Мнения за Modera Residence в кв. Витоша, София

  • 8 193
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, харесала съм апартамент на зелено в комплекс от затворен тип Modera Residence в кв. Витоша, обаче не мога да намеря никъде мнения за него. Има ли някой, който е закупил имот там или има мнение за инвеститора/строителя и самия проект? ( https://www.bulgarianproperties.bg/imoti-apartamenti/imot-67941- … jba-v-sofiya.html )
Всякакви мнения са полезни. Благодаря много.

# 1
  • Мнения: 8
Здравейте,
Аз си закупих апартамент в този комплекс

# 2
  • Мнения: 5 639
Ми похвали го де.

# 3
  • Мнения: 8
Комплекса както можете да видите в предварителния проект изглежда доста добре, въпроса е дали ще го изпълнят по същия начин както го представят. Разположен е  в хубавата част на квартал витоша, не е в тази част където няма улици.  Строи се сравнително бързо, вече две от сградите са пред акт14.  Отностно инвеститора, ако се разровите малко ще намерите доста информация за него.

# 4
  • Мнения: 19
Привет,
Аз също си взех двустаен в комплекса още при пускането в продажба. На фона на останалите комплекси в района и няколко други квартала, които гледах, този ме грабна веднага.
Бързо взех решението, после започнах да се чудя дали не сгреших, но 8 месеца по-късно, след като още гледам от любопитство обяви, смятам, че съм взел най-доброто решение.
Строят бързо, инвеститорът е сериозен с доста интересни обекти Simple Smile
Обявиха го и за най-продаван комплекс на годината.

Успех Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 029
А кой е инвеститорът?

# 6
  • Мнения: 19
Резиденция “Лазурен бряг” също е проект на инвестиционната група, която стои и зад Modera Residence.
Инвеститора няма общо с историята от 2007-8 година, когато е започнат комплекса от някаква испанска фирма. Те фалират тогава и спират всичките си строежи, включително този в България. Сегашният инвеститор мисля, че купува парцела от банка и продължава проекта, като има известни промени в архитектурата и общата визия на сградите. Направен е по-добре сегашният. Имат и сайт, там има повече инфо.
www.ModeraResidence.com

# 7
  • Мнения: 11 616
Само на мен ли ми мирише на реклама?!  Нещо не върви комплесксът ли? И всички собственици ли си изреждат цифри след името?!

# 8
  • Мнения: 19
Поне аз не рекламирам. Просто споделих.
Веднага хапете Simple Smile
Само на мен ли ми мирише на реклама?!  Нещо не върви комплесксът ли? И всички собственици ли си изреждат цифри след името?!

# 9
  • Мнения: 5 639
Много резиденси ще станат вече.

# 10
  • Мнения: X
Toва не е ли един комплекс, който 10 години седеше само с изляти основи и сега го довършиха? Дано са укрепили основите, че не ми се мисли за 10г колко са се амортизирали.

# 11
  • Мнения: 8
Инвеститора е Модера резиденс ЕООД, което е собственост на известен предприемач на име Димитър Караненов от Бургас. Проекта който е започнат от испанската фирма Мартинса Фадеса през 2008 е бил доста мащабен, 3-те сгради е трябвало да бъдат на 11 етажа, също така земята е била закупена с кредит от Банка Пиреус, но след като така и не стартира строежа банка си взима земята обратно.
Въпросния бизнесмен закупува земята от банка пиреус, драстично променя проекта като сградите ще бъдат, не с 11 етажа, а с 5 етажа.  Доста бързо се строи, сграда А1 и А4 са вече с акт 14.

# 12
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен Simple Smile И аз съм заинтересована от комплекса, ще следя темата! Знаете ли дали е строено върху старите основи, сложени от испанската фирма, или са изляли нови и с какви материали се изгражда комплексът? Предполагам, че вече собствениците на апартаменти там са проучили и имат информация, която бих се радвала да споделят Simple Smile Благодаря и хубява неделя!

# 13
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Тази информация за основите надеждна ли е и как може да се докаже? Питам, защото също се интересувам от имотите там.

# 14
  • Мнения: X
Със сигурност там имаше няколко блока, които бяха с изляти основи през 2014г. Ходила съм на гости в района и обсъждахме, че е замразен строеж от кризата. Скоро пак ходих и видях, че е достроено, но не знам подробности дали са махали старите, какво е станало. В близост до дома ми имаше подобен строеж и там направо върху старите основи достроиха блока. Не знам има ли технология за укрепване на старите.

# 15
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Със сигурност там имаше няколко блока, които бяха с изляти основи през 2014г. Ходила съм на гости в района и обсъждахме, че е замразен строеж от кризата. Скоро пак ходих и видях, че е достроено, но не знам подробности дали са махали старите, какво е станало. В близост до дома ми имаше подобен строеж и там направо върху старите основи достроиха блока. Не знам има ли технология за укрепване на старите.
Благодаря ти!

# 16
  • Мнения: 23
Здравейте, харесала съм апартамент на зелено в комплекс от затворен тип Modera Residence в кв. Витоша, обаче не мога да намеря никъде мнения за него. Има ли някой, който е закупил имот там или има мнение за инвеститора/строителя и самия проект? ( https://www.bulgarianproperties.bg/imoti-apartamenti/imot-67941- … jba-v-sofiya.html )
Всякакви мнения са полезни. Благодаря много.


Ние също си закупихме двустаен апартамент. Наехме адвокат да проучи всичко преди да подпишем. Строителството наистина изглежда да върви добре и бързо. Мисля скоро да хвърля едно око какво се случва вътре в апартамента.

# 17
  • Мнения: 36
Здравейте, аз закупих два апартамента там (на зелено, само на хартия ги видях) и имам леки проблеми.
1. Първият проблем, който намерих (дори те не знаеха за него) е с една носеща колона, която ми я сложиха в спалнята и излиза от стената с около 10-15см. и се доста кофти. Това е и в двата апартамента, понеже са огледални.
2. Другия е с мазето. Закупих мазе 8 кв. а ми го направиха около 6 и трябваше да избирам ново...
3. Това не е толкова проблем, просто брокера явно не беше запознат. Под сграда C има 2 етажа парко места. Когато разговаряхме с брокера каза, че на -1 ще се влиза от вдоха до блока, а на -2 ще бъде с асансьор. Скоро ходих до сградата и се оказа съвсем различно. На -1 ще се минава през сграда А, като пресичаме целия комплекс и стигаме до сгради C. Не е кой знае колко обикаляне, но е кофти.

Съвета ми е да гледате хубво това на хартия и реалността дали са еднакви, защото при мен не бяха. Надявам се да нямам проблем и с гаражите, че съм взел 2 броя.

# 18
  • Мнения: 8
В кой блок сте закупил апартаментите? В А,Б или C?

# 19
  • Мнения: 969
Със сигурност там имаше няколко блока, които бяха с изляти основи през 2014г. Ходила съм на гости в района и обсъждахме, че е замразен строеж от кризата. Скоро пак ходих и видях, че е достроено, но не знам подробности дали са махали старите, какво е станало. В близост до дома ми имаше подобен строеж и там направо върху старите основи достроиха блока. Не знам има ли технология за укрепване на старите.
Не знам представяте ли си какво е да се разруши фундаментна плоча на 11 етажна сграда. Някъде около 120-150 cm дебела?!
Не е невъзможно, но едва ли. Защо не питате строителя? И следете реакцията му.

# 20
  • Мнения: X
Аз нямам ни най-малко желание да купувам там. Някак си точно под околовръстното и между няколко далекопровода с високо напрежение - не благодаря. Но който иска да купи там може да пита строителя. Аз и за това споделих информацията, която знам. Иначе и аз не вярвам да са махали старите основи. Най-вероятно директно са достроили. Не е задължително старите да са били в лошо състояние.

# 21
  • Мнения: 36
В кой блок сте закупил апартаментите? В А,Б или C?

C1

# 22
  • Мнения: 9
Мисля ,че далекопроводите и околовръсното се падат сравнително на голямо разстояние от комплекса?

# 23
  • Мнения: 8
Да, далекопроводите са далече, околовръстното също е далече и колите не се чуват.

# 24
  • Мнения: X
Точно 220 метра измерено с гугл от най-крайната сграда до околовръстното, без да има друга сграда да спира шума, както и около 50 метра до далекопроводите, пак с директна гледка към тях. Ами не благодаря, поне не за моя стандарт. И да, чува се шума, при последните блокове, защото както написах, имам познати, които живеят там от доста време и се чува шума дори когато съм на улицата, а ако апартамента е на високо и с гледка към Витоша, респективно и околовръстното, няма начин да не се чува и повече.
Който не го притеснява, свободен е да купува. 😀

# 25
  • Мнения: 9
Освен пътя и далекопроводите други опасения?Не намирам много коментари в интернет.

# 26
  • Мнения: 36
Освен пътя и далекопроводите други опасения?Не намирам много коментари в интернет.

Кажи какво те притеснява.

# 27
  • Мнения: 9
Нямам опасения,чудя се дали да инвестирам в имота.

# 28
  • Мнения: 36
Нямам опасения,чудя се дали да инвестирам в имота.

Ами аз взех два апартамента, още няколко познати взеха 3-4 апртамента. През 1-2 седмици ходя да гледам какво правят и как го правят. Има леки забележки на места, но няма как... Гледал съм доста по-зле неща. Цената вече малко я вдигнаха, но пак е добра. Лошото е, че хубавите апартаменти са взети и почти няма добри. Прегледай ги хубаво и си прецени.

# 29
  • Мнения: 969
Не е ли в нищото и калта тоя Резидънс, къде се намира?

# 30
  • Мнения: 36
От максито (или фантастико) посока околовръсното, след легналия полицай в дясно. Ще го видиш, доста е голям. В момента само от едната страна има асфалт, като ще поставят на цялата сграда като приключат.

# 31
  • Мнения: 19
Не е ли в нищото и калта тоя Резидънс, къде се намира?

Не бих казал. Доста хубави комплекси и самостоятелни сгради се намират в непосредствена близост - Belle Rose, комплекс Преслав, Макси, Буена Виста и т.н. В момента в района се довършва и ruHouse, който също е страхотен проект и виждам, че изпълнението му е на изключително високо ниво. Общо взето районът е много спокоен и красив като жилищна среда.

# 32
  • Мнения: 969
Не е ли в нищото и калта тоя Резидънс, къде се намира?

Не бих казал. Доста хубави комплекси и самостоятелни сгради се намират в непосредствена близост - Belle Rose, комплекс Преслав, Макси, Буена Виста и т.н. В момента в района се довършва и ruHouse, който също е страхотен проект и виждам, че изпълнението му е на изключително високо ниво. Общо взето районът е много спокоен и красив като жилищна среда.
Като се напълнят тия комплекси... То изхода е само към Симеоновско. Сигурно ще се наложи да сложат светофар... 20 Мин ще си висят в страхотните комплекси преди да се цвъкнат в задръстеното Симеоновско... Дано съм лош пророк.

# 33
  • Мнения: 19
Не е ли в нищото и калта тоя Резидънс, къде се намира?

Не бих казал. Доста хубави комплекси и самостоятелни сгради се намират в непосредствена близост - Belle Rose, комплекс Преслав, Макси, Буена Виста и т.н. В момента в района се довършва и ruHouse, който също е страхотен проект и виждам, че изпълнението му е на изключително високо ниво. Общо взето районът е много спокоен и красив като жилищна среда.
Като се напълнят тия комплекси... То изхода е само към Симеоновско. Сигурно ще се наложи да сложат светофар... 20 Мин ще си висят в страхотните комплекси преди да се цвъкнат в задръстеното Симеоновско... Дано съм лош пророк.

Те повечето са си пълни, но да. Има резон в това, което казвате. Но така е с всяка пресечка в София, в близост до възлов булевард. Хубавото в случая е, че Околовръстното е на 500 - 600 м.

# 34
  • Мнения: 36
Не е ли в нищото и калта тоя Резидънс, къде се намира?

Не бих казал. Доста хубави комплекси и самостоятелни сгради се намират в непосредствена близост - Belle Rose, комплекс Преслав, Макси, Буена Виста и т.н. В момента в района се довършва и ruHouse, който също е страхотен проект и виждам, че изпълнението му е на изключително високо ниво. Общо взето районът е много спокоен и красив като жилищна среда.
Като се напълнят тия комплекси... То изхода е само към Симеоновско. Сигурно ще се наложи да сложат светофар... 20 Мин ще си висят в страхотните комплекси преди да се цвъкнат в задръстеното Симеоновско... Дано съм лош пророк.

Не е само към симеоновско. Има и директен изход към околовръсното, което е много добре.

# 35
  • Мнения: 9
локацията  я намирам за много добра.Има шанс на изхода за Симеоновско да сложат светофар.Цените в също мисля ,че са добри.

# 36
  • Мнения: 969
И в момента излизащите от ул. Йордан Радичков излизат с мръсна газ и засичат движещите се по Симеоновско, иначе нямат шанс. А като се насели още и стане нетърпимо - рев, че общината не направила улици. Де жа вю с квартал Витоша.
Единия дето го рекламира е с 4 мнения във форума, другия с 33.
Между другото, де е това излизане на Околовръстното?
Нямам нищо против бизнес-начинанията, но пък да се пишат отровени лъжи, как било лесно да стигнеш до града оттам... то само да влезеш в нормалния трафик ще ти трябва половин час... Отделно още колко години калища, самият район си е строителна площадка и ще остане такава докато започне кризата поне. Ще минат сигурно 2-3 цикъла на растеж и кризи докато се позастрои (20-30 години), вероятно хаотично, вероятно без никакви градски удобство. МанЛи ряпа да яде пред това гето дето се оформя там.

# 37
  • Мнения: X
Чак гето не е, хайде сега. Пишете и вие колкото да се правите на интересни. То ако тези нови комплекси са гето, какво да кажем за всеки средностатистически стар блок, където погледнато отвън е трагедия, а вътре да не говорим. Особено около тези комплекси даже улиците са асфалт и е доста приятно из тях. Спокойно е. Прави сте обаче, че Симеоновдко е ад и ще стане още по-зле ако общината не вземе мерки да отвори изходи към околовръстното и да свърже Витоша с Черни връх. В момента все още не ми е известно от тези комплекси да може да се излезе директно на околовръстното по асфалтов път.

# 38
  • Мнения: 36
И в момента излизащите от ул. Йордан Радичков излизат с мръсна газ и засичат движещите се по Симеоновско, иначе нямат шанс. А като се насели още и стане нетърпимо - рев, че общината не направила улици. Де жа вю с квартал Витоша.
Единия дето го рекламира е с 4 мнения във форума, другия с 33.
Между другото, де е това излизане на Околовръстното?
Нямам нищо против бизнес-начинанията, но пък да се пишат отровени лъжи, как било лесно да стигнеш до града оттам... то само да влезеш в нормалния трафик ще ти трябва половин час... Отделно още колко години калища, самият район си е строителна площадка и ще остане такава докато започне кризата поне. Ще минат сигурно 2-3 цикъла на растеж и кризи докато се позастрои (20-30 години), вероятно хаотично, вероятно без никакви градски удобство. МанЛи ряпа да яде пред това гето дето се оформя там.


Аз не го рекламирам, аз съм закупил 2 жилища там и споделям мнение Wink

Точно пред сграда А има път към околвръсното и си излизаш директно на него, поне 10 пъти съм минал от там. Дори когато има задръстване на симеоновско посока околовръсното минавам от там, за да не чакам на светофара.

# 39
  • Мнения: X
Асфалтиран ли е този път?

# 40
  • Мнения: 36
Асфслтирсн ли е този път?

Още не. Тя 1/3 от сградата е асфалтирана, другата част ще е когато завършат всичко на 100%

# 41
  • Мнения: 969
Чак гето не е, хайде сега. Пишете и вие колкото да се правите на интересни. То ако тези нови комплекси са гето, какво да кажем за всеки средностатистически стар блок, където погледнато отвън е трагедия, а вътре да не говорим. Особено около тези комплекси даже улиците са асфалт и е доста приятно из тях. Спокойно е. Прави сте обаче, че Симеоновдко е ад и ще стане още по-зле ако общината не вземе мерки да отвори изходи към околовръстното и да свърже Витоша с Черни връх. В момента все още не ми е известно от тези комплекси да може да се излезе директно на околовръстното по асфалтов път.
Не се хващай за думата гето. Поради липсата на какъвто и да е градски транспорт наоколо (като изключим умрелия 67 и 111 по околовръстното), на всеки апартамент ще се падне по минимум кола, на някои 2. По тия тесни криви сокаци ... сутрин, когато всеки иска да си заведе децата на градина или училище ще е ад там. Отделно, че ще си им шофьор до доста по-зряла възраст от нормалното, защото при тоя трафик по Симеоновско не е да оставиш да върви дете, трябва да го возиш задължително.
Всеки е свободен да прави каквито иска и където иска инвестиции. Аз лично не бих купил на това място. Познавам доста истории с 30-годишна давност на свежарки инвеститори като купуват и с увесени носове впоследствие. Особено в близката околност. Като започнем от 8-и блок над 59-и в Студентски град, минем през Водно стопанство, мастодонта на Научните работници, Витоша и доста сгради около Макси (А Макси беше хотел Амбасадор, но … друго тема …). Ако имам някаква работа там ми призлява, винаги има проблем не с паркирането, с разминаването, колите непрекъснато се жулят (и паркираните). Просто трябва човек да иде във вече завършените комплекси наоколо и да види за какво иде реч. Дано не съм прав за конкретния район. Това, че нещо се продава на цена, която изглежда примамлива не е задължително да е добра инвестиция... но това е друга и доста дълга тема.

# 42
  • Мнения: 23
Някой има ли "нормални" снимки как върви строежа? Тези дето ги качват във фейсбук, със специално подбран ъгъл и от далече...не издават много детайли. Ще се прибирам в страната чак септември и ме човърка как вървят нещата.

Отделно се чудя, една дама беше писала по-нагоре за промените в паркингите пък доколкото виждам сграда С ще си има отделен вход (тя беше описала, че й казали как входа щял да минава през сграда А).

Ние си взехме един апартамент и хем се радвам, хем все едно някой ме е грабнал за вътрешностите всеки път щом трябва да звъня я на мениджърката на проекта, я на брокера. Района ми допада, вярно е това за тесните улици, но аз лично бих предпочела да съм там отколкото под прозореца да ми минават трамваи и хора да висят по кафенетата ден и нощ. Направих едно посещение на обекта преди месец, и след мен мина и фирмата за климатиците (планираме по-отрано, защото не сме там и няма как да следим всичко). Оказа се, че са сбъркали трасетата и ще има преправяне. Аз се отказах дори да обсъждам вариант строителя да го оправи това, щото си знам през каква бъркотия ще мина.

За първи път си купуваме жилище ново строителство и уж гледах да нямам високи очаквания за "строителство по БДС" и наконтените обещания дето брокерите ги публикуват....Вече си мисля, че дори не очаквам да изглежда като рендърите и да има 635373 декара зелена площ, а само стените да са прави някак си ще съм доволна.

Ще взема съвсем да си зануля очакванията и притъпя всякакви чувства, че да не ги мисля качествено ли строят или не, ще има ли читави улици или ще праскам през храстите, и дали ще вися на Симеоновско 20 мин че да изляза.

Имате ли някакво инфо, което не е видно от ъпдейтите дето публикуват във фейсбук/официалната страница?

# 43
  • Мнения: 9
Определено е по добре от тълпите хора,колите и трамваите да са ти под терасата,или като излезеш на терасата да виждаш високи блокове и сгради на 3м от теб.Транспорта си е добре 111 са нови,минават на 7—10мин ,връзка са със бизнес парк а и до колкото разбрах ще има метро станции на кръговото на Драгалевци и на ринг мол ,на Кауфланд.Това са все на по 1—3 спирки със 111.Излизането на Симеоновско ще се реши със подписка и светофар,смятам че е възможно.Аз обмислям да купувам и затова разпитвам и изразявам мнение.

# 44
  • Мнения: X
Те ако сложат и там светофар, то това Симеоновско съвсем ще го закъса. Светофар през 50м., лудница заради лицея, хиляди новодомци от двете му страни и никакви алтернативи за придвижване. Дано скоро свържат новия голям булевард от нса с околовръстното и да пуснат и други квартални улици да излизат на него, че в момента не се трае.

# 45
  • Мнения: 969
...

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 20:29 от bachkator

# 46
  • Мнения: X
Определено е по добре от тълпите хора,колите и трамваите да са ти под терасата,или като излезеш на терасата да виждаш високи блокове и сгради на 3м от теб.Транспорта си е добре 111 са нови,минават на 7—10мин ,връзка са със бизнес парк а и до колкото разбрах ще има метро станции на кръговото на Драгалевци и на ринг мол ,на Кауфланд.Това са все на по 1—3 спирки със 111.Излизането на Симеоновско ще се реши със подписка и светофар,смятам че е възможно.Аз обмислям да купувам и затова разпитвам и изразявам мнение.
Страхотно наистина. И като се качиш на 111 и слизаш някъде 2030 година от него, таман пускат новата станция на метрото някъде по Драгалевци или на ИКЕА ... евентуално де ...
Виж, не ти саботирам рекламата и бизнеса! Опитвам се да обясня човешки на тия, дето ще си купят да знят за какво иде реч предварително. Нещо като информирано съгласие...
Няма пълно щастие, особено в този ценови клас. Много хора обаче предпочитат да живеят в южен район с прилични, а понякога и направо хубави сгради вместо в Хаджи Димитър или Люлин например където в някои части на кварталите има добър транспорт, но панелните гледки не са първа радост за окото. То там не става дума и за панелите само, но това е друга тема.

# 47
  • Мнения: 2
Здравейте на всички!
И аз закупих два апартамента и две паркоместа в комплекса на зелено. Стана ми интересно какво ще пишат хората за него и попаднах на темата в БГ Мама, та така реших и аз да се регистрирам, и да споделя мнението си с Вас.
Купих имотите през декември и от тогава редовно следя как върви строежа. Може да се каже, че честичко ходя там. По отношение на строителството според мен изпълнителя действа сравнитело бързо и качествено. Мисля си, че ще завърши навреме. Брокерът ми каза, че всички улици около комплекса ще бъдат асфалтирани, иначе комплексът няма да получи Акт 16. Надявам се озеленяването да бъде сравнително близо до посоченото в проекта, което според мен ще направи комплекса още по-хубав. Да ви кажа честно огледах другите сгради в района (специално тази новата до сграда А) и там цената беше 1200 Е! Не мисля, че строителството на Модера е по-лошо дори и от съседния комплекс RU House (поне в моите дилетатски очи изглежда така). Та мисълта ми е, че инвестицията там на този етап изглежда разумна. Все пак мисля, че има апартаменти, които не са с функционално разпределение. Що се касае до достъпа от към Симеоновско шосе, то той не е особено приятен, но е сравнително бърз, а улица Йордан Радичков е достатъчно широка. В по-долната част на Витоша достъпът от към Симеоновско е в пъти по-труден...

# 48
  • София
  • Мнения: 82
Хора, честно, какво работите та може да си купите по 2 апартамента, явно без кредит?!!!!
Станимир Стоянов, на 24 години и вече може да си позволите 2 апартамента?!

# 49
  • Мнения: 969
Платили са на сайта явно, като напиша мнение и се трие веднага!
Което пък говори как им вървят продажбите. Все по два ги шиткат тия апартаменти! хаааа-хааа-хаааа

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 09:49 от bachkator

# 50
  • Мнения: 5 639
Общински съветници ?

# 51
  • Мнения: 2
Платили са на сайта явно, като напиша мнение и се трие веднага!
Което пък говори как им вървят продажбите. Все по два ги шиткат тия апартаменти! хаааа-хааа-хаааа

Пич, ако искаш вярвай! И на мен ми е писнало от такива като теб. Аман от злобари и драскачи...

# 52
  • Мнения: 969
Платили са на сайта явно, като напиша мнение и се трие веднага!
Което пък говори как им вървят продажбите. Все по два ги шиткат тия апартаменти! хаааа-хааа-хаааа

Пич, ако искаш вярвай! И на мен ми е писнало от такива като теб. Аман от злобари и драскачи...

И това казано от човек с две мнения! Че кога толкова бързо ти писна?!
Я погледни сега колко хора смятат мненията ми за полезни!
И се извини, защото "злобар" и "драскач" са обиди.
Седни си на дупето малко и се дръж възпитано!

# 53
  • Мнения: 177
Аз съм нов, специално заради тази тема се регнах тук, което ми е леко странно по принцип, но нейсе Simple Smile)))
До 1 година мисля да купя нещо в София, ест. южните квартали по-вероятно, и рекламата на този комплекс ме привлече вниманието във фейса. Цените са много добри, което ме накара да се разтърся къде точно е уловката, затова и се регнах тук.
На квартира съм почти отсреща на локацията на комплекса, южно от околовръстното, редовно минавам по път за работа. Не мисля, че излизането на Симеоновско ще е чак толкова тегаво, може би за ляв завой донякъде, но не и за десен. А пък ако наистина има шорткът към околовръста, проблемът е никакъв.
Като цяло кварталчето е добро и спокойно, аз съм в Симеоново, доста ми харесва, въпреки че някои от местните индианци /старите софиянци/ са леко дразнещи на моменти, но става. На 200-300 метра от околовръстното съм и не усещам никакъв проблем със шума, това ще ми е последна грижа.

Общо взето, Модера изглежда добре, може би прекалено добре...Къде е уловката?! Чак се изкушавам да потърся връзка с инвеститора и да направя един оглед, дали като реален, или като таен клиент, кой знае? Simple Smile))))

# 54
  • Мнения: 969
Аз съм нов, специално заради тази тема се регнах тук, което ми е леко странно по принцип, но нейсе Simple Smile)))
До 1 година мисля да купя нещо в София, ест. южните квартали по-вероятно, и рекламата на този комплекс ме привлече вниманието във фейса. Цените са много добри, което ме накара да се разтърся къде точно е уловката, затова и се регнах тук.
На квартира съм почти отсреща на локацията на комплекса, южно от околовръстното, редовно минавам по път за работа. Не мисля, че излизането на Симеоновско ще е чак толкова тегаво, може би за ляв завой донякъде, но не и за десен. А пък ако наистина има шорткът към околовръста, проблемът е никакъв.
Като цяло кварталчето е добро и спокойно, аз съм в Симеоново, доста ми харесва, въпреки че някои от местните индианци /старите софиянци/ са леко дразнещи на моменти, но става. На 200-300 метра от околовръстното съм и не усещам никакъв проблем със шума, това ще ми е последна грижа.

Общо взето, Модера изглежда добре, може би прекалено добре...Къде е уловката?! Чак се изкушавам да потърся връзка с инвеститора и да направя един оглед, дали като реален, или като таен клиент, кой знае? Simple Smile))))
Бравооооо!!!

# 55
  • София
  • Мнения: 3 029
Предполагам, че цените са по-ниски, защото строежът е започнал преди доста години от испанска фирма, която е фалирала и го е оставила само с направени основи. Върху тези основи се изграждат сега и блоковете. Надявам се, че са ги укрепили добре. Това е само мое предположение.

# 56
  • Мнения: 9
Това е бетон и желязо на дълбочина не се укрепва тука такa,по скоро ме успокоява факта че са само на 10г и ,че са ляти за 10 етажен блок,което 2 пъти над нормата за етажността на модера?

# 57
  • Мнения: 23
Аз съм нов, специално заради тази тема се регнах тук, което ми е леко странно по принцип, но нейсе Simple Smile)))
До 1 година мисля да купя нещо в София, ест. южните квартали по-вероятно, и рекламата на този комплекс ме привлече вниманието във фейса. Цените са много добри, което ме накара да се разтърся къде точно е уловката, затова и се регнах тук.
На квартира съм почти отсреща на локацията на комплекса, южно от околовръстното, редовно минавам по път за работа. Не мисля, че излизането на Симеоновско ще е чак толкова тегаво, може би за ляв завой донякъде, но не и за десен. А пък ако наистина има шорткът към околовръста, проблемът е никакъв.
Като цяло кварталчето е добро и спокойно, аз съм в Симеоново, доста ми харесва, въпреки че някои от местните индианци /старите софиянци/ са леко дразнещи на моменти, но става. На 200-300 метра от околовръстното съм и не усещам никакъв проблем със шума, това ще ми е последна грижа.

Общо взето, Модера изглежда добре, може би прекалено добре...Къде е уловката?! Чак се изкушавам да потърся връзка с инвеститора и да направя един оглед, дали като реален, или като таен клиент, кой знае? Simple Smile))))


Аз си наех адвокат да провери всичко миналата година - общо взето излезр стандартното, фирмата е с регистриран капитал от 100лв., но това не ме учудва тъй като дори в Холандия и в Германия си регистрират нови фирми за всеки нов строеж. За останалите неща -  към септември мин. година не е имало ипотеки, възбрани или искови молби. Модера е придобила имота от Пиреос през 2017.

На мен единствените ми опасения касаят качеството на строежа. Проверката с адвокат ме успокои донякъде при покупката. Сега стискам палци всичко да върви добре.

# 58
  • Мнения: 8
Аз съм нов, специално заради тази тема се регнах тук, което ми е леко странно по принцип, но нейсе Simple Smile)))
До 1 година мисля да купя нещо в София, ест. южните квартали по-вероятно, и рекламата на този комплекс ме привлече вниманието във фейса. Цените са много добри, което ме накара да се разтърся къде точно е уловката, затова и се регнах тук.
На квартира съм почти отсреща на локацията на комплекса, южно от околовръстното, редовно минавам по път за работа. Не мисля, че излизането на Симеоновско ще е чак толкова тегаво, може би за ляв завой донякъде, но не и за десен. А пък ако наистина има шорткът към околовръста, проблемът е никакъв.
Като цяло кварталчето е добро и спокойно, аз съм в Симеоново, доста ми харесва, въпреки че някои от местните индианци /старите софиянци/ са леко дразнещи на моменти, но става. На 200-300 метра от околовръстното съм и не усещам никакъв проблем със шума, това ще ми е последна грижа.

Общо взето, Модера изглежда добре, може би прекалено добре...Къде е уловката?! Чак се изкушавам да потърся връзка с инвеститора и да направя един оглед, дали като реален, или като таен клиент, кой знае? Simple Smile))))


Аз си наех адвокат да провери всичко миналата година - общо взето излезр стандартното, фирмата е с регистриран капитал от 100лв., но това не ме учудва тъй като дори в Холандия и в Германия си регистрират нови фирми за всеки нов строеж. За останалите неща -  към септември мин. година не е имало ипотеки, възбрани или искови молби. Модера е придобила имота от Пиреос през 2017.

На мен единствените ми опасения касаят качеството на строежа. Проверката с адвокат ме успокои донякъде при покупката. Сега стискам палци всичко да върви добре.


Аз също си наех адвокат да ми изготви договор и да направи всякакви проверки относно инвеститора и фирмите които участват.
Строят със собствени средства.
Относно качеството на строителството мисля че е На доста добро ниво.

# 59
  • Мнения: 19
Не бих казал, че има уловка в цените. Абсолютно стандартни цени към момента с оглед напредъка на строителството и квартала. Повечето апартаменти са с цена около 1000 евро на кв/м за обект с Акт 14. Не мисля, че е занижена или ниска цена, по-скоро реалистична към висока заради това, че става въпрос за затворен комплекс в предпочитан район на София.

Ниски бяха в началния етап, когато продаваха по 10-15 апартамента на седмица. Стартираха от 800-850 евро за двустайни и по-надолу за тристайни, поне по спомен Simple Smile

Предполагам, че при взет Акт 15, който очакват август/септември може да стигнат 1100-1200 на останалите налични и при Акт 16 към 1200-1300 за двустайни и малко по-ниски цени за тристайните.

Цените са си съвсем реалистични за пазара.
Плюсът е, че вече е напреднало строителство, пред завършване. Минусът, че изборът вече е ограничен.

# 60
  • Мнения: 9
Скоро някой купувал ли е два апартамента? Как върви строителството?

# 61
  • Мнения: 969
Скоро някой купувал ли е два апартамента? Как върви строителството?
Хааа-хаааа-хаааа! Браво! Много точно!!

# 62
  • Мнения: 23
Днес ходих да разглеждам. Работи се по фасадата на A и В сгради, като една от секциите на Б още си седи по тухли. Паркингите са завършени, окабеляват отдолу, асансьорните шахти са си празни.

В сграда В влизах, че нашия апартамент е там. Стълбите са облепени с плочите и отгоре са налепили найлони да не ги драскат/цапат уж. Голямо мазало беше навсякъде де. Май видях повече кутийки от цигарит, отколкото строителни материали Joy . Не смея да прогнозирам кога ще завършат, то е ясно че не са по график. Не разбрах защо уж С сградата, която трябваше да е готова последна (според Плана на строителство) някак си получи завършена фасада първа. Ама карай, подробности.

Бяхме си изпратили фирмата, която ще ни монтира климатици и радиатори да огледат, оказа се че са ни сбъркали трасетата за климатиците. Така че обръщайте си внимание по навреме! Направих няколко снимки, но отскоро съм във форума та като намеря къде да ги кача за лесно споделяне може да ги пусна.

Скоро някой купувал ли е два апартамента? Как върви строителството?

# 63
  • Мнения: 9
Ще го проверя, мерси за информацията.

# 64
  • Мнения: 23
Реших да проверя днес на сайта на Bulgarian Properties как вървят продажбите на Модера. Доскоро беше "Имот на седмицата", а сега са го завряли някъде на десета страница, добре че си имам линка. Причината е, че вече на Дата на завършване пише 30.03.2020. Дотук с обещанията как щели да го завършат до края на годината. Да не говорим, че в нашия предварителен договор датата е 30 септември, и дори и да сложиш екстра сроковете, които имат без да плащат неустойки пак не са хич по план. Не знам с всички други строежи ли е така, но най-много ме дразни цялата потайност и тихомълком да се сменяват някакви срокове без купувачите да бъдат информирани. Допреди няколко месеца получавах и един бюлетин, ама замина и тоз бюлетин на кино, заедно с ориентировъчни те срокове.

# 65
  • Мнения: X
Е то това не е нещо необичайно 😂  И не само с модера е така. Garitage не трябваше ли и те вече да са завършени?
 Молете се поне да вземете акт 16.

# 66
  • Мнения: 23
Уви явно не е, но аз все се надявам че някой ден ще има повратна точка и бизнеса ще започне да се прави според уговорките, и съвестно, а няма само да се надцакваме  (не визирам само строителството).
Е то това не е нещо необичайно 😂  И не само с модера е така. Garitage не трябваше ли и те вече да са завършени?
 Молете се поне да вземете акт 16.

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 09:16 от Bobzo

# 67
  • Мнения: 969
Уви явно не е, но аз все се надявам че някой ден ще има повратна точка и бизнеса ще започне да се прави според уговорките, и съвестно, а няма само да се надцакваме  (не визирам само строителството).
Е то това не е нещо необичайно 😂  И не само с модера е така. Garitage не трябваше ли и те вече да са завършени?
 Молете се поне да вземете акт 16.

Това е "бял кахър", според мен. Вероятно ще бъде завършен комплекса, ако няма рязък и бърз удар в икономиката.
Ама като си го вземета и завършите, тогава ще усетите защо писах, че е трудно да се ползва този комплекс. Сега има една връзка със супер натовареното Симеоновско. И обещания за втора към околоМръстното ....
Та, за съжаление, като се настаните започва веселбата. И за наематели да сте взели, вероятно трудно ще достигнете целевия наем.
Дано да греша и със здраве да си ползвате вакар и позакъснялата придобивка!

# 68
  • Мнения: 9
Акт 15 кога?

# 69
  • Мнения: 1
Някаква идея за довършителните работи? Приема се опит от хора с един, два или повече спазарен апартаменти в Модера. 😁
Имаше опция в предварителния договор да им възложим баня и пр., а сега не можело, "ама по-нататък ще видим". Пускат ли външни майстори преди акт 16?
Ще трябва да наваксаме някак тези месеци закъснение.

# 70
  • Мнения: 1
Здравейте! Въпросът ми е към тези от Вас,които вече са закупили апартаменти от Модера - каква такса Ви искат на месец, за поддръжка на общите части, охрана, чистачка?

# 71
  • Мнения: 8
Здравейте! Въпросът ми е към тези от Вас,които вече са закупили апартаменти от Модера - каква такса Ви искат на месец, за поддръжка на общите части, охрана, чистачка?

Все още не се знае крайната цена за поддръжка на общите части, но максималната цена е 1,50Лв на квадрат

# 72
  • BG
  • Мнения: 390
Здравейте, харесах си апартамент, двустаен, но пише запазен. Свързах се с брокер и той ми отговори, че "запазен" означава, че е внесена първа вноска.
В такъв случай всички над 80% "продадени" са внесли 100% от цената на имота, така ли? Моля, разяснете ми.

# 73
  • Мнения: 8
Здравейте, харесах си апартамент, двустаен, но пише запазен. Свързах се с брокер и той ми отговори, че "запазен" означава, че е внесена първа вноска.
В такъв случай всички над 80% "продадени" са внесли 100% от цената на имота, така ли? Моля, разяснете ми.

Брокера сигурно се е объркал, внесено е сигурно само капаро за апартамента. Поне в моя случей беше така, капарирах апартамента и чак след 1 месец и половина направих първата вноска, защото не можахме  да се разберем с Предварителния договора, и така след месец и половина стигнахме до споразумение и направих първата вноска.

# 74
  • Мнения: 1
Здравейте, някой дали има информация след завършването на комплекса, дали има някакви сериозни проблеми?

Общи условия

Активация на акаунт