Всичко за всички марки гел лакове-23

  • 43 676
  • 742
  •   1
Отговори
# 645
  • Враца
  • Мнения: 800
Много ти благодаря за разяснението, ferriy.  Само не разбрах...кога обираш с четка с ацетон? След като изпечеш базата ли?
Обирам излишъка от към свободния край преди да допека вече сложения стикер. Аз лично след като опека слоя база, който се слага върху стикера запилявам свободния край и махам това което е под него, защото не обичам да ми е дебел свободния край и от известно време (когато се лакирах, че сега съм в почивка) не го запечатвах поради тази причина.

Краси78, да, стикера трябва да е изрязан отстрани по формата на нокътя. Не на 100% да е със същия овал все пак няма как да го изчислиш, но и стикера е еластичен и може да го разпънеш лекичко насам-натам, но все пак трябва да е с овална форма, подобна на извивката на самия нокът.
Стикера на се чака да съхне, а като се нагласи по нокътя със суха кухненска хартия нежно попивам отгоре и с много лек натиск обирам влагата преди да допека в лампата.

# 646
  • Мнения: 781
Благодаря, ferriy! Чак сега набрах смелост да се пробвам със стикерите. Благодарение на вас вече се справям много добре!

# 647
  • Мнения: 15
Здравейте момичета, ето един опит и от мен Simple Smile Имам един въпрос Grin с какво лепите тези камъчета тип хайвер и с какво ги поставяте, че в чудо се виждам с тях Joy

# 648
  • Мнения: 1 958
Мили момичета, извинявам се за нахлуването , но трябва срочно да поръчам лампа. Наистина няма време да прочета темите, уж четох четох а се обърках накрая. Нови са ми всички термини които използвате и малко съм каша, трябва да прочета и темите назад за да вляза в час със написаното. Но това по-късно Та направо на въпросите -
1 избор на лампа - от прочетеното SunOne с 30 лампички останах с убеждението че е ОК , но после прочетох че лошо печала. Накратко избирам между  1)SunOne 24w/48w-30 диода , 2)Sun2 - 33 диода, но отворена ,
3) Sun 5 , не знам защо, изглежда красива Simple Smile))
2 много лош избор ли са лаковете и базата и топ на Pretty .Дълго задържат лак ноктите ми . по 2 че и повече седмици със скай блу , ли нещо такова . Важно ми е по скоро лесното сваляне , отколкото издръжливостта на лака
3 Това за карето не можах да го прочета как става - мазка обикновен лак в средата на нокътя под базата ли е , с цел бариера между нокът и химикали .

# 649
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Aurora88, Смятам, че няма да е лошо да препрочетеш първия пост. Виждам, че си го чела, но определено не си ориентирана. Почвам отзад напред:

3) Карето с обикновен лак се слага с цел лесно махане. Това за бариерата е смешно, предвид, че обикновените лакове не са точно чиста осветена вода и някои съдържат формалдехид. С каре на цял, полиран нокът абсолютно всеки гел-лак се сваля по-лесно. Трябва да прочетеш и за матиране и полиране. Не е все едно дали карето е на награпен или полиран нокът. Всъщност ако се слага каре няма смисъл от награпяване.

2) CND Shellac, OPI Gelcolor се разтварят най-бързо. Alessandro Striplac , Born pretty Peel off се махат най-бързо с белене. При разтворимите е важно и цветния лак да е от подобна марка и серия за да се разтвори и падне бързо, при белещите се и с твърд гел се маха без проблем, стига гелът да е пластичен, а не твърд като акрил и акригел. Не познавам Pretty, но доста момичета са доволни.

1) Сън2 е много хубава лампа, но не я препоръчваме за домашна употреба, защото копчетата и са отзад, а няма и екран. Не е отворена. Sun7 e затворена, но може да се отваря отзад. Сън6, Сън8, Сън9 са отворените. Какво и е на Сън1 не разбрах? Ползувам Сън1 от 2-3 години и си ми е идеална. Принцесата похвали новата, ръбеста 86W 39 lamps от Али, но е по-обемиста.

Прочети първо за алергиите! Важно е.

# 650
  • Мнения: 378
Момичета, минавам да Ви поздравя, не спирам да Ви следя. Много ме радвате с творбите си, целувки!
Скрит текст:





# 651
  • Мнения: 16
Момичета, взех си тези двете на голдън роус, но нещо или аз не правя като хората, или не са читави. Има ли някоя от вас с впечатления?

# 652
  • Мнения: 1 458
Здравейте, следя темата от известно време, но имам някои въпроси, въпреки, че четох и препрочетох първия пост. Вероятно за повечето от вас ще е супер досадно, но може ли да посочите конкретен модел Сън 1, защото пуснах един сърч в Али - е то има 5 различни, все Sun 1... Имам най-обикновена УВ лампа, която ми върши работа, но ми се иска да намаля времето за печене.
Относно кутикули - най-доброто, което съм ползвала досега е BlueCross (за премахване) и Solar Oil (за подхранване).

# 653
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
От къде купуваш BlueCross?

# 654
  • Мнения: 1 458
Ами взимала съм го само веднъж от Ибей, май 240 мл, което е огромно количество за дом. употреба. Ползвах го години наред. Скоро ми свърши и докато се оглеждах за оферта, взех на Виктория от ДМ някакъв гел - пълна глупост.
Т.е. още съм в търсене, скоро имаше добра оферта за Блу крос в ибей и докато се намотам свърши...

# 655
  • София
  • Мнения: 10 320
Ами взимала съм го само веднъж от Ибей, май 240 мл, което е огромно количество за дом. употреба. Ползвах го години наред. Скоро ми свърши и докато се оглеждах за оферта, взех на Виктория от ДМ някакъв гел - пълна глупост.
Т.е. още съм в търсене, скоро имаше добра оферта за Блу крос в ибей и докато се намотам свърши...

Аз използвах не повече от 1/10 от голямото шише, накрая го изхвърлих, не се беше променил като консистениция, но има и по добри продукти на пазара, този е просто евтин....

Ето тeзи и двата са по-добри. Май скоро ще трябва да посетя Интеркозметика да ги подновя.


Солар Ойл, според мен не си заслюжава, много бързо си променя аромата, не ми хресва, ето тези ми харесват повече:

# 656
  • Мнения: 1 458
nad_tab, благодаря, а кое препоръчваш от двете на CND? Имам някакъв смътен спомен, че съм ползвала ирейзъра и не ми хареса, не става за моите упорити кожички, блу кроса в това отношение няма грешка при мен.
Солар ойла веднъж направих грешка да го взема в голямото тумбесто шише, е да, скапа се. Иначе в малките ми е ок, ще погледна и твоите предложения. Simple Smile

# 657
  • София
  • Мнения: 10 320
nad_tab, благодаря, а кое препоръчваш от двете на CND? Имам някакъв смътен спомен, че съм ползвала ирейзъра и не ми хареса, не става за моите упорити кожички, блу кроса в това отношение няма грешка при мен.
Солар ойла веднъж направих грешка да го взема в голямото тумбесто шише, е да, скапа се. Иначе в малките ми е ок, ще погледна и твоите предложения. Simple Smile

Точно ерейсъра при мен действа безотказно  newsm78

# 658
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Ето за тази лампа има добри отзиви, но е по-обемиста от сън1. Prinzesata я харесва повече от Сън9, Сън1 и Сън3, които има и ползува. Избирате първата или третата и внимавате да е с европейски щепсел. Пишете на продавача да я тества и опаковка по-добре:

https://m.fr.aliexpress.com/item/32957289115.html?pid=808_0002_0 … lBjgaAtWEEALw_wcB

Тук има намаление в момента. Първата е без екран, а втората е същата, но с екран. Идват без кутия, но в надуваем пакет, което е още по-добре. Ще я държите в Стара кутия от обувки:

https://m.fr.aliexpress.com/item/32891799296.html?spm=a2g0n.shop … lBjgaAtWEEALw_wcB

До Франция идва за 10-15 дена. Единствения кусур е липсата на кутия

Много ми харесва препаратът за кутикули на Виктория, но аз кутикули нямам. Блукрос е идеален за стъпала. Впечатлена съм от препарата на Butter London за груби кутикули. Нямам го. Видях го у съседка и като видях как е разтворил нейните кутикули, които и този на СНД не успяваше да махнестрашно се впечатлих.

Блукрос имам от Амазон и съм много доволна. Съветът ми към ползуващи те го, които са доволни от него е да го купят точно него щом им подхожда.

# 659
  • Мнения: 1 458
Невена, много благодаря! Smiley

Освен да ти изпратя моите Виктории, тамън две имам! Stuck Out Tongue Closed Eyes Не ми е стигнало разочарованието първия път, та съм си купила още една... От ЕГН-то ще да е.

Общи условия

Активация на акаунт