Колко трябва да струва годежният пръстен?

  • 28 335
  • 426
  •   1
Отговори
# 30
  • Down south
  • Мнения: 7 706
За сведение в Америка годежния пръстен, който се носи заедно с халката се сменя всеки път когато мъжът си сменя позицията с друга с по - висока заплата. Годежния пръстен е по-скоро показател /демонстрация за финансовите възможности на мъжа в семейството, отколкото показ на сантиментални чувства.
Сериозно ли  Joy
Нова работа, нов пръстен! За коя точно Америка става дума, защото и аз искам!

# 31
  • Мнения: 3 343
За сведение в Америка годежния пръстен, който се носи заедно с халката се сменя всеки път когато мъжът си сменя позицията с друга с по - висока заплата. Годежния пръстен е по-скоро показател /демонстрация за финансовите възможности на мъжа в семейството, отколкото показ на сантиментални чувства.
Сериозно ли  Joy
Нова работа, нов пръстен! За коя точно Америка става дума, защото и аз искам!

Е, ти пък, как може да не си чувала?  Thinking
Аз може да не живея в Америка, но вече имам три годежни пръстена! Мъжът ми си сменя позицията точно три пъти с по-висока и хоп, ново годежно пръстенче!
 Joy Joy Joy

# 32
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Браво, налучкала си правилната Америка, дори и извън тях.
На мен също ми се полагат, поне половин дузина, но няма.

Ние се шегуваме, но някой без достатъчно информация, може да го приеме и за чиста монета. Боже опази  ooooh!

Виж, за годишнините, нещата стоят по друг начин, колкото по-кръгла, толкова по-солиден камък  bouquet

Последна редакция: вт, 01 яну 2019, 05:30 от Daylily

# 33
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 248
Скрит текст:
За сведение в Америка годежния пръстен, който се носи заедно с халката се сменя всеки път когато мъжът си сменя позицията с друга с по - висока заплата. Годежния пръстен е по-скоро показател /демонстрация за финансовите възможности на мъжа в семейството, отколкото показ на сантиментални чувства.
Сериозно ли  Joy
Нова работа, нов пръстен! За коя точно Америка става дума, защото и аз искам!
не е така. новата работа/позиция  трябва да е по-високо платена. тогава имало пръстен.  Laughing

# 34
  • Мнения: 5 134
За сведение в Америка годежния пръстен, който се носи заедно с халката се сменя всеки път когато мъжът си сменя позицията с друга с по - висока заплата. Годежния пръстен е по-скоро показател /демонстрация за финансовите възможности на мъжа в семейството, отколкото показ на сантиментални чувства.

Хммм, а какво става ако си смени позицията, но с по-ниска?

# 35
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 248
продава пръстена за да компенсира по-ниската заплата  hahaha

# 36
  • Мнения: 41 079
Диамантите освен, че са превръщат в красиви бижута, са И инвестиция.

Това е дълбоко погрешно схващане, умело насадено от търговците на диаманти Twisted Evil
Нито диамантите по годежния пръстен, нито бижутата като цяло са инвестиция, защото когато човек реши да ги осребри получава много по-малко пари, отколкото са дадени. Наполовина например Mr. Green Та каква е тази инвестиция, при която даваш 3000, а после продаваш за 1500 Shocked

Ако някой иска да инвестира в злато или диаманти си има инвестиционно злато и инвестиционни диаманти, но те са съвсем друг клас продукти. И пак си има марж между купува и продава, но е малък и ако цената расте с времето се компенсира. Истинска инвестиция в диаманти е само в много големи и редки такива, само там с времето има реална печалба.

Та от практическа гледна точка скъп годежен пръстен е глупава изгъзица. Е, ако човек има възможности е нормално да избере нещо красиво и хващащо окото, но  трябва да има граница, а не да изпадаме в положението на американците, които оценяват любовта по каратите ooooh!

# 37
  • Мнения: 5 271
Търговците на диаманти може да са ги популяризирали, но в никакъв случай не си измислят за тяхната стойност. Самият факт, че короните на кралете и кралиците от минали векове са обсипани с такива и други скъпоценни камъни, за мен е достатъчен. А и е имало времена, в които семействата са събирали каквото имат във "вързопче" и са тръгвали - затова и са събирали в златни монети и скъпоценни камъни. Не може да не познавате сред по-възрастните хора такива.

Бижутери винаги слагат такса за дизайн, обработка и печалба. Наблюдавала съм обаче златар при работата му и е напълно нормално да се заплаща за този труд. По-изисканите марки като Тифани са натруфени и според мен, но има разумни граници за изработката при частниците.

Някой питаше за други страни - в Австрия например годежният пръстен е обещание за сватба и се носи на лявата ръка. Стойността му няма значение, няма правила. Избира го годеникът,  а халките се купуват заедно. След сватбата годежният пръстен се носи под или над халката на дясната ръка.

# 38
  • Мнения: 36 541
Аз все пак не вярвам, че един пръстен може да символизира романтични чувства, повече от който и да било друг подарък от любим човек. Всяко нещо може да е подарено с любов, но това не означава, че трябва да го нося непрекъснато... А и както си мия ръцете по 50 пъти на ден (примерно), този пръстен направо ще ме побърка. Имам комплекти с пръстени и редовно ги забравям, след като си измия ръцете - за щастие все на познати места, където няма кой да ги вземе...

# 39
  • Мнения: 18 575
Както е казала ЧС - инвестиционните продукти и бижутата са различна работа, особено в България след време е много трудно да се вземе добра цена на бижу.
Навремето в България при годеж се е давала пендара, сред това пара, през миналия век вече имаше и пръстени - примерно пръстен от свекървата.
Дано да съм помогнала на автора в писането.

# 40
  • Мнения: 5 271
Романтиката и прагматизмът май като цяло се самоизключват. Simple Smile Обаче е разумен жест според мен - подарено ти е нещо, което после ще дадеш на сина/ дъщеря си - остава в семейството. Дори и да не го носиш, стойността му не се губи. На абитуриентските по мои наблюдения се подарява златен накит на момичетата, винаги съм мислила, че е популярно.

# 41
  • Мнения: 41 079
подарено ти е нещо, което после ще дадеш на сина/ дъщеря си - остава в семейството. Дори и да не го носиш, стойността му не се губи.

Продължавай да си вярваш, че не се губи. Я вземи и купи някакво бижу, най-добре с диамант, а после го продай и ми кажи колко си на минус. Бас държа, че ще е към 50% Twisted Evil
Диамантите нямат стойност, поне не голяма. Имат цена обаче и тя е надута от търговците, които много внимават какви количества се пускат на пазара.
Както казах, който иска нещо материално, което не губи (евентуално стойността си), нека да инвестира в това:



Или евентуално в това, ама аз съм с резерви, а и тук трябват много пари:


# 42
  • Мнения: 36 541
Единственото, чиято стойност не се губи, са масивни златни бижута с не особено добър дизайн. 

# 43
  • Мнения: 5 271
Я вземи и купи някакво бижу, най-добре с диамант, а после го продай и ми кажи колко си на минус. Бас държа, че ще е към 50%
По-добре не се хващай, изказването е много наедро. Simple Smile Винаги зависи какво и от кого си купила, Тифани не е единственото място с продажба на бижута по света. Има златари, които претопяват стари или пък продават от частни колекции. Може и сама да си купиш суровината и занесеш на познат за изработка. Както във всичко друго - и тук може да се договаряш за цената.

# 44
  • Мнения: 41 079
Единственото, чиято стойност не се губи, са масивни златни бижута с не особено добър дизайн. 

Тц. И при тях се губи. За да не се губи се иска нещо със сертификат от реномирана леярна или монетен двор, което след това е съхранявано правилно. И даже и там има курс купува и курс продава.

https://tavex.bg/zlato/zlatni-kiulcheta/?gclid=EAIaIQobChMIm-KK8 … ASABEgKlAvD_BwE#s

Общи условия

Активация на акаунт