Великобритания - Тема 77 Зимно Пролетна

  • 43 172
  • 745
  •   1
Отговори
# 330
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз редовно обикалям чарититата и изобщо не ме е срам, че повечето ми неща са от такова магазини. Има доста долнопробни, разбира се, но ако знаеш къде да търсиш и какво да гледаш, има абсолютно нови неща и страхотни находки.

# 331
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Аз много обичам чарити шоповете също. Бе, не мога да го обясня, има някаква тръпка да намеря нещо наистина изгодно. И то единствено, защото на улицата до работата има три, и обикалям в обедната почивка понякога.

На малката купих последно една количка за кукли на Quinny за £4-5, купувам много евтини книжки, уреди не съм, но само защото не съм попадала на нищо свястно. Иначе за мен съм си взимала разкошни дрехи, повечето нови с етикети. Това ми е мисията, да намеря нова дреха с етикет за без пари 😆  И да, може да се връщат стоките.

Happythought, аз мамография си правя като се прибирам в БГ + цито. Изобщо не съм се замисляла да потърся на частно тук някъде. Въпреки, че мен са ме пращали на лекар за гърдите тук. Доста ме наболваше едната, джипи-то ме прегледа, каза че според нея всичко е наред, но ме прати при специалист в болница, къдео преглед и скан бяха добре.
Тя още си ме наболва отляво, някой ако знае защо, да сподели.

Последна редакция: чт, 14 фев 2019, 01:16 от ~Миа~

# 332
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мен ме болеше едната и ходих на лекар, личния ме пипа и каза че задължително пращат на скан и преглед ако има нещо необичайно при пипане, а моите са много възлести и целите са като на бучки, казаха ми, че някои жени са така, но винаги пращат при оплакване, защото е трудно да се прецени кое е нормално и дали има нещо ненормално. Като отидох да ме види специалист, тя каза, че нищо ми няма, но сутиените ми не са правилния размер, да отида в Дебенамс да ми измерят правилния и ще се оправя. Не съм ходила там, но си взех няколко различни размера и модела в пробната и наистина съм била с грешен размер, голяма обиколка и твърде малка чашка, сега вече рядко ме боли. Аз получавам и неврологични болки в гърдите по някаква причина, като съм уморена и стресирана задължително ми се появяват болки там. Нося меки спортни сутиени вкъщи като стане така, но моите гърди са чашка Е и по принцип си болят и от тежестта понякога. Има и лекарства за това, само че съм си купувала от България, преди се казваше Невралгин, а сега е нещо друго с М. Не знам тук дали има такива за свободна продажба.

# 333
  • Мнения: 1 478
Ох аз за нашето сърджари изобщо няма да говоря, писала съм друг път какво е. Свикнах им на системата тук, но и ходим на прегледи в България. Последно като ходихме, цяла седмица само по доктори. Но и аз съм разглезена, винаги съм имала лекар до мен, пък и майка ми самата, като и разказвам, сравнява какво етук и какво е там и допълнително подклажда огъня.
Чаритата са ми любими, повечето неща вкъщи са от или от маркетплейса или от чарити шоп, само дивана и спалнята са нови от магазин.

# 334
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
И моята майка много подклаждаше и аз имах вътрешни борби, дали постъпвам правилно, като следвам тукашните съвети. Да чукна на дърво, въпреки притесненията ми, до сега не са ме подвели или просто ние сме здрави и не се даваме лесно 😂
При оплакване от гърдите, веднага пращат на изследвания и срокът им бил до 2 седмици от регистрираното оплакване при личния. Аз също така се уредих на преглед. Даже толкова експедитивно стана, че се притесних, да не е нещо сериозно.
Като ме бавят не съм доволна, като бързо ме приемат пак мърморя, няма угодия 😜

# 335
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Искам веднъж в годината да си правя цитанамазка и мамография. Ще си платя. Може ли да ми кажете къде мога да намеря препоръки за клиника/специалист в нашия район?
Попитай в surgery-то, някой предлагат срещу заплащане цитонамазка (извън полагащите се), не съм сигурна за мамография.
Онзи ден в новините имаше за една жена, която е ходила 6 пъти на цитонамазка през NHS  и шест пъти не са  и открили нищо. Накрая отишла на частно и на секундата са и открили проблем. Миля, че е починала на скоро.
И Анг. и Бг системи си имат недостатъци, хубавото е че можем да избираме .

