Какъв крем за лице използвате? – Тема 13

  • 73 732
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • София-Младост
  • Мнения: 23 340
Aredhel
Под формата на черни точки и ппътки. Комедони са черните точки. Образуването им се на отделяне на голямо кколичество мастен секрет.

# 256
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Скрит текст:
Aredhel
Под формата на черни точки и ппътки. Комедони са черните точки. Образуването им се на отделяне на голямо кколичество мастен секрет.
[/spoiler]
Много благодаря за обяснението...

# 257
  • Мнения: 308
Здравейте! Някой може ли да сравни тези два крема -

и
.

Скоро на един фри шоп тествах втория на ръка и ми хареса страшно много. Тези дни се запътих да го купувам, но консултантнката ми даде отливка от първия и ме убеди, че по-скоро той е за мен, а втория бил много лек хидратиращ.
Да, наистина ми хареса и той. На 40+ съм, кожата ми е доста суха, особено около устата, но чак лющене не съм имала.

# 258
  • София
  • Мнения: 20 070
alyna, с много суха кожа съм и за мен кремовете Хидра Зен бяха кошмарни - не ми овлажняваха изобщо, кожата се чувстваше необгрижена, вяла и жадна. След две седмици ползване се отървах от тях с огромно удоволствие. За себе си бих предпочела без никакво колебание Nutrix Royal, ако трябваше да избирам измежду тези два крема. Но зная също за много хора, включително и тук във форума, които много харесват серията Хидра Зен, така че бих те посъветвала да си вземеш тестери/отливка и да пробваш няколко дни как ще се чувства кожата ти с него.  Peace

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 18:09 от Reinа

# 259
  • Мнения: 2 545
Взех си серума на Виктория бюти. В същия ден понастинах и започнах прием на лекарства (макар и леки), та и цикъла цъфна на 3я ден за капак. Излязоха ми гадните болезнени пъпки още на 2я ден от нанасянето на серума. Сега обаче не знам дали е от серума или другите обстоятелства. 😞

Не съм ползвала серума на Виктория Бюти и нямам впечатления, иначе  имам почти всички техни продукти с екстракт от охлюв.

Днес не издържах на изкушението и си взех и от техния околоочен.
Голямо нетърпение беше - даже се заех да си почистя лицето по никое време, само и само да го пробвам.  Направо съм готова за лягане  Joy

В помпичка е, с приятна консистенция, попи веднага, като контура си го усещам увлажнен. Ще видим до сутринта как ще е.  

 

# 260
  • Мнения: 277
Не съм ползвала серума на Виктория Бюти и нямам впечатления, иначе  имам почти всички техни продукти с екстракт от охлюв.

Днес не издържах на изкушението и си взех и от техния околоочен.
Голямо нетърпение беше - даже се заех да си почистя лицето по никое време, само и само да го пробвам.  Направо съм готова за лягане  Joy

В помпичка е, с приятна консистенция, попи веднага, като контура си го усещам увлажнен. Ще видим до сутринта как ще е.  

 

Здравей. Можеш ли да споделиш впечатления за избелващия им крем?

# 261
  • Мнения: 2 545
От кремовете имам само нощния с охлюв, за избелващ крем не знаех, че имат  newsm78
Уви, не мога да ти бъда полезна.

# 262
  • Мнения: 1 270
Цинкът действа добре, спор няма, но този вазелин в началото на състава ще запуши порите със сигурност. Не бих го ползвала на цялото лице, вместо крем.

# 263
  • Мнения: 5 903
Искам само да споделя, че guerlain abeille royale е една от най-загубените  серии за лице, които съм използвала. Говоря за серума, дневен, нощен и околоочен.

# 264
  • Мнения: 2 545
След много дълго търсене,  мога да кажа, че най-после открих околоочен крем, с който се чувствам добре Hug.

След като останах доволна от Елексира на Виктория Бюти,  реших, че има голям шанс да ми допадне и околочният им крем с екстракт от охлюв.  Оказах се права.  Кремчето е с много приятна консистенция, с дозатор и консистенция, която не се разтича по пръстите, а лесно се нанася точно там, където трябва. Околочната зона я усещам свежа и хидратирана през целия ден. Вечер  дори си позволявам да нанеса кремчето на два пъти, за по-богато подхранване. Сега смятам да проследя и ефекта върху бръчиците и тена на кожата за по-дълго време.

Доволна съм много и от двата серума на Регал, които ползвам паралелно - единият е избелващ  срещу тъмни кръгове, а другия се води интензивен. Видях, че Регал имат нов околочен крем и понеже съм чувала добри отзиви за техните кремове, мисля за в бъдеще да пробвам и него.

Имам и един въпрос, който не е конкретно по темата за кремовете, но е свързан с грижата за кожата, затова го задавам тук:

Скрит текст:
Интересува ме дали ползвате наред с кремовете и някакви хранителни добавки - колаген и други подобни т.н, като грижа за кожата и отвътре. Споделете, ако има продукти, от които сте забелязали ефект.

