Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... LIII

  • 87 633
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 372
Да, правиш избори вместо героят. Но ние в БГ можем ли да го гледаме в Нетфликс?
Да.

# 16
  • Мнения: 238
Но ние в БГ можем ли да го гледаме в Нетфликс?

Да, аз в БГ го гледах.

# 17
  • Мнения: 548
Благодаря за темата! Ще продължа да гледам препоръчаните от вас филми! Напоследък мненията са повече против, а не както е озаглавена темата- Харесах, препоръчвам, но какво да се прави? Явно има криза в киното! Четох някъде очакваните 20 заглавия за 19-та година. Леле, от тях 1-2 нови заглавия! Всичко останало е 4-5-то продължение на стари ленти! Както се казва- ще поживеем и ще видим!

# 18
  • Мнения: 2 429
The Favourite
Скрит текст:
Дойде време и за "Фаворитката" на Йоргос Лантимос да се появи по тракерите. Общо взето почти последен от оскаровите надежди, но нали и на тортата черешката идва последна, та бих казала- точно навреме, ден преди да видим дали американците са дорасли за киното на може би най-провокативния режисьор в момента.

На първо четене, критическо такова, и на пръв поглед, зрителски, този филм не е особено типичен за гърка. Малко комедия, много пищност, много звездни имена от най-актуалните такива- доста подвеждащо човек може да си помисли, че това е крачка към комерсиалното кино. И така и изглежда в първия половин час на много злато и брокат, много витиевати сцени за звездните актриси и всъщност съвсем малко Лантимос. Даже в един момент на разговор между Абигейл и кралицата (онзи за 17-те заека) се промъква и мелодраматичност, която във филм на този режисьор стои почти обидно, особено пък използвана, за да насочи зрителя към точно определена емоционална реакция към централната героиня. И се усещам аз, че се ядосвам, понеже много мразя да ме работят, а най-малко го очаквам от любим режисьор, и малко по малко почвам да се ядосвам... за да се окажа накрая преметната, но така преметната, че в последната минута на филма да осъзная, че ако преди съм харесвала Лантимос, сега просто го обожавам. Само той може да те накара да харесаш герой, който е просто противен, за да те халоса накрая с цялата мизантропия на всички родени досега триеровци и хенекета, и отново да ти каже това, което са ти казвали досега всичките му филми- всички сме отвратителни, дори и когато страдаме, или обичаме.
Да, хитрата и забавна фабула на първия половин час се губи в момента, в който играта между двете фаворитки- настоящата и бъдещата- започва наистина. Щедрите дози злато и пудра отстъпват на барутен прах и кървави скули, но точно тогава и филмът става филм на Лантимос. Смущаващи сцени се редуват с директно неприятни такива, героите са в равна доза загубени в собствената си игра и директно отблъскващи, и в крайна сметка няма никой, никой, който да не искаш да свърши в канавката в един или друг момент. Нещастна и самотна кралица, манипулирана от единствения си близък човек, се оказва пиявица, смучеща младостта на жадни за власт красиви жени. Девойка, декларираща чест дори и в безчестието, свършва като елегантна обувка, мачкаща жестоко пухкаво зайче, преминавайки междувременно през фази на проституция, садизъм и опит за убийство. А злата фаворитка, която трябва да мразим в началото, се оказва единствената, способна на няккава, макар и твърде сбъркана любов. Министри, встрастени в надбягвания с гъски, херцози, чийто спорт е малтретиране на дворцовите шутове, любовници с вкус към въргаляне в калта- и всичко това между щедро декорирани със злато и коприна дворцови стени, които дори и от екрана навяват мирис на урина, кал и страх. Ето това е походът на Йоргос Лантимос към Холивуд. Ако си мислите, че съм ви спойлирала филма- бъркате, неговите филми са невъзможни за разказване. Те трябва да се видят и след това да се осмислят, понеже само с гледане не става.

