Майчин дом Варна - тема 11

  • 54 117
  • 760
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 522
Някой има ли телефон или мейл на доктор Цонев ,за да го питам за резултати от изследвания?

# 541
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Здравейте, пак съм аз с въпрос, сигурно вече стм досадна, но няма кого друг да питам.
При планирано секцио, къде първоначално е багажа и имате ли достъп до него постоянно? Мисълта ми е, че нали първо си в реанимация, там ли стои или е в стаята където после ще си?
И къде е телефона по време на операцията, дали мога да го взема с мен в операционната ? Притеснява ме и поставянето на катетъра, уж казаха, че е след упойката, но дали е така 🤔

# 542
  • Мнения: 725
Здравейте, пак съм аз с въпрос, сигурно вече стм досадна, но няма кого друг да питам.
При планирано секцио, къде първоначално е багажа и имате ли достъп до него постоянно? Мисълта ми е, че нали първо си в реанимация, там ли стои или е в стаята където после ще си?
И къде е телефона по време на операцията, дали мога да го взема с мен в операционната ? Притеснява ме и поставянето на катетъра, уж казаха, че е след упойката, но дали е така 🤔

Багажа е при теб в реанимация. Телефона също. После го местят в стаята (багажа). В операционната не може да го вземеш, а и за какво ти е? Ръцете ти са в каиши, няма да говориш? Катетър даже не знаех, че са ми сложили. След упойката е. Ако те интересува нещо друго питай Simple Smile

# 543
  • Мнения: 62
Момичета, и аз имам няколко въпроса. При нормално раждане може ли да се запази самостоятелна стая? Как става изобщо запазването, след като не знаеш кога ще родиш? 😄 Знам, че е лично предпочитание, но смятате ли, че стандартните стаи, които са за по двама/трима, са комфортни? В тях санитарният възел общ с друга стая ли е? И последно - може би ще прозвучи грубо, но напоследък виждам пред болницата едни сборни групи от “братятя” по чехли и терлици...от болницата правят ли някакъв подбор при настаняване на родилките по стаите или с когото се паднеш е работата? Не съм расист, но мисля, че ме разбирате.

# 544
  • Мнения: 68
Здравейте, пак съм аз с въпрос, сигурно вече стм досадна, но няма кого друг да питам.
При планирано секцио, къде първоначално е багажа и имате ли достъп до него постоянно? Мисълта ми е, че нали първо си в реанимация, там ли стои или е в стаята където после ще си?
И къде е телефона по време на операцията, дали мога да го взема с мен в операционната ? Притеснява ме и поставянето на катетъра, уж казаха, че е след упойката, но дали е така 🤔

Багажа е при теб в реанимация. Телефона също. После го местят в стаята (багажа). В операционната не може да го вземеш, а и за какво ти е? Ръцете ти са в каиши, няма да говориш? Катетър даже не знаех, че са ми сложили. След упойката е. Ако те интересува нещо друго питай Simple Smile

Аз бях във вип стая, не са ме слагали в реанимация, а направо в моята стая преди и след операцията. Багажът пак там, телефонът си остана в стаята, по възможност да ти е близо после да си го вземеш без да ставаш Simple Smile
Катетър на мен не са слагали, питах изрично - по преценка на АГ се слага или не.

Floriii, мисля, че няма как да запазиш вип стая (единична) ако не знаеш дата - докато ме приемаха огледах таблото със стаите и всичко е пълно, голям късмет ще е да има свободни. С предното раждане имаше пак една дама с по-тъмна кожа, но не знам къде я настаниха, не беше при нас, родилките от този ден. Двойните стаи също са хубави, санитарният възел е общ, но не мисля, че това е голям проблем.

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 18:09 от tanita_tm

# 545
  • Варна
  • Мнения: 338
И последно - може би ще прозвучи грубо, но напоследък виждам пред болницата едни сборни групи от “братятя” по чехли и терлици...от болницата правят ли някакъв подбор при настаняване на родилките по стаите или с когото се паднеш е работата? Не съм расист, но мисля, че ме разбирате.
Аз предния четвъртък бях на тонове и забелязах същото. Един татко от ромски произход плащаше, а друга слезе от горе също да си плати. Наистина се изненадах. За 9м това са първите два случая, на които попадам. Дано и аз не прозвуча грубо и расистки, но си признавам, че не би ми било приятно да бъда в една стая с представителка от това общество. Вярно, че от човек до човек има разлика, но такава ми е нагласата.. до 10тина дни ще стане ясно какъв ми бил късмета Grinning

