За болничните по време на бременност

  • 1 479
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 958
здравейте
а може ли след 135-те дни по закон да си пусна болнични и пак да съм си на нормална заплата?
тоест 90% май от заплатата

# 16
  • Мнения: 8 917
здравейте
а може ли след 135-те дни по закон да си пусна болнични и пак да съм си на нормална заплата?
тоест 90% май от заплатата
Това означава да се върнеш веднага на работа и да ползваш 50% от майчинството си. И, да, когато си на работа и излезеш в болнични ще вземаш 80% дохода за предходното шестмесечие. Друг вариант е, ако ще се връщаш на работа да прехвърлиш майчинството, ако има на кого и той ще взема 100%, а ти ако излезеш в болнични отново ще получаваш 80% от дохода си.

# 17
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
 И на мен няма да ми стигнат тези 180 дена болнични, затова сега юни че вляза в болница за 3-4 дена и после доктора ще може да ми издаде болничен на основани че съм лежала в болница и така ще изкарам до края

# 18
  • Мнения: 5 370
аз също си изкарах бременността в болничен, обаче-
В 5 седмица още даже не знаех, че съм бременна, камо ли отпуска.
Някъде от след 14-15 седмица започнах и общо  ми подновяваха 4 пъти, ако не се лъжа.

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И на мен няма да ми стигнат тези 180 дена болнични, затова сега юни че вляза в болница за 3-4 дена и после доктора ще може да ми издаде болничен на основани че съм лежала в болница и така ще изкарам до края
Да, това е един доста често практикуван начин за повече болнични

# 20
Аз също излязох в болнични още от 5 г. с. и смятам да карам така до края. Терминът ми е 20.10., което означава, че на 5 септември трябва да изляза в полагаемия ми се 45-дневен болничен. В болнични ще бъда до 19 август вкл., което прави точно 180 дни и после до 4 септември вкл. си пускам 10 работни дни от отпуска, питала съм многократно дали е правилно и дали може и отговорът беше положителен. Обясниха ми, че докато съм в болничен, ще получавам 80 процента от брутната заплата, което е почти толкова, колкото получавах и преди, тъй като не ми се удържа данък, а през тези 135 дни /или 200, ако ония мутанти горе направят нещо/, ще получавам 90 процента от това, което съм получавала предходните 6 месеца, когато съм била в болнични.

# 21
Е, това го написа жена ми де, ама нали има навика да влиза по всяко време....  така че не мислете, че бременният съм аз

# 22
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
...а през тези 135 дни /или 200, ако ония мутанти горе направят нещо/, ще получавам 90 процента от това, което съм получавала предходните 6 месеца, когато съм била в болнични.

Но не по малко от минималната дневна РЗ, което значи най-малко 160 лв за сега smile3503

Stefco да ти кажа аз съм бременна пък на мъжо ми корема и той се поналял Laughing

Общи условия

Активация на акаунт