Домът на Дракона (House of the Dragon), част от филмовата вселена на GoT - 44

  • 24 084
  • 747
  •   2
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 17 956

Дългоочакваната премиера на оригиналната драма на HBO „Домът на дракона“ се състоя на 22 август в новата стрийминг платформа HBO Max у нас.
Базиран на романа “Огън и кръв“ на Джордж Р. Р. Мартин,  който излезе на български през 2019 г. сериалът се развива 200 години преди събитията от феномена „Игра на тронове“, разказва историята на дом Таргариен в десет епизода.




Кой кой е в „Домът на дракона":


Скрит текст:
Пади Консидайн е крал Визерис Таргариен, избран на Великия съвет в Харенхал от лордовете на Вестерос да наследи Стария крал Джехерис Таргариен. Топъл, мил и свестен човек, Визерис иска само да съхрани и продължи направеното от дядо му. Но добрите хора не са непременно велики крале.
 
Мат Смит е принц Демън Таргариен, по-малкият брат на крал Визерис и наследник на трона. Несравним воин и драконов ездач, Демън носи в себе си истинската кръв на дракона. Но все пак, поверието гласи, че когато се роди Таргариен, боговете хвърлят монета във въздуха...

Оливия Кук е Алисънт Хайтауър, дъщерята на Ото Хайтауър - Ръката на краля, както и най-красивата жена в Седемте кралства. Тя е отгледана в Червената крепост, близо до краля и най-близкото му обкръжение. Притежава както придворна грация, така и остър политически усет.
Ролята на младата Алисънт е изиграна от Емили Кери
--------------------------------------*****************************************************************************---------------------------------------

Ема Д’Арси е принцеса Ренира Таргариен, първородното дете на краля, тя е с чиста валирианска кръв и е ездачка на дракони. Мнозина биха казали, че Ренира е родена с всичко, но тя не е родена мъж.
Ролята на младата Ренира е изиграна от Мили Алкок
---------------------------------**********************************************************************------------------------------------------------------
 
Стив Тусен е лорд Корлис Веларион - „Морската змия“. Той е властелинът в Дом Веларион и носител на валирианската кръвна линия, стара колкото тази на Дом Таргариен. Лорд Корлис  е най-известният морски авантюрист в историята на Вестерос и благодарение на него Веларион претендира да има най-големия флот в света.
 
Ив Бест е принцеса Ренис Таргариен, ездачка на дракони и съпруга на лорд Корлис Веларион и наричана „Кралицата, която никога не е била“, заради това, че правото й на трона й е отнето в полза на братовчед й Визерис, само защото той е мъж.

Фабиен Франкел е сир Кристън Коул. Той е от дорнски  произход и е извънбрачен син на стюарда на лорда на Блекхейвън. Коул няма претенции за земя или титли. Всичко, което притежава е името си, честта и умението да борави с меча си.

Соноя Мизуно е Мисария, която идва във Вестерос без нищо, но вместо да потъне, тя се издига, за да стане най-довереният, но и най-малко вероятният, съюзник на принц Демън Таргариен - наследникът на трона.

Рис Ифанс е Ото Хайтауър. Ръката на краля, сир Ото лоялно и вярно служи както на своя крал, така и на неговото кралство. За него най-голямата заплаха за тях е братът на краля, Демън, и неговата позиция като наследник на трона.


Официалният блог на Джордж Р. Р. Мартин


Карти на Вестерос
1 2

   Книгите по които е сценарият на сериала:[/color]
Скрит текст:
"Светът на Огън и Лед"  The World of Ice and Fire Огън и кръв

 Принцесата и кралицата   Принцът ренегат



Старата ТЕМА 41 /В нея са линковете за теми от 1 до 40/, Тема 42 Тема 43

Последна редакция: вт, 11 окт 2022, 19:57 от Хексе

# 1
  • Мнения: 3 376
Благодаря за новата тема!

Между другото забравих да кажа, че ми стана много странно как Ренира не съжали, че не е виждала баща си толкова време и не се шокира от вида му?

# 2
  • Мнения: 31 181
Ааа, да не пипат да състаряват Демън. Екстра е така.
Обаче Емонд го е страх от него. Как бързо сви перките и излезе, като любимецът му се изправи пред него с насмешка в очите накрая на вечерята.

# 3
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 084
Хексе, мерси за новата тема.
Ренира съжали баща си, но самата актриса не и се отдават много, много емоциите и експрисивността. При Алисънт актрисата се справя брилянтно и може веднага да разпознаеш дали съжалява, дали е объркана, разочарована, разкайваща се и т.н. При порасналата Ренира това отсъства, малката се справяше с актьорстването по-добре.

