Какъв крем за лице използвате? – Тема 13

  • 73 654
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 691
Привет и от мен! Темичката е страхотна Simple Smile И аз реших да се до питам до Вас в търсене на крем за лице за много суха кожа. Използвала съм какви ли не кремове и серум, но просто не съм намерила подходящият досега. Както писах кожата на лицето ми е много суха и се мажа поне по 5 пъти на ден. Много е неприятно и започва да ми опъва ако не се мажа често, понякога и устните ми се цепят. Засега положението ми спасява единствено синия крем на нивея, но предвид годините (34 вече) искам да си взема серум, околоочен и нещо против бръчки. Моля предложете ми нещо което сте изпробвали и сте доволни, и не е прекалено скъпо. Благодаря Ви предварително и Ви пожелавам хубава вечер Simple Smile

препоръчвам за суха кожа авиа дневен и нощен, евтини кремове с много добър състав богати откъм масла с избистрящ кожата ефект,
околоочен крем биотен нар също прекрасен като състав и не предизвиква дразнене- бюджетен
за серум вече можеш да пробваш каквото решиш дали ще е нещо по хидратиращо или насочено към анти ейдж грижата, има много споменати дотук, просто пробвай докато си харесаш

# 76
  • Мнения: 1 863
Благодаря ви за бързите и полезни отговори Blush супер сте Hug

# 77
  • Мнения: 91
Няма козметичен продукт или масло, което да заличи вече появили се бръчки в дългосрочен план, освен ако не са причиниени от силна дехидратация на кожата и не е започнато навременнно третирането им. Дори и даден крем да повлияе на запълването на бръчките до две седмици след прекратяване на ползването му, състоянието на кожата се възвръща. Затова трябва да се работи с превантивна мярка, преди появата им. Шипковото масло трябва да се нанася върху влажна кожа и да се втрива добре, само така задържа влагата, защото само по себе си не може да хидратира кой знае колко добре. Веществата, които са част от състава на качественото шипково масло спомагат за забавяне процесите на стареене. Качествено не може да бъде закупено за 3-4 лв за съжаление. Приема на вода оказва голямо влияние върху появата на бръчките около очите. Разбира се много е важен и начина на хранене, защото ако не минава ден без едно голямо питие или голям шоколад, няма как да очакваме кожата да е със свеж вид.

Прочетох, че шипковото масло е добро за бръчки. Действа ли наистина?

# 78
  • Мнения: 15 300
Мисля, че консумaциятa нa водa е лекооо преекспонирaнa. Дa, водaтa е вaжнa, но не е пaнaцея по повод нa бръчките. Aз пия много водa, в чист вид, бистрa водичкa, обожaвaм я. Нaпрaво съм водозaвисимa, aко около мен нямa водa, нaпрaво пощръклявaм. Веднaгa ожaднявaм и изпитвaм острa нуждa дa си измия ръцете. Но, товa не ми пречи дa се сбръчкосвaм, бaвно и слaвно, особено около очите.

# 79
  • Мнения: 91
Всички рано или късно ще се сбръчкаме и трябва да сме щастливи, че съдбата ни е дала тази възможност, защото мнозина не доживяват този етап на живота. Това, което можем да направим е да забавим процеса. Все още не е измислен процеса по стопиране на стареенето. Водата със сигурност подпомага функциите на организма, удължава живота на клетките и спомага за по-бързото им обновяване. Ако успееш поне за седмица-две да сведеш приема на вода по 1л на ден сама ще забележиш допълнителни линии, вдлъбване на очите и повяхване на кожата. Да не говорим за задържане на вода в организма, оток в краката, в следствие от нарушената функция на бъбреците...и т.н.
Мисля, че консумaциятa нa водa е лекооо преекспонирaнa. Дa, водaтa е вaжнa, но не е пaнaцея по повод нa бръчките. Aз пия много водa, в чист вид, бистрa водичкa, обожaвaм я. Нaпрaво съм водозaвисимa, aко около мен нямa водa, нaпрaво пощръклявaм. Веднaгa ожaднявaм и изпитвaм острa нуждa дa си измия ръцете. Но, товa не ми пречи дa се сбръчкосвaм, бaвно и слaвно, особено около очите.

