Мнения за Modera Residence в кв. Витоша, София

  • 8 164
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9
Скоро някой купувал ли е два апартамента? Как върви строителството?

# 61
  • Мнения: 969
Скоро някой купувал ли е два апартамента? Как върви строителството?
Хааа-хаааа-хаааа! Браво! Много точно!!

# 62
  • Мнения: 23
Днес ходих да разглеждам. Работи се по фасадата на A и В сгради, като една от секциите на Б още си седи по тухли. Паркингите са завършени, окабеляват отдолу, асансьорните шахти са си празни.

В сграда В влизах, че нашия апартамент е там. Стълбите са облепени с плочите и отгоре са налепили найлони да не ги драскат/цапат уж. Голямо мазало беше навсякъде де. Май видях повече кутийки от цигарит, отколкото строителни материали Joy . Не смея да прогнозирам кога ще завършат, то е ясно че не са по график. Не разбрах защо уж С сградата, която трябваше да е готова последна (според Плана на строителство) някак си получи завършена фасада първа. Ама карай, подробности.

Бяхме си изпратили фирмата, която ще ни монтира климатици и радиатори да огледат, оказа се че са ни сбъркали трасетата за климатиците. Така че обръщайте си внимание по навреме! Направих няколко снимки, но отскоро съм във форума та като намеря къде да ги кача за лесно споделяне може да ги пусна.

Скоро някой купувал ли е два апартамента? Как върви строителството?

# 63
  • Мнения: 9
Ще го проверя, мерси за информацията.

# 64
  • Мнения: 23
Реших да проверя днес на сайта на Bulgarian Properties как вървят продажбите на Модера. Доскоро беше "Имот на седмицата", а сега са го завряли някъде на десета страница, добре че си имам линка. Причината е, че вече на Дата на завършване пише 30.03.2020. Дотук с обещанията как щели да го завършат до края на годината. Да не говорим, че в нашия предварителен договор датата е 30 септември, и дори и да сложиш екстра сроковете, които имат без да плащат неустойки пак не са хич по план. Не знам с всички други строежи ли е така, но най-много ме дразни цялата потайност и тихомълком да се сменяват някакви срокове без купувачите да бъдат информирани. Допреди няколко месеца получавах и един бюлетин, ама замина и тоз бюлетин на кино, заедно с ориентировъчни те срокове.

# 65
  • Мнения: X
Е то това не е нещо необичайно 😂  И не само с модера е така. Garitage не трябваше ли и те вече да са завършени?
 Молете се поне да вземете акт 16.

# 66
  • Мнения: 23
Уви явно не е, но аз все се надявам че някой ден ще има повратна точка и бизнеса ще започне да се прави според уговорките, и съвестно, а няма само да се надцакваме  (не визирам само строителството).
Е то това не е нещо необичайно 😂  И не само с модера е така. Garitage не трябваше ли и те вече да са завършени?
 Молете се поне да вземете акт 16.

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 09:16 от Bobzo

# 67
  • Мнения: 969
Уви явно не е, но аз все се надявам че някой ден ще има повратна точка и бизнеса ще започне да се прави според уговорките, и съвестно, а няма само да се надцакваме  (не визирам само строителството).
Е то това не е нещо необичайно 😂  И не само с модера е така. Garitage не трябваше ли и те вече да са завършени?
 Молете се поне да вземете акт 16.

Това е "бял кахър", според мен. Вероятно ще бъде завършен комплекса, ако няма рязък и бърз удар в икономиката.
Ама като си го вземета и завършите, тогава ще усетите защо писах, че е трудно да се ползва този комплекс. Сега има една връзка със супер натовареното Симеоновско. И обещания за втора към околоМръстното ....
Та, за съжаление, като се настаните започва веселбата. И за наематели да сте взели, вероятно трудно ще достигнете целевия наем.
Дано да греша и със здраве да си ползвате вакар и позакъснялата придобивка!

# 68
  • Мнения: 9
Акт 15 кога?

# 69
  • Мнения: 1
Някаква идея за довършителните работи? Приема се опит от хора с един, два или повече спазарен апартаменти в Модера. 😁
Имаше опция в предварителния договор да им възложим баня и пр., а сега не можело, "ама по-нататък ще видим". Пускат ли външни майстори преди акт 16?
Ще трябва да наваксаме някак тези месеци закъснение.

# 70
  • Мнения: 1
Здравейте! Въпросът ми е към тези от Вас,които вече са закупили апартаменти от Модера - каква такса Ви искат на месец, за поддръжка на общите части, охрана, чистачка?

# 71
  • Мнения: 8
Здравейте! Въпросът ми е към тези от Вас,които вече са закупили апартаменти от Модера - каква такса Ви искат на месец, за поддръжка на общите части, охрана, чистачка?

Все още не се знае крайната цена за поддръжка на общите части, но максималната цена е 1,50Лв на квадрат

# 72
  • BG
  • Мнения: 390
Здравейте, харесах си апартамент, двустаен, но пише запазен. Свързах се с брокер и той ми отговори, че "запазен" означава, че е внесена първа вноска.
В такъв случай всички над 80% "продадени" са внесли 100% от цената на имота, така ли? Моля, разяснете ми.

# 73
  • Мнения: 8
Здравейте, харесах си апартамент, двустаен, но пише запазен. Свързах се с брокер и той ми отговори, че "запазен" означава, че е внесена първа вноска.
В такъв случай всички над 80% "продадени" са внесли 100% от цената на имота, така ли? Моля, разяснете ми.

Брокера сигурно се е объркал, внесено е сигурно само капаро за апартамента. Поне в моя случей беше така, капарирах апартамента и чак след 1 месец и половина направих първата вноска, защото не можахме  да се разберем с Предварителния договора, и така след месец и половина стигнахме до споразумение и направих първата вноска.

# 74
  • Мнения: 1
Здравейте, някой дали има информация след завършването на комплекса, дали има някакви сериозни проблеми?

Общи условия

Активация на акаунт