Отрицателно Манту.

  • 12 461
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 878
Ами днес като казах, че на 2 няма да отидем за ваксина, сестрата смотолеви - ми то може и късна реакция да даде. Ама всички, които ги бодоха в петък, днес са отрицателни. Странно....
Точно така стана и при нас. Аз се бях поболяла понеже нищо не виждах. Лекарят обаче напипа нещо което ми се стори въображаемо и отчете че има реакция. Едва няколко дена след това вече беше видимо зачервяването. Та се успокоих.

# 16
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 407
Просто Мантуто не показва това, което си измислят бг лекарите. То не е критерий за успешността на ваксината.
Сложена ли е, повече не трябва да се повтаря, СЗО също не го препоръчва.

Човече,а кое е критерий тогава за успешност и реално дали организма изобщо отчита вируса?

От службата ни изпратиха на Манту и от 4 човека само мята проба беше отрицателна.Доктора във Военна болница се опули и ме изпрати при личния лекар да ми сложел една ваксинка ,понеже съм нямала грам имунитет!

Отидох веднага /беше преди Великден/ ,личния без  въпроси и реакция ми я дупна и каза,че нямало абсолютно никакъв смисъл от нея ,ама за мое спокойствие ...Thinking

Нямам отново никаква реакция по кожата до момента .

# 17
  • София
  • Мнения: 6 184
Не е вирус, бактерия е. Simple Smile

Учудвам се, че слагат на възрастен човек ваксина, реимунизацията отпадна даже за 11-годишните. Ако възрастен е с отрицателна проба Манту, просто си знае, че няма имунитет. А какво е реалното състояние, понякога един Господ знае, както се казва. Simple Smile

Последна редакция: сб, 02 май 2020, 17:06 от лято!

# 18
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 407
Не е вирус, бактерия е. Simple Smile

Учудвам се, че слагат на възрастен човек ваксина, реимунизацията отпадна даже за 11-годишните. Ако възрастен е с отрицателна проба Манту, просто си знае, че няма имунитет. А какво е реалното състояние, понякога един Господ знае, както се казва. Simple Smile


Лято,аз също се учудих,а и  той доктора си каза човека ,че няма смисъл от ваксината,но да ми я сложи за всеки случай:thinking:

Ок,но тогава какъв е смисъла от тези проби манту,след като на някои хора се оказват отрицателни,и реално след това едно голямо нищо-нямат имунитет и толкова ??!!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 184
Въпросът е да не е прекалено положителна Simple Smile, тоест човекът да е носител/болен. Затова искат Манту на разните работещи в ресторанти, детски учители и т.н.

# 20
  • Мнения: 46 573
Човече,а кое е критерий тогава за успешност и реално дали организма изобщо отчита вируса?
Няма критерий. Или я има, т.е. е успешна, или я няма.

# 21
  • Мнения: 2 484
Просто Мантуто не показва това, което си измислят бг лекарите. То не е критерий за успешността на ваксината.
Сложена ли е, повече не трябва да се повтаря, СЗО също не го препоръчва.

Човече,а кое е критерий тогава за успешност и реално дали организма изобщо отчита вируса?

От службата ни изпратиха на Манту и от 4 човека само мята проба беше отрицателна.Доктора във Военна болница се опули и ме изпрати при личния лекар да ми сложел една ваксинка ,понеже съм нямала грам имунитет!

Отидох веднага /беше преди Великден/ ,личния без  въпроси и реакция ми я дупна и каза,че нямало абсолютно никакъв смисъл от нея ,ама за мое спокойствие ...Thinking

Нямам отново никаква реакция по кожата до момента .

На лявото рамо ли? Какво работите? На колко години сте?

Наду ли се мехурче след инжекцията, както при мантуто? Ако не е или почти не е, тогава липсата на зачервяване е обяснима.  Тази ваксина се инжектира вътрекожно, тоест съвсем плитко в кожата, за разлика от останалите. Зачервяването и подуването на мястото на инжекцията е доказателство за формиране на имунитет. Накрая дори се образува постваксинален белег, който също е доказателство за имунитет.

Личните не са достатъчно добре обучени да правят тази ваксина, както и манту. Често инжектират неправилно и това създава проблеми.

Последна редакция: нд, 03 май 2020, 02:52 от vl

# 22
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 407
Да,на лявото рамо,на   37г съм военнослужеща  ,нито при мантуто имам зачервяване или подуване ,нито след ваксината ,камо ли зачервяване с мехурче ! Грам реакция! Иначе на лявото рамо имам белег от ваксина от комунизма още.

