Ти си мъж

  • 1 832
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Ами, де да знам, аз казвам на малкия, че е мъж, че е истински мъж, че е много смел и голям,нищо, че е на 2 год.
И ако искайте вярвайте, вече не плаче на яслите. Много е смешно, защото като влизаме прави нещастна физиономия, която всеки момент ще прерастне в плач, но му говоря, че го обичам, тогава се нажалява най-много, но е мъж, смел и голям и трябва да отиде при децата, че съм много горда с него и тн.т. Но основната идея е, че е голям и мъж...
И той се държи така. Хич не ми пука възпитателно е или не. Важното е, че при мен работи.
Виж децата ще ти се смеят, това няма как да го кажа, защото ми е все тая какво правят децата и уча и него да не се влияе от чуждо мнение.

# 16
  • Мнения: 7 263
Ами, де да знам, аз казвам на малкия, че е мъж, че е истински мъж, че е много смел и голям,нищо, че е на 2 год.
И ако искайте вярвайте, вече не плаче на яслите. Много е смешно, защото като влизаме прави нещастна физиономия, която всеки момент ще прерастне в плач, но му говоря, че го обичам, тогава се нажалява най-много, но е мъж, смел и голям и трябва да отиде при децата, че съм много горда с него и тн.т. Но основната идея е, че е голям и мъж...
И той се държи така. Хич не ми пука възпитателно е или не. Важното е, че при мен работи.
Виж децата ще ти се смеят, това няма как да го кажа, защото ми е все тая какво правят децата и уча и него да не се влияе от чуждо мнение.


Това е съвсем различно, ти го хвалиш и поощряваш така и това е градивно! И аз ги хваля и се опитвам да им вдъхвам самочувствие. Но тук ставаше дума за случаите, в които наистина им е тъжно и са наранени и обидени!
Според мен тогава трябва да бъдат приласкавани и да не се опитваме да ги възпираме с репликата "Ти си мъж! Затова не можеш да плачеш!"

# 17
  • Мнения: 262
 Такива реплики само подтискат децата и ги карат да се чувстват виновни, че не са отговорили на очакванията на някоя баба! Всяко дете трябва да получи спокойствие и обич, за да се развие като пълноценна личност!
 Ние възрастните не можем понякога да се справим с емоциите си, камо ли да казваш на някой мъник да не плаче когато го боли нещо или е тъжен.
Това са пълни глупости!
А относно памперсите смятам, че няма нужда от излишна истерия. Всяко дете само усеща, кога е момента да се раздели с памоперса.

# 18
  • usa
  • Мнения: 2 113
моят "мъж" слуша, слуша такива реплики от страна на баба си и накрая сам стигна до решение "аз не искам вече мъж, аз искам момиче"...

# 19
  • Мнения: 4 629
  Shocked  Бих си ги пускала покрай ушите такива реплики, ако идват от хора, които не са ми близки. Но, ако е от близки ще ми е много обидно  Sad. Незнам какво да те посъветвам. Съжалявам, че ти и детето ти трябва да слушате такива изказвания

# 20
  • Мнения: 5 622

 Мисля, че тези реплики целят по-скоро да откажат детето от някакъв вреден навик, без да се има в предвид точно това, което се казва. Изразът се използва с друг смисъл и предназначение според мен.  Thinking

Иначе и аз не одобрявам. Сякаш когато един човек е мъж, на него трябва да са му чужди всички човешки неща  Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 2 530
Защо не им кажеш да си гледат работата, и че само един човек ще възпитава детето и този човек си ти?Много ме дразнят такива изказвания. И мъжете са хора все пак. Защо трябва да ги учим да подтискат чувствата си?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 352
моят "мъж" слуша, слуша такива реплики от страна на баба си и накрая сам стигна до решение "аз не искам вече мъж, аз искам момиче"...
Хихи, и Митко отговаря по подобен начин като му кажат, че вече е голям - "Мити не мъж, Мити бебе"  hahaha

Ами, де да знам, аз казвам на малкия, че е мъж, че е истински мъж, че е много смел и голям,нищо, че е на 2 год.
И ако искайте вярвайте, вече не плаче на яслите.
Това одобрявам и аз, има елемент на стимулиране, а не на упрек.
Освен това мама може да каже на детето си всичко, нооооооо другите не. Mr. Green hahaha

  Shocked  Бих си ги пускала покрай ушите такива реплики, ако идват от хора, които не са ми близки. Но, ако е от близки ще ми е много обидно  Sad. Незнам какво да те посъветвам. Съжалявам, че ти и детето ти трябва да слушате такива изказвания
Не е въпроса в това кое си пускам аз покрай ушите, а в това което чува детето. Мисля си, че той се травмира от тези натяквания. Когато баба му му каже, че е мъж и не трябва да си смуче пръста, той се скрива в някой ъгъл и демонстративно налапва пръста, т.е тези реплики го провокират да прави напук.

# 23
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Моя понеже още си влачи шишето с млякото и аз пробвах да му обясня, че ще става батко и не му трябва шише и т.н., ама не - той бил бебе и изобщо нямало да става батко (не че има избор).


А момичетата какво?!?! за нищо ли не стават? Реват, смучат си палеца,  лигавят се, напишкват се, с нищо не се справят, смотани и тъпи ли са?  smile3514 smile3515
Лелееее как се нервирааааам  smile3511

Виж за тази страна на нещата не се бях замисляла  Thinking Thinking Thinking - но си съвсем права!
Все едно ние жените и в частност момичетата сме някакви пикливи лигли!!!
Айде бе да имат да вземат! hahaha hahaha hahaha

Просто момичетата малко по-рано почват да реагират като големи и може би затова на тях не им казват такива неща.
Пресен пример от вчера с въпросното шише: приятелчето на сина ми (момиче) само като го видя, заяви, че тя е голяма и това е за бебета. За племеницата ми пък кръвна обида беше да кажеш, че е малка (или бебе)......та жените отрано са по-напред с материала Laughing

# 24
  • Мнения: 62
И аз използвам репликата "Ти си мъж", ама когато малкия реши да се наконти с някоя от роклите на кака си и се фръцка пред огледалото.
Иначе си е бебе още - с памперсите. Момичетата определено по-бързо порастват.

# 25
  • Мнения: 116
С право си се даразниш, друго много дразнещо е когато момченце се приближи до момиченце, че като почнат " ауу от малък се ориентира, браво брааво така се свалят гаджета" кви гаджета бе те още не са наясно че са хора, па камоли да правят разлика между половете #Cussing out

# 26
  • Мнения: 294
Съвсем си си в ред!
И аз безумно се дразня на такива реплики.
Всяко дете е дете и има право да се разплаче за обелено коляно, счупена играчка или дори за незакупен сладолед.
Има си друг начин да го успокоиш и да го утешиш - не да му вменяваш псевдокачества.
За мен човек /и особено детето трява най-вече да се научи да показва и изразява чувствата си - позитивни или негативни- да знае че е свободно да го направи/. После идва ролята на нас родителите да обясним кои чувства е нужно да бъдат споделяни в семейството и кои могат да са достояние на повече хора.
Щото по същата логика идва после и "Ти си мъж - няма да чистиш" или "Ти си мъж - жена ти да гледа децата"
И послеее ..........
newsm10 smile3501

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз на моя син му казвам, ти си на мама малкото мъжле и се започва едно гушкане и лигавене  Laughing...какво пък, сега ми е паднало  Flutter

А специално таз реплика не ми е най-големия дразнител Whistling

# 28
  • София
  • Мнения: 1 352
И аз на моя син му казвам, ти си на мама малкото мъжле и се започва едно гушкане и лигавене  Laughing...какво пък, сега ми е паднало  Flutter
Мда, и аз така правя.  Embarassed
Мен ме дразни тази думичка употребена в друг смисъл.

# 29
  • Мнения: 7 263
И аз на моя син му казвам, ти си на мама малкото мъжле и се започва едно гушкане и лигавене  Laughing...какво пък, сега ми е паднало  Flutter
Мда, и аз така правя.  Embarassed
Мен ме дразни тази думичка употребена в друг смисъл.

ОООО това даааа. С пълна сила докато може защото баткото вече не винаги иска да бъде целуван пред обществото и аз зачитам мнението му де. Laughing Laughing Laughing
Е в къщи не го питам понякога, виж малкия не се и дърпа - голяма е лисица, види ли дебелия край на някоя случка и веднага пристига да ме прегръща и да ме целува - хитрец голям.

Общи условия

Активация на акаунт