На море 2019/20 г. северно от Каварна

  • 29 532
  • 296
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 8 763
Имате ли отзиви за Вила Калиакра и Градини в село Българево?
Изглежда ново и красиво място, а и хубави стаи / поне на снимките.

# 166
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
На мен тази Бола , ми е като локва, Иканталъка също,
но Иканталъка има хубав ресторант и душ (тръба) с топла минерална вода , поне имаше преди.

# 167
  • Мнения: 5 262
Болата си е локва. Особено като паркира народа на сами плажа и остава само локвата.

# 168
  • Мнения: 1 620
Някой с отзиви за Русалка ? Интересува ме и вх.такса за външни посетители...Има ли паркинг ?

# 169
  • Мнения: 3 331
Някой с отзиви за Русалка ? Интересува ме и вх.такса за външни посетители...Има ли паркинг ?
6 лв е таксата за кола и по 6 лв на възрастен за плажа. От 4 шезлонга 3 бяха счупени, имаше само 2 свободни чадъра, а нямаше много хора. Това е информация от четвъртък.

# 170
  • под тепетата
  • Мнения: 9 318
Когато бяхме преди няколко лета, на бариерата входът за колите си го имаше. След това в зависимост накъде имаше две възможности - за екстрите с чадърите се плащаше, за неохраняемото плажче  със скалата с кормораните (ние така си го кръстихме)-не. Има ли го още това?

# 171
  • Мнения: 3 331
Когато бяхме преди няколко лета, на бариерата входът за колите си го имаше. След това в зависимост накъде имаше две възможности - за екстрите с чадърите се плащаше, за неохраняемото плажче  със скалата с кормораните (ние така си го кръстихме)-не. Има ли го още това?
Да. Пропуснах го. Не сме ходили на безплатния и нямам впечетления.

# 172
  • Мнения: 2 030
Като гледате към морето, вляво е безплатната част. По стълбички се слиза до брега, който почти няма пясък, а мидички. Отпред на скалите в самото море са кормораните.
В дясно е със заплащане 6 лв. Но е много красиво. На разходка ходихме там, не съм ползвала плажа. Борова горичка с шишарки, бунгала има. Няколко пътеки или стълбички има до морето. Закътани малки заливчета и пак корморани на скалите. Информацията ми е от миналата година.
Сега не знам работи ли, имаше и ресторант "Таук лиман" (Птичия залив). Мястото е много спокойно, вълшебно, няма никакви високи хотели и няма бетон, а зеленина и морски простор.
През комунизма беше известно като френската ривиера.

Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 21:11 от kristinia

# 173
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Навремето е било френски комплекс, защото е правен по модел на известен френски курорт. Аз не съм почивала там, само на разходка също сме ходили през май, преди сезона. Но бях сякаш в призрачен град, всичко е толкова западнало ... А цените са много високи. Личи се идеята на създателите все още, но .... Иначе природата е уникална там.

# 174
  • Мнения: 1 620
Успяхме да отидем.Бариерата я няма, входа се води 6 лв за платен паркинг.По 6 лв дадохме и на човек за плажа.Лудница беше...много хора...Но е страшно красиво, направих асоциация с гръцките плажове Simple Smile Говорихме с жената на рецепция, цените са намалени,защото нямало много почиващи.Ресторанта работи.Имаше и работещи малки минерални басейни.Като цяло всичко обаче е занемарено и западнало.Жалко за красотата,която е била някога....

# 175
  • Мнения: 3 331
И ние така го видяхме - поддържан комплекс от към растителност, но с отдавна от минал блясък. Кортовете и те бяха изоставени. А сигурно е било приказно, но не за всеки.

# 176
  • Мнения: 1 486
Здравейте. Влизам с питане и препоръки за къща за гости в Крапец? В букинг няма налични места, в други сайтове излизат хубави къщи за гости. Някой от вас ходил ли е там?

# 177
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Много рано се заемат в Шабла и Крапец, голямо търсене последните години. http://krapets.com/bg/hotel.html

# 178
  • Мнения: 8 763
Миналия уикенд бях в Езерец .

Ами гората е пълна с каравани, кемпери и палатки .
Имаше сигурно (само там )  над 1000 човека туристи от Румъния , България, Франция  и къде ли не другаде .
Селото също е пълно с много почиващи   .

# 179
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
До преди 5-6 години се намираха места в последния момент. Ходеха само местни, от Добрич и румънци. Рядко имаше хора от по-далеч. Беше супер. Понеже няма хотели и много места за настаняване, бързо се изчерпват. Но това е и чарът. Затова се ориентирахме и си купихме наше място

Общи условия

Активация на акаунт