Как да убедя таткото за името, което съм избрала

  • 5 748
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 732
Изчетох с интерес цялата тема и пак не разбрах кое име е избрала авторката?

Валентина ли? Хубаво име е. Има си галено, ИД,нормално срещано.

Все пак е добре бъдещите родители да изберат име, което не е грозно. Гичка, Карамфил, Панталеймон - амиии ...

# 46
  • София
  • Мнения: 281
Името на свекървата с В ли почва? Или на свекъра?

Името на таткото започва с В. Дори е много сходно с Валентина. Ще звучи, все едно сме я кръстили на него.

# 47
  • Мнения: 8 846
Оставете авторката, щом като не е написала, значи не е искала да го напише. Това е много съкровено, лично. Какво значение има конкретните имена, тя не иска да избираме между едното и другото. Та тя така нарича бебчо, трябва ли сега да го пише, само те си знаят. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 13 821


Сигурно таткото ще го роди?

Ако няма татко няма какво да бъде носено 9"месеца...  Това добър контрапример ли е?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Не разбирам собственическото чувство у майките, принципно. Съответно и всички произтичащи от него тези ...

# 50
  • Мнения: 3 250
И кой татко писа, че некадърници са го уморили в родилното?
Кой татко сподели, че с n на брой вътрешни и външни шева?
Кой татко се коси, че не може да кърми бебето си и се чувства отвратително заради това?
То хубаво е да си приказваме принципни положения, но реалността е малко по-различна.
Не уважаме това да си жена и майка или се правим, че е ехеее лесна работа.
Да искаш да дадеш име на детето си и да ти казват да си по-мъдра и понеже си жена да изчакаш с второто евентуално???
Да -  тези мамини златни, на който сакън да не им се скършва хатъра, все от майки трябва да са възпитавани. От такива, които цял живот все са мъдрували.

# 51
  • Мнения: 924
И аз имах спор с мъжа ми за името на второто ни дете. Първото се роди на хубав празник и носи името на светица. Както се казва, си дойде с името. А сина ни се роди по-рано от предвиденото и решавахме последния момент. Аз исках да е Борил, мъжа ми искаше Стоян на баща си. Аз обаче се възпротивих, понеже не мисля, че е заслужил чак токова и името не ми харесва. Накрая постигнахме консенсус и избрахме съвсем различно име- Георги. Тогава пък родителите ни от двете страни на дигнаха глас, що тък го кръстихте, на кой, всеки втори бил Гошо. Еми няма угодия! Важното е, че с мъжа ми се разбрахме.
Това налагане с имената на детето може да изиграе лоша шега. Мъжа в случая може да се почувства пренебрегнат, че не може да вземе участие в такова важно решение. Седнете и по говорете спокойно и дано постигнете съгласие.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 36 622
Всъщност какво лошо има, ако звучи все едно е кръстено на бащата? Авторке, ти май натискаш на твоите родители да е кръстено, така ми се струва. Неговите били починали, нямало смисъл от жеста. На него също не става. Въртиш, сучеш и накрая все към твоя избор клониш. Той няма право на никакъв друг избор освен твоя, така излиза. Добре, не казвай името, което си избрала, кажи на твоите ли е, цялото или буквата. Щото на това намирисва цялото носене на вода от нам колко кладенеца.

# 53
  • Мнения: 10 843
Не можеш да го убедиш, а и не е хубаво да се инатиш. И аз съм да изберете име, което е неутрално. Стига с тия бабешки отживелици да се кръшава на някой. А и наистина е кофти да казваш „хубаво е да спазим традицията”, а то реално мъжа ти да няма живи родители, т.е. ще го кръстим на нашата рода.
Супер забавно са ми и тези уговорки „ първото дете на мен, второто на теб ще кръстим”. Ами ако няма второ дете? Единия остава прецакан. Или дори да не искате второ, ще си направите, за да си спазите уговорката...

# 54
  • Мнения: 2 812
Името изберете и двамата. Накарай го той да харесва твоето име.

Чудя се защо създаваш тема и искаш съвет, ако името, което ти си избрала е тайна?
Малко се обезсмисля хората да гадаят около тайната.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 36 622
И отговаря избирателно, ако сте забелязали. Щото не й казваме това, което иска да чуе - някой магически трик или долен, манипулативен  начин да убеди мъжа си да стане на нейното.

Забавно ми е какво биха казали Абсурт и Салсиша в тая тема. Т.е.за Салсиша съм почти сигурна ама пак би ми било интересно.

# 56
  • Мнения: 25 757
Името на свекървата с В ли почва? Или на свекъра?

Името на таткото започва с В. Дори е много сходно с Валентина. Ще звучи, все едно сме я кръстили на него.
И какво от това? Ти искаш да всички да знаят, че е кръстено на майка ти и никой друг, така ли?

# 57
  • Мнения: 25 655
Чудя се защо създаваш тема и искаш съвет, ако името, което ти си избрала е тайна?
Малко се обезсмисля хората да гадаят около тайната.

Проблемът не е, че държи името в тайна от нас. А това, че е тайна и за мъжа ѝ.
Доколкото разбрах, той още е в неведение какво име харесва жена му.
Е, може пък идеята е да е изненада за таткото, след като се роди детето. И евентуалните циркове след това...

# 58
  • Мнения: 12 137
    Чета темата и си мисля, че името, което авторката иска да наложи е "модерно"/ изчанчено или от някой сериал, но с буквата на някой от нейните родители. Името, което предлага таткото е класическо/ нормално. А с това "да е кръстено на историческа личност", той май се опитва тактично да й каже, че нейното предложение не е много приемливо.
    Авторке, всички сме били млади, (някои още са), но името е за цял живот. Нека детето не се срамува, че е кръстено на герой от латино/ турски/ индийски сериал или на някоя певица/ вип брадърка ...

    # 59
    • Мнения: 10 843
    Аз разбрах, че не иска тука да го каже, а не че мъжа не знае. То само това оставаше, бащата да не знае какво е предложението, ама да се мъчим да го убедим 😁

    Общи условия

    Активация на акаунт