Колко често чистите у дома?

  • 21 216
  • 208
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 22 867
За куче вкъщи е хубаво да помислите за робот - биете му един шут на излизане и той обикаля докато сте на разходка. Особено полезен е по време на скубането на козина.

Да, мислила съм- значи върши работа? Можете ли да ми препоръчате конкретна марка или модел?

ЕммаТ е права, върши работа роботчето-прахосмучка. Марка или модел ми е трудно да препоръчам, моята е подарък от игра във форума, българска е - Мaya, доволна съм от нея, но друга не съм имала и не мога да сравнявам. Но можеш да погледнеш в темата за роботите, има информация за доста други модели и марки.

# 181
  • София
  • Мнения: 8 348
Прозорци мия два пъти годишно. Ако нещо се повредя, три.
След седмица пак са мръсни.
Но пък имам по-интересни занимания от миене на прозорци всяка седмица.

Робота е хубаво нещо, вечер се прибирам, цари безкосмие, тегля набързо един моп и готово.

# 182
  • Португалия
  • Мнения: 4 248
20 години съм с ММ,20 години не чистя прозорци- той ги чисти...два пъти годишно- с малко мърморене,ама то си е част от ритуала 😁
Сега,в новата кухня, мивката е пред прозорец- него го чистя като по чудо всяка седмица- горе- долу толкова изтрайвам, но гледам да не ме види никой...че останалите прозорци пак са на ММ на сметката 😂

# 183
  • Мнения: 2 176
Докато живяхме в София миех прозорци един път в месеца (много омразна работа са ми , а и живяхме в къща с френски прозорци). Като бях бременна ме бяха хванали нещо лудите и карах мъжо и по 2 пъти да ги мие.
В момента сме в дъждовна Англия и просто не виждам смисъл , а и не е много по вкуса ми да вися на прозорците . Както беше писала една потребителка по-рано , миеш ги и най-много два дни по-късно вече са мръсни.

# 184
  • Мнения: 30 802
Не, просто ти изглеждат мръсни, иначе обективно не са толкова мръсни. Както и ако всеки ден бършеш всички повърхности, ти изглеждат по-мръсни.

# 185
  • Мнения: 54 714
Зависи от прозорците.
Моите са огромни, до тавана, и по цялата стена. Страшна хамалогия е.
Веднъж годишно, напролет, после пускам външните щори и чак ноември ги вдигам.
Зимата хич не ме вълнува дали са мръсни.

Но има малки прозорци на някои жилища, да кажем 1,5/1,5. Такива бих мила по-често.

# 186
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз не понасям външни щори, като в затвор се чуствам.
Котките не понасят вътрешни щори и пердета. Не е толкова красиво, ама сме на гол джам.
Ми личи си прахоляка.

# 187
  • Мнения: 54 714
Гол джам, не. Много неуютно ми е.
А без външни щори на южно изложение е немислимо.

# 188
  • Мнения: 7 429
И аз обичам външни щори, имам на всички прозорци.

# 189
  • София
  • Мнения: 8 348
Обмислям да сложа пердта и да пусна ток по тях.

Имам лека форма на клаустрофобия, вкъщи няма дори врата на хола. А на спалнята е винаги творена. Вътрешните щори се пускат само ако гледам нещо и блещи в телевизора. И то само една, най-много. Югозапад, повече юг.

Затова имам мощен климатик.

# 190
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Леле как пердета с ток? За пръв път чувам за подобно нещо.

# 191
  • Мнения: 54 714
То не може да стане тъмно с ролетните щори. Нали имат дупчици. А и на едното крило вдигам малко заради цветятя. Много приятно сенчесто става.
Аз пък климатик не понасям, веднага ме удря в кръста и седалищния нерв. Както и да е настроен, точно там го усещам.

# 192
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
Преди миех прозорците 4 пъти годишно...сега е толкова мръсен въздуха, че ми бъркат в здравето и ще трябва да смогна всеки месец....самонавивам се май, ама ще се справя..

# 193
  • София
  • Мнения: 8 348
СилвърДриим, самоиронично си мечтая да има начин да опазя едни красиви пирдета. Но след като единия звяр тая вечер сътвори поредния погром, съвсем реалистично решавам да се науча да харесвам минималистично-безперден интериор.

Само дупчици не стигат. Просто не мога да понасям каквото и да е, скриващо дори минимално светлина, или затварящо.
Когато имах балкон, простирах само нощем. Зимата ми беше кошмар.

# 194
  • София
  • Мнения: 38 811
И аз обичам много светлина. Което ме навежда на мисълта да измия прозорците. Но ще си помисля още малко.

Общи условия

Активация на акаунт