Много се рекламира напоследък колагена на капсули (има различни марки и не е много ясно кой е по-ефикасен). Чувала съм, че приеман вътрешно дава доста добър ефект върху кожата.

# 265
  • Мнения: 326
След много дълго търсене,  мога да кажа, че най-после открих околоочен крем, с който се чувствам добре Hug.

След като останах доволна от Елексира на Виктория Бюти,  реших, че има голям шанс да ми допадне и околочният им крем с екстракт от охлюв.  Оказах се права.  Кремчето е с много приятна консистенция, с дозатор и консистенция, която не се разтича по пръстите, а лесно се нанася точно там, където трябва. Околочната зона я усещам свежа и хидратирана през целия ден. Вечер  дори си позволявам да нанеса кремчето на два пъти, за по-богато подхранване. Сега смятам да проследя и ефекта върху бръчиците и тена на кожата за по-дълго време.

Доволна съм много и от двата серума на Регал, които ползвам паралелно - единият е избелващ  срещу тъмни кръгове, а другия се води интензивен. Видях, че Регал имат нов околочен крем и понеже съм чувала добри отзиви за техните кремове, мисля за в бъдеще да пробвам и него.

Имам и един въпрос, който не е конкретно по темата за кремовете, но е свързан с грижата за кожата, затова го задавам тук:

Скрит текст:
Интересува ме дали ползвате наред с кремовете и някакви хранителни добавки - колаген и други подобни т.н, като грижа за кожата и отвътре. Споделете, ако има продукти, от които сте забелязали ефект.

Много се рекламира напоследък колагена на капсули (има различни марки и не е много ясно кой е по-ефикасен). Чувала съм, че приеман вътрешно дава доста добър ефект върху кожата.

Да, приемам колаген под формата на хранителна добавка от скоро.

# 266
  • Мнения: X
Искам само да споделя, че guerlain abeille royale е една от най-загубените  серии за лице, които съм използвала. Говоря за серума, дневен, нощен и околоочен.

Точно за серума им питах по-назад. В момента съм с кофти марки кремове за мен (наистина нищо не им харесвам почти), но продуктите този път ме изненадаха- червения крем с algae и серума на biotherm и нощната маска на Lancôme- absolue precious cells . Последния ми допада, но не бих дала пак толкова пари за кремче. Обаче...един тестер на серума, за който пишеш, много ми размъти главата. Съставките са скапани, обаче като база- ФДТнът ми отгоре, 1 помпа, завършва всичко перфектно, кожата ми изглежда гладка и равна, а не е. Чудя му се за база, но пък не искам да си прецакам кожата и да стана на стафидка. Може ли малко повече инфо за ‘загубеността’ на серията моля? 2ри път за два дни те тормозя за нещо, но съм много благодарна!

# 267
  • Мнения: 5 903
Аз много обичам да обсъждам с някого козметика. Ако ме питаш за някой тиган или тенджера, щеше да е тормоз, но за серум или крем-никога! 😉
А относно серията на Герлен-нищо не виждам да прави с кожата ми.
Приятно нанасяне, бързо попива, мека кожа, но това ще го направи и три пъти по-евтина серия за лице! Просто не виждам смисъл да го използвам. Ако махна етикетите-нищо не остава.
Специално серумът за лице би могъл да бъде добра основа за грим, но за почти 200 лева ще си взема основа, която има по-богат Анти-ейдж състав.
Накратко, беден състав. За антиейдж грижа според мен не е много адекватна серията.

# 268
  • Мнения: X
Благодаря отново! Ще я помисля още малко, наистина не ми се дават 200 кинта за основа, а за анти ейдж отдавна не разчитам на Герлен, просто търсейки сходен ефект е възможно да оставя подобн сума вкупом за други. Успокоително за мен (вероятно и за теб Simple Smile ) е, че не си пъпчасала, сбръчкала се и т.н. Каква е твоята препоръка за хидратираща база?

# 269
  • Мнения: 5 903
Според мен няма основа за лице, която да придаде хидратация, ако самата кожа не е хидратирана и подхранена. Колкото и банално да е, пия много вода, използвам масла и кремове, които да задържат влагата, не само да хидратират. Използвам и много спрейове за лице, флорални води. Постоянно търся нещо ново, на мен това ми като хоби. Основите на Герлен са под всякаква критика, просто ужасни! На Шанел хидратиращите продукти не са лоши, но имат ефект само докато се използват, има посредственост и в тях, но са някак по-нежни. Въпреки, че не харесвам Ести Лаудер, имат добри основи за грим, с хубав състав. Аз много уважавам австралийска козметика.
Моето мнение е, че каквато и основа да използва човек, трябва да бъде нанесена върху поддържана кожа, за да има ефект.
Но поддържана кожа не значи да я мажем задължително с продукти над 200 лева. Така че, въпреки, че използвам сравнително скъпи продукти, винаги съм готова и за нещо евтино, но ефективно. Като например серумът на Виктория бюро с охлюви.

Общи условия

Активация на акаунт