Малка точица си имам вече, през АВГУСТ ще е мъничко човече!

  • 24 244
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 646
Гроздето също помага, днес хапнах по същата причина Grinning

# 76
  • Мнения: 496
Охх зле съм с ходенето до тоалетна. Преди нямах проблеми. Да ви се оплача какво направих снощии. Огладнях по нощите и в 1:30 вечерта си поръчах храна за вкъщи, не можах да заспа от глад. Донесоха я , изядох точно 2 вилици и все едно никога не съм била гладна 😶 Тежи по-малко от грам, а вече си прави с мен каквото си иска 😆

# 77
  • Мнения: 2 250
Поли,при мен е същата история. Никога не съм обичала орехи, онзи ден ми  се прияде баклава, играх си близо час да я редя,пекох още толкова, чаках цяла нощ да се сиропира,накрая боднах малко и другата я раздадох на комшии Joy

# 78
  • Мнения: 176
Аз се записах да ме следят в 17ДКЦ при д-р Елица Иванова. Тя ще ми води бременноста по каса. За сега съм се разбрала официално да ме регистрира на 8 януари. Тя ми каза ,че по здравна каса няма как да е по - рано от 10-11-12 седмица . Предишните два пъти само един път си платих, втория път си ме викна просто така. Всеки път ме гледа с ехографа  и ми даваше снимка. По принцип аз я избрах , защото води повечето бременни, които изражда д-р Жекова, завеждащата на окръжна, а нея съм решила за раждането. Знам ,че е малко рано за това , ала така ми дойде.
На 8 януари докторката ме иска със здравен картон , направление за женска консултация и не пила и не яла. Каза че веднага ще ми пусне всички изследвания.
За БХС знам че се пуска в Майчин дом. За ФМ вече където си избереш на часно. Затова и се чудя за феталната, още не съм проучила къде.
На мен гърдите леко в началото усещах напрежение и сякаш повече зърната. Сега нищо. Единствено ми остана рязкото гадене ако се пипна по шията или ако сложа нещо и също около корема. Чудя се дали би могло това да се свъзано с щитовидната. Никога не съм имала проблеми, ама се чудя дали да пусна едни изследвания.

# 79
  • Мнения: 71
Аз пък пиех пробиотик Лактофлор, но докторката ми го смени с някакъв за бременни, който мноооооого го похвали, ми резултата е нулев от новия Sad 
А за стриите обмислям или мустела или това , с което се мажех и до сега: кокосово, какаово и карите

# 80
  • Мнения: 496
Поли,при мен е същата история. Никога не съм обичала орехи, онзи ден ми  се прияде баклава, играх си близо час да я редя,пекох още толкова, чаках цяла нощ да се сиропира,накрая боднах малко и другата я раздадох на комшии Joy
Тепърва се започва явно 😀😀

# 81
  • Мнения: X
Аз имам чувството, че съм в паралелна вселена, където преди и след теста всичко е еднакво. Нито храненето, нито усета към миризмите, нито ходенето до тоалетната при мен се е променило. Имам напрежение в гърдите, което откак се помня го имам след овулация и дето ми е по-изморено..

# 82
  • Мнения: 510
За стрии четох, че и зехтин помага. Още нищо не съм си купувала, та като се присетя се мажа с него, че съм и аз доста подута от стимулацията, пък и от Фраксипарина приличам на боксьор, който яко са го били в стомаха...
Мале, много кофти звучи тоя запек, дано по-бързо ви минава (а при мен въобще дано не идва Grinning )
Някой от Шумен? Blush

# 83
  • София
  • Мнения: 1 128
Момичета, купих си някакви кремчета на Палмерс против стрии. Първа бременност ми е и съм невежа. Кога да започна да се мажа с тях и къде?
(Много се извинявам за тъпите въпроси, но наистина ме е страх да попитам някого да не ми се смеят😟)

# 84
  • Мнения: 510
Момичета, купих си някакви кремчета на Палмерс против стрии. Първа бременност ми е и съм невежа. Кога да започна да се мажа с тях и къде?
(Много се извинявам за тъпите въпроси, но наистина ме е страх да попитам някого да не ми се смеят😟)
И на мен ми е първа бременност, но съм чела, че се мажат корем, гърди, бедра, дупе и евентуално горна част на ръцете. Общо взето навсякъде къде можеш да напълнееш и да се опъне кожата. Аз главно мисля корем, бедра и дупе, ама май и гърдите ще започна. А кога... четох, че колкото по-рано, толкова по-добре. Така кожата ти постоянно ще е хидратирана и еластична и няма да се пука. Все пак говоря на теория, по-опитните мами да кажат. Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1 926
Палмерс си купих предния път и го изхвърлих след първото мазане, ужасно ми мирише, поне на мен. Да ви кажа, няма много файда от кремовете и мазилата, до кожа си е. Аз нямах нито една стрия цялата бременност, нацепих се после, като родих, но  вече всичко избледня:)

# 86
  • Мнения: 289
Аз си взех на Руми Илиева фитнес инструктор крема за стрии но още не съм го ползвала.

# 87
  • София
  • Мнения: 192
Аз ще се следя в Щерев, надявам се и там да родя, както предните пъти. На жк по здравна каса няма да се записвам, нямам достатъчно свободно време за това упражнение, много смешно е това, което касата поема.
За фетална морфология имам час при проф. Марков и при Чавеева, надявам се всичко да е наред този път, но ще се презастраховам с двама специалисти за всяка от ФМ.

# 88
  • Мнения: 2 516
Всъщност какво наистина поема касата? Знам, че ФМ, БХС и т.н. не се поемат, тогава какво поема здравната каса?

# 89
  • Мнения: 2 124
Касата Ви поема ежемесечните прегледи при следващия Ви гинеколог, придружени със стандартните изследвания (ПКК, урина и каквото прецени доктора), в началото правят и допълнителни изследвания, Васерман, Хепатит и т.н.


Ако следващия Ви по ЗК гинеколог прецени, т.е. има някакви проблеми ще Ви даде допълнително направления за ендокринолог, нефролог или каквото там е необходимо, така не си заплащате прегледите при тях.
Изчисляването на риска за различните тризомии (Даун, Едуардс, Патау) и още няколко неща  с
СЕ ПОЕМА от касата, дори в лабораторията подписвате декларация, че не заплащате.
Преди се е заплащало сега има договор.
Иизчисляването на риска е Вашият БХС( изчисляват го на база на измерванията от Феталната морфология( там гледат нухалната транслуценция, наличие на ностна костица и разни други неща) и двата кръвни показателя), Феталната си заплащате при съответния специалист.


Т.е. ЗК поема много неща, при прегледите на частно ще Ви правят същите неща.

По ЗК ехографиите са малко, но всички лекари си преглеждат всеки месец без да таксувт допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт