Майчин дом Варна - тема 11

  • 56 078
  • 760
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 23
boiangeorgiev, ако може отговаряйте тук, за да могат повече хора да видят. Simple Smile
Да, ще отговарям на въпроси, които не накърняват интересите на МД или АГ.

# 121
  • Мнения: 1 068
Д-р Георгиев, нали и в АГ вече има анестезиолози, които поставят спинална упойка?

# 122
  • Мнения: 37
В АГ родих преди 2 години (на 13.02) и бях със спинална, много професионално поставена от завеждащият "Реанимация" Др. Али. Изключително съм доволна, човекът беше в почивка, но дойде само заради мен, защото ми беше обещал, че той ще ми постави упойката. Иначе и другите им анестезиолози слагат спинална. Аз имам друг въпрос, Др. Георгиев. Знаете ли, случайно, дали в АГ са променили практиката и носят детето за кърмене и го дават по-скоро от 3-тия ден? Това е единственото, което ме кара да искам МД, а много искам Вие да изродите втората ми рожба.

# 123
  • Мнения: 1 068
И на мен много ми похвалиха д-р Али. Интересувам се, ние можем ли да си изберем него или който се падне на смяна? Как става уговорката с него?

# 124
  • Варна
  • Мнения: 23
А знаете ли за какъв бум има там на новородени с бактерии. Вътреболничните им инфекции са нон-стоп. Иначе разбира се, че докторът е най-важен, но какво лошо има да искаш нормални условия.
Вие епидемиолог ли сте? Най-вероятно не знаете, че препаратите за дезинфекция в болниците нямат нищо общо с тези за домашна употреба. Може да има "бум" навсякъде и не е виновна болницата, а хората, които влизат със собствените си бактерии на "свиждане" с новородено. Така,че Вашето мнение не е професионално обосновано. ВБИ има във всяка болница: АГ, ОкрБ, МД, просто Вие не го знаете. Нормални условия за раждане и ВБИ са две различни неща и не винаги зависят от нас.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 23
Д-р Георгиев, нали и в АГ вече има анестезиолози, които поставят спинална упойка?
Да.

# 126
  • Варна
  • Мнения: 23
В АГ родих преди 2 години (на 13.02) и бях със спинална, много професионално поставена от завеждащият "Реанимация" Др. Али. Изключително съм доволна, човекът беше в почивка, но дойде само заради мен, защото ми беше обещал, че той ще ми постави упойката. Иначе и другите им анестезиолози слагат спинална. Аз имам друг въпрос, Др. Георгиев. Знаете ли, случайно, дали в АГ са променили практиката и носят детето за кърмене и го дават по-скоро от 3-тия ден? Това е единственото, което ме кара да искам МД, а много искам Вие да изродите втората ми рожба.
Кога бебето ще срещне майка си е решение на неонатолога. Не случайно имат трето ниво на компетентност. Вие как може да гарантирате, че ще сте способна да се грижите за собственото си бебе веднага след раждане. Аз Ви гарантирам, че Вашето бебе ще е възможно най-скоро при Вас, понеже и МД, и АГ за болница са номинирани за "Приятел на кърменето".

# 127
  • Мнения: 37
И на мен много ми похвалиха д-р Али. Интересувам се, ние можем ли да си изберем него или който се падне на смяна? Как става уговорката с него?

Аз говорих с Др Али на едни отворени врати и после, когато ходих да се уговарям с Др. Танев. Повече не съм говорила с него, той е запомнил кога ми е секциото и дойде. Изключително съм доволна от него.

# 128
  • Мнения: 37
В АГ родих преди 2 години (на 13.02) и бях със спинална, много професионално поставена от завеждащият "Реанимация" Др. Али. Изключително съм доволна, човекът беше в почивка, но дойде само заради мен, защото ми беше обещал, че той ще ми постави упойката. Иначе и другите им анестезиолози слагат спинална. Аз имам друг въпрос, Др. Георгиев. Знаете ли, случайно, дали в АГ са променили практиката и носят детето за кърмене и го дават по-скоро от 3-тия ден? Това е единственото, което ме кара да искам МД, а много искам Вие да изродите втората ми рожба.
Кога бебето ще срещне майка си е решение на неонатолога. Не случайно имат трето ниво на компетентност. Вие как може да гарантирате, че ще сте способна да се грижите за собственото си бебе веднага след раждане. Аз Ви гарантирам, че Вашето бебе ще е възможно най-скоро при Вас, понеже и МД, и АГ за болница са номинирани за "Приятел на кърменето".

