След преминаването на колко градуса сваляте температура?

  • 6 407
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 935
от 37.5 до 38.5 панадол/или от сорта сиропче/
 над 38.5 свещички,Нурофен,течен аналгин
при 39гр мокри чаршафи,чорапки,компреси вода и оцет
Зная,че не е добре да се сваля рязко темп,по-добре е постепенно,но трайно Peace
По принцип лекарите препоръчват до 38.5 нищо да не дава,ама ...
Ети,течния аналгин е доста крайна мярка,според мен ,за температури,клонящи към 40.Пък и нали знаеш,че температурата е защитен механизъм за унищожаване на болестотворните бактерии.Като даваш толкова препарати  не оставяш организма да се бори с болестта.Ти не го лекуваш така,а му пречиш да се самоизлекува.Аз свалям температура над 38,5 и то ако детето я държи повече от 3 часа и е видимо зле и отпаднало.Ако е в кондиция се опитвам да лекувам болестта ,а не температурата.Мое мнение. Peace

# 31
Зависи как се чувства детето, принципно моето не ми дава да му меря температурата и винаги е с някакви уговорки. Но като цяло н е бързам с медикаментите, първо го слагам във водата да си поиграе, тя охлажда и самият той се чувства по добре, чорапки с оцет. Обаче ако температурата е от ушите, както беше онзи ден му давам панадол, за да облекчи и болката. Хубаво е да не се бърза със свалянето защото Т убива гадините Simple Smile
Да ви попитам какви тернометри ползвате? Ние сме с най-обикновения и се чудя какъв да взема дето по бързо да я мери, че то иначе 4-5 мин не се стои на едно място Simple Smile

# 32
  • Мнения: 14 133
 С електронните термометри меренето става по-бързо и не е толкова изнервящо за детето.

# 33
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моите щерки са зеленооки и в момента, в който ги видя, че им "светят" очите, значи е над 38. Никога не съм се объркала до сега. А "светят" ли, значи давам Панадол. Преди това - не.

# 34
  • Мнения: 22 935
Зависи как се чувства детето, принципно моето не ми дава да му меря температурата и винаги е с някакви уговорки. Но като цяло н е бързам с медикаментите, първо го слагам във водата да си поиграе, тя охлажда и самият той се чувства по добре, чорапки с оцет. Обаче ако температурата е от ушите, както беше онзи ден му давам панадол, за да облекчи и болката. Хубаво е да не се бърза със свалянето защото Т убива гадините Simple Smile
Да ви попитам какви тернометри ползвате? Ние сме с най-обикновения и се чудя какъв да взема дето по бързо да я мери, че то иначе 4-5 мин не се стои на едно място Simple Smile
Имам електронни и такъв за челото/на чико/С електронните пак се чака 1-2 мин и моя син не седин 5 сек мирно.А този за челото е супер,детето не рзбира,че му мериш температурата.Видях в техномаркет Европа такъв за 70 лв,немски./този на чико е двойна цена/

# 35
  • Мнения: 2 108
Меря с дигитален от 9-10 лв и мери за около 3 мин и бипка. Казвам му на малкия да поседи , като чуе бип-бип-край и той се кефи..... мери ми вярно термометъра.
Отидох да купя един дето мери за по-малко от минута и е около 15 лв. Ми той има отклонение от  0.5- 1  градуса Shocked на практика не става за нищо.

# 36
  • Мнения: 1 866
Над 38,5- 39 слагам една свещичка Ефералган. Следващата не по-рано от 4 часа след това. Свалям температурата само малко, например до 38, а не се стремя да я сваля напълно.

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 23:23 от lala

# 37
  • София
  • Мнения: 897
Лекувам с хомеопатия, като стане температурата около 40 отиваме във ваната. Обикновено не стигаме до там обаче. Не давам нищо.

# 38
  • Мнения: 1 001
Лекувам с хомеопатия, като стане температурата около 40 отиваме във ваната. Обикновено не стигаме до там обаче. Не давам нищо.
Възхищавам се на смелостта ти!

 offtopic За магазинчето ДЮК не знам, но сайта ми хареса

# 39
  • Мнения: 544
Мама Деси х2,
само съм изброила лекарствата които давам,но естестесвено не всичко наведнъж WinkЗначи ако давам сиропче,то темп е ниска и давам пак само при необходимост след 4часа,ако темп се е повишила вместо сиропче свещичка.
Ако темп е висока сме на свещички и  редувам с Нурофен като стриктно спазвам указанията/поне 4часа,а Нурофена на 12ч/
Честно казано течен аналгин съм давала веднъж и то с голям зор и когато темп е наистина висока и горе изброеното не помога започвам да обувам мокри чорапки/3пъти по няколко минути/
С темп не съм къпала,но от прочетеното до тук ще го имам впредвид Peace
И аз не съм привърженик на рязкото сваляне на темп на всяка цена!
Успех мами и по-рядко да ни боледуват дечицата baby_neutral  bouquet

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 00:48 от Ети

# 40
  • Мнения: 3 457
а аз имам обикновен термометър на чико и се чудя дали дигиталния чико е добър,че ще е по-лесно newsm78

# 41
  • Мнения: 22 935
а аз имам обикновен термометър на чико и се чудя дали дигиталния чико е добър,че ще е по-лесно newsm78
Добър е ,имаме го откакто се е родил Дани.Но както вече писах,видях един немски на същия принцип в техномаркет и беще на половин цена от този на чико.

# 42
  • Мнения: 3 457
ка
а аз имам обикновен термометър на чико и се чудя дали дигиталния чико е добър,че ще е по-лесно newsm78
Добър е ,имаме го откакто се е родил Дани.Но както вече писах,видях един немски на същия принцип в техномаркет и беще на половин цена от този на чико.
ква му е цената на вашия?

# 43
  • Мнения: 22 935
Мама Деси х2,
само съм изброила лекарствата които давам,но естестесвено не всичко наведнъж WinkЗначи ако давам сиропче,то темп е ниска и давам пак само при необходимост след 4часа,ако темп се е повишила вместо сиропче свещичка.
Ако темп е висока сме на свещички и  редувам с Нурофен като стриктно спазвам указанията/поне 4часа,а Нурофена на 12ч/
Честно казано течен аналгин съм давала веднъж и то с голям зор и когато темп е наистина висока и горе изброеното не помога започвам да обувам мокри чорапки/3пъти по няколко минути/
С темп не съм къпала,но от прочетеното до тук ще го имам впредвид Peace
И аз не съм привърженик на рязкото сваляне на темп на всяка цена!
Успех мами и по-рядко да ни боледуват дечицата baby_neutral  bouquet


PeaceРазбрах те,просто от поста звучеше,че сваляш и ниската температура на всяка цена.А нали знаете,че при бебетата температурата се брои за по-висока от нормалното ,когато е над 37,5.Та даването на препарата под 38,5 само пречи на организма да се лекува и пребори.По-скоро се следи дали температурата се вдига бързо .Ако е така,като наближи 39 и детето видимо е зле,може да се дадът медикаменти.Миналата седмица Дани беше болен.През ноща вдигаше 38,6-7.Понеже беше спокоен,без никакви други симптоми на болест и пак си заспиваше,го оствих сам да свали температурата.За 2 часа я свали и до сутринта си беше ок.После разбрахме причината за болестта,но пак давах лекарства след 39градуса,макар да давахме антибиотик.А течен аналгин не съм давала никога.Дадох Нурофен бях решила ако т не падне да вляза да го изкъпя с хладка вода.Между другото, в Испания лекарите съветват ,когато детето е с т да го  държим на хладно,да не го навличаме,а точно обратното и да го къпем с хладка водичка.

# 44
  • Мнения: 22 935
ка
а аз имам обикновен термометър на чико и се чудя дали дигиталния чико е добър,че ще е по-лесно newsm78
Добър е ,имаме го откакто се е родил Дани.Но както вече писах,видях един немски на същия принцип в техномаркет и беще на половин цена от този на чико.
ква му е цената на вашия?
65 евро,тук съм го виждала за 130 лв.Онзи,за който говоря е 70 лв.

Общи условия

Активация на акаунт