Триото Колман (ВЕЛИКА!!!)- Уайз- Стоун е дотолкова брилянтно, че просто няма нужда да се описват и сравняват изпълненията им. Само ще кажа, че в началото си мислех колко ми е странно поредното натикване на лисичата муцунка на Стоун в амплоато на сладка девойка с принципи, но тя разгръща един образ дотолкова автентичен в своята гадост, че всъщност за пръв път ме остави със зяпнала уста. Уникална беше до степен, че във финалната сцена, в която се разкрива безконечния ужас, който очаква героинята и, се усетих как се усмихвам. Нека и!
От друга страна Уайз с нежната си мека красота се нуждаеше от време, за да се впише в безскрупулния си образ, но пък го направи с такъв размах, че май след време от филма в паметта ми ще остане точно нейното превързано с черна дантела лице. А за Лантимос се надявам да остане Оскара, нищо, че тази награда всъщност никак не му приляга- той би и се надсмял с цялата си европейска мизантропия.
Смятах да пропусна този филм, не знам защо бях решила, че Ема Стоун освен да е сладка друго не може. Но щеше да е голяма грешка. За мен си е един от най-добрите за годината. Много добър филм с много силна актьорска игра за мен. И някак си твърде реалистичен, защото може би на всеки му се е случвала Пирова победа в живота. Получих, което исках, но на каква цена?

# 19
  • Мнения: 2 278
Да, правиш избори вместо героят. Но ние в БГ можем ли да го гледаме в Нетфликс?
Да.
Малко офтопик: има х огромното желание да се абонирам за Нетфликс , но постоянно ми разбиват акаунта. Добре, че бях в безплатния едномесечен период. Писахме си многократно със съпорта , сменяхме имейли , пароли, но пак някой ми влиза и ми го сменя на испански и после не мога да си влезна с моя акаунт.

# 20
  • Мнения: 2 780
Roma е най-доброто кино за 2018. Страхотен сценарий, безупречна режисура и операторска работа. Препоръчвам горещо.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 828
Благодаря за темата!
Нищо интересно не съм гледала напоследък.
Ще следя препоръките  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 60
Последно гледах Beautiful Boy и ми допадна. Обожавам актьорската игра на Timothée Chalamet, а Steve Carell  не го бях гледала в толкова сериозен филм. Добър е!

# 23
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092
Тежки времена в ЕЛ Роял - много странен филм,  заспивах на няколко пъти, не ми задържа вниманието изобщо, очаквах повече ,  но не ми оправда очакванията.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 719
Bird Box се различава много от книгата https://darkregions.com/products/bird-box-special-edition-by-josh-malerman .
Аз ,когато я четох , бях много впечатлена и потресена от историята.
Филмът , обаче , е много претупан ,историята е променена и бруталните моменти са заменени с не толкова ужасни сцени . Може би затова не се харесва на хората .
 

# 25
  • Мнения: 11 726
Ще почакам за субтитри за "Фаворитката", макар да съм алергична към Стоун, но пък "Пеперудата" дърпам веднага. Ще имам какво да гледам тази вечер.
Благодаря за препоръките.

Последна редакция: вт, 08 яну 2019, 18:08 от Merelenda

# 26
  • Мнения: 126
..., но пък "Пеперудата" дърам веднага. Ще имам какво да гледам тази вечер.
Благодаря за препоръките.
Филмът по новелата на Анри Шариер ли е? Книгата съм чела в далечното минало и остана завинаги врязана в паметта ми. Невероятна е! Дано филмът не й отстъпва.

# 27
  • Мнения: 31 128
Отстъпва и отвсякъде. На мен не ми хареса въобще. Скучен и муден.
Според мен се харесва от хората, които не са чели книгата.

# 28
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826

Според мен се харесва от хората, които не са чели книгата.
thumbsup thumbsup thumbsup

# 29
  • България
  • Мнения: 8
Филмът който може би най много ми допадна за 2018 е
Ангел на възмездието
Уникален филм, препоръчвам на хората, които си падат по такъв тип филми поне да видят трейлъра  HugHeart

Общи условия

Активация на акаунт