Колко често чистите у дома?

  • 21 122
  • 208
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 452
В добрите си моменти пускам два пъти седмично прахосмукачка и един път моп. Банята и тоаетната в бърша веднъж седмично. Прах като се налага.
Килими, постелки и др нямам поради наличие на куче. С две малки деца толкова са ми възможностите.

# 46
  • София
  • Мнения: 8 348
Е аз имам малък апартамент, лесно се минава с мопа за 2 минути. Прах забърсвам, докато гледам някой филм.


# 47
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Тия, които имате животни, с какъв препарат миете, че да не се натровят те? Имаме 3 котки, чистя всеки ден. Подовете минавам с подочистачка всекидневно, два пъти седмично с прахосмукачка и парочистачка. Не ползвам препарати заради котките, банята с гореща вода и оцет.
Аз съм с 2 кучета. Ползвам препарат за под Медикс и такъв на ДМ.

# 48
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Тия, които имате животни, с какъв препарат миете, че да не се натровят те? Имаме 3 котки, чистя всеки ден. Подовете минавам с подочистачка всекидневно, два пъти седмично с прахосмукачка и парочистачка. Не ползвам препарати заради котките, банята с гореща вода и оцет.
Сега мия с разтвор от Медикс и вода със спрей моп. Иначе обичам да чистя с белина, но едната котка беше с подута гнойна устна, след ходила в мократа кухня и после се близала. Че идва ветеринар да й бие инжекция и от тогава рязко намалих белината. Моя позната вие само с разтвор от домашен оцет и вода. Кухнята която е изцяло дървена,  полирам с 50:50 оцет и олио. Така полирахме едно време като работех в мебелен магазин само с дървения. Хем чисти, хем подхранва дървото.
Спалното бельо пера по 2-3 пъти на седмица,  но зимата ни мия прозорците.

# 49
  • Мнения: 7 245
Един път седмично прахосмукачка и мия пода. Кухня евентуално по- често. Прах също един път седмично. Прозорци, пердета 2- 3 пъти в годината. Спално бельо на 2 седмиците. По принцип си е чисто, двама възрастни сме,  които работят по цял ден.

# 50
  • София
  • Мнения: 8 348
Спално сменям веднъж седмично, щото обичам да ми мирише на чисто.
А и кучето спи при мен. Котките също, ама те имат по-малка цапаща повърхност.
А калъфки два пъти седмично.

# 51
  • Мнения: 54 342
И аз мия пода с Медикс, за ламинат.
Банята я мия с Пулирапид, с оцет. Но понеже се подсушава, като цяло е чиста и няма замърсявания.

# 52
  • София
  • Мнения: 13 027
Използвам за пода почистване с пара или само моп с топла вода, заради животните.
За другите повърхности - Медикс (различни видове).

# 53
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
На моите кучета нищо им няма. На кучето на съседка обаче, нейното започна да прави пристъпи от Доместос за пода и спря да чисти с него.

# 54
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Замислих се относно честотата на почистване у дома. Става въпрос за класическото чистене - подовете в стаите,  банята, кухнята?

Отговорите ви ще са ми безкрайно полезни, защото се чувствам като объркано дете, което не знае кое е правилно и кое не. 🙏 Пък няма с кого да се посъветвам.. 😢
Баните 1 път седмично.Прахосмукачка 1-2 пъти седмично.Пода в кухнята всеки ден, защото имам куче, макар че винаги му се чистят лапите след разходка донася по някоя клечка.

# 55
  • Мнения: 1 302
Замислих се относно честотата на почистване у дома. Става въпрос за класическото чистене - подовете в стаите,  банята, кухнята?

Отговорите ви ще са ми безкрайно полезни, защото се чувствам като объркано дете, което не знае кое е правилно и кое не. 🙏 Пък няма с кого да се посъветвам.. 😢

Аз не знам колко често чистим у дома.
Двама сме , в малък апартамент.
Някой като види ,че е мръсно , пуска роботчето ,( понякога върти всеки ден , друг път през два дни...), забърсва нечистотията или измива чиниите ,  тоалетната ...Абе каквото е нужно

Аз лично недоумявам как някои хора си правят графици или пък в неделя цял ден се бъхтят да чистят.
Ама много сме , различни сме Simple Smile

Така че няма правилно , правилата е здравословно  да си ги създаваш по твойта си мярка

Успех Blush

Последна редакция: нд, 06 яну 2019, 00:53 от Serendipity*

# 56
  • Мнения: 1 302
Тия, които имате животни, с какъв препарат миете, че да не се натровят те? Имаме 3 котки, чистя всеки ден. Подовете минавам с подочистачка всекидневно, два пъти седмично с прахосмукачка и парочистачка. Не ползвам препарати заради котките, банята с гореща вода и оцет.
В нашия дом , заради  непоносимост към препарати, се чисти с вода,сода, оцет и етерично масло  от чаено дърво ( антибактериално е )  и спирт..

И когато сме имали животинки, и сега като нямаме , все така си чистим.

# 57
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Баните с клорокс който има белина.Подовете със
https://ship.kroger.com/img/Products/500/Fabuloso/Fabuloso-Multi … -035000530325.jpg

# 58
  • Мнения: 5 262
ползвам активно роботите за почистване на пода всеки ден. пускам ги като излизам сутрин. не знам колко ток ще изхабя, но събират всеки ден .
ще взема робот за миене на прозорци и него ще го експлоатирам.
бани и други чистя когато намеря време или започна по някакъв повод ... тогава давам всичко наред.
Прах трябва по често да бърша.

# 59
  • Мнения: 1 422
По отношение на препаратите - ползваме единствено Фрош във всичките му разновидности. Хлор не припарва през вратата 🤪 И препарат за ламинат за останалите подове. Два пъти годишно чистачката минава иноксовите повърхности с някаква химия за тях, през останалото време с вода и препарат на Фрош за прозорци в минимално количество.

Общи условия

Активация на акаунт