Много интересно:thinking:

# 23
  • Мнения: 2 484
Да,на лявото рамо,на   37г съм военнослужеща  ,нито при мантуто имам зачервяване или подуване ,нито след ваксината ,камо ли зачервяване с мехурче ! Грам реакция! Иначе на лявото рамо имам белег от ваксина от комунизма още.

Много интересно:thinking:

А, не е толкова интересно.......Неслучайно ви попитах дали се е образувало мехурче след инжекцията, както при мантуто. Това мехурче показва, че ваксината е инжектирана според правилата. Ако е инжектирана по-дълбоко, мехурче може да не се образува, зачервяване също.
Някога мой съученик се оплака, че сестрата е "разляла" тази ваксина в рамото му и е правила втора инжекция, но и това не е правилно-2дози. Тоест превишаване на предписаната доза от 0,1мл. Втората беше зачервена и вероятно се е стигнало до белег.
Това, че имате белег от едно време е било добре, но вече май не е достатъчно според показанието на мантуто-отрицателно. Тоест сега или нямате имунитет против ТБ, или той е твърде слаб.
Вярно е, че тази ваксина се прави предимно на деца, но съществуват някои професии, при които тя се прави и в по-късни години. Може би вашата е от тях. Тоест преценяват, че е по-вероятно да се заразите с ТБ. Особено, ако ви изпратят на мисия в изпаднала държава, вероятността нараства значително.......
А бяхте ли напълно здрава, когато ви инжектираха ваксината? Това също е от особена важност.
Зачервяването и подуването са имунния отговор на организма. Образуването на белег-също.
Нормалното е зачервяването да настъпи още следващите дни или седмици след инжекцията. Подуването-също.
Някога моето рамо беше зачервено още на втория ден след инжекцията, а месец по-късно и подуто. Като минаха няколко месеца, зачервяването избледня и остана белег.

Последна редакция: нд, 03 май 2020, 16:48 от vl

# 24
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 407
Благодаря ви за разяснението,но наистина съм в чуденка и започвам да се притеснявам сериозно защо нямам никаква реакция!
Напълно здрава съм,личния не ме отрази изобщо ,само ми я сложи и ме отпрати,нито мехурче,нито зачервено или подуто,до края на месеца сигурно пак ще ме викат на манту и ако пак е отрицателно няма да мога да мина комисията във военна болница ,повече от странно?!
Цитат
Ако възрастен е с отрицателна проба Манту, просто си знае, че няма имунитет.
Това не ме устройва ,обаче:weary:

Дългогодишно джи пи да не може да сложи една ваксина свястно ме съмнява,по-скоро повредата е при мен ,че не може да хване дикиш ваксината ..!

Последна редакция: пн, 04 май 2020, 13:58 от AnMary

# 25
  • Мнения: 2 484
Благодаря ви за разяснението,но наистина съм в чуденка и започвам да се притеснявам сериозно защо нямам никаква реакция!
Напълно здрава съм,личния не ме отрази изобщо ,само ми я сложи и ме отпрати,нито мехурче,нито зачервено или подуто,до края на месеца сигурно пак ще ме викат на манту и ако пак е отрицателно няма да мога да мина комисията във военна болница ,повече от странно?!

Видяхте ли ампулата с ваксината? На нея трябва да пише БЦЖ(BCG).  Към нея има и разтворител, защото тя е суха на прах.

Доста е вероятно да не е инжектирал правилно, тоест вътрекожно, а аз се питам дали изобщо е инжектирал БЦЖ.....

Късичка ли беше иглата, която заби в рамото ви? Тоест около 10-15мм.  За манту и БЦЖ е задължително използването само на такива игли. Неслучайно питам. Освен това при тази ваксина тя се забива под ъгъл 10градуса, тоест почти успоредно на кожата, за да се получи вътрекожна инжекция.

За манту и БЦЖ е необходим специално обучен персонал. Не е като при останалите ваксини. И в листовката го пише. Мои близки и познати, които работеха точно това са ми казвали, че личните нямат необходимата подготовка.

Всички останали ваксини могат да се инжектират от всякакъв медицински персонал. Дори и от немедицински, обаче след обучение......

Но освен това вие твърдите, че мехурче след инжекцията не  е имало......Това я компрометира.......Трябва да го има и то да спадне след 15-20минути.

Не зная дали за толкова кратък период ще се получи положително манту. За няколко месеца или година-да.

Но, ако им бяхте показали зачервеното си рамо, вероятно щеше да им бъде достатъчно. Защото тогава е сигурно, че се образува имунитет.

Последна редакция: пн, 04 май 2020, 01:58 от vl

Общи условия

Активация на акаунт