Лидл 123 - 01/2019

  • 158 475
  • 2 235
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 9 050
Скрит текст:
Само за инфо, понеже стана дума - когато плащате с ваучери (моите бяха за храна), не може да бъде издадена фактура, заради ДДС-то. Аз не го знаех и веднъж в кауфланд се връщах на каса да премаркираме всичко и да платя с карта или в брой.  
А обясниха ли ти защо? Какво му е на ДДС-то?
Аз лично не виждам логика.
Ваучерите не се облагали с ДДС... нещо при отчитането им имало.
Не съм сигурна, пълен лаик съм в областта, а в суматохата тогава не запомних много.
Е то при покупка ДДС-то е за закупените стоки, а не за платежните средства. Те и банкнотите не се облагат с ДДС.
Не се издава фактура за стойността на самите ваучери, когато купувате такива.
Но когато плащате с тях, няма никаква разлика. Издателят на ваучерите после ги осребрява.
Единственото, което би могло да има резон е ако плащате с ваучери за храна, а искате фактура на юридическо, а не на физическо лице. Но пак е доста условно

# 1 171
  • Мнения: 27 578
Взех си подложката за лаптоп, последна бройка. Още няколко човека до касите държаха подложки Joy Добре изглежда, само да видим дали на пРактика ще е удобна.... Heart Eyes
Купих и зърнени пръстенчета с мед за малката. Трюфели (бонбони) нямаше, специално погледнах. А ментово-шоколадовите бонбони бяха на две места.

# 1 172
  • София
  • Мнения: 45
Взех си подложката за лаптоп, последна бройка. Още няколко човека до касите държаха подложки Joy Добре изглежда, само да видим дали на пРактика ще е удобна.... Heart Eyes
Купих и зърнени пръстенчета с мед за малката. Трюфели (бонбони) нямаше, специално погледнах. А ментово-шоколадовите бонбони бяха на две места.

# 1 173
  • Мнения: 1 557
Скрит текст:
Скрит текст:
Само за инфо, понеже стана дума - когато плащате с ваучери (моите бяха за храна), не може да бъде издадена фактура, заради ДДС-то. Аз не го знаех и веднъж в кауфланд се връщах на каса да премаркираме всичко и да платя с карта или в брой.  
А обясниха ли ти защо? Какво му е на ДДС-то?
Аз лично не виждам логика.
Ваучерите не се облагали с ДДС... нещо при отчитането им имало.
Не съм сигурна, пълен лаик съм в областта, а в суматохата тогава не запомних много.
Е то при покупка ДДС-то е за закупените стоки, а не за платежните средства. Те и банкнотите не се облагат с ДДС.
Не се издава фактура за стойността на самите ваучери, когато купувате такива.
Но когато плащате с тях, няма никаква разлика. Издателят на ваучерите после ги осребрява.
Единственото, което би могло да има резон е ако плащате с ваучери за храна, а искате фактура на юридическо, а не на физическо лице. Но пак е доста условно
Да, плащах с ваучери за храна и ми трябваше фактура на юридическо лице. Купувах служебно кафе за офиса и мислех да си пробутам ваучерите, но уви Simple Smile
Нямам познания в областта, за да споря дали е правилно или не, жената на информация каза, че не е само политика на Кауфланд, а по принцип било така и бяха изненадани, че не съм наясно.

Портокалите за сок от 4кг са страхотни.

# 1 174
  • Мнения: 9 050
Това променя нещата. Ако фактурата беше за физическо лице, не би имало проблем.

# 1 175
  • Бургас
  • Мнения: 5 681
А някой знае ли как стои въпроса с гаранцията на уреди, купени от разпродажби? Хубаво има 3 години гаранция и трябва да се пази касовата бележка, ама там само като пише "артикул 20лв 0009144" иди доказвай че си купил точно това, което носиш за гаранция... Някой дали е питал или да му се е налагало да ползва гаранция в подобен случай?

# 1 176
  • Мнения: 27 578
Брадата, струва ми се, че преди година-две някой каза, че гаранцията на тези уреди е по-кратка или по-кратък беше срока за връщане....с такова впечатление съм останала, да не те подвеждам! Иначе все си мисля, че те си имат начин да разберат, че въпросният артикул е този, на инвентаризацията онзи ден в нашия Лидъл на някои листчета до етикетите с цени имаше изписани подобни номера и по колко бройки има налични. Настолните лед лампи даже всеки от двата вида си имаше отделен номер.. .. Grinning
ТЪРТИЙН, отлистват ли морковения сок в стъклена бутилка от 1 литър??? Днес имаше само 5-6 бройки и се е появил на същото място сок 900 мл в пластмасови бутилки, друга марка /познат номер/..... Angry Същите разновидности, с морков, с банан и т. н., но с тази пластмаса......

# 1 177
  • Мнения: 68 694
Как само номер на артикул пише?? Отпред няма ли название - тенджера,тиган и пр.?
По номера ще си открият какво е купено. Според мен.
За по-кратка гаранция не съм чувала - щом имаш касов бон, докозващ покупката - ползваш си 2г законова гаранция и 3г лидълска..

