се запиша и на ЖК по здравна каса, може би в Майчин дом.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 147
Pepity007, благодаря за предложените книжки, ще ги потърся по книжарниците да видя дали са подходящи за две годишни. Аз засега си издирвам по сергиите за книги втора ръка тази: http://detstvoto.net/index.php?newsid=759 /че предпочитам да я разглеждаме на хартия,  а не на компютъра/ и съм си набелязала ето тази енциклопедия на издателство Фют: https://www.fiut.bg/zascho-kakvo-kak-nasheto-bebe.html , която се води за деца от 2 до 6 години, но не съм попадала на нея в книжарница, а ми се иска да разгледам предварително.

alayne, след стимулацията ме е страх да се кача на кантара - въобще откакто почнахме инвитрото не съм стъпвала на този гад - ще изчакам до първи преглед, за да ми обясни гинеколожката, че при моето тегло не трябва да качвам повече от 10 кила за цялата бременност, а дотогава ще си хапвам спокойно Grinning

Аз с първата бременност се следях само в Щерев, но там всичко се плаща. Сега се чудя дали да не се запиша някъде по здравна каса, а в Щерев да допълвам прегледите и изследванията, които не се покриват от касата. Но пък касата толкова малко покрива, че сигурно ще си взема пак пакет за проследяване в Щерев и ще приключа с умуването. Иначе за БХС и феталната морфология ми се иска да съм при Чавеева в Щерев, но е трудно да се включи човек в нейния график - буквално за ден -два се запълва графика й за месеца, та ще видим.

Някой да си е следил предишна бременност по здравна каса и да е доволен, съответно да препоръчва лекаря си?

Много се радвам за всички, чули вече сърчице - супер емоция е и много щастлив момент.

Общи условия

Активация на акаунт