Великобритания - Тема 77 Зимно Пролетна

  • 43 202
  • 745
  •   1
Отговори
# 375
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Мари, добре завърнала се!

Бела, връщат ги обикновено, но въпросната филцова украса не ми я върнаха, синко казва, че някъде в у-щето си я държат 😆

Иначе аз днес получих 289 мартеници от мама, ще ги прибера при останалите 465 хиляди от предните години. Казвам и всяка година да не ми праща толкова много, защото нямам мега много познати българи, с които ще се видя точно на 1-ви март, но нейсе.

Уча се по Мари Кондо да разчиствам и изхвърлям, но не ми се получава и аз много сантименталност към хартишки, рисунки, билети и прочие.

Иначе и на мен ютуб и гугъл са ми първи приятели. Всъщност, аз съм по-скоро сръчна от колкото креативна.

Ето, идея за Year 4 Victorian Inventions, пощенска кутия (първите са били зелени) и първата марка, кутията е пълна е малки писъмца:

# 376
  • Мнения: 8 919
Ужасия, ако ще давате мартенички на целия клас, обикновени пискюли или помпони с пресукан конец са повече от достатъчни. Не очаквайте всички да ги оценят и съотвено няма смисъл от влагане на твърде много енергия и емоции, пък и класическата мартеница е пискюли.

# 377
  • Мнения: 3 229
Не знам как са разрешили на учителката да пали огън в училището като ги знам какви са откачени тука на тема Fire awareness.👀
 

И в нашето палят. Имат и дни по безопасност като им гостуват пожарникари.

Ujasia , бормашина имате ли? Вземате два конеца, усуквате с нея, слагате там по едно манисто или каквото имате и мартениците са готови. Аз вземам направо дебел шнур колкото малкия пръст и само го режа на гривнички.

Миа, а защо не ги раздавате в училище и на съседите? На мен колкото и да ми пратят, не ми стигат. А тази година поръчах материали сами да творят в училище.

# 378
  • Мнения: 1 479
Да се похваля, получих сертификата от натурализацията на детето, имаме си още едно британче. Сега остават само мама и тати 😀

# 379
  • Мнения: 8 772
Здравейте,

С помощта на агенция, имам интервю за камериерка, но работодателите се очаква да ме питат в коя част на Англия предпочитам да бъда.

Къде според вас е по-добре като за пръв път - Лондон ли ?
Не съм била досега в Англия  и ми е непозната изцяло .

То се е видяло, че в БГ няма да успея да открия достатъчно доходоносна работа, смятате ли че UK  и камериерка там предвид ситуацията с Brexit е ок ?

Ако имате някакви насоки, ще се радвам да споделите.
Или ако някоя от Вас от първо лице се е сблъсквала с тази длъжност и намирането на работа ?
 

# 380
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Момичета, чухте ли за предизвикателството МОМО? Вземете мерки, ако не сте.
Скрит текст:
Днес разбрах за т.нар. предизвикателство МОМО в интернет. Представлява едно много ужасяващо същество, което дава инструкции на децата да правят всякакви изключително опасни неща, вкл как да пият хапчета, за да се натровят, да се самоубиват и т.н. Като ги заплашва, че ще убие семейството им, ако не го направят. Нещото се появява докато детето гледа клипчета в ютюб, играе майнкрафт, фортнайт и всички популярни игри. Успели са да хакнат даже и детския ютюб ютюбкидс. Появява се във филмчета като Пепа Пиг и други съвсем невинни видеа. Изключително е опасно, аз лично съм много притеснена, защото то действа на детето като го заплашма да пази тайна, иначе ще се случи нещо страшно. Например - казало на дете да изчака мама и тати да заспят и да отиде да включи газовите котлони и да ги остави така, because this is how the magic will happen... На друго - да отиде в кухнята и с кухненски нож да си пререже гърлото...Нещо ужасяващо е! В момента от около седмица е голям бум, днес получих и съобщение от училището, с предупреждение.

Моето дете постоянно гледа клипчета в ютюб детския, а сега на тази възраст и много се впечатлява, ако нещо е 'тайна'. Лично аз съм много притеснена..    

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 19:04 от demmy.

# 381
  • Мнения: 3 229
demmy, от училище ни пуснаха подробна брошура за това. Гледам и по другите училища са предупредили. В Бг медии също видях статии. Болни мозъци...

alethea, навсякъде има предимства и недостатъци. Каква ще е заплатат, която ще вземаш? На тази база с линкове от 1ва страница на групата можеш да проучиш определените райони и дали ще ти стига за покриване на разходите.

# 382
  • UK
  • Мнения: 2 846
https://www.bbc.co.uk/news/technology-47393510

И в ББС пише за Момо, последната част доста хубава.
Вместо да се паникьосват така родителите е хубаво да поговоря с децата кое е истина и кое не. Моята прекарва доста време в мрежата, но от много малка знае, че филмите и клипчетата са измислени.

# 383
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Moral panic spread by adults. Това е в статията на Guardian за Мomo и абсолютно подкрепям. То пък да вярваме на всичко дето ни пуснат в ютуб като инфо съвсем трябва да сме изтрещяли. Няма доказателства за self-harm от въпросното нещо, но истерията със сигурност ще предизвика риск 😐

# 384
  • UK
  • Мнения: 3 959
Миналата година имаше някакъв Син Кит, който беше на същия принцип. И тогава май нямаше реални случаи, а само статии и истерия. Дано и сега е така.

# 385
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
Честита Баба Марта! 😊

# 386
  • Мнения: 3 229
Честита баба Марта! Да сте бели и червени, здрави и засмени!

# 387
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Честита Баба Марта!

Скрит текст:
Аз лично се притесних - фейк, не фейк, обърна ми се всичко.

# 388
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Честита баба Марта!
Мари- добре завърнала се Simple Smile ... помня аз още тортите Simple Smile))))

# 389
  • Мнения: 3 229
Децата се плашат. Съвсем реално си е. Не могат да спят после. Родители са се оплакали в училището. В Бг е същата работа.
А за синия кит си имаше пострадали деца.

Общи условия

Активация на акаунт