# 1 178
  • Асеновград
  • Мнения: 3 076
А някой знае ли как стои въпроса с гаранцията на уреди, купени от разпродажби? Хубаво има 3 години гаранция и трябва да се пази касовата бележка, ама там само като пише "артикул 20лв 0009144" иди доказвай че си купил точно това, което носиш за гаранция... Някой дали е питал или да му се е налагало да ползва гаранция в подобен случай?
За закупеното от шатра на касите предупреждават че не може да се връща.В смисъл не връщат пари а трябва да купиш нещо друго на същата стойност.Изрично съм питала за гаранция, казаха че си имат. Иначе от намаленията в магазин си имат и гаранция и се връщат по стандартния ред. Освен ако няма промяна в политиката.
Понякога в магазина не са съвсем наясно, като със случая на уреда закупен в чужбина искаха да ме отсвирят за ремонт, но като се свързах с нац. телефон им обясниха как става и ми го замениха съответно.

# 1 179
  • Мнения: 8 942
От шатрата си имат гаранция. Аз имам робот, точно така си пише, артикул еди кой си номер 25 лв. Те на касите така ги маркираха, с едни баркодовете със съответните суми.
Отиваш с уреда и с тая бележка в лидл, казваш че е от шатра и ще ти признаят гаранцията.

# 1 180
  • София
  • Мнения: 4 052
bradata,при нас има много от соба-та(4 каш.по 18 пак.),но от лупите имаше само 5 от тази в калъфчето(от20лв),а другата-хич...Тези дни ще щъкам из други квартали и ако случайно някъде я има тази с поставката-направо я купувам и пиша.(София,ОК)
Много ще съм ти благодарна наистина Simple Smile
Скрит текст:
Соулче, в кошовете на разпродажбите бяха. Ама аз нА, твърда уж... да не мрънка мъжО, че кат ми вдигне чугунения тиган и все намила :/ Яд ме е сега, че не взех, ама свършИ!
Моля за снимка на търсената за да знам за какво конкретно да гледам, че се обърках.

Как само номер на артикул пише?? Отпред няма ли название - тенджера,тиган и пр.?
По номера ще си открият какво е купено. Според мен.
За по-кратка гаранция не съм чувала - щом имаш касов бон, докозващ покупката - ползваш си 2г законова гаранция и 3г лидълска..
Щом е две години законовата, защо за ботуши (кожени и не особено евтини) ми казаха месец?! Thinking Ааа!

А някой знае ли как стои въпроса с гаранцията на уреди, купени от разпродажби?
Скрит текст:
Хубаво има 3 години гаранция и трябва да се пази касовата бележка, ама там само като пише "артикул 20лв 0009144" иди доказвай че си купил точно това, което носиш за гаранция... Някой дали е питал или да му се е налагало да ползва гаранция в подобен случай?
За закупеното от шатра на касите предупреждават че не може да се връща.В смисъл не връщат пари а трябва да купиш нещо друго на същата стойност.
Скрит текст:
Изрично съм питала за гаранция, казаха че си имат. Иначе от намаленията в магазин си имат и гаранция и се връщат по стандартния ред. Освен ако няма промяна в политиката.
Понякога в магазина не са съвсем наясно, като със случая на уреда закупен в чужбина искаха да ме отсвирят за ремонт, но като се свързах с нац. телефон им обясниха как става и ми го замениха съответно.
Хм... питала съм и ми казаха, че няма разлика в политиката за връщане, само замяната би била проблем поради вероятността да няма наличност от въпросния артикул. newsm78
Май наистина е въпрос на интерпретация на служителите или може би е решение управителите в конкретния магазин/шатра.
Впрочем, аз в София скоро за шатра не съм чувала. От време на време правят разпродажби в отделени кошове, вътре в самите магазини.


Купих на мъжа ми маска за заваряване. Каза, че е страхотна - качествена, функционална и удобна, много е доволен.

# 1 181
  • Бургас
  • Мнения: 5 681
Миме, имаше по-напред снимка, но да не я търсиш, ето я пак Simple Smile



Иначе за уреда от разпродажба, наистина пише само артикул от 20лв и един номер, който не е на самия продукт (тостер си хареса снощи половинът, търсейки ми лупа из 2 други бургаски филиала). Ще се надявам да си работи добре и да не опирам до рекламация, ама ще си пазя кутията на уреда и бележката. Благодаря за включванията Simple Smile

# 1 182
  • София
  • Мнения: 4 052
Мисля, че вчера мернах от тези лупи. Ако ги има още, днес ще взема една и ще пиша Peace

# 1 183
  • Мнения: 27 578
Маската за заваряване на каква цена е и откога е в брошура? Не я виждам онлайн, но в магазина отдалеч мернах нещо което приличаше на маска (помислих, че е ски екипировка). Joy
Детето одобри зърнената закуска (кръгчетата).

# 1 184
  • Бургас
  • Мнения: 5 681
Мисля че 55лв я гледах при нас. И мъжО има от предишно пускане - не била лоша, но все пак не можела да се сравнява с по-професионалните, които ползва принципно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт