Майчин дом Варна - тема 11

  • 54 161
  • 760
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 5
А момичета, ако съм по здравна каса в МД, не се ходи всеки месец на екограф, така ли или просто го плащаш отделно?
Ходи се всеки месец като при записването на женска консултация се плаща пакет от 300 и няколко лв. Това включва ехографа всеки месец+ стандартните изследвания кръв, урина, секрети, а БХС и феталните морфологии се заплащат отделно. БХС беше към 40-50лв нещо такова ми се върти, а ФМ 100лв.

# 631
  • Мнения: 27
Здравейте, имам час след 2 седмици за първи преглед от ЖК при д-р Цонев. Когато ходих за установяване на бременността и го разпитвах за жк ми обясни, че с първия преглед ще мина и първата ФМ. Останах с впечатление, че той я прави... ? Дали е така? Аз мисля и при Балев да ходя, там ме притеснява дали ще успея да запиша час.


Аз пратих мъжа ми да ми запази час при Балев. Тъй като записването става всеки петък на място, той чакаше от 7 часа сутринта, при положение, че отварят в 8:00ч. и преди него вече е имало още двама мъже, а до 8:00 хората са станали много.

# 632
  • Мнения: 384
Здравейте, имам час след 2 седмици за първи преглед от ЖК при д-р Цонев. Когато ходих за установяване на бременността и го разпитвах за жк ми обясни, че с първия преглед ще мина и първата ФМ. Останах с впечатление, че той я прави... ? Дали е така? Аз мисля и при Балев да ходя, там ме притеснява дали ще успея да запиша час.
Щом сте с пълен платен пакет, скрининга и ФМ са Ви включени в цената, съответно ще ги направи Цонев. Отделно Вие може да си посетите и Балев като второ мнение, това вече си е Ваше решение.

# 633
  • Мнения: 88
Благодаря за отговорите! Четох доста за фм тия дни и останах с впечатление, че във Варна няма сертифициран специалист? Днес звъннах в Темелков и запазих час за д-р Цонев, за който четох също положителни неща... сега гледам, че и в Ситиклиник има д-р Цонев...

# 634
  • Мнения: 7
Здравейте момичета. Някой има ли наблюдения от д-р Д-р Юлия Ступина в Майчин дом?

Благодаря Ви предварително! ^^
Здравей ,аз ходя при нея и съм изключително доволна. Много мила млада жена. Винаги търси решение на проблема.  Подкрепям с 2 ръце

# 635
  • Мнения: 139
Здравейте, бременна съм с близнаци от инвитро процедура в Майчин дом - Варна, в 14г.с.+4 съм, при д-р Наталия Юдова съм на ЖК, платен пакет, още нямам правена фетална морфология, правих пренатален тест, вместо БХС, казаха ми 16-17-та седмица, това нормално ли е, практика ли е там...

# 636
  • Мнения: 1 132
PureLove90, аз също съм с близнаци и не правихме БХС, а пренатест, но минах и през двете морфологии в 11г.с. и 20 г.с. До колкото знам 28-30та има и още една.

# 637
  • Мнения: 384
Здравейте, бременна съм с близнаци от инвитро процедура в Майчин дом - Варна, в 14г.с.+4 съм, при д-р Наталия Юдова съм на ЖК, платен пакет, още нямам правена фетална морфология, правих пренатален тест, вместо БХС, казаха ми 16-17-та седмица, това нормално ли е, практика ли е там...
До колкото знам БХС се прави само при едноплодна бременност, защото при многоплодна дава отклонения. Затова се прави и Пренатест. Феталните морфологии са 17-20 седмица и към 30та седмица по принцип

# 638
  • Мнения: 2 721
Моите фетални по спомен от преди 4г и половина бяха в 18г.с и 27г.с, дори мисля, че имах още една.

# 639
  • Мнения: 5
Здравейте отново, мами!

Предстои ми живот и здраве нормално раждане, като в неделя ми е терминът и вече много се вълнувам Grin Имам една питанка относно помпите за кърма. Малко по-назад бях чела, че в Майчин дом има и може да се използват при нужда. Според вас необходимо ли е да си купя предварително или по-добре по време на престоя да използвам тяхна и после да преценя каква да си купя?

Също така, ако някой може да сподели подробности как протича раждането там и следродилния период, ще съм много благодарна, защото се появява и едно притеснение от неизвестното Disappointed Relieved

Благодаря предварително! Kiss

# 640
  • Варна
  • Мнения: 1 214
youngmama, аз родих преди близо два месеца в МД. На мен не ми дадоха да ползвам помпата им, защото беше само една и беше при друго момиче. Така ми обясни дежурната акушерка. Ако те преценят, че ти е необходима предполагам, че ще намерят начин да ти я донесат да се изцедиш. При мен просто педиатърката каза да не ми я носят, защото детето си засуквало добре и след като тя забрани да ми я дадат дежурните момичета все си измисляха нещо, за да не им се кара може би педиатърката, че са ми я дали. Ако имаш кърма и кърмиш помпата ти е почти задължителна в началото, защото когато кърмата слезе, бебето може да не успее да изсуква достатъчно и да освобождава напрежението и ще трябва ти да го правиш с помпа, така че моят съвет е да си купиш, ако кърмиш.
Как протича раждането е много общ въпрос, със сигурност при всяка от нас е протекло по различен начин, но не се притеснявай за това, както и за престоя ти там, защото всички да много мили и се отзовават на всяко твое искане и притеснение.
Поне при мен беше така. Мога да кажа, че всички от персонала през цялото време са се грижили за комфорта и спокойствието на мен и на детенцето ми.
Разбирам желанието ти да разбереш кое как се случва там, напълно нормално е, щом ти предстои раждане скоро, затова ако имаш по-конкретни въпроси питай Simple Smile

Леко и бързо раждане ти пожелавам 😊

# 641
  • Мнения: 155
Аз ползвах и двете помпи на МД - ръчната (Chicco) и електическата (Medela), която е двойна. Моят съвет е да си вземете ръчна за изцеждането в началото, а ако по-нататък планувате да се изцеждате и да храните детето с шише, тогава да инвестирате в по-скъп вариант.

# 642
  • Мнения: 2 721
Вземете си ръчна като за начало, ако бебето засуче както трябва няма да ви е нужна и поне няма да сте дали голяма сума за нея.

# 643
  • Мнения: 5 250
Второто и третото ми дете са кърмени до 2 г 9 м. и двамата. Не съм ползвала нито ден помпа, в началото поставях просто бебето по-често, като усетя напрежение. В много краен и нетърпим случаи цедих леко на ръка ( 1-2 пъти). Само за сравнение с първото кърмих 20 дни, като през цялото време цедях, по много, направих хипер лактация, голяма грешка. Иначе при нужда, няма да ви откажат не се притеснявайте, не си давайте парите за помпи и шишета, ако искате да кърмите успешно. Wink

# 644
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Вие така се изказахте, че все едно който си купи помпа и шишета няма да кърми успешно 😂.

Общи условия

Активация на акаунт