Как да убедя таткото за името, което съм избрала

  • 5 752
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 25 724
Аз пък останах с впечатление, че и таткото не го знае. Тя си го пази за себе си.  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 18 563
Авторката не иска да каже името и си е нейно право. На нас това какво ще ни помогне. Тя не иска мнение за имена,иска да й кажем как да убеди нейния човек.  И не опонира на това,което й казваме-заобикаля и дори не коментира. Щом й казваме тука толкоз народ,че не е права, значи следва да й просветне. Ако беше обаче от другата страна-мъжа й да си настоява и точка, колко ли страшно щеше да е.
Не ме разбирайте погрешно-аз също смятам, че жената усеща името и тя главно трябва да го избере,но бащата има правото поне да го харесва и одобри. Ми не е ли така?
Дайте си неутрално име -най-добре.
 Защо искате името на детето да се свързва с друг човек?. А може и името да е от по-изчанчените и мъжа затова да не го харесва.
Всеки си харесва разни имена от тийн, ама дали бъдещия татко ще ги одобри не е ясно. Направете компромис с име,което харесвате и двамата-най-разумно е така.

# 62
  • Мнения: 25 808
Авторката писа, че не иска да сподели името от суеверие. Обаче името което таткото харесва веднага го сподели, очевидно е решена, че е на нейното.
Също така прави лошо впечатление, че не отговаря на въпроси в темата, а си пише каквото и дойде на ума.

# 63
  • Мнения: 18 563
Именно и аз това забелязах. Не отговаря Очевидно не я ивтересуват други гледни точки. Защо тогава е темата.

# 64
  • Мнения: 10 910
Ами сигурно е очаквала съвети за някакви вуду магии и ултиматуми, а ние и попарихме надеждите Simple Smile

# 65
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Авторке,а за двойно име мислили ли сте?
Защото Валентина може да се комбинира...

# 66
  • Мнения: 1 336
Щом таткото не го харесва, ще търсите и изберете такова име, което да се хареса и от двамата.

# 67
  • София
  • Мнения: 281
ММ е страшно авторитарна личност. Той вече е избрал къде аз да раждам, без да се допита за моето мнение. Постави ултиматум, че ако не родя там, където иска той, няма да признае детето. Аз карам тежка рискова бременност и ме следят четирима специалисти, всяка седмица ми назначават нови кръвни изследвания. Преминах през вливки, инжекции и какво ли не. Сега той е решил, че трябва да родя в неговата страна (в ЕС), където аз ще трябва да замина два месеца преди раждането, да се откажа от специалистите, които са ме следили тук по време на цялата бременност и да започна всичко отначало там, само защото на него така му е щукнало.

И изглежда аз ще трябва да се примиря с това - да раждам в чужда страна, да ми е дискомфоортно, да не знам как функционират нещата там и прочие... При това положение на нещата, единственото, което ми остава, е поне да имам превес в избора на името на детето. Или смятате, че това, което искам, е много?

# 68
  • Варна
  • Мнения: 36 738
Ъъъъ, в такава ситуация името ти е най-малкия проблем.

# 69
  • София
  • Мнения: 281
Относно името, което съм избрала. Всъщност, спряла съм се на три имена - едно на моите родители, едно на неговите и едно неутрално. И трите са класически интернационални красиви християнски имена, от типа на споменатата Валентина. Разбира се, това, което ми се иска е първото име (от две), да е това, на моите родители.
Имена от сериали не биха ми хрумнали дори - сериали не гледам.
И тук не става въпрос какво точно е името, а става въпрос да се опитам да убедя един човек, който принципно не търпи чуждо мнение.
Относно вуду и прочие глупости, които прочетох по-горе, надявам се жената, която ги е написала, да се е шегувала.
Моята молба към форумчанките беше не да избираме дружно имена, а да ми дадете идеи и съвети как да се опитам да убедя таткото, който принципно иска винаги и всичко да решава той.
За пример - той има две деца от първия си брак, и на двете имената е избрал той.

# 70
  • Кърджали
  • Мнения: 10 329
С последните нюанси името ти е бял кахър. Имаш по-сериозни проблеми,, щом от сега те изнудва по този начин

# 71
  • Мнения: 25 724
Щом нямате брак, изобщо не ти трябва да признава детето. Ти тепърва ще има много да ревеш от този човек... Ами поне спънки на детето да не прави.

# 72
  • Мнения: 25 808
Боже! Пляс по челото, иде ми да си опукам пуканки.


И ко, викаш няма да го припознае ако не е Валентина и родена където каже той?
Не те кефи характера му? А да забременееш от него пак ли той на сила те накара?
Опичай си акъла, и хубаво си ти споменали, че името на детето ти е на втора страница от листа с проблеми.

# 73
  • Мнения: 18 563
Туй нещо ако ми го каже мъжа до мен от когото чакам дете(че нямало да го признае) ни мен ще види,ни дете.
Авторке, много има да береш ядове с този екземпляр. Това е никакво уважение.

# 74
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Авторке,ако си избрала някое типично българско име,а таткото е чужденец,той може би просто не може да го възприеме.
Разбирам и защо не желае да раждаш тук.
Притеснява се човека за теб и за бебето,защото нашето здравеопазване не е сред най-добрите в Европа.Помисли върху това.

Иначе и аз съм съгласна с останалите момичета,че проблема ти е с мъжа ти,а не точно с името на детето.
Много е долно да изнудва бременна жена.


Общи условия

Активация на акаунт