На половинка юбилей ДЕКЕМВРИЙЧЕ като слънце грей!

  • 18 960
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 390
Честито на малката рожденичка Дили  Grinning
ама то къдрици, ама то чудо пу пу   bouquet

dani_l
не си сама  Crazy Laughing ние носиме един купи играчки с нас, плус мотор и количка, и само ги раздаваме за да изчистиме децата от техните им играчки, и Емката им се хвърля с голяма радост че има нещо ново  Crazy Laughing
От колите я е страх определено, и с тех проблеми засега нямаме...

Райка
ама защо от плажа, то нали е жега  newsm78 Емката миналата седмица всеки ден беше на плаж, и в един студен басейн, едвам я вада да се загрее  Crazy  Утре май пак ще ходиме, че яките жеги продължават  Crazy

Честит имен ден и от мен на малките и големите Янчета!   bouquet  bouquet  bouquet

Днес водих Бадемка на 4.реваксинация за жълтеница, надявам се да няма проблеми  Wink

# 46
  • Мнения: 4 195
ето ме и мен, трима педиатъра отричат скарлатина или въобще шарка, отричат алергия, казват и тримата че е от слънцето и се е възпалило но тогава защо продължават да му излизат на туй дете пъпки незнам, на Фенуистил и някаквъ мехлем е, как ще го водя утре на море неам идея, ама няма подути лимфи, няма Темепратура, храни се вече, няма конюктивит - никакви симптоми на шарка няма...незнам, дано всичко мине до утре вечер да се пооправи да не си останем вкъщи
 raika мислиш ли че е от плажа.......толкова ли студена е била водата та я е превсякла
Дани споко и аз не отглеждам човешко същество а нов вид диво дребно рогато добиче.......явно им е от месец а в който са родени, наблюдавам че масово децата ни на декемврийки са силно емоционални, бързоразвиващи се - това сериозно го казвам, повечето то дечицата ни говорят вече, което не е толкова типично за тази им възраст.......браво и на нас за което де - родили сме бъдещи генни само дето ни стипяват лагерите, но нека са живи и здрави, и Вики винаги е най непослушния навън но в това му е чара, аз пък такъв си го обожавам, нали си е на мама гадржето
ай от мен чаос за сега, ако не пиша пак, ще си мисля за вас на морето Heart Eyes Heart Eyes

# 47
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Криси напълно си права за месеца. Сестра ми е родена на 21.12. и все още тормози майка  #Cussing out.

# 48
  • Мнения: 166
Здрасти от първата на линия! newsm08 Благодаря за милите думи за моята лешичка!  Flutter И кажете сега - как да ги прежаля тия коси! Sad А я сърби главичката здраво, защото я задушават и се поти като пор. Пъпчиците вече са и по челчето и навсякъде. ooooh! Но не ме притесняват особено, защото и двамата с таткото сме с чувствителни кожи и всичко го отдавам на слънчевите лъчи и задуха. smile3531
Райче, детенцето да не е прегряло или слънчасало?  newsm78Много е кофти като усещане, ако е това. Но пък трябва да му мине по-бързичко. Hug Аз до свестен хомеопат така и не стигнах. Дилито малко беше стабилизирала заспиването и съня  smile3524/ в смисъл, че се събуждаше, но все пак заспиваше до след 10минутки /. Сега обаче сме отново в апогей. Имам чувството, че сме сложили таралежи в леглото й. 1countingsheep Спи на ръце и в един момент сама се накланя да си легне. А като усети легло под себе си дига крака, ръце и всичко останало.  nutsОт време на време свиквам, обаче някой път директно изкрейзвам.  Rage
Дани_л, моята щурка е горе долу социален тип, но само защото никой и отвън не й отказва нищо. Money Тя и много не излиза, де. Иначе раздаваме безчувствени целувки на всички. Kissing Heart И те се разтапят, пък тя ги гледа безразлично. newsm48 Особнячка си е. Но позволете да изкажа компетентно мнение: smile3528 Стрелците са по-трудни за родителите от Козлите. Имам достатъчно данни, изчетени от къде ли не, пък и доста познати и от двете зодии. Така че, сори за вратата, мили майчета на ранни Декемврийчета! cry Въоръжете се с търпение и мноооого обич!
 txtloves newsm76 Two Hearts  Kissing Heart  loveuuu

# 49
  • Мнения: 1 568
Хайде добро утро и от мен!
Набързо ви изчетох, ама почти нищо не запомних - кой спи, кой не спи, кой е болен, кой е здрав ... Да се оправяте всички!

За пъпчиците от жегата да ви кажа - аз ги мажа с Nachtkerzen Balsam на д-р Тайс. Минават много бързо. Водичката също помага, ама предполагам, че вие ги миете лещичките достатъчно често. На Дара й се появяват от жегата предимно по вратлето.

Ние ходихме пак при хомеопатката в събота, защото се бяхме сдобили с кашлица и сополи, отделно обсъдихме и трудното заспиване и неспането. Даде ни пак някакви вълшебни капчици, пихме ги три вечери и вчера Дара спа цели 2 часа на обяд. Сега пак спи. Не искам да казвам голяма дума, но започвам да се убеждавам, че има ефект. От сополите и кашлицата няма и следа - без никакви капки за нос, сиропи и т.н. Дара си пие капките с много голямо удоволствие, даже сама си ги търси и вика "кап-кап".

В къщи продължава да е лудница. Изциклихме паркета, лакиран е вече, в неделя се сбърках от чистене цяяяяллл ден, сега боядисваме спалнята с латекс, към края на седмицата да се надяваме, че ще дойдат да ни монтират гардероба и леглото в спалнята ... Ей такива неща ... Като приключим с нашата стая, започваме детската.

Маймунка, ама ти направо ме уби с този хемоглобин  Shocked А в друга лаборатория изследвахте ли за потвърждение или няма нужда?

# 50
  • Мнения: 166
Ей, мами, я кажете с какво мажете дребосъците на плажа. Praynig Защото тази седмица моята ще прави сефтето.   grinning039
Аааааа, пък забравих за ви споделя какво ми се случи smile3555 и беше причината да не ходим на плажо още този уикенд. Значи в 10часа вечерта, точно преди ВЕЛИКОТО приспиване на Диляна, майка й уцели една търкаляща се по земята играчка. Накратко - стъпих върху едно механизирано пиле и получих прободна рана на стъпалото сигурно около см навътре. Само за да допълня картинката - пилето висеше от крака ми като го вдигнах! newsm57 На следващия ден дори не успях работа да дойда. Цирк Буш!
Смайли, шуши защо спи в 10:17? newsm78 какъв ви е режимът на спане? Защото мойта /онази неспящата   food010/ все повече ми разширява интервала м/у двата си съня - нощен и следобеден. Сутрин я вдигам в 07:30, ляга в 14:00 за два, максимум около три часа /докъм 5 без нещо/ и от няколко дни в 22:30 все още не можем да се приспим! Живее му се на детето! icanfly

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 605
Здравейте!
Ами, мисля, че на плажа я разболях мойта убавица, защото правихме слдеобедна баня и доста подухваше от морето - то колко му трябва на едно мокро пате. В неделя следобяд вдигна температура - гореше като печка, два дни с нищо не успях да я сваля, дори с течен аналгин  ooooh! (По този повод да кажа, че ушният термометър за нищо не става  Rolling Eyes) Вчера хомеопатката изписа едно чудо, дето се правело от кората на растението, от което се извлича стрихнин  #Crazy, а днес Сани е съвсем здрава. Има само лек ацетонов дъх, но иначе дори и хремата я няма. За това помогнаха май и лучените капки, напоследък съм им фен. Между другото стана дума при хомеопатката за нашата алергия (нашата лекарка я нямаше и ни прие заместничката й, та се обяснявахме по-подробно) и според нея Фенистил (или друг антихистаминов препарат) не е желателно да се дава, защото не лекува, а само подтиска алергията. Каза ми като се върне нашата лекарка да започнем хомеопатично лечение.
Смайли, радвам се, че хомеопатията и на вас ви понася добре. Има една тема в здравния - вярвате ли, не вярвате ли и като чета, колко майки са настроени скептично и войнствено ми става жал - и аз бях такава, и аз си наливах детето с антибиотици... А никой не вярва сега, че тоя Богомил е бил супер болнав и кекав. На първо място аз  Joy
Valent, гледай си в краката, момиче! Саня напоследък много се заиграва с една мозайка - от ония с копчетата, дето може да ги глътне  Twisted Evil и вкъщи ходим като в минно поле. А вашето Дили в миналия си живот да не е спяло само в хамак на някой екзотичен остров и сега да не му е уютно на твърдо легло  newsm78 Голям образ!
Маймунка, аз още вчера исках да ти кажа, че колкото и да е хубава новината за хемоглобина на Ежко, много ми се вижда 150 за дете. (Ама съм и аз една тактична!) Дано не е грешка! С какво го храниш твоя син?
viki1, четох аз за кръщенето в бургаската тема. Страхотно е, че правите това за милите дечица. Благородно ви завиждам за куража! Аз за себе си знам, че няма да понеса гледките и вълненията при такива срещи. Но ви желая успех, имате си истинска благородна кауза!
Колкото до зодията, толкова се радвам, че успях да го износя това дете до ранния декември, като се има предвид, че още през август установиха ниска плацента и до последно се пазех и тъпчех с хапчета - нямам никакви претенции. Пък и двете ни баби са стрелци (Саня дори е на датата на свеки, щото съм примерна снаха), знам им го аз характера  Laughing Хич не могат да ме уплашат!

# 52
  • Мнения: 1 568
Райка, на мен самата още ми е много странно как като капна две капки от лекарството в чаша вода и от там й дам една лъжичка /т.е. някаква уникално нищожна доза/ и то вземе, че подейства. Ама ето го детето спи! Спокойно при това!

