Рецепти за православни пости 2019 година

  • 32 090
  • 282
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 30
Spring Wind, ако това е твоят блог, искам да те поздравя и за тази рецепта: https://radi-homemade.blogspot.com/2018/06/garlic-spaghetti-with … hrooms-dried.html, която приготвих в понеделник и е много вкусна Relaxed Hands Thumbsup
Да, мой е.
Радвам се, че съм била полезна! Това беше и целта ми при създаването на тази секция.Всяка обратна връзка ми е страшно полезна, за да се ориентирам какво още да включа, какво би било полезно. Опитвам се рецептите да са бързи, за да се наблегне да другата част от поста.
Може да следите за още рецепти от линка в подписа ми или да последвате стр. в facebook (ако ползвате).
Ще допълвам.
Соевите продукти и аз ги избягвам.
Лек и спасителен пост на всички!

# 256
  • София
  • Мнения: 7 815
Не се ли притеснявате да ядете соеви продукти?
Трябва с тонове соя да изям, че да се случи нещо. Три четири пъти в годината едва ли е чак пък толкова опасно.

# 257
  • Мнения: 1 941
Правя лучник и гъбена супичка за вечеря.
Така и не успях да стигна до магазина.
Искам да направя и пататник с кори за баница.
Дали ще се получи нещо като няма яйца за спойка?
Баба правеше едно, на което му викат барабойник по Балкана. С лук, картофи, суха люта чушка, орехи и тесто.
Ама получи инсулт милата и не може да ми каже рецептата. Вие знаете ли как се прави?
Може би нещо подобно да е било
https://m.bg-mamma.com/?topic=431915
Ама тя си слагаше и малко лютичко май. И джоджен задължително имаше.
Ще се пробвам другата седмица и с тази рецепта, без млякото и яйцето.
Стана дълъг постът, но още една рецепта от Балкана, която задължително си правим на Бъдни вечер
https://zvezdev.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0/% … D0%B5%D0%BB%D0%B5
Накрая се слага в глинени гювечета и се запича.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 18:45 от Meraviglia

# 258
  • Мнения: 1 076
За соята - японците и други азиатски народи от векове консумират огромни количества соя. Нито мъжете им са с женски гърди (както заплашват много източници), нито имат други проблеми от консумацията й. Напротив, едни от най-дълголетните народи са.
Не рекламирам да се яде соя, всеки сам решава. Но ако от соята ви е страх, трябва и да ви е страх от антибиотиците, хормоните, гнойта и холестерола в млечните продукти.
Аз консумирам и соя, и млечни(малко). Да не излезе, че правя пропаганда на някаква кауза.
Просто малко за размисъл.

Рецептата за баничките с орехи изглежда много добре, ще я опитам.

signora_tina, можеш да си правиш смути за закуска с растителен протеин.
Или овесени ядки с настъргани ябълки и канела. Може и чия семена за още протеин и фибри. Хубаво става от предната вечер, ако всичко се накисне. Овесени ядки са бавен въглехидрат с доста протеин (14г на 100г) , ябълките са с нисък гликемичен индекс, канелата засилва метаболизма. Става като каша от щрудел 😅

# 259
  • Мнения: 3 370
Каква гной?! Това не е ли тема за рецепти?
От антибиотиците не ме е страх--спасява ли са живота ми, този на детето ми, както и този на съпруга ми. Добре, че ги има!

И да съм по темата--млечни почти не ям, не ги харесвам много. Но слагам мляко в кафето. Соя не близвам.
За мен, постите са време да се върнеш към по-простичкия начин на живот, който са водели прадедите ни. В този ред на мисли, не чувствам, че е редно да ям чия, киноа, калмари, тофу и т. н. модерни днес в обществото ни продукти.
Вечерях варени картофи, подправени със зехтин, сол и пипер, и препечена филия хляб.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 20:29 от caprice

# 260
  • Мнения: 1 076
Каква гной?! Това не е ли тема за рецепти?
От антибиотиците не ме е страх--спасява ли са живота ми, този на детето ми, както и този на съпруга ми. Добре, че ги има!

И да съм по темата--млечни почти не ям, не ги харесвам много. Но слагам мляко в кафето. Соя не близвам.
За мен, постите са време да се върнеш към по-простичкия начин на живот, който са водели прадедите ни. В този ред на мисли, не чувствам, че е редно да ям чия, киноа, калмари, тофу и т. н. модерни днес в обществото ни продукти.
Вечерях варени картофи, подправени със зехтин, сол и пипер, и препечена филия хляб.
Звучиш като интелигентен човек и съм сигурна, че правиш разлика между антибиотик при налична индикация за такъв и прием на животински антибиотици през храната. За гнойта в млечните - ползвай Гугъл, ще ти бъде интересно, уверена съм.
С всичко друго казано от теб за смисъла на поста съм съгласна.

# 261
  • Мнения: 38
Аз си мисля, че духовната част на поста е по-важна и по-трудна за изпълнение. Чак толкова да не се вманиачаваме в това дали да консумираме тофу и чия и не знам си какво. Въпросът е да не се чревоугодства и да се мисли през цялото време какво ще се яде. Дори и на хляб и сол да я караме, ако имаме лоши помисли към някой...

# 262
  • Мнения: 1 941
Извинявайте, вероятно съм сбъркла темата.
Пише в заглавието, че е за рецепти...

# 263
  • София
  • Мнения: 7 815
Отново да напомня, че темата е за рецепти за православните пости, а не за теологични спорове!
Затова преди време се направи специална тема за такива спорове.
Лично аз с чиста съвест използвам соевите продукти, а така също си правя подобни от нахут, боб или грах и дори съм питал свещеника и той заяви, че не вижда причини да не го правя.

# 264
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Снощи ми се получиха калмарите и картофите соте, та ще споделя как ги приготвих:
2 туби калмари, хубаво почистени и измити, нарязах на ленти от по около половин см. Сложих брашно и сол в една купа и обърках нарязаните калмари. Загрях тиган с не много олио, изпържих първо от едната страна, после от другата, до златисто. Накрая преди консумация овкусих с лимонов сок.

За картофите: около 8 картофа, обелени и цели, сварих в подсолена вода, до лесно пробождане с вилица. Извадих и нарязах на кубчета, осолих и в дълбок тиган с около 2 с.л. олио започнах да ги пържа, като бърках доста често. Когато поемат мазнината, добавих още 1 с.л. олио и продължих да бъркам. Добавих още една с.л. и станаха страшно златисти. Добавих 2 минути преди да сваля от котлона наситнена скилидка чесън и сух копър (забравих да купя пресен). Картофите отвън бяха златисти и хрупкави, отвътре мекички и сочни.

# 265
  • Мнения: 1 698
Честит празник на всички! Пожелавам на вас и на семействата ви много здраве, уют и топлина! Светлина в душите и сърцата! И нека знаем, че истинският празник е именно там, а не на трапезата!

# 266
  • София
  • Мнения: 10 516
Момичета, надявам се да съм в правилната тема. Ако не съм, моля да ме извините и да ми помогнете, ако можете.
Искам да направя къпана питка за Св. Варвара.
Гледам рецепти - содени и с мая. Маята позволена ли е по време на пости? А в тези с мая има и яйца. (Предни години не помня как съм я правила). По принцип не постим, но питката държа да се съобразена с постите.
Можете ли да ми дадете рецепта за около 500 гр. брашно, защото 1 кг. става много голяма.

Благодаря предварително!

# 267
  • София
  • Мнения: 7 815
Момичета, надявам се да съм в правилната тема. Ако не съм, моля да ме извините и да ми помогнете, ако можете.
Искам да направя къпана питка за Св. Варвара.
Гледам рецепти - содени и с мая. Маята позволена ли е по време на пости? А в тези с мая има и яйца. (Предни години не помня как съм я правила). По принцип не постим, но питката държа да се съобразена с постите.
Можете ли да ми дадете рецепта за около 500 гр. брашно, защото 1 кг. става много голяма.

Благодаря предварително!

За света Варвара твърдо постна питка (без нито един животински продукт, вкл. яйца, сирене, масло и т.н.). Маята е разрешена, още повече че с нея се правят просфорите за светата литургия.

# 268
  • Мнения: 30
От мен -  за закуските с кафе и за следобедно похапване
Постен кекс с банани, круша и орехи
От последните дни
Картофи на фурна с гъби и хрупкава поръска

За днес съм приготвила зелен фасул, гъби, картофи, домати - в йенски съд, като гювеч с много магданоз и чесън, мандарини и ядки.
Хубав ден!

# 269
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Предлагам рецепта, която е доста сполучлива и много вкусна.

Картофи с брюкселско зеле
За 2 човека в подсолена вода се сваряват 5-6 картофа, без кората. Междувременно се почиства брюкселското зеле, бланшира се за няколко минути в подсолена вода. Като поизстине малко, всяка глава се разрязва на половинка.
Картофите се изваждат и се отцеждат от водата. Нарязват се на кубчета и се добавят в силно сгорещен тиган с 2-3 лъжици зехтин. Разбъркват се и се добавя брюкселското зеле. Готви се, докато леко хванат коричка. Овкусява се със сол. Преди да се махне от огъня, добавят се лимонов сок и копър или магданоз. Вкусно е топло и студено.
За съжаление забравих да снимам.

И една разядка, с която вечеряхме в петък
Запичат се филии хляб на сух грил тиган. Веднага след изваждане, леко върху тях се минава със скилидка чесън. Междувременно се намачква едно авокадо, в него се добавя домат на малки кубчета без месестата част, половин краставица на малки кубчета, зелена чушка на малки кубчета. Овкусява се със сол и лимон. Разядката се добавя върху филиите хляб и е вкусна и лека вечеря.

Общи условия

Активация на акаунт