# 4
  • Мнения: 11 314
Благодаря за темата!
Освен за Пади Консидайн трябва да им награда и за грим и ефекти. Подозирам, че са ползвали техниката на Анди Съркис.
Изкефих се на макс.

# 5
  • София
  • Мнения: 27 175
Благодаря за темата, Хексе! 😊

анкета:
отровиха или не, Даяна 😀

Не мисля, че Емонд изпитва страх от Демън. По-скоро респект. И мисля, че е взаимен.

# 6
  • Враца
  • Мнения: 2 664
През цялото време си мисля, преди Ренира беше нежна и много емоционална, а в последствие с новата актриса по-груба и по-обрана.
А при Алисън - точно обратното.

# 7
  • Мнения: 184
По повод липсата на емоции при Ранира заради вида на баща й- нека си спомним първата серия на турнира. Там Ранира приемаше по-безстрасно така да се каже кървищата. А за Алисант видимо бе по-неприятно да е там, но трябваше да седи и гледа, чоплейки до кръв ръцете си. Сега това последното го няма. А Ото, заради когото се предпола, че се самонаранява е все още тук и я командори.  Поне такива спомени имам.
А в сегашната серия Ренира се въздържа да реагира при вида на баща си. Личеше си
Хората са различни и не очаквам да реагират както на мен ми се вижда нормално.

# 8
  • Мнения: 35 961
или по-скоро е преценил, че все още не си струва да се изправя срещу него

Не мисля, че Емонд изпитва страх от Демън. По-скоро респект. И мисля, че е взаимен.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 400
Много от нещата сте изкоментирали.

Добавям нотката свежест и едничкият момент с хумор в епизода - наздравицата на Хелена към Бела и Рена.
Скоро ще са женени, но това не е голяма беда, и без друго съпрузите им ще ги пренебрегват през повечето време, освен в редки случаи, в които са пияни. 😂

И всички вече са убедени в това, което са подозирали от самото начало, що за брак има тя с Егон. 😁

И ми се щеше Демън да изпълни по своему заповедта на Визерис за езика на Вемонд. Резва му главата, после езика и го поднася на Визерис: His tongue, your grace. 😇

Не мога и да не отбележа многопластовите образи, които сериалът изгражда. Зачетох книгата. Ами там е една гола омраза и лицемерие между Ренира и Алисънт, докато тук виждаме едно по-човешко лице на героите, виждаме причините, които ги водят в действията и решенията им.

Видяхме плаха, покорна и несъмнено добра Алисънт в началото. Видяхме моментът на онова, което тя прие за предателство от Ренира. Видяхме влиянието на баща ѝ. Видяхме разочарованието от първородния ѝ син, съжалението към дъщеря ѝ и лекия ужас от втория ѝ син.
А сега ни загатнаха, че може би целият танц ще е плод на недоразумение заради обърканите последни думи на Визерис.
На мен лично това ми харесва повече като storyline, отколкото едната гола неприязън и амбиция за трона.

Относно Даяна, нещо не ми се върза драматизма. Очаквах, че нещо в стил Джофри Баратеон, я я е накълцал, я тя се е бъгнала и е заплашила Егон. А то, единият секс, вероятно като много други преди нея.
През цялото време очаквах Алисънт да я убие. Особено като ѝ даде парите, казах си, край, замина девойчето. 50:50 съм дали беше лунен чай или отрова.

# 10
  • Враца
  • Мнения: 2 664
Аз също така смятам, че отровиха Даяна.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 724
Благодаря за темата, Хексе! 😊

анкета:
отровиха или не, Даяна 😀

Не мисля, че Емонд изпитва страх от Демън. По-скоро респект. И мисля, че е взаимен.

По-скоро анкета за любим герой. Вече няма да сменят актьорите и можем да се съсредоточим само върху последните.

# 12
  • Мнения: 1 367
Лунен чай според мен. Алисънт си знае лайненцето. Не може да трови всички девойки, които той обезчестява, още повече слугинчета там - персонал Simple Smile Те няма да му смогнат да ровят трупове Simple Smile

# 13
  • Мнения: 856

Не мисля, че Емонд изпитва страх от Демън. По-скоро респект. И мисля, че е взаимен.

Тези двамката са страхотни.
Много им “ходят” белите коси.
Отново попадение с актьора на Емонд.

# 14
  • София
  • Мнения: 9 111

По-скоро анкета за любим герой. Вече няма да сменят актьорите и можем да се съсредоточим само върху последните.
Ама Деймън да не участва, защото анкетата иначе няма да има симсъл Joy

Общи условия

Активация на акаунт