# 80
  • Мнения: 18 542
Освен водата, много важно е нивото на електролитите в организма. Това непрестанно наливане с вода, често води до изхвърляне на електролити и ако не се наваксват, не виждам какво положително има от непрекъснатото пиене на литри на ден.
Всички тръбят как трябва да се пие много вода, а никой не споменава нищо за електролитите, нито пък съм видяла някакво научно изследване, което да потвърди, че пиенето на 2-3 литра дневно само по себе си е полезно. Да не стане като наситените мазнини и холестерола накрая...

Пия когато съм жадна и определено не са 2 литра дневно. Проблеми с бъбреците нямам, нито кожата ми е суха и сбръчкана  Mr. Green

# 81
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
Някой ползва ли този крем? Да сподели впечатления. Кожата ми е нормална към смесена-мазна.
https://www.notino.bg/payot/my-payot-ozarjavassh-krem-s-ekstrakti-ot-plodove/

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Коте,благодаря за темата,:heart: аз съм споделяла за моите кремове да не се повтарям.Интересува ме дали някой има впечатления от тази серия-https://sopharmacy.bg/nuxe-merveillance-%D0%B5xpert-correcting-c … al-skin-50ml.html и за околоочния?

# 83
  • Мнения: 2 254
Някой ползва ли този крем? Да сподели впечатления. Кожата ми е нормална към смесена-мазна.
https://www.notino.bg/payot/my-payot-ozarjavassh-krem-s-ekstrakti-ot-plodove/

Използвам го в момента. Не зная дали заради плодовия екстракт, но от дневния ми се получават зачервявания по лицето. Моята кожа е нормална към смесена. Няма да го повторя скоро. По принцип не смятам, че крем, на който пише, че е подходящ за всякакъв тип кожа е ок. Нали заради това, че има суха, нормална, смесена и мазна кожа има различни видове кремове? Може и да греша, но следващият ми дневен крем ще бъде със сигурност за смесена кожа.

# 84
  • Мнения: 338
Миоки, или който ползва крема с уреа на Юсерин, който преди време се коментираше в темата, че единият вид е с алкохол, другият е ок, в бурканче. Обяснявам, защото не мога да добавя линк. От България купувате ли го? Защото на българския сайт на Юсерин го няма и в няколко аптеки, които проверих.

# 85
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330

landlake5, за този точно прочетох, че е за нормална към смесена. Но няма да рискувам.

# 86
  • Мнения: 2 254

landlake5, за този точно прочетох, че е за нормална към смесена. Но няма да рискувам.

На моя пише, че е подходящ за всички типове кожа. Явно не съм търсила достатъчно, защото от тази серия имаха само all skin types в магазина.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 434
Вчера импулсивно купих серум на някаква марка на Лили - VZK. Изобщо не я бях забелязала.
Много силно ми мирише и май има алкохол. Довечера ще се зачета в състава. Приятелка ми похвали хидратиращата им серия. Някой ползвал ли е нещо тяхно?
Скрит текст:

# 88
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Коте,благодаря за темата,:heart: аз съм споделяла за моите кремове да не се повтарям.Интересува ме дали някой има впечатления от тази серия-https://sopharmacy.bg/nuxe-merveillance-%D0%B5xpert-correcting-c … al-skin-50ml.html и за околоочния?

Аз съм в момента с този крем. Попива добре, овлажнява, има лек аромат. Не съм ползвала околоочния. Козметиката на Нукс е с около 90% естествени съставки. А и до края на януари умат 25% отстъпка в аптеки Санита, като ако си вземеш поне един антиейдж продукт, получаваш балсама им за устни безплатно (този с аромата на мед и портокал).

# 89
  • София
  • Мнения: 1 577
Миоки, или който ползва крема с уреа на Юсерин, който преди време се коментираше в темата, че единият вид е с алкохол, другият е ок, в бурканче. Обяснявам, защото не мога да добавя линк. От България купувате ли го? Защото на българския сайт на Юсерин го няма и в няколко аптеки, които проверих.

Моят е дневният от серията, няма алкохол и е в тубичка.

https://www.eucerin.bg/products/urea/smoothing-face-cream-5percent-urea

Купувала съм преди от Ремедиум, напоследък от СоФармаси, защото имам наблизо. Не се е случвало да го няма.

Общи условия

Активация на акаунт