Великобритания - Тема 77 Зимно Пролетна

  • 43 177
  • 745
  •   1
Отговори
# 360
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Нашия халфтърм мина, вече е на у-ще. Разходихме се до Лондон с влака единия ден - да види къде живее кралицата Sunglasses Учихме я да кара колело без помощни, изплезиха се мама и тати в свински тръс Joy.. Та ей такива тривиалности през ваканцията при нас.

# 361
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
На мен усещането, ми е че тя не трябва да се  върне и да бъде " наказана", но разума ми казва, че законът трябва да се  прилага еднакво за всички. Ако се мери с различен аршин според  тоягата, в никакъв случай не е  правно обосновано.

# 362
  • На острова
  • Мнения: 1 275
БЛагодаря, ще звънна на тези нърсерита, които съм набелязала. Хем много искам да ходи на градина вече, хем не искам да я пускам, защото знам, че вече някак си така свършва периода и да е бебе. Луда работа!

Ние сме си халф търм, ама сме забутали някъде листа с проекта за ваканцията.  Нещо свързано с film project. Ще ме уморят с техните проекти..
Е, някой път съм страшно креативна, даже едно от най-добрите ни произведения ( beach huts от филц) го оставиха в у-щето. А аз много исках да си закача в къщи.

При нас е чудно време, е, не мега жега все още, но два дена слънце. Свежо е.

Много хубаво беше небето на връщане от работа тази вечер.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 01:02 от ~Миа~

# 363
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
И нашата ваканция почти мина. Аз минах дневни смени вече😁. Не ща повече нощни да видя. Организмът ми се беше побъркал. ММ го гледаше тази ваканция. От понеделник е на нова работа и ще жонглираме пак с водене и взимане. Една приятелка помага много.  Априлската ваканция пък аз съм в отпуска да го гледам. И така.
Миа, нашите проекти ни ги връщат в края на учебната година. Тъкмо си мислех, че съм се оттървала от къщата в стил Тюдор и трябваше и на нея да й търся място вкъщи 😁. Сърце не ми дава да я изхвърля, много хубава я направихме дружно.

# 364
  • UK
  • Мнения: 4 308
И нашата ваканция е тази седмица, времето е чудесно, правихме пикник на двора преди малко, играхме игри, правихме мартеници, ядоха боклуци за обяд, а аз ще ходя на работа, когато баща им се прибере и ги поеме.   

# 365
  • Мнения: 1 673
От 100 години не съм писала в темата.
Но ще почна пак по малко да й хвърлям око.

Сега се вкл'чвам да дам идея на тези, които не искат да съхраняват Т'дорската къща у дома. Нашата беше изгорена от учителката (събрани всички къщички заедно), за да се демонстрира Големият пожар в Лондон от 1666 година. Много креативно. Детето го запомни от раз и после преразказало случката страхотно в тетрадката по английски - конкретните ситуации много помагат за запаметяване.

Беше ми на ума да приложа същата техника и за запаметяване на българската история - това лято си донесох макети на Копривщенски къщи и манастири от ваканцията в България. Мислех да ги сглобим, да ги разположим като 4-те револ'ционни окръга и после да направим демонстрация къде е избухнало въстанието и къде - не. Но не съм го направила още. Хм, ще видя по 3-ти март как ще съм с времето за игра в градината.

Радвам се, е така хубаво си бърборите тук.
Ще пиша и аз.

# 366
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
😁 Моето разправяше за пожара как и защо още преди да сме направили къщата. А тя така хубава стана, защото ползвахме дърво, пък и 3-ма се трудихме, че не мога да си помисля за такова унищожаване. Прибрах я в кутия за спомени , за бъдещото поколение 😁.
Не знам как са разрешили на учителката да пали огън в училището като ги знам какви са откачени тука на тема Fire awareness.👀
 Нас на работата ни побъркват всяка седмица с учения и аларми.

# 367
  • Мнения: 1 673
Е, вие много сте се старали, струва си да се запази, щом е от дърво и всички сте я майсторили заедно. Нашите бяха от кутии за обувки, правени в самото училище, облепени със слама, боядисани в бяло и с черни линии - та изгоряха, като през 1666. Simple Smile

За огън - разрешили са, как няма. Нали трябва да имат часове и по безопасност. Имало е кофа с вода, ръкавици за учителката, децата са стояли на голямо разстояние и помощник-учителите са ги държали. На полето за спорт станала случката - детето още го помни, хем толкова време е минало. Сигурно сутринта на асесмънта на тревата (всяка сутрин се прави) са видели, че има и роса/влага, т.е. не ги запалиха къщите през лятото на сухата изгоряла трева, а във влажния сезон. Знаят те, знаят. В малкото и средното училище имаше редовно и "горско училище" и там все огньове палиха и печаха машмелоус. По едно време моето се връщаше с пръчка от училище и кални линии по лицето (маскировка) - от часове по горско училище.

Както и да е. Вашата къщичка е стабилна и ценна откъм спомени - струва си пазенето тогава.

# 368
  • Мнения: 1 478
Какви са тия къщички дето правите? Мен хич ме няма по креативност и съм с 2 леви ръце, направо се ужасявам от момента в който детето ще се прибере и ще каже, че нещо има да се майстори.

# 369
  • Мнения: 8 892
В нета е пълно с идеи, снимки на готови проекти, сглобяеми 3Д модели за принтиране, клипчета за изпълнение...

# 370
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Доколкото разбрах британските пожарни служби много се гордеят с този случай, защото само 6 жертви е имало при такъв огромен пожар.
Аз проблеми с креативността нямам. Крафтингът ми е хоби и антистрес занимание😁. Постоянно правя нещо и подарявам или украсявам из къщи. И моите ръце не са много “десни” обаче всичко се учи щом желание има😁. Много обичам къщички от пръчки за сладолед. Направих една, ама толкова я харесаха, че я подарих. Каня се да правя скоро една, намерих хубав модел. Яд ме е, че баба искаше да ме научи на една кука пък аз се скатавах. Сега искам, ама няма кой да ме научи.

# 371
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Отваря YouTube и гледай. Никак не е трудно и в нета има идеи за неща на една кука 😁

# 372
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Има много... ама баба беше майсторка и сега ми е мъчно, че не се научих от нея.

# 373
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
И баба ми плетеше, и майка ми плетеше, а аз се научих от YouTube. Така че давай смело.
Дайте моля идеи за лесни и бързи мартенички. Направихме пробно по една от тези по японската техника със 7 конци, но дъщеря ми плете една 30 минути и рязко охладня за идеята. А пък и се иска да занесе другата седмица мартенички

# 374
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Е, това е единственото, за което нямам нерви, а и майка ме затрупва от БГ всяка година. Ще кажеш, че 1000 човека познавам тук😁

Общи условия

Активация на акаунт