Бебешката количка - цяла наука за второ висше №41

  • 58 285
  • 772
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 28
Аз се влключвам пак с инфо за промоции, ако не е по правилата ще си изтрия поста. Та този продавач в немския ибей си разпродава магазина( продукти на CAM).Мисля, че има доста изгодни неща.

# 451
  • София, България
  • Мнения: 3 631
Странно ми е защо в началото всички се заглеждат по големи колички, с големи гуми, буквално като танкове...

Може би заради хубавите ни български пътища Grin
Ако живеех срещу парка или в затворен комплекс с хубави тротоари (не твърдя, че ти живееш на такова място, принципно говоря), или както споменах по-назад, в Германия или друга уредена държава, нямаше и да помисля за количка с големи гуми. Relaxed
Всеки си има някакви причини и претенции за количката, която търси. Simple Smile

Окаро на мен ми е много тежка. По-скоро Sola или Urbo. Както каза Диамантче, бързо ще бъде сменена с по-лека и тогава не знам дали изобщо си заслужава инвестицията. Simple Smile

# 452
  • Мнения: 1 175
Окарото е чудесна количка - с широка седалка, подложка за новородено (не е необходимо купуване на допълнителен кош), пълно легнало положение, голям сенник, голям багажник, лесна за сгъване.
Но
Като всяка количка от този тип бързо ще бъде сменена с "лятна" заради килограмите и обемите. Не веднъж съм отбелязвала тук, че ако не искат родителите да сменят количката си след по-малко от година, е добре да се оглеждат за леки и компактни колички. Аз с Урбо 2 никога не си помислих за смяна и купуване на "лятна".
Странно ми е защо в началото всички се заглеждат по големи колички, с големи гуми, буквално като танкове...

Благодаря за отзива Simple Smile
Аз с първото ми дете ползвах максимално дълго тежката количка, до към година и половина, когато проходи стабилно и тогава вече ми се обезмисли. Но после с "чадъра" Макларън бутах и псувах дълго, докато свикна - тежката количка е много по-лесна за управление, по мое мнение. Сега си имам "чадър", за подмяна като навреми, така че си търся танк Simple Smile

# 453
  • Мнения: 655
Окарото е чудесна количка - с широка седалка, подложка за новородено (не е необходимо купуване на допълнителен кош), пълно легнало положение, голям сенник, голям багажник, лесна за сгъване.
Но
Като всяка количка от този тип бързо ще бъде сменена с "лятна" заради килограмите и обемите. Не веднъж съм отбелязвала тук, че ако не искат родителите да сменят количката си след по-малко от година, е добре да се оглеждат за леки и компактни колички. Аз с Урбо 2 никога не си помислих за смяна и купуване на "лятна".
Странно ми е защо в началото всички се заглеждат по големи колички, с големи гуми, буквално като танкове...

Ние също искахме по-лека комбинирана количка и затова първоначално се бяхме ориентирали към Cam Tasky, защото в няколко магазина ни я предлагаха като най-лека. Впоследствие се зачудихме дали изобщо има смисъл да даваме такива суми за количка, която имам усещането, че след около 1 година ще искам да сменя с по-лека, защото когато и бебо порастне сигурно ще ни натежи доста. Та се чудихме дали да не заложим на по-евтин вариант (но не и втора употреба) с идеята след около година да купим от т. нар. летни колички. В крайна сметка обаче преценихме, че комфортът на бебо и на нас самите дори и през тази 1 година е важен и искаме количка с по-големи гуми (затова се отказахме от Cam), за да не му друса чак толкова на бебо по нашите прекрасни пътища и тротоари, с по-хубав плат, който да не му спарва, а същевременно да е функционално и за нас като сгъване и т.н. Времето ще покаже дали изборът ни е правилен или вместо практично сме действали емоционално, но като се замислихме за какви глупости (според нас) като скъпи телефони човек дава камара пари, решихме, че малкото човече го заслужава (при положение, че имаме финансова възможност), дори ако комбинираната количка се ползва само около година. Освен това се надяваме впоследствие да я ползваме и за второ детенце, поради което я взехме в неутрален цвят Blush

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 16:06 от Divi_86

# 454
  • Мнения: 4 842
Окарото е чудесна количка - с широка седалка, подложка за новородено (не е необходимо купуване на допълнителен кош), пълно легнало положение, голям сенник, голям багажник, лесна за сгъване.
Но
Като всяка количка от този тип бързо ще бъде сменена с "лятна" заради килограмите и обемите. Не веднъж съм отбелязвала тук, че ако не искат родителите да сменят количката си след по-малко от година, е добре да се оглеждат за леки и компактни колички. Аз с Урбо 2 никога не си помислих за смяна и купуване на "лятна".
Странно ми е защо в началото всички се заглеждат по големи колички, с големи гуми, буквално като танкове...

Благодаря за отзива Simple Smile
Аз с първото ми дете ползвах максимално дълго тежката количка, до към година и половина, когато проходи стабилно и тогава вече ми се обезмисли. Но после с "чадъра" Макларън бутах и псувах дълго, докато свикна - тежката количка е много по-лесна за управление, по мое мнение. Сега си имам "чадър", за подмяна като навреми, така че си търся танк Simple Smile

Категорично е така. Аз имах танк за ежедневна употреба и Макларън за пътуване. Танкът беше триколка с помпащи се гуми. Марката няма да казвам, защото е местна и в България не ги продават. Количката беше 13-14 килограма без бебето, буташе се с една ръка. Кош за новородено, който ползвахме до седмия месец на детето, че беше много студено, а моето от малко върви дълго, а по това време още ядеше. Ходех с количката да тичам в гората - по-маневрена и мазно возеща количка не съм виждала. Да не говорим, че на нашата улица и около нас е калдъръм. Според мен по-тежките колички, ако са с подходящи гуми, се управляват по-лесно по неравности, защото съпротивлението с камъните и тротоарите е по-голямо и когато количката е по-масивна, съответно по-добре преодолява това съпротивление. Да не говорим, че според мен самата количка е по-издръжлива. Нашата в момента се използва от четвърто дете. От Макларъна съвсем откровено ме заболяваха ръцете при по-неравен път, но за сметка на това колко пъти е хвърляна по летищата, и пак е здрава.

И понеже сега ще започнат спорове, излишни са. Изказвам само лично мнение от опит. Иначе аз отдавна съм приключила с количките - детето вече пита за скутер Simple Smile

Успех в избора и най-вече здрави и силни бебета!

# 455
  • Мнения: 2 241
Всичко тук е лично мнение и няма причини за спорове така или иначе. Според мен изборът на количка трябва да се определя според начина на живот на родителите. Аз ползвам колата си ежедневно и по много, в същото време много често минавам километри пеша с количката. Не съм от майките, които се разхождат в градинката зад блока или близкия парк. За това ми беше важно количката да е компактна и лека, да ми се събира в багажника, да не си сецна кръста от десетото качване в багажника за деня. Отделно, че и по самолети сме я лашкали...

Относно друсането - много често е имало моменти, в които умишлено минавам през повече неравности или павета, за да заспи бебето Grinning

# 456
  • Мнения: 4 842
Диамантче, подкрепям, че количката зависи от начина на живот и изборът е индивидуален. Нашия танк никога не сме го ползвали с кола. Основно ходехме на ясла, в парка и в гората, които са на пешеходно разстояние от нас. Само в градски автобус се е возил, но не сме имали проблеми с качване и слизане. За пътувания взехме Макларъна. Започнахме да го ползваме, когато синът ми стана на осем месеца, и му взехме душата. Ползвахме го три години, ама яко. А сега го ползва по-големият ми племенник, по-малкия е с танка. Сигурно в предишния си живот съм била номад, защото като имам повече от три свободни дни, се мятаме на колата или самолета.🤣

# 457
  • София, България
  • Мнения: 3 631
Именно! Точно, защото изборът се прави според начина на живот, не ми е странен изборът на никой Simple Smile всеки бъдещ родител сам преценява каква количка ще бъде най-удобна за него. Хубави са съветите ни за леки и компактни колички, но няма как да знаем каква е причината човек на търси танк. Както и обратното Relaxed
Аз примерно нямам асансьор, нямам стълби, от вратата излизам директно навън. Но пък имам 30 метра черен път с чакъл и няма да ползвам кола. Simple Smile Случаи всякакви.

Лятна количка вероятно бих взела ако започнем да пътуваме повече, а детето все още е в количка. Simple Smile

# 458
  • Пловдив
  • Мнения: 146
В mothercare мисля имаше един много готин тест за избор на правилната количка и въпросите бяха точно за начина ти на живот, мястото, къща, апартамент и т.н. Ако го има още може да си го направите, много е полезен. Иначе според мен с танк, без танк все идва ред и на "лятната" количка. Ето аз след Пег перегото и урбото, вече взех easywalker buggy xs. А бебето ми е само на седем месеца. Като чета има майки, които ползват още коша за новоредно 😀. Но да кажа впечатления за easywalker. Уникална е. Днес за първи път бяхме и навън с нея. Мислех да я ползвам за пътувания само, но май ще стане основна. Супер компактна е, лесно се сгъва само с една ръка, коша е голям за количка с такъв калибър, събра ми раницата за бебето и двете якета съвсем спокойно. Много е лека, само 6 кг. и в същото време стои стабилна. Сенника е достатъчно голям. А най - хубавото е, че се управлява не с една ръка, ами с един пръст направо. Много съм доволна от покупката си. Моя мъж, който по принцип не проявява никакъв интерес към колички каза "Ей това вече е количка!"
Та екстрите й са много наистина и е чудесен избор. Честно казано почти се бях навила на babyzen yoyo, но тази ми дойде доста по-евтино, а по нищо не й отстъпва, даже има някои детайли, които ми харесват повече. Ако някой се интересува от още подробности да пита.

# 459
  • Мнения: 493
Здравейте, имате ли отзиви за тази количка на Mammas&Pappas - днес я видях онлайн и много ми допадна на вид:

http://www.babylifemalechko.com/index.php?m=320&lang=1&c … odid=8956&pn=Количка Ocarro Sapphire

Благодаря!


Ние сме с Occaro, бебчето ни е на 9 месеца и аз си мисля за лятна количка, когато се налага да я вдигам във входа ( имаме 7 стълби). Със коша за новородено беше лесно - откачам го, качвам го и после качвам и шасито. Но сега с коша след 6тия месец не мога да го откачам. И когато се прибираме от разходка, ако е будно бебето, първо качвам него и после се връщам за количката. Но ако спи, чакам да мине някой, за да ми помогне за качването и тогава искам лятна количка.
Иначе е супер количка, това, че е тежка, е единственият минус. Когато трябваше да избираме, се колебаех между тази и ICandy. Но коша след 6тия месец на ICandy е без пълно легнало положение, а е със 1 000 лв по-скъпа от Occaro-то ..
Ако нямате стълби и няма да се налага да я вдигате, няма да сгрешите с нея!

# 460
  • Мнения: 683
Да пиша и аз за Ocarro-то. Аз я качвам и свалям по стълбите (да е жива и здрава съседката, че ми показа как) без проблем, но си е тежка количка. Взех я със съзнанието, че ще я сменя максимум до година. Като отрицателни страни мога да дам малкия сеник на бебешкия кош и това, че поне на моята много бързо се надраскаха лъскавите части просто ей така. Иначе си е много красива, голям багажник, минава по почти всякакви терени. Май не вози много меко, но и аз често съзнателно минавам по по-неравни повърхности, за да заспи, а гледам и не съм единствена. Бута се с една ръка и е доста маневрена.

Аз лично държах на бебешкия кош и се радвам, че го взехме. Макар и с напълно легнало положение. При него главата отива маааалко по-ниско от тялото, много е открит, бебе не може да се вози без коланите без риск да изпадне, а за новордено, а те са си дебели и груби. Абе при всички случаи си е добре да си е настанен в “зимния” кош.

# 461
  • Мнения: 22
Катрин, ще споделиш ли дали според теб става за новородено Easywalker mini buggy xs-  мн съм ги харесала с Дисни мотивите,но се колебая за нея или някой Макларън. С първото дете бях с Мима Хари, ами ползвах я точно 9 м и после минах на Макларън и се родих. Коренно ми се промени харесването на колички.Сега искам копмактна, лека и малка, а преди харесвах по високите колички.

# 462
  • Пловдив
  • Мнения: 146
Дават я, че става. Има един soft cot, който се слага допълнително за новородено https://easywalker.nl/accessories/buggy-xs/, но нямам лични впечатления и наблюдения. Иначе и Дисни вариантите са хубави, аз си взех Mini в черно и е много стилна. А една приятелка две деца от новородени изгледа с Macklaren techno xlr и то и двете са й зимни бебета, даже не помня дали с чувал само или имаше и порт бебе. Много са хубави macklaren - ите, но големия им недостатък за мен е липсата на багажник. Абсолютно е недостъпен, когато бебето спи, а и по принцип почти нищо не събира. Ако искаш можеш да видиш и Babyzen yoyo, тя също има вариант за ползване от новородено и даже е обърнат коша към родителя https://www.babyzen.com/en/yoyo-plus
 Гледах, че и Mountain buggy nano има приспособления за ползване от 0+.

# 463
  • Мнения: 22
Благодаря Катрин за изчерпателният отговор, ще разгледам и др предложения от теб. Аз след 9 м , изкарах с един Макларън Воло (дори нямаше легнало положение). Simple Smile

# 464
  • София
  • Мнения: 694
Има ли мами с Чико Лайтауей,харесала съм една естествено втора ръка....

Аз съм с такава (https://goo.gl/images/9SUPog). Имам я от 2016 година, когато я ползвах около 6 месеца с първото си дете, взехме я след като направи годинка, за да спестим място в багажника. Сега я ползвам с второто си дете (на 3 месеца) като си взех зимен кош Макларън от олх, който пасва идеално.

На мен количката ми върши идеална работа. Широка е, удобна за детето, има хубаво легнало положение, което ми беше важно, за да е удобно за сън. Бута се сравнително лесно, но си трябват две ръце, особено на неравен терен. За парка е идеална. Общо взето тя ми седи в колата и я ползвам, ако съм с нея - ако ходим до парка или зоопарка с колата,  или пък на мол, както и на почивка. Ако излизам от нас пеша, си ползвам голямата, която определено по-лесно се ползва по неравности и високи тротоарни.

Иначе багажникът е сравнително голям, но в легнало положение не можеш да бръкнеш вътре. Сенникът е голям, зимният чувал е топъл...

Като я извадихме сега след година и половина в гаража, предните колела заяждаха и беше трудно да се бута, но ММ ги разглоби и намаза със сапун и е като нова.

Аз съм 160 см висока и ми е добре.

Ако те интересува още нещо, питай.

Последна редакция: пт, 01 мар 2019, 23:45 от Bordeaux

Общи условия

Активация на акаунт