Действа ли спирулината за отслабване

  • 9 290
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Описание
Капсулирана спирулина на прах – действа благоприятно на имунна, кръвоносна и отделителна система

Активни съставки на спирулина:
Фитoнyтpиeнти – бeтa-ĸapoтин (по-високо съдържание от морковите), фиĸoциaнин и пoлизaxapиди;
Аминокиселини – лизин, цистеин, метионин, фенилаланин, треонин, гамалиноленова киселина, фолиева киселина;
Есенциални мастни киселини – вкл. DHA, която е много ценна за вегани, тъй като почти не се съдържа в други растителни продукти;
Антиоксиданти, които не съществуват като комбинация в нито една друга храна – животинска или растителна;
Витамини, минерали и микроелементи – А, С, Е, В1, В5 и В6, B12 и желязо (по-високо съдържание от спанака), калий, калций, хром, мед, магнезий, манган, фосфор, селен, натрий и цинк.
Действие на спирулина:
Мощен имуномодулатор и имуностимулатор
Антиоксидант
Антимикробно и противовирусно действие – стимулира дейността на тимусните клетки, костния мозък и далака – подобрява способността на организма да генерира нови кръвни клетки и да бъде по-ефективен срещу атака от микроби
Облекчава ставни болки при артрит
Действа благоприятно на нервната система, благоприятства за повишаване на настроението
Благоприятства за намаляване на холестерола
Подобрява метаболизма
Възпрепятства освобождаването на хистамин от мастните клетки, с което блокира алергичната реакция или прави протичането й по-леко
Показания:
При понижен имунитет, грип и настинки
При нужда от подсилване и възстановяване на организма след болести
Остеопороза, случаи на недостиг на калций
Артрит и ставни болки
Увреждания от радиация и други токсични химикали
Нервни разстройства и депресия
Диабет и висок холестерол
Проблеми с очите и зрението
Алергии
Мг на една капсула: 350 мг Брой капсули в една опаковка: 100 Дневен прием: 2-3 капсули

Спирулината е планктонно синьо-зелено микроводорасло, откривано в топли, алкални, вулканични езера. Известна е още и със следните имена: артроспира, синьо-зелено водорасло, цианобактерия, цианофита. Тя е традиционна храна на някои мексикански и африкански народи. В наши дни, поради своя чудотворен ефект върху човешкия организъм, се култивира на много места в специални ферми за водорасли, изградени на научна основа. Консумира се от милиони хора в 40 страни по света. Водещи в производството й са САЩ, Тайланд, Индия и Китай.

През последните 3-4 десетилетия са проведени многобройни научни изследвания върху природата, състава и действието на спирулината, резултатите, от които са я поставили на едно от първите места сред природните средства, подобряващи и укрепващи здравето.

Спирулината няма странични ефекти. Тя е едновременно пълноценна храна, профилактично средство и лек срещу редица заболявания.   

Някой пил ли е спирулина ? Действа ли?

# 1
# 2
  • Мнения: 12
   

Благодаря за информацията не бях сигурна дали е вредно понеже го дават на деца със слаб имунитет.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 026
Аз пия спирулина от август, не съм забелязала странични ефекти. По-скоро се чувствам много тонизирана и работоспособна.
Давам и на сина си, 10 г. На него също му влияе добре.

# 4
  • Мнения: 12
Аз пия спирулина от август, не съм забелязала странични ефекти. По-скоро се чувствам много тонизирана и работоспособна.
Давам и на сина си, 10 г. На него също му влияе добре.

А има ли разлика в килограмите ви и съня?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 026
Да, спя по-добре, ако имам възможност - с бебе на 1.8 г. съм. Simple Smile
Първоначално бях започнала да отслабвам, но след като не спортувам и хапвам на воля, спрях. Не съм напълняла от нея, но и не съм си върнала килограмите след раждането.

# 6
  • Мнения: 3 250
Струва 10 лева. Наистина ли очакваш да действа?
Ако много държиш на прием на водорасли - ок, пробвай от 110 лв. Тогава евентуално може да помислим дали има ефект.
Ако искаш да пиеш хапове за отслабване - поне иди в аптеката. Там ще ти предложат нещо, което поне е безопасно.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 026
Да отбележа, че аз приемам спирулина като аст от Зелена енергия на Аквасорс. За Спирулина само от аптеката не мога да кажа мнение.

# 8
  • Мнения: 2 616
Ако четете какво пишат производителите и дистрибуторите на такива продукти, това е "пенкилер"...  Sunglasses Grinning Както много други - лекува всичко или поне почти всичко  Wink Отслабва се с подходящ начин на хранене, съчетан с фитнес! Разните му "отслабващи добавки" са булшит. Sunglasses За съжаление и фирмите, произвеждащи т.нар. здравословни продукти, хеле пък МЛМ-корпорациите, са го ударили на яко печалбарство и убеждават наивния потребител, че произвеждат само чудотворни продукти и ако ги пиете N на брой месеци поне, ще хвъркате над земята.  Wink Разбира се, ще ви кажат и колко важна е диетата и физическата поддръжка на тялото, но ще направят всичко, за да ви убедят, че имате жизнена необходимост от еди какво си. Wink Simple Smile Различни хора отслабват с различни методи - разделно хранене, ограничаване само на рафинираните въглехидрати, белтъчна диета (обикновено с нея се сваля много бързо), макробиотична диета и т.н. Въпросът е след поддържане известно време на определен режим на хранене и физически упражнения и след като свалите килограми и влезете във форма, да не се връщате към старите навици, защото отново ще напълнеете - от личен опит го знам.  Simple Smile Да добавя, че е много важно да се освободите от стреса, ако има такъв и ви кара да се тъпчете.  Sunglasses