# 336
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Цитонамазката за съжаление не е решение. Моя много близка си направи, излезна 1ва група, за съжаление след месец се оказа с карцином.
Но, естествено, трябва да се правят прегледи разбира се.

# 337
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Цитонамазката за съжаление не е решение. Моя много близка си направи, излезна 1ва група, за съжаление след месец се оказа с карцином.
Но, естествено, трябва да се правят прегледи разбира се.

Ами ти цитинамазката е само да се види за видоизменени клетки, не е диагностика за заболявания.

# 338
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Миналата година когато ми правиха цитонамазка тук от NHS беше плюс HPV тест, само обикновенната цитонамазка не върши никаква работа.

# 339
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Цитонамазката за съжаление не е решение. Моя много близка си направи, излезна 1ва група, за съжаление след месец се оказа с карцином.
Но, естествено, трябва да се правят прегледи разбира се.

Ами ти цитинамазката е само да се види за видоизменени клетки, не е диагностика за заболявания.
Ами да - не е хванало видоизменените клетки. Карциномът на шийката на матката какво е..

# 340
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Цитонамазката за съжаление не е решение. Моя много близка си направи, излезна 1ва група, за съжаление след месец се оказа с карцином.
Но, естествено, трябва да се правят прегледи разбира се.

Ами ти цитинамазката е само да се види за видоизменени клетки, не е диагностика за заболявания.
Ами да - не е хванало видоизменените клетки. Карциномът на шийката на матката какво е..

Е нали казваш ,че е излязла първа група...това какво означава?

# 341
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Цитонамазката за съжаление не е решение. Моя много близка си направи, излезна 1ва група, за съжаление след месец се оказа с карцином.
Но, естествено, трябва да се правят прегледи разбира се.

Ами ти цитинамазката е само да се види за видоизменени клетки, не е диагностика за заболявания.
Ами да - не е хванало видоизменените клетки. Карциномът на шийката на матката какво е..

Е нали казваш ,че е излязла първа група...това какво означава?
Ами явно изследването не винаги е надеждно, това казвам. Не разбирам ти кое не разбираш?
Правиш цитонамазка, за да разбереш дали си в рискова група за това заболяване и дали имаш изменения - казват ти, че не си в рискова група и нямаш изменения и след месец прокървяваш от карцином на шийката на матката. Просто случай и пример давам.

# 342
  • Мнения: 578
Искам да попитам момичетата които поръчват от Асда онлайн, през приложението  ли го правят или по посткод се търси най-близкия магазин. Благодаря Simple Smile

# 343
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Искам да попитам момичетата които поръчват от Асда онлайн, през приложението  ли го правят или по посткод се търси най-близкия магазин. Благодаря Simple Smile
Магазин търсиш, ако ще правиш collection. Тоест поръчваш, те ти го събират в магазина и ти само минаваш да си го прибереш от пункта им.
Ако те ти доставят, ти нямаш опция да избираш магазин.

# 344
  • Мнения: 8 892
Много неща могат да се объркат при цитонамазката - да разменят пробите или резултатите, да не е взета хубаво пробата... Затова и много специалисти (в България ) препоръчват колпоскопията като метод. Факт е, че и тук не са безгрешни, а може би са по-малко гафовете или просто хората не са свикнали винаги да се съмняват и да търсят друго мнение, както в България. Затова най-добре да сме здрави, също така и богати.

Какво се случи тази вечер в парламента?

Общи условия

Активация на акаунт