# 546
  • Мнения: 68
И последно - може би ще прозвучи грубо, но напоследък виждам пред болницата едни сборни групи от “братятя” по чехли и терлици...от болницата правят ли някакъв подбор при настаняване на родилките по стаите или с когото се паднеш е работата? Не съм расист, но мисля, че ме разбирате.
Аз предния четвъртък бях на тонове и забелязах същото. Един татко от ромски произход плащаше, а друга слезе от горе също да си плати. Наистина се изненадах. За 9м това са първите два случая, на които попадам. Дано и аз не прозвуча грубо и расистки, но си признавам, че не би ми било приятно да бъда в една стая с представителка от това общество. Вярно, че от човек до човек има разлика, но такава ми е нагласата.. до 10тина дни ще стане ясно какъв ми бил късмета Grinning

Вики, да ти кажа, има доста такива мами напоследък, аз на всяка консултация засичах при една от АГ-тата по здравна каса. Е, вярно, по-заможни са, но все тази Simple Smile Дано не се паднеш в стая с някоя такаа мама Wink

# 547
  • Мнения: 62
Въпрос на късмет значи 😄 По принцип не се притеснявам толкова, но групата, която видях, беше буквално по терлици...ако става въпрос, в АГ може да родиш безплатно в същата обстановка, но какво да се прави

# 548
  • Мнения: 1 694
Всяка стая си има собствен санитарен възел, а също и чешма и плот в самата стая ако се налага да се мие бебчето. При първото раждане бях после настанена сама в стая- така се случи, явно сме били нечетен брой, не съм плащала за това. Втория път бях с още едно момиче. Аз лично не се чувствах ок да съм сама, особено като ми беше първо бебе. Не смеех до тоалетна да отида, че да не го оставям сам, като влизах да се къпя постоянно надничах от банята как е бебето. Като бяхме две бях много спокойна, че има някой при бебчето ми. Освен това честно казано е леко скучно сама Simple Smile

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 21:22 от Milk-choc

# 549
  • Мнения: 11
Здравейте мами ! На 26 май се появи нашата принцеса. Беше планирано предизвикване заради остаряла плацента. Въпреки , че знаех датата от регистратура ми казаха, че било много натоварено и нямам как да си запазя вип стая и  в момента на приемането да питам отново, ако има ще ме настанят- съответно нямаше... Първата вечер ме настаниха в една стая с много легла 5-6,но бях сама.На следващия ден след раждането ме настаниха в двойна стая-2 легла, мивка с плот, маса , 3 стола,шкаф, до леглата има бутон ако се наложи да викаш акушер или санитар .
Аз съм доволна, тъй като когато сте 2 в стая наистина има  кой да наглежда бебчо най -малко да отидеш до баня, тоалетна. А повярвай ми когато ти го донесат и  оставят единственото което ще правиш е да го гледаш по 24 часа, особено ако е първо и незнаеш какво следва от тук нататък Simple Smile.пък и друго е да има с кого да си кажеш 2 приказки Simple Smile
Иначе стаите са хубави - собствена баня и тоалетна, санитарите постоянно зареждат превръзки, памперси, минерална вода.Има меню от което си избираш храна, но ако си секцио първите дни те ти носят по преценка на лекаря, обикновено кисело мляко закуска и пиле фрикасе или подобна манджа Simple Smile
Бебчо го оставят при теб , ако си родила нормално веднага, след като те преместят в стаята (аз за през нощта помолих да я вземат,за да мога да поспя след раждането), ако си секцио ти го носят на следващия ден мисля.
Багажа навсякъде го носят с теб, дори когато ми вливаха системата беше при мен и ми дадоха и телефона да си цъкам. След като родих и ми вливаха системи в родилната зала ми донесоха отново телефона за да мога да снимам бебчо и да кажа на мъжа си че всичко е минало Simple Smile
Като цяло обстановка е хубава , за жалост не всичкия персонал е мил и отзивчив , особено нощните смени при мен бяха малко сърдити Simple Smile  Но повечето акушерки и доктори са мили и веднага откликват , ако имаш въпроси.
Извинявам се за дългите обяснения, дано съм била полезна Simple Smile
Пожелавам леко раждане Simple Smile

# 550
  • Варна
  • Мнения: 1 185
И когато раждаш секцио ти дават бебето почти веднага. И след двете ми операции до два часа бяха при мен.

# 551
  • Варна
  • Мнения: 338
Мина и моето нормално раждане преди седмица и искам да изкажа възхищението си от Майчин дом. Отношението на всички доктори, акушерки, санитарки беше страхотно. Бяха внимателни, отзоваваха се мигновено. Доста често изпитвах неудобство, ако имах нужда от нещо и все се извинявах, но отговора им беше - ‘ама няма за какво да се извинявате, това ни е работата, разбира се, че ще звъннете’. Помагаха ни винаги, когато имахме нужда. Избор на екип ми беше доктор Цонев, изключително доволна съм и от него. По принцип имах някои притеснения, но отношението му надмина очакванията ми. Беше до мен, помагаше ми със съвети, разтриваше ме по време на зверските контракции, имаше моменти в които държеше и ръката ми. Говорихме си и се опитваше да ме разсейва. Дойде да ни види два пъти, като първият път сме си спинкали с бебка. Благодарна съм! Имаше и разочаровани момичета, че хем с избор на екип, нито веднъж не дойдоха да ги видят.. Хигиената беше много добра. Настаниха ни във вип стая с още едно момиче, не сме си я заявявали предварително, просто това беше свободно, тъй като имаше адски много раждания и общо взето настаняваха където се освободи. Бебка ми я донесоха веднага щом ме изкараха от родилна зала. Също както maci е написала - първата вечер бяхме в стая с 5 легла, е, аз нямах късмета да съм сама, а на колко момичета им мина половината раждане пред очите ни не е истина. Храната също не беше лоша, избираш си от меню, но мм винаги носеше пълни торби с изкушения. В деня, в който се роди малката позволяваха да се показват бебетата на бащите през стъклото на отделението. Нашият татко беше на 7мото небе. Heart
Общо взето е както е описала и maci.
Момичето с мен беше секцио, бебката й беше при нея през цялото време.

# 552
  • Мнения: 139
Здравейте, знам че темата е главно за следящи се и раждащи в Майчин дом - Варна, но се надявам и аз скоро да пиша тук по тези поводи, ако всичко е наред Simple Smile Искам да благодаря на д-р Наталия Юдова и екипа й от инвитро центъра, вчера видяхме 2 плодни сакчета след първи опит инвитро процедура Simple Smile Дано всичко е наред и да родя дечицата си тук Simple Smile Доволна съм от условията, отношението и че дават шанс на хора като мен да имат дечица и да изживеят това щастие Simple Smile Знам, че все още е много рано, но искам да вдъхна надежда на всички, които се борят за детенце и силно да ги препоръчам Simple Smile Надявам се скоро и аз да се следя при тях и да родя там Simple Smile Успех на всички мами, лека бременност и раждане на всички Simple Smile

# 553
  • Мнения: 828
Здравейте, знам че темата е главно за следящи се и раждащи в Майчин дом - Варна, но се надявам и аз скоро да пиша тук по тези поводи, ако всичко е наред Simple Smile Искам да благодаря на д-р Наталия Юдова и екипа й от инвитро центъра, вчера видяхме 2 плодни сакчета след първи опит инвитро процедура Simple Smile Дано всичко е наред и да родя дечицата си тук Simple Smile Доволна съм от условията, отношението и че дават шанс на хора като мен да имат дечица и да изживеят това щастие Simple Smile Знам, че все още е много рано, но искам да вдъхна надежда на всички, които се борят за детенце и силно да ги препоръчам Simple Smile Надявам се скоро и аз да се следя при тях и да родя там Simple Smile Успех на всички мами, лека бременност и раждане на всички Simple Smile
Ооо и ти си от Варнаа 🥳 живот и здраве ще се разминаваме с коремите из Майчин Дом ,хихихи 🌹💃Радвам се, че има и други като мен изключително доволни от МД ! ☺️☺️

# 554
  • Мнения: 139
От Шумен съм, но ми е наблизичко Simple Smile Може да се засичаме там значи, живот и здраве Simple Smile
Здравейте, знам че темата е главно за следящи се и раждащи в Майчин дом - Варна, но се надявам и аз скоро да пиша тук по тези поводи, ако всичко е наред Simple Smile Искам да благодаря на д-р Наталия Юдова и екипа й от инвитро центъра, вчера видяхме 2 плодни сакчета след първи опит инвитро процедура Simple Smile Дано всичко е наред и да родя дечицата си тук Simple Smile Доволна съм от условията, отношението и че дават шанс на хора като мен да имат дечица и да изживеят това щастие Simple Smile Знам, че все още е много рано, но искам да вдъхна надежда на всички, които се борят за детенце и силно да ги препоръчам Simple Smile Надявам се скоро и аз да се следя при тях и да родя там Simple Smile Успех на всички мами, лека бременност и раждане на всички Simple Smile
Ооо и ти си от Варнаа 🥳 живот и здраве ще се разминаваме с коремите из Майчин Дом ,хихихи 🌹💃Радвам се, че има и други като мен изключително доволни от МД ! ☺️☺️

Общи условия

Активация на акаунт