# 9
  • Мнения: 12
Ако четете какво пишат производителите и дистрибуторите на такива продукти, това е "пенкилер"...  Sunglasses Grinning Както много други - лекува всичко или поне почти всичко  Wink Отслабва се с подходящ начин на хранене, съчетан с фитнес! Разните му "отслабващи добавки" са булшит. Sunglasses За съжаление и фирмите, произвеждащи т.нар. здравословни продукти, хеле пък МЛМ-корпорациите, са го ударили на яко печалбарство и убеждават наивния потребител, че произвеждат само чудотворни продукти и ако ги пиете N на брой месеци поне, ще хвъркате над земята.  Wink Разбира се, ще ви кажат и колко важна е диетата и физическата поддръжка на тялото, но ще направят всичко, за да ви убедят, че имате жизнена необходимост от еди какво си. Wink Simple Smile Различни хора отслабват с различни методи - разделно хранене, ограничаване само на рафинираните въглехидрати, белтъчна диета (обикновено с нея се сваля много бързо), макробиотична диета и т.н. Въпросът е след поддържане известно време на определен режим на хранене и физически упражнения и след като свалите килограми и влезете във форма, да не се връщате към старите навици, защото отново ще напълнеете - от личен опит го знам.  Simple Smile Да добавя, че е много важно да се освободите от стреса, ако има такъв и ви кара да се тъпчете.  Sunglasses


И да ме вържат да ми бият шамари пак няма да се отърва от стреса

# 10
  • Мнения: 2 616
Скрит текст:
Ако четете какво пишат производителите и дистрибуторите на такива продукти, това е "пенкилер"...  Sunglasses Grinning Както много други - лекува всичко или поне почти всичко  Wink Отслабва се с подходящ начин на хранене, съчетан с фитнес! Разните му "отслабващи добавки" са булшит. Sunglasses За съжаление и фирмите, произвеждащи т.нар. здравословни продукти, хеле пък МЛМ-корпорациите, са го ударили на яко печалбарство и убеждават наивния потребител, че произвеждат само чудотворни продукти и ако ги пиете N на брой месеци поне, ще хвъркате над земята.  Wink Разбира се, ще ви кажат и колко важна е диетата и физическата поддръжка на тялото, но ще направят всичко, за да ви убедят, че имате жизнена необходимост от еди какво си. Wink Simple Smile Различни хора отслабват с различни методи - разделно хранене, ограничаване само на рафинираните въглехидрати, белтъчна диета (обикновено с нея се сваля много бързо), макробиотична диета и т.н. Въпросът е след поддържане известно време на определен режим на хранене и физически упражнения и след като свалите килограми и влезете във форма, да не се връщате към старите навици, защото отново ще напълнеете - от личен опит го знам.  Simple Smile Да добавя, че е много важно да се освободите от стреса, ако има такъв и ви кара да се тъпчете.  Sunglasses
И да ме вържат да ми бият шамари пак няма да се отърва от стреса
Стресът в здравословни дози е дори полезен, важно всъщност е освобождаването от дистреса - т.е. този стрес, който му идва в повече на човек и на който реагира с психосоматични проблеми. Има различни техники за освобождаване от зависимостта ни от хиперреакция по отношение на различни стресови фактори - някои човек може да ги прави сам, за други му трябва опитен терапевт или коуч, физическите упражнения също допринасят. Във всеки случаи контролирането на стреса и предотвратяването на дистреса са много важни за цялостното здравословно състояние на индивида.  Sunglasses 

# 11
  • Мнения: X
Ако храненето е в "киреча", а движението е само през дивана/колата/офиса и обратно, никакви хапове или добавки няма да помогнат.

# 12
  • Мнения: 12
Ако храненето е в "киреча", а движението е само през дивана/колата/офиса и обратно, никакви хапове или добавки няма да помогнат.





Съгласна съм но аз ходя по 10000 крачки на ден и повече и не ям чак толкова но имам бавен метаболизъм и стрес...

# 13
  • Мнения: X
Ако храненето е в "киреча", а движението е само през дивана/колата/офиса и обратно, никакви хапове или добавки няма да помогнат.





Съгласна съм но аз ходя по 10000 крачки на ден и повече и не ям чак толкова но имам бавен метаболизъм и стрес...
По-важно е не колко, а КАКВО ядеш.
Ако храната е кофти, нито движение, нито хапове ще помогнат.
Доста пъти съм чувала/чела как някой се "поти с часове" във фитнеса, а кг не щат да падат....

# 14
  • Мнения: 2 616
Вижте тази трансформация за нахъсване.  Simple Smile Има доста подобни клипове в тубата, някои са направо феноменални постижения.  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт