Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 55

  • 37 913
  • 754
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 591
Благодаря ви за отговорите! Идния понеделник ще направя изследвания на ТСХ отново. Ще видя как да и ще се консултирам с ендокринолога. А да изследвам ли Т3 Т4 принципно в България винаги ми искат само ТСХ а в Чужбина задължително и трите винаги и не мога да разбера кои да направя. Т3 и Т4 наложителни ли са ? Благодаря
Мойта ендокриноложка каза задължително при бременност T4 и Т3 и ТСХ.

# 616
  • Мнения: 6 346
Дончев едва ли е бременен. Simple Smile Макар че със сигурност е по-добре да се изследват и щитовидните хормони, не само ТСХ.

# 617
  • София
  • Мнения: 591
Дончев едва ли е бременен. Simple Smile Макар че със сигурност е по-добре да се изследват и щитовидните хормони, не само ТСХ.
Сори помислих, че е жена 😀😀😀

# 618
  • Мнения: 229
Дончев едва ли е бременен. Simple Smile Макар че със сигурност е по-добре да се изследват и щитовидните хормони, не само ТСХ.
Сори помислих, че е жена 😀😀😀
Хахахаха ей така не се бях смял отдавна като го видях това Grinning Grinning Grinning

# 619
  • Мнения: 11 730
Хаха, случват се такива неща.
Дончев, включвам се и аз от време на време. Ей, бая годинки минаха. Долу-горе по едно и също време цъфнахме с тия болести.

# 620
  • Мнения: 229
Хаха, случват се такива неща.
Дончев, включвам се и аз от време на време. Ей, бая годинки минаха. Долу-горе по едно и също време цъфнахме с тия болести.

Merelenda кажи речи от 2012-13 сме тук мисля. Аз намерих причината за моето Хашимото смисъл първоизточника се оказаха други хапчета които спрях. Сега година по късно антителата ТАТ е в норма за първи път от години а МАТ е 6 пъти по ниско от преди и два пъти над нормата за жалост все още. Но все пак спадат. Към юли месец ще пусна наново Антителата да вида дали са в норма. Надеждата ми е да е останала жлеза която да заработи, за да разкарам и Левотироксин-а. Как си ти Мереленда здравословно?

# 621
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз намерих причината за моето Хашимото смисъл първоизточника се оказаха други хапчета които спрях.

сподели моля

# 622
  • Мнения: 11 730
Как си ти Мереленда здравословно?
За съжаление нещата не вървят към по-добро, но пък не съм се отчаяла. Случват се и по-лоши неща. Simple Smile
Пия разни неща, пробвам това онова. Не се знае кое може да помогне някой ден.
Радвам се, че при теб нещата вървят значително към по-добро. Дано все така да е.

# 623
  • София
  • Мнения: 285
Здравейте, моля за коментар на изследванията ми от днес. За нарушена конверсия ли говорят? Пия Л тироксин 50, да вдигна ли дозата?  Витамин Д се е вдигнал от есента, пия капсули, вит. Б12 също се е вдигнал. Хубавото е,  че  ТАТ са се смъкнали в норма. Есента изследванията ми бяха - ТСХ-1.81, Т3-2,59, т4-14.64, ТАТ - 393 (преди година), МАТ - 337(преди година), вит. Д - 34, вит. В12 - 320 (2017), Кортизол - 150 (преди година). Притеснително ли е че прогестерона е над нормата? Другата седмица ще пускам полови хормони, калий, натрий и магнезий.

# 624
  • Мнения: 229
Как си ти Мереленда здравословно?
За съжаление нещата не вървят към по-добро, но пък не съм се отчаяла. Случват се и по-лоши неща. Simple Smile
Пия разни неща, пробвам това онова. Не се знае кое може да помогне някой ден.
Радвам се, че при теб нещата вървят значително към по-добро. Дано все така да е.
Не се отчайвай! Винаги има по лошо, изпитах го на гърба си и все още го изпитвам донякъде!
Искам да попитам ако ТАТ и МАТ са в норма означавали че няма вече Хашимото. Моята ендокриноложка ми се смее че веднъж отключено нямало как да мине! Може и да е права, но аз не вярвам в това! За всяка една болест има причина независимо каква и няма нищо случайно! 
Разправя ми врели некипели,че имало такива случай няколко си в света някъде в някаква медицинска литература. В Италия гледах едно предаване на един мн известен тамошен професор хирург там също и ендокринолог. Обясняваше че ако се намери причината било стрес или каквото и да е там и антителата се върнат в норма дори и малко жлеза да е останала заработвала отново! Че го даваха и по националната телевизия. Затова питам кво става ако ТАТ и МАТ са в норма? Няма Хашимото вече? Simple Smile

# 625
  • Мнения: 2 452
Ми като са в норма се води че си в ремисия според повечето ендокринолози няма излекуване може само да минеш в ремисия и след време пак да го отключиш.

# 626
  • Мнения: 1 517
Няма излекуване в буквален смисъл, защото заболяването е свързано и изменение в структурата на жлезата, тъканта й се изменя необратимо. Но пък, останала здрава част от нея, може да влезе в ремисия и процесът на разрушаване да спре. Ако влезе в ремисия за цял живот, най-добре. Но какво и как се случва вътре в нас, надали някой може да предвиди. 🙂 При мен силните емоционални състояния - страх, гняв, стрес, вадят почти веднага жлезата от контрол. Особено гневът. Не толкова дори храната. (Промените във времето също, но там нещата ми се случват постепенно.)

# 627
  • Мнения: 3 046
Здравейте,
Искам да помогна на позната, която трябва да си прави биопсия на възел на щитовидната. Знам, че препоръчвахте (Мереленда май) лекар във Варна за това, може ли да ме подсетите за името? Аз живея в София и затова не съм го запомнила.

# 628
  • Мнения: 11 730
Д-р Николай Райков във Варна. Биопсията, резултатите и разчитането им от доктора стават в един и същи ден, в рамките на няколко часа.
http://raikovendo.com/
Където пише частна практика има и телефон на центъра, за записване на час. Там прави биопсиите.
Ако ѝ е много спешно, може да му се обади на мобилния.

# 629
  • Мнения: 2 352
Здравейте, момичета. Преди време се бях включвала в темата, бях с леко завишен ТСХ, за което ми изписаха еутирокс 25. След шест месеца прием и понижаване на тсх до 1.90 съм бременна. Предполагам, че ще се наложи да посетя ендокринолог, но се чудя следва ли да увеличавам дозата на еутирокса? И какви трябва да са стойностите на ТСХ и има ли причина да предполагам да се повишава хормона ако остана на същата доза.

Общи условия

Активация на акаунт