Астрология - 14 тема

  • 45 521
  • 744
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9 152
Случайно попаднах на това видео в YouTube, човека споделя кога е най-подходящият момент за сеене в зависимост от лунните фази: https://www.youtube.com/watch?v=wjoF1pbFkwU&feature=youtu.be&t=1206

Малко е офтопик, но просто е уникално интервю и много ми се искаше да го споделя тук. Надявам се модераторите да не възразят.
Моля те, пускай и друг път подобни материали. Съвсем са си по темата даже. Астрологията е навсякъде, в живия живот, а  теорията и  текстовете са помощно средство, нуждаещо се от въплътени души.

# 226
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 880
Здравейте, чудесна тема. От много години не съм поглеждала в подфорум Астрология, но напоследък някои събития в живота ми ме провокираха да се поровя тук. Възможно ли е транзитния Нептун през 7 дом да е "виновник" за една доста тежка раздяла, след 25-годишна връзка? Друго общо взето нищо не разчитам по картата си. Ако някоя от вас има желание да погледне наталната ми карта, ще дам данните си.

# 227
  • Мнения: 3 262
Възможно ли е транзитния Нептун през 7 дом да е "виновник" за една доста тежка раздяла, след 25-годишна връзка?

Нито Нептун е основният виновник, нито се извличат само по транзити такива заключения.

# 228
  • Мнения: 1 656
Защо не качите направо карта тук, интересно ще бъде и за други.

# 229
  • Мнения: 3 922
Ако десцендента е в риби, много вероятно е роля да е изиграл транзита на Сатурн през стрелец в квадрат с него.
Също аспекти към натален Юпитер като управител на 7-ми дом и към натална Венера като сигнификатор.

# 230
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 880
Това е картата ми. Предварително благодаря на всички отзовали се!


# 231
  • Мнения: 3 922
Транзитен Уран е минал през натален Юпитер ,  задействал се е наталния т-квадрат с включени Уран, Сатурн и Юпитер/Марс. Доста често се срещат разводи при уранова опозиция, а тук е включен и управител на 7-ми дом. Бих казала доста типично проявление. Предпоставките си ги имаш и по натал.

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 14:05 от Greene

# 232
  • Мнения: 3 262
А раздялата откога датира, съвсем отскоро ли е?

# 233
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 880
А раздялата откога датира, съвсем отскоро ли е?

Да, окончателно от първи януари, но е предизвестена според мен от преди около 2 години.

# 234
  • Мнения: 3 262
А раздялата откога датира, съвсем отскоро ли е?

Да, окончателно от първи януари, но е предизвестена според мен от преди около 2 години.

Точно това си мислех, че има някаква предистория и процесът е вървял, ситуацията е узрявала.
Ако се гледат само транзитите, ми правят впечатление Лунните възли през АС/ДС и Венера, както и преминаването на Сатурн през Луната. А в момента Юпитер минава през Луната.

# 235
  • Мнения: 1 750
Притежателят на посочената карта е във възрастта,когато или "стискаш зъби" докато отминат неприятните транзити или поемаш по нов път без да се обръщаш назад.

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 19:33 от Титания

# 236
  • Мнения: 362
В картата има показатели раздяла, и когато идва периода, когато планетите показващи слабата брачна връзка, стават хронократори, се случва събитието. Бих казала СЪДБА и не зависи от "стискане на зъби".

# 237
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Квадратурата Марс-Сатурн при мен ляга върху наталната квадратура Юпитер-Меркурий. Меркурий е в края на 10 дом в Козирог - У3, У4, У7, връх на тао с Юпитер и Плутон. Юпитер ми е в 1 дом в Овен, У1, У9, У10.

По Юпитер съм пред бърнаут в служебен план. Но се владея и считам, че ще се справя. Успявам да действам много структурирано и последователно. Все още положението е под контрол.

По Меркурий - днес падна първата жертва - но възможно най-безобидната, ако мога така да се изразя - по У3 - колата ми не запали. Вероятно е бензиновата помпа, успя да запали аварийно на газ и ...се скъса пистовия ремък ... Малкият дявол е, защото ако ремъкът се беше скъсал в движение ... Сега ще се изтегли към сервиз и ще съм без кола изв. време. И по-добре колата по У3, отколкото безпокойство в дома и семейство, където да чукам на дърво всичко е супер.

Нямаше как да мине без проявления, надявам се с разпадането на квадратурата ... да има затишие. В допълнение към нея лунното затъмнение ми е точно върху нат.Сатурн (диспозитор на Меркурий при мен).

П.П. Илизам от период - Сатурн-Юпитер и влизам в период Сатурн-Марс.

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 20:13 от a.l.e.n.a

# 238
  • Мнения: 217
Можете ли да ми кажете как
ще ми се отрази въпросният транзит Saturn conjunct Neptune...Благодаря Ви !

https://imgur.com/RC1BUGi <--- natal
https://imgur.com/yKB3xvX  <--- progressed

# 239
  • Мнения: 133
Случайно попаднах на това видео в YouTube, човека споделя кога е най-подходящият момент за сеене в зависимост от лунните фази: https://www.youtube.com/watch?v=wjoF1pbFkwU&feature=youtu.be&t=1206

Малко е офтопик, но просто е уникално интервю и много ми се искаше да го споделя тук. Надявам се модераторите да не възразят.
Моля те, пускай и друг път подобни материали. Съвсем са си по темата даже. Астрологията е навсякъде, в живия живот, а  теорията и  текстовете са помощно средство, нуждаещо се от въплътени души.

Окей, значи мога да ви споделя още нещо. То е свързано с числата, цветовете, звуковите тонове, небесните светила, хората и вселената като цяло. Между тях има взаимовръзка и това със сигурност е ясно на всеки, въпроса е къде е връзката и как да приложим това знание. В познанието ни винаги надграждаме, невъзможно е сам човек да да постигне каквото и да било. Ал Бируни, Йохан Кеплер и Алфред Вите са едни от хората работили върху тази материя. Нека започнем от резонанса. Всяко тяло си има така наречените хармонични резонансни честоти, те могат да бъдат открити експериментално или сметнати съвсем точно математически:

https://www.youtube.com/watch?v=4z4QdiqP-q8

Вихрите и резонанса са свързани със специфичните характеристики на числата:


Ще нахвърля нещата най-общо. Никола тесла е открил "тайната на числата 3 6 9", които се оказва, че работят на нематериално ниво. 0 и 9 са едно и също нещо, 9 присъства навсякъде, а нулата е по-скоро транзитен момент и не може да се нарече число. Затова и в програмирането все още проблема с "division by zero" не е решен, тоест при делене на нула програмите често забиват. ДНК-то ни има следната форма:



И ако се загледата ще откриете, че 3-тата спирала липсва. И тя наистина липсва, но на материално ниво, на нематериално ниво там се крият числата 3, 6 и 9:



С тази логика можем да свържем и астрологичните аспекти, тригона от 120 градуса е един такъв пример,  той се получава след като разделим 360 на 3. Той е нематериален. Слънцето също има хармонична честота и вълни, които излъчва. Точно тези вълни образуват така наречените стоящи вълни, които позиционират точките с фокусирана енергия - там се образуват планетите с техните орбити, както и силно заредени точки в пространството.

https://www.youtube.com/watch?v=-gr7KmTOrx0

Това е пример за различните хармоници... преди години един умен човек се е сетил, че може да изчисли позицията на неоткритите планети според техния резонансен фактор, което следва честотния спектър и съответно влиянията, които произлизат от там. Така се е зародила идеята за следните планети и след известни статистически изчисления се оказва, че отговарят доста точно на характеристиките си.

Купидо - социализиране, любов и комуникация
Хадес - уединение, дълбоко подсъзнание, тъмнина
Кронос - усилена октава на слънцето
Зевс - целенасоченост, фокус
Аполон - множественост, научна дейност
Адметос - инерция, тежест, стабилност
Вулканус - резонансен фактор
Посейдон - най-фината материя, духовност и чистота

Тествал съм тези точки спрямо себе си и бих казал, че са изключително верни.

Следвайки визуализацията на магнитните полета се оказва, че две планети не са в съвпад само когато се припокриват, но и когато отраженията им съвпадат:


Това са така наречените арабски части, "lots" и т.н. Разработени са преди хиляди години, след като е изгоряла библиотеката в Александрия и само малка част от тях са останали:


Основният принцип е следния, че поляризацията на съответното небесно тяло рефлектира на двете енергийни полукълба, които съставя. В дадения пример Слънцето = Юпитер / Уран... то жизнената енергия на този човек ще е прихванала малко и от двете планети, следователно това ще е един доста щастлив и импулсивен човек, който се радва на живота. Като мен, шегувам се. Без никакви стандартни аспекти откриваме, че има и още начини да прогнозираме специфичните качества на дадена личност, трябва винаги да знам, че човешката воля е най-силния инструмент в живота. Някои от вас са чели, че човека е съставен от различни видове тела, и енергиите на тези тела могат да бъдат различни, да се изчислят според наталната карта. Например силен дух в слабо тяло, слаб дух в силно тяло, силен дух с най-трудното обкръжение и т.н. Всеки е роден с цел да се развива и да се учи, и ако злоупотребява със свободата си се разболява, ако продължи по грешния път си заминава. Това наричат карма, за човека, който следва пътя не е страшно. Сатурн е една от планетите, които отговарят за кармата, реално всички взимат участие, но някои са с по-гъста материя, която дава възможност за проявление.

Плутон ще мине през "опашката на дракона" в началото на Април тази година, а 2-3 седмици по-късно и Сатурн ще е там. Тоест... тогава за целият свят ще е кармичен момент, в глобален мащаб това най-вероятно ще доведе до конфликти и лоши събития ако сме натрупали негативна карма.

Домовете и стихийте също участват, те "изпипват" детайлите на самите влияния и транзити. Това е същата тази астрология + допълнителни отправни точки. Изключително грешно е да съдим за човек по 2-3 аспекта, по зодията можем да направим някакво доста генерално заключение, но не и да заявяваме конкретни неща. Същото е и при транзитите, дори и в най-страшните транзити, с рискова натална карта човек може да премине без да разбере - но само ако няма да "плаща" кармично. Транзитите са като сезоните, дори и на -40 ако си облечен добре ще ти е супер. Има енергий, които са прекалено мощни за нас, Плутон прави опозиция при всеки един на 120-годишна възраст. Тази опозиция е толкова мощна, че дори и най-силният трябва да си замине на тази възраст.

В Битие 6:3 е казано:
Тогава Господ каза: „Духът Ми, който съм дал, няма да владее над хората завинаги, защото те са плът; нека дните им да бъдат сто и двадесет години.“

Това не е случайно, с идването на Плутон живота ни е бил ограничен, докато не се научим да живеем правилно.

update: Плутон е открит преди по-малко от 100 години*

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 21:09 от 321nm

Общи условия

Активация на акаунт