Валент, днес Дара стана в 6.30 часа, спа от 10 до 12, сега в 3.15 пак заспа. Довечера ще си легне най-късно в 9.30. Такъв ни беше режима и преди да се развали работата преди две седмици, но ето че сега отново си влизаме в релси. Смея да твърдя, че е от хомеопатията.

Забравих да ви кажа, че в момента растат два кътника и два кучешки зъба.

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 16:12 от Смайли

# 53
  • Мнения: 6 390
Привет банда Grinning

Маймунке
забравих да похваля Ежко за резултатите от изследванията  Wink Party

Емито я ожили оса днес слетобед  Rolling Eyes по палеца на крака, малко й се е надул отгоре стъпалото... ама ще го видиме утре как ще е  newsm78
Слагах оцет, вие как процедирате  newsm78

# 54
  • Мнения: 772
Ели, за съжаление нищо не се сещам сега за оси, дори не си спомням какво съм правила, когато мен са ме жилили, ама дано е добре утре Емката, поне мястото май не е от най-опасните Confused

за хемоглобина - ами и на мен, честно казано, ми се струва странно висок и всъщност още не съм занесла изследванията на лекаря, защото ми се пада все в неудобни смени, а и се надявах да станем скоро готови и с урината, но май няма да е скоро, и сигурно утре ще опитам поне по телефона да поговоря с него... според лаборантката не било странно, ама не е нейна работа да коментира резултатите, т.е. не че тя говореше много, но е по-добре лекар да се изкаже. мислех си и за второ изследване, защото, както знаете, такъв хемоглобин при нас малко на непорочно зачатие ми прилича Confused

лека и до скоро!

# 55
  • Мнения: 224
Doбро утро!

Ели аз знам, че когато те ужили оса се натърква с чесън или се слага кал, но това се прави веднага след ужилжането. Сега освен да и правиш студени компреси с реванол на Емка, знам ли  newsm78
Маймунка, преди време моя доктор спомена нещо от сорта, че ако не са пили вода няколко часа преди изследване на хемоглобина може стойностите да са малко по-високи.
Смайли, много бързо действате с ремонта. А какви са тези вълшебни капки? Хомеопатката ли ги приготвя или се продават по аптеките?

От два дни въобще не насилваме Марио да яде, чакаме той да си каже, че е гладен, та храненията ни станаха 3 - сутрин към 10, после следобяд след сън обядва и вечеря към 8,30 - 9 /като се приберем от разходка/.

# 56
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Габи яде само на обед малко и после чак на вечеря, където се храни почти сама. Иначе кара деня на сокове, вода и плодове /предимно диня/.

# 57
  • Мнения: 166
Здрасти и от мен!
Ели, не да те стряскам, обаче осите са опасни животни. Naughty Ако почне да се надува, задължително на лекар! Защото снощи слушах точно за ужилвания какви процедури следва да се направят - но веднага. newsm78 За след това не знам. Следи го внимателно детенцето! newsm12
Маймунка, моята Дили в първия месец беше с хемоглобин на як мъж в Христова възраст. box Не е притеснително.
Като споменах лекари, ние вчера бяхме на консултация - резултатите: тегло - 10кг, ръст - 84 см. Това значи, че сме расли само на мозък.  newsm53
А пък иначе - хапва си детето eat - пу,пу, да чукам на дърво. Ама се поти зверски и явно там му изтича храната, знам ли... Scatter
Аз пак да попитам - да ми препоръчате нещо за мазане на плажа, защото ще ходим на море - дават го в събота и неделя да вали.... hahaha

# 58
  • Мнения: 1 568
Дани, хомеопатката си приготвя капките и ни ги дава в шишенце с подробни обяснения кога и колко да даваме. Не искам да ви агитирам и дано не звуча така, но просто искам да ви се похваля, че Дара вчера спа 2 часа сутринта и 2 следобяд, заспива много бързо, а не като преди, когато се приспивахме по 40 минути  Confused Да чукна на дърво обаче!

Аз изпозлвам времето да готвя разни неща. Нещо съм се сбъркала пак  Joy

Иначе нашия ремонт не е голям и става бързо. То чистенето след това е по-голямата хамалогия, а аз се дразня ужасно, когато всичко е натрупано в една стая и не мога да стигна до шкафа да си взема чисти гащи  Rolling Eyes

Какво стана с диска с филмчетата? Ще ми ги пратиш ли?

Валент, аз имам от миналата година слънцезащитен крем за деца на Vichy 60-ти фактор. Продава се в аптеките. С него мажа всеки път преди излизане Дара, на плажа пак с него я мазах.

На Емата пак й се случват екзотични преживявания - оси, кърлежи ... къде ги намирате бре!!! Пожелавам бързо да мине!

# 59
  • Мнения: 224
Смайли, диска ми е в чантата, ще ти го пратя. А през ноща спи ли малката?

Общи условия

Активация на акаунт