В МД носят детето да го кърми майката и го взимат. Аз не държа да ми го донесат и оставят още преди да съм способна да се грижа за него. Но в АГ преди 2 години си видях детето за 3 минути в деня на секциото и вече на третия ден, когато ме качиха на 5-тия етаж и ми го донесоха окончателно да стои при мен след 13 ч. Не знам дали са приятели на кърменето, но със сигурност тогава не даваха детето на раждалите секцио преди 3-тия ден. Затова сега се чудя дали носят децата. Нямам никакви други възражения към АГ, освен това.

# 129
  • Варна
  • Мнения: 23
В АГ родих преди 2 години (на 13.02) и бях със спинална, много професионално поставена от завеждащият "Реанимация" Др. Али. Изключително съм доволна, човекът беше в почивка, но дойде само заради мен, защото ми беше обещал, че той ще ми постави упойката. Иначе и другите им анестезиолози слагат спинална. Аз имам друг въпрос, Др. Георгиев. Знаете ли, случайно, дали в АГ са променили практиката и носят детето за кърмене и го дават по-скоро от 3-тия ден? Това е единственото, което ме кара да искам МД, а много искам Вие да изродите втората ми рожба.
Кога бебето ще срещне майка си е решение на неонатолога. Не случайно имат трето ниво на компетентност. Вие как може да гарантирате, че ще сте способна да се грижите за собственото си бебе веднага след раждане. Аз Ви гарантирам, че Вашето бебе ще е възможно най-скоро при Вас, понеже и МД, и АГ за болница са номинирани за "Приятел на кърменето".

В МД носят детето да го кърми майката и го взимат. Аз не държа да ми го донесат и оставят още преди да съм способна да се грижа за него. Но в АГ преди 2 години си видях детето за 3 минути в деня на секциото и вече на третия ден, когато ме качиха на 5-тия етаж и ми го донесоха окончателно да стои при мен след 13 ч. Не знам дали са приятели на кърменето, но със сигурност тогава не даваха детето на раждалите секцио преди 3-тия ден. Затова сега се чудя дали носят децата. Нямам никакви други възражения към АГ, освен то
 Не знам какви са основанията за това, но мисля че е свързано с организация на работата и наличния персонал акушерки. Все пак родилките са на три етажа.

# 130
  • Мнения: 10 918
По отношение на вътрешноболничните ифекции... моето бебе имаше ужасни колики и правихме изследвания. Оказа се бактерия, казаха ни, че е от ВБИ. Няма да кометнирам в коя болница и кой лекар, но направи физиономия тип „ето, че и в лукса на МД може да ви изпишат с бактерии” ... Така че няма гаранция никъде Simple Smile

# 131
  • Мнения: 1 694
Ето, че е някакво професионално развитие, а като лекар в Майчин дом, няма как да е асистент. АГ е база на Медицинския все пак. Всеки има право да се развива.
 Жалко за нас, които  нямаме време да с3 ориентираме и трябва  да решим къде ще раждаме.
Да, определено ми звучи като много добра възможност, просто съжалявам, че нямах късмет да си родя при нея, много ми беше трудно да реша и аз два дена не съм спряла да го мисля, дано взех правилното решение. Предстои да видим.

# 132
  • Мнения: 8
Здравейте! Следя темата с интерес. Единственото вярно, което прочетох в новата тема е, че напускаме МД. Ако имате въпроси по отношение на раждането, най-вероятно ще мога да отговоря на лично.
Аз съм раждала при Вас, преди 7г. и незнам по какъв метод е била операцията!
Моя близка роди декември секцио при Вас и ми обяснява че нямала конци за вадене, за това съм объркана!
Има ли  нещо общо с този метод, който споменават другите момичета, просто моля за повече яснота?

# 133
  • Варна
  • Мнения: 23
Здравейте! Следя темата с интерес. Единственото вярно, което прочетох в новата тема е, че напускаме МД. Ако имате въпроси по отношение на раждането, най-вероятно ще мога да отговоря на лично.
Аз съм раждала при Вас, преди 7г. и незнам по какъв метод е била операцията!
Моя близка роди декември секцио при Вас и ми обяснява че нямала конци за вадене, за това съм объркана!
Има ли  нещо общо с този метод, който споменават другите момичета, просто моля за повече яснота?

Първото секцио по Щарк в МД направихме с д-р Георгиева на 30.06.2013г. Техниката на секциото и кожният интрадермален шев нямат връзка. Шевът, при който "няма конци за вадене" го заимствах по спомен от френски пластичен хирург главно заради пациентките, които не са от Варна. Така им спестявам още едно идване на 7-8 постоперативен ден за сваляне на конеца. Така, че кожният разрез е шит с конец, а не лепен. Засега.

# 134
  • Мнения: 8
А кой друг от лекарите в МД работи по този метод и наистина ли възстановяването е по -бързо и по -безболезнено??

Общи условия

Активация на акаунт