Декемврийски бебета 2018

  • 59 517
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 144
А пък на моя днес забелязах от вътрешната страна на устните беличко. Веднага го диагностицирах като млечница, то не че има какво друго да е. Засега по езика няма. Много ме е яд, че вчера не погледнах, тъкмо бяхме на консултация. А може вчера и да го е нямало още налепът, той е само тук-там
И той като яде и се дърпа, та се чудя дали не е от това. Самопредписах му дактарин гел, пък ще видим.

# 61
  • бургас
  • Мнения: 624
Явно снощи е имало бум на ревящи бебоци. Никола от 5:30 сутринта до преди час беше ужасно неспокоен, свиваше се, ръмжеше, грухтеше и такъв рев му удари, че накрая и аз ревнах Flushed  заспиваше за 10-15минути и айде пак рев. Вече един час си спинка, а аз му вися на главата, че много се притесних.

# 62
  • Мнения: 89
Здравейте и за много години!
Чета ви редовно, но не успявам да пиша грам. Николетка вече е на 25 дни, а аз още не знам къде съм. Малката плаче само когато е гладна и я боли коремчето, като от днес тези болки се  засилиха, а бяха поутихнали. Още сме на смесено хранене. Вчера ме посети консултант по кърменето да ми покаже как точно да я слагам на гърдата, че тотално грешно я слагах. Научила се е на шише и не иска да си отвори максимално широко устата, за да засмуче повече от ареолата. Каза да и давам АМ с лъжичка, за да забрави биберона, пробвах - големи мъки, трябва да съм като светкавица. Трябва да се цедя по-често, че да се увеличи кърмата, но как да стане, като Ники е в мен защото я боли коремчето и спи. Някоя от вас да има подобен проблем и как процедирате? За съня - има период в който ни оставя с баща и към 4 часа да поспим.
Като цяло не е ревливо бебе, но аз като съм нервна и тя става същата. А мен тотално ме изнервят майка ми и баща ми. Живеем заедно и само при най - малкото мрън от страна на Ники, майка ми я взима на ръце веднага. Обяснявах, забранявах, ама кой ли те слуша. За съжаление в момента няма как да се изнесем на квартира. Офф оплаках ви се, извинявайте!
Вашите бебоци имат ли акне по лицето? Моята много се опъпчи за седмица, някои пъпчици са като гнойни, други само червени. Ако е претоплена, пъпките по тялото ли излизат или и по лицето? На консултация сме чак на 17. От вчера имам и кантар, като я сложих с дрехите не беше станала и 5 кг, а ни изписаха на 15.12 -  4400 гр. Дали пък не я държа гладна?

Ние сме на 21 дена и на нас ни излезнаха пъпчици по лицето, някой червени някой с бяло връхче, мажа ги със смрадлика незнам какво друго да правя ... Close
А за коликите ни се засилиха доста и днес е много неспокоен, плаче дори на  сън ... къса ми се сърцето да го гледам как го боли Disappointed Relieved Единствено сушоара спасява положението за сега.

Последна редакция: пт, 04 яну 2019, 17:55 от Pamiinka

# 63
  • София
  • Мнения: 1 268
И ние имаме пъпчици по лицето. Скриват се пак излизат,червени са. Днес педиатърката ни каза да мажем с мицеларна вода. Дано има ефект.

# 64
  • София
  • Мнения: 6 010
Никол, точно това са коликите. Пипни коремчето да видиш колко е надуто. Опитай да слагаш затоплена хавлия или специална възглавничка със гроздови семки. Мъжът ми прави и масаж на коремчето в такива случаи и понякога помага. Аз редовно нося малкия по този начин и също помага

На рамо, както за оригване пак.

Момичета, дайте да съберем полезна информация в първия пост на темата. Аз сега го готвя и ми се ще да сложим линкове за всякакви полезни сайтове.
Ще включим всички желаещи бебета, моето беше с термин декември, но се роди по-рано през ноември. Последните ни декемврийчета вече са януарчета, но пак са си наши бебета Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 1 268
Страхотна идея, Лаленце.

Ето две темички от мен, за които предполагам, че може би си ги сложила, но все пак.

http://m.bg-mamma.com/?topic=1080791


http://m.bg-mamma.com/?topic=1043719

http://purvite7.bg

# 66
  • Мнения: 405
Ето и от мен един линл, ако прецените, че е полезно. В родилното инаше едни книжки Дневникът на мама и татко, в последствие и педиатърката ни донесе същата. Там е описано по месеци кога, какво и как трябва да правим с бебето и как трябва да се развива. Линкът е към онлайн версия и може да си избираш на колко месеца ти е бебето и да четеш конкретно за него. Simple Smile

https://www.namama.bg/?age=2

# 67
  • Мнения: 244
И ние сме с пъпчици по лицето, педиатърката каза че ще си мине от самосебе си. Само кожата на личицето й е много суха и я мажем с един крем на Авен.
В понеделник сме на ортопед да видим какво ще каже.

# 68
  • Мнения: 337
Здравейте и в новата тема!
Днес Яна стана на един месец.
Бяхме и на първа консултация. Станала е 3711, а ни изписаха 2660.
Казаха, че всичко й е наред и е едно много сладко бебе, което наддава идеално !

# 69
  • София
  • Мнения: 3 390
Вие слагате ли някаква подложка под бебето в кошницата за кола или така е ОК, макар че изглежда свито?
И още нещо-някъде четох, че вече не се препоръчва забелването при момчетата, а това се случвало по естествен начин към пубертета? В другите страни не забелвали. Какво сте чули/прочели по въпроса? Някакъв източник?

# 70
  • бургас
  • Мнения: 624
Вие слагате ли някаква подложка под бебето в кошницата за кола или така е ОК, макар че изглежда свито?
И още нещо-някъде четох, че вече не се препоръчва забелването при момчетата, а това се случвало по естествен начин към пубертета? В другите страни не забелвали. Какво сте чули/прочели по въпроса? Някакъв източник?


Баткото не го забелвах и няколко пъти трябваше да го водя на хирург, беше кошмарно и болезнено за него. В момента е частично обрязан та този път със сигурност ще забелвам.

# 71
  • Мнения: 26
И ние имаме бебешко акне, част от пъпчиците са със бяло връхче. Почиствам кожата на лицето с бебешка мицеларен вода и днес педиатърката ни каза че мога да го мажа с бепантен крем и да ги редувам.

За пишлето знам от мои познати които са със момчета че трябва да се забелва, иначе после може да се наложи да ходите на хирург и е болезнено за детето.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 268
Вие слагате ли някаква подложка под бебето в кошницата за кола или така е ОК, макар че изглежда свито?
И още нещо-някъде четох, че вече не се препоръчва забелването при момчетата, а това се случвало по естествен начин към пубертета? В другите страни не забелвали. Какво сте чули/прочели по въпроса? Някакъв източник?

Ние слагаме сгъната пеленка, за да е малко по-изправено гръбчето. Не знма колко е редно, но иначе ми се струва, че няма да и е удобно.

# 73
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Относно забелването при момченцата... Сина ми го забрлвах. Лечка-полечка... Не успях до край, беше на около 9-10 месеца когато педиатърката го забели както трябва. Тогава ни обясни, че непременно трябвало да свършим това. Сега има още мъничко но ни каза че от само себе си ще стане.
Моя приятелка не беше забелвала сина си, и стана голям проблем. Детето вдигна температура, не ходеше до тоалетна, не пишкаше, докато разберат какво става с детето вече бяха в болница.
Така, че според мен трябва да започнете да го правите. Аз го забрлвах докато го къпя. Основно ММ го правеше, все пак това е мъжка задача

# 74
  • Мнения: 294
Аз започнах със забелването още като се прибрахме от болницата, не дочаках педиатърката да ми каже, но тя днес ми потвърди, че трябва да го правим след всяка баня със сухи пръсти, за да има съвсем лек натиск, но без да разреваваме бебо.
Мои познати с момченца скоро посетиха хирург, защото момчето км е на 1г.6м не забелваха пишлето, беше се подуло.... страшна работа
Наистина има различни мнения по този въпрос... някои казват да не се пипа въобще, но според мен е много по хигиенично да се забелва, за да може и да се поизмива там.

Николче, педиатърката днес обясни специално на моя мъж как трябва да се прави и тя каза, че е мъжка задача

Аз в столчето за кола не съм слагала нищо досега, но наистина е много свит там.
Предпочитам да го извеждам с кенгуру, така се топлим взаимно.
Бебчетата трудно се затоплят сами.
Ние досега сме излизали само два пъти на консултация и бяхме с колата, но докато е студено ще сме само с кенгуруто.

Общи условия

Активация на акаунт