Кои филми са оставили най-голям белег върху вас?

  • 17 089
  • 234
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 808
Аз като дете бях също запален киноман, но тогава и можехме да си го позволим, 10 стотинки беше детският билет по мое време, пък и нямаше други развлечения, та бяхме почти всеки ден на кино. Много ме впечатли тогава полският "Знахар" по книгата на Тадеуш Доленга-Мостович, но книгата я прочетох доста по-късно. Изобщо, поляците навремето имаха много стойностни филми, не знам как е сега, май почти не се внасят.

# 211
  • Мнения: 5 931
А Пепел и диаманти? Збигнев Цибулски беше звезда!

# 212
  • Мнения: 728
Сетих се за още един филм по действителен случай, който няма начин да изгледам втори път:

Убийството на Сорая М.

https://www.imdb.com/title/tt1277737/

# 213
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Като растящи души сме привлечени като нощни пеперуди и от най-малкия пламък, пък бил той и не толкова истински. Попиващите ни меки кадифени сетива поемат и най-малките капки живителен сок,  за да го направят част от своето ДНК, което един ден ще се нарече наша същност. И така, с годините, всяка пора и всяка клетка, постепенно затвярат своите устица, за да запазят отварата, да може да ферментира, да узрее. И като пораснем да кажем - ето, това съм АЗ. А всъщност, сме картина от разлели се бои от палитрата на неизвестен художник, бои, които сами сме подбрали и нанесли. И неизбежно станали наши.

# 214
  • Мнения: 2 050
IsaBella*, много ти благодаря ! В момента го тегля Simple Smile

А спомняте ли си ''Хлапета" ? Много брутален. Всеки подрастващ трябва да гледа.

# 215
  • Мнения: 4 808
А Пепел и диаманти? Збигнев Цибулски беше звезда!
Този не го помня. Помня един друг, за едно момиче, което ослепя заради по-малката си сестричка, която беше по-глезена и толерирана от майката. Виждаше само неясни сенки, лекарите казваха, че проблемът е психологически. В края на филма прогледна. Не му помня името.

# 216
  • Мнения: 2 015
А Пепел и диаманти? Збигнев Цибулски беше звезда!

Още един полски невероятен филм - *Селяни*. По книгата на Владислав Реймонт.                                                         Сцената, в която Якуб/ ако не ме лъже паметта за името/ от безнадеждност отряза сам крака си. Тежка картина за филм, но ме навя на един друг по действителен случай - историята на катерача Арън Ралстън - *127 часа*.

# 217
  • Мнения: 1 382
Аз бих се включила с няколко български филма:
Вчера, Козият рог, Маргарит и Маргарита, Всичко е любов, Шивачки, Опасен чар, Господин за един ден.
И така мога да си изброявам до утре.. Smiley
Имаме страхотни филми, които заслужават да се изгледат ! Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 22:57 от Бенчита

# 218
  • Мнения: 952
И Оркестър без име. Мога да го гледам безброй пъти. До ден днешен с приятели ползваме и се смеем на лафове от филма.

# 219
  • Мнения: 18 562
"Гордост и предразсъдъци" (но не с Гуинетката ами с Кийра Найтли) ме докосна много дълбоко, не знам защо, но е истина, че мога да го гледам безкрайно много пъти и няма да ми омръзне.

❤❤❤ Намерих сродната си душа!
Това е един от любимите ми филми. Обожавам го. Гледала съм го над 20 пъти, знам го наизуст. Не е чудно,защото това и любимата ми книга. Нж въпреки, че по-старата версия на ББС е смятана за далеч по-автентична и правдоподобна,тази ми е в пъти по на сърце. Когато ми е тъжно го пускам,когато имам странни моменти но размишления и изобщо се чувствам по странен начин отново си го пускам, когато ми е весело-пак. Мога да го гледам 100 пъти. И в миг ми оправя настроение. Нещо като ритуал за такива гадни моменти ми е.
Сцената в дъжда ми е любима.
Филма ме кара да се чувствам по особен начин. Просто само като чуя музиката гласа на Мисис Бенит ми става хубаво.
Уникална атмосфера ми създава.
Друг филм,който свързвам с приятен момент от живота ми е "Пърл Харбър". С този филм свързвам първите месеци от запознанството ми с моя мъж, и една наша прекрасна вечер. И когато се сетя за него и за саундтрака винаги се усмихвам.

# 220
  • Мнения: 5 931
Не зная да има "Гордост и предразсъдъци" с Гуинет Полтроу. С нея съм гледала       
 " Ема". На мен любим ми е сериала на ББС, с Колин Фърт от 1995 год. След него филмът с Киара Найтли ми бледнее. А и нея лично не я харесвам особено.

# 221
  • Мнения: 18 562
Не зная да има "Гордост и предразсъдъци" с Гуинет Полтроу. С нея съм гледала       
 " Ема". На мен любим ми е сериала на ББС, с Колин Фърт от 1995 год. След него филмът с Киара Найтли ми бледнее. А и нея лично не я харесвам особено.
Няма. Тя участва в Ема,по старата версия. Объркала се е съфорумката. Дженфър Ейл играе Лизи в старата версия.

# 222
  • Мнения: 1 156
Не зная да има "Гордост и предразсъдъци" с Гуинет Полтроу. С нея съм гледала        
 " Ема". На мен любим ми е сериала на ББС, с Колин Фърт от 1995 год. След него филмът с Киара Найтли ми бледнее. А и нея лично не я харесвам особено.
Аз пък първо гледах версията с Кийра и я обожавам. Всичко, написано по-горе от Мис Каролин Бингли съвпада с моите настроения Simple Smile И сцената с дъжда е уникална. А пък тази версия на ББС на мен ми бледнее.
Аз също така харесвам "Persuasion"по Джейн Остин. Въпреки че главната актриса ми е леко грозноватичка, много силно се вълнувам и от тази история Simple Smile

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 21:58 от New B

# 223
  • София
  • Мнения: 17 777
На мен са ми оставили белег предимно стари филми, от по- новите нещо не намирам такива.
Време да убиваш, Животът е прекрасен, Списъкът на Шиндлер, Филаделфия. Тези са ме трогвали. Има и други, но в момента не се сещам.
Иначе повечето добри филми с животни са ме разчувствали, но това не е точно белязване.
Също не знам дали се счита за белязване това, че знам "Усещане за жена" почти наизуст. По- скоро не. Просто ми е любим, но не и разтърсващ.

И понеже не е уточнено в заглавието- филм, който ме беляза по неприятен начин-  A Clockwork Orange. По принцип харесвам дистопични романи и филми, но този ми беше много противен.

Сетих се кой от по- новите ми се запечата- Теорията за всичко. Но аз се увличам от подобна тематика.

И един, който гледах наскоро, почти нямаше реплики и се водеше детски- момичето и лисицата. Френски е, може би затова все пак имапе онази щипка мисъл и някаква идея. Но ми хареса много, а го хванахме случайно на  обяд след НГ.

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 22:12 от The Catcher in the Rye

# 224
  • Мнения: 3 439
Аз много харесвам „Портокал с часовников механизъм”. Мъжът ми така и никога не го догледа, като теб мисли.
Много филми ми изникват в съзнанието като ви чета, все повече и повече.

Общи условия

Активация на акаунт