Майчинството счетоводно-79

  • 49 316
  • 744
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 5
Някой може ли да ми каже колко дни болничен се полага по време на бременност? И как се изчисляват

# 286
  • Мнения: 1 071
Някой може ли да ми каже колко дни болничен се полага по време на бременност? И как се изчисляват
180+45 дни преди термин.

# 287
  • Мнения: 6 899
Болничният ми е до 16.02 (събота). Кога трябва да отида за продължаване, за да няма прекъсване?
Ако следващият е от 18.02, тогава има ли прекъсване, заради неделята, въпреки че е неработен ден?

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 15:36 от maiathebee

# 288
  • Мнения: 505
Аз ходих няколко дни по-рано, тъй като ходих в друг град на консултации. Оставях си документите и после ми ги връщаха по куриер.

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 18:17 от ♡~☆~z~☆~♡

# 289
  • Мнения: 3
Здравейте!
С приятеля ми от доста време искаме бебче. Четох в много форуми относно получаването на майчинство, но всеки казва различно нещо, та се реших да пиша тук.  Въпроса ми е мога ли да получавам майчинство, ако досега нямам и един ден трудов стаж. Ще съм много благодарна ако някой ми изясни как стоят нещата.

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 16:44 от Valentinaad

# 290
# 291
  • Мнения: 3
Защото четох, че ако нямам никакъв трудов стаж държавата отпускала минималната помощ от 100лв.

# 292
  • Мнения: 256
Това не е майчинство а социална помощ само за първата година. Трябва да я подадете в социалните след раждането.

# 293
  • Мнения: 3
Ясно. Благодаря Ви!

# 294
  • Мнения: 162
Дами, майчинството взима ли се към сумата за изчисляване на детски надбавки или само заплатата на работещия родител? Според мен се взима, а приятелка твърди, че не са ѝ смятали майчинството, защото било обезщетение и към днешна дата взима детски?

# 295
  • Мнения: 1 474
Болничният ми е до 16.02 (събота). Кога трябва да отида за продължаване, за да няма прекъсване?
Ако следващият е от 18.02, тогава има ли прекъсване, заради неделята, въпреки че е неработен ден?
Болничният ще се издаде в 1-я раб.ден с начална дата 17-ти.
😁Няма как предварително 3-4 дни да се издаде. Може да има подобрение на здравното състояние.

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Дами