Колко често чистите у дома?

  • 21 147
  • 208
  •   1
Отговори
# 30
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
И ние Simple Smile
Като прочета вестника или списанието сутринта после го давам на сестра ми да го сложи в чакалнята на кабинета си.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 669
Всеки ден се пуска прахосмукачка, мие се пода и се минава за прах, пуска се пералня.
Пера матрака и дивана всеки месец (килими и т.н. нямам). Пердетата и щорите и те веднъж в месеца се перат
Банята с душ кабината - два пъти седмично. Тоалетната (отделно е от банята) на два-три дни.

# 32
  • Мнения: 1 532
Прахосмукачка когато сме в нас по цял ден -или всеки ден или през ден,с малката четка минавам по шкафовете и обирам праха с нея.Имаме чихуахуа и колкото и да е малка си пуска косми. С парочистачката веднъж седмично ,понякога два , минавам пода и банята,в нас е с ламинат навсякъде,само в спалнята и детската имам по 1 килим .С препарат чистя веднъж седмично основно праха.Банята и тоалетната  основно веднъж,през останалото време имам мокри кърпи за баня с които забърсвам .Кухнята почиствам по рядко ,освен плота,мивката и печката.

# 33
  • София
  • Мнения: 8 348
Гарсониера с две котки, лабрадор и аз.
Взех си робот, хола и коридора се чистят всеки ден, с моп също. Спалнята два пъти седмично прахосмукачка и моп. На паркет и теракот съм, килими няма.
Имам една камара покривки за дивана заради косматите, сменям веднъж седмично минимум.
Прах веднъж-два пъти седмично. Банята е ню-ню, под ежедневно, тоалетна чиния и мивка на два дена или три. Стените, както дойде. Прозорци мия два пъти годишно.
Гардероби, кухненски шкафове и тн, два пъти годишно преравям и почиствам. Вратички и врати веднъж месечно.

# 34
  • София
  • Мнения: 13 105
Ние сме двама възрастни, 4 деца (2 са големи вече) и 3 (дребни) кучета.
На паркет и теракота сме. Само във всекидневната имаме декоративна пътека.
Прахосмукачката-робот работи ежедневно. През ден минаваме с моп навсякъде. Веднъж в седмицата - с голямата прахосмукачка (има функция за почистване с пара).
Банята всеки си почиства след ползване и веднъж в седмицата я чистим с препарати.
Пердета перем веднъж месечно и мием прозорците отвътре. Отвън ги мием веднъж на сезон.
Спално бельо се сменя веднъж седмично. Разните шалтета и декоративни възглавнички - на 1-2 седмици.
Шкафове и гардероби - отвътре - веднъж на сезон. Отвън + врати - веднъж на месец минимум. Прах по мебелите - минимум веднъж в седмицата.
Не е тежко, защото всички участваме и сме си разпределили работата. Преди викахме жена, докато децата бяха малки, но сега е безсмислено при толкова здрави и прави хора вкъщи.

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Всеки божи ден чистя. 3ма души и 4 котки, които ни използват за портиери - ту вън ва двора, ту вътре. Все си мислех, че до гората няма толкова прах, колкото в града, но съм била в заблуда. А прах не мога да понасям, обичам да ми ухае на препарати и свежо. Прахосмукачката ми е професионална, с воден филтър и всеки ден изсмуква страшно много плах .
Баня подсушаваме след всяко къпане, но я мия с препарат 1 път седмично. Кухнята чистя с дезинфектанти след всяко готвене . Фурната и  хладилниците (2бр), 1 път седмично. Пералня пускам при нужда.

# 36
  • Монтана
  • Мнения: 134
Оф аз чистя всеки ден Sad  бърша прах ,тоалетната задължително и антрето.Имаме папагали  и колкото и да е правят прахоляк и боклук.В къща живея и сега пък в отоплителният сезон сме на печка камина на дърва ,и пада и бърсането е голямо ..ама  няма как.

# 37
  • Мнения: 1 422
Апартаментът ни във всички стаи е с твърди настилки - теракота или ламинат. Имаме саксии с растения и декорации по широките первази на прозорците. Една голяма библиотека с книги също е за почистване по видимите части всяка седмица.
Имаме чистачка, която идва веднъж седмично и се грижи за подовете, две бани, прах навсякъде, прозорци, всички огледала, тераса и малък балкон за метене през топлите сезони, умивалника и керамичния плот в кухнята. Дръжки навсякъде, ключове на лампите, белите врати, шкафовете в кухнята, мокрото помещение, врата на хладилника й възлагам да измие като видя, че нещо има нужда. Редувам тези задачи по една към общото поддържане на чистотата.
Ние двамата с мъжа ми се занимаваме с миялната и всякакви съдове, пране, проститане, прибиране на дрехи, гладене на ризи и за двамата, абсолютно всичко свързано с храната преди и след готвенето. Ние си подреждаме ежедневно всичко - за щастие ММ е склонен също да отделя време за чистота и ред, така че по този въпрос се разбираме добре.
Тепърва ни предстоят деца, така че вероятно ще настъпят промени.

# 38
  • Мнения: 1 153
Тия, които имате животни, с какъв препарат миете, че да не се натровят те? Имаме 3 котки, чистя всеки ден. Подовете минавам с подочистачка всекидневно, два пъти седмично с прахосмукачка и парочистачка. Не ползвам препарати заради котките, банята с гореща вода и оцет.

# 39
  • Мнения: 18 498
Няма да се натровят котките, не се притеснявайте. Поне ако не пият препарат-концентрат.

# 40
  • Мнения: 4
Колко често почиствате дивана вкъщи ? Пълно почистване ....

# 41
  • Мнения: 38
Тия, които имате животни, с какъв препарат миете, че да не се натровят те? Имаме 3 котки, чистя всеки ден. Подовете минавам с подочистачка всекидневно, два пъти седмично с прахосмукачка и парочистачка. Не ползвам препарати заради котките, банята с гореща вода и оцет.
Детето има декоративно зайче , чистя подовете с Ajax или Pronto , досега не е имало проблем.

# 42
  • София
  • Мнения: 8 348
Тъй като минавам с мопа всеки ден, не ползвам препарати.
Веднъж седмично мия с разтвор с малко препарат за чинии или течен сапун.

Но вкъщи през повечето време са само котките, ние  с кучето сме на работа по цял ден.

# 43
  • Мнения: 1 532
Тия, които имате животни, с какъв препарат миете, че да не се натровят те? Имаме 3 котки, чистя всеки ден. Подовете минавам с подочистачка всекидневно, два пъти седмично с прахосмукачка и парочистачка. Не ползвам препарати заради котките, банята с гореща вода и оцет.
Аз имам чихуа,чистя си с препарати за под и за варовик.Два пъти ми се е случвало след почистване да повърне и докато се усетя защо и от какво... защото тя не излиза ,ходи си на пелена в банята.. явно е близала пода докато не е било изсъхнало още. Но вече откакто имам парочистачка ,пода не мия с препарат,освен ако не е пишнала извън памерса ,защото плочките ми са тъмни и остава петно .

# 44
  • Мнения: 54 413
Направо се засрамих като ви чета! Wink
Мен все ме обвиняват, че съм маниак на тема ред и чистота, но гледам че съм доста под средното ниво.
Ама това е защото на моите хора им липсва множеството "има нужда", даже и да имат време. Ползвам определението на Лиляна. Simple Smile
Чистя веднъж седмично, събота и неделя, разпределям си работата, защото я върша само аз. Те не се включват, защото не виждат нужда. А аз обичам всичко да се върши регулярно. Иначе мръсотията става повече, вещите се съсипват и изобщо не е добре. А имаме и куче.
Събота и неделя сменям спално бельо, бърша прах, прахосмукачка+моп - за 2 спални, хол, кухня и антре, мия мивки + WC, мия двете тераси, поливам и почиствам около 40 саксии с цветя.
Пода го мия с препарат за под. Банята се подсушава след къпане и няма нужда от специално чистене.
Основно=пролетно чистене, правя веднъж, за мой срам. Обаче прозорците ми са толкова огромни, че не ми е възможно по-често. Поне се улесних, че махнах едни големи пътеки в кухнята и антрето. С тях беше мъка...
Иначе, на плотовете, масата в хола, тоалетките бърша праха всеки ден. Много мразя прах и капки! Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт