Астма

  • 18 261
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 434
Това да не мислиш  че сама сьм  му  го предписала   изкарахме  4-5 месеца на хомеопатия помогна  много шефа детска  пулмология  към Александровска   той   препоръчва да с включва и  хомеопатия.Ако  хванеш  навреме     хремата и не е някакъв  вирус  алиум  цепа  влия  много  добре  просто стопира хремата А  поумон хистамина  е за  всякакви алергии  които  ги  мъчат пролет и есен.  bouquet

# 61
  • Мнения: 45
Аз съм от Бургас. Синът ми има астма на алергична основа, както и алергичен ринит. На нас ни казаха, че да спрем алергичния ринит не е достатъчно, защото секретите и възпалението в белия дроб ще си ги има - те са си оттам, а не само да се стичат отгоре. Освен това знам, че се приема, че контрола на астмата само с вентолин не е за предпочитане, а трябва да се повлиява хроничното възпаление, оток и др. промени в белия дроб на които пристъпите са само краен етап - ако това не се прави се получават хронични, типични изменения, които в по късна възраст могат да бъдат сериозен проблем. За съжаление в Бургас просто няма специалисти на които човек да има вяра в тази област, а тази болест изисква постоянен контрол.

# 62
  • Мнения: 1 434
Здравей зиуин  сподели  какво   правите   за профилактика на астмата  .С какво стопирате  пристъпите  ... Знаея  че  вентолина не е "полезен" но с друго  тежък  пристъп   май  досега не са измисли   да се овладява ....      Били сме две  години на Бекотид   и   5  месеца на  Сунгулар.Прави  около  5-6  пристъпа на година .А за страничните действия на  салбутамола сьм   чела     че действа зле  на децата   особено на нервната им система дава отражения  действа  вьзбуждащо Sad            bouquet

Последна редакция: сб, 26 май 2007, 23:47 от bluevelvet

# 63
  • София
  • Мнения: 2 262
Много теми има вече за астмата, незнам в коя да пиша!
Искам да се оплача, че от 2 дена Мишето ми пак със сополи - бяха прозрачни и сега са светло зелени, надявам се да не стигнем до спазъм, тръпна в очакване как ще се развият нещата и на края, вече ми омръзна, цяла зима сме болниииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии! Стига толкова!

# 64
  • Мнения: 45
Здравей bluevelvet- нямах предвид да не се използва вентолин при тежък пристъп, но ако астмата е пирамида, пристъпът е само върхът. Питаш какво правим за профилактика и като се замисля ми е трудно да ти отговоря, защото цилият ни живот се е превърнал в профилактика. Реорганизирахме целия апартамент така, че никъде няма тъкани, навсякъде е паркет, теракот и затворени мебели. Живеем в малък апартамент, но преместих кухнята и пералнята, а в кухненския бокс подредих всички книги и играчките от които не искахме да се разделим. Махнах всички плюшени играчки(които между другото сина ми много обича). Предупредих приятелите ни, че предпочитам децата да си играят навън или някъде на чисто, не в къщи - изобщо един куп рестриктивни мерки от този сорт, които обаче дават резултат. Освен това държа сина ми постоянно ежедневно да спортува(това вече си е моя мания-за него е удоволствие)-изобщо не претендирам, че това е правилно, но така освен всичко друго мисля, че усещам по отрано влошаването на състоянието му. Защото не е работа да го отглеждаш като в парник, а да го лекуваш така че да живее пълноценно. Няма да се разпростирам в историята на нашата астма, ще кажа само, че е предимно на алергична основа(специално за Бургас имам специално мнение за връзката на алергиите с нефтозавода) та най зле бяхме миналата зима-от януари- 3 месеца бяхме на Серетид, после вече единадесет месеца на сингулар - от тогава не сме получавали пристъпи с изключение на 2 пъти леки вечерни закашляния при които съм включвала Серетид за по една седмица. Изобщо нямам самочувствие, че правя най - доброто защото нямам системен, квалифициран лекарски съвет, което смятам за необходимо в случая - имам предвид специалист алерголог или астмолог(от личната си лекарка съм много доволна много е в час и благодарение на нея закърпваме нещата) Имам познати, които във връзка с друго заболяване свързано с алергия си плащат и получават системни съвети по интернет от лекар специалист от САЩ. Смятам, че за подострите периоди това би било удачно и при нас - мисля да търся такава възможност, но засега нищо не съм направила. Мисля, че е много важно как се организира ежедневието на детето и климатолечение- системата се пропуква в най-слабата и част, може да правиш много профилактични мероприятия, но да има нещо, което да обръща каруцата - мисля, че човек индивидуално трябва да внимава за препъникамъните. А иначе засега астмата не я лекуват, но аз за себе си съм решила да търся начини да я завра в миша дупка. Ох, май много се отклоних - извинявайте!

# 65
  • Мнения: 1 434
Благодаря за изчерпателния отговор  кажи речи и аз правя  всичко това  ходим на почивки     най вече след  сезона...тк  тогава имаме  вьзможност.За спорт  мисля да го запиша  на тенис на корд и плуване  но трябва да има поне 6 годинки.Не  ходи на градина  и  го гледам   като в  клетка  ..да не се изкиха да не се изкашля  на него  му омръзна да седи  вкъщи   и   засега обмисляме  на  есен  да    го пуснем  с другите деца на градинка  все пак  ще е вече на  5,6 год.
Сега сме пред  пристъп  пак   текнаха  течните  сополи и сьм  изтръпнала... Мисля  пак да ходим до  София  да пуснем  тестове и  да   направим изследването с новия апаратда се прецени..дали да минаваме пак на  Сингулар.
Какви какпи  за нос  ползвате   ?
Кой  вие  личния в  Бургас  ? И  при кои лекари    сте  ходили ?     Полезно  ще е да    водим кореспонденция и аз сьм от  Бургас   bouquet

Последна редакция: нд, 27 май 2007, 11:01 от bluevelvet

# 66
  • Мнения: 45
Здравей bluevelvet, струва ми се, че във форума не много удачно човек да се разпростира с всички подробности, а за съжаление се чувствам новак и интернет, тъй като си прекарах едва преди няколко дена - преди това съм ползвала само в работата - отдавна и само служебно, а и няма да имам много време за ориентация тъй като в момента се готвя за изпит, но пък малкия е при майка ми така, че имам повече време. Ако искаш пиши на e-mail, може да се свържем и по skype. Личната ми лекарка е д-р Апостолова от 3та поликлиника, ходихме в София при Мустаков - Александровска болница(там правихме и кръвния тест), доволна съм от него, но трябва да имаш предвид, че сме ходили еднократно. Другия месец мисля пак да го заведа защото вече евентуално трябва да спираме сингулара и тогава ще е момента на истината, но така или иначе има и други поддържащи лекарства. За детската градина - важно е да се избере чистичка, спокойна - ние ходихме до обяд, останеше ли да спи имахме проблеми - тогава още нямахме изразена астма, а алергичен ринит и когато хванеше вирус - бронхит, след което следваше период на непосещаване. Въпреки това мисля, че детето имаше огромна полза от детската градина във всяко едно отношение. За носа откакто сме на Сингулар имаме по малко проблеми, но ползваме и Фликсоназе (локален кортикостероид, не бих го взела без да е изписан - препоръча ни го Мустаков- по схема заедно със Серетида миналата зима) Изцяло премахва алергичния секрет, но по принцип, когато е на кортикостероид гледам да няма контакти с вирусоносители и когато хремата стане гнойна, вече не се препоръчва. За лекарите пред мен също стои въпроса да намеря специалист, който да се ангажира трайно с детето - не мога да ходя често до София, така че ще се опитвам да ангажирам някого със съвети по интернет, но още не съм го направила и не знам какво ще стане.

# 67
  • Мнения: 872
Здравейте!
Аз искам да питам за сингулера . В опаковка са 28 хапченца, т. е. не стигат за месец.
Личната казва ,че не може да го изпише по рано от месец, т. е. от дата до дата, например ако го е изписала на 5-ти единия месец, не може да го изпише по-рано от 5-ти следващия месец. Като се уцели и събота и неделя се събират към 4-5 дни ,в които нямам сингулер за дъщеря ми.  Чудя се дали да си купя една кутия за дните ,който не ми достига сингулер...? newsm78
А една майка ми каза ,че отива на 28-мия ден и личната и го изписва без проблем.
При вас как го изписват? На месец или на 28 дни?

# 68
  • Мнения: 1 434
Пепа  безплатен е  не  купувай  личната  да   не се прави на ударена... Laughing

# 69
  • Мнения: 872
Тя ни го изписва, аз го вземам безплатно, но не ми достига за 3-4-5 дни понякога.
За тези дни когато не ми достига дали да не си купя една опаковка, за да не и го прекъсвам.
На 28 дни ли си го вземате вие? Нашата лична не иска да ни го изпише на 28 дни, т.е. когато свърши.

# 70
  • Мнения: 1 434
Взимали  сме го   5 месеца  всеки ден.

# 71
  • Мнения: 263
Ние също сме на сингюлер! Изписва се от личния лекар на всеки 28 дена или мъничко по-рано! Личната е длъжна да ти го изписва на 28мия ден най-късно, а не веднъж месечно! Да не се прави на ударена, искай си сингщлера на време! То4но тези 3-4 дена детето ти може да направи пристъп заради липсата на сингщлер (поне моя опит със сина ми показва това)! Тогава личната ли ще лежи по болниците с него?! И тя ли ще пие евентуалните антибиотици?! Кажи и, че си се информирала и я заплаши със здравната каса, ако упорства!

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 18:46 от Didry

# 72
  • София
  • Мнения: 2 262
ПЕпи казах ти и аз, няма такива работи за месеца, когато свърши ще пише ново и я сменяй според мен личната....

# 73
  • Мнения: 45
Сина ми взема Сингулар повече от десет месеца и личната ни лекарка го изписва или на 27 или на 28ия ден, а когато е събота или неделя - в петък. Но иначе не се притеснявай във фармакологичния справочник пише, че е с натрупване, мисля че пълната му елиминация беше някъде към петия ден, а първите един, два дена нивото му е съизмеримо с това, когато се приема. Това ми направи впечатление във фармакологичния справочник- защото, ние зимата ходихме в санаториума в Трявна и там казаха, че нямат възможност да му го изпишат, при което понеже нямаше да му стигнат хапчетата ги спряхме - носа му текна на третия ден леко, на четвъртия повече, на шестия ги започнах и се прибрахме по рано от предвиденото за да ни го изпише личната.

# 74
  • Мнения: 1 434
Здравейте  трябва ли да си    минал  телк за да ти  го изпишат безплатно...и какви са условията  за да ти го изпишат  безплатно.Ние  сме  го взимали  5 мес  но  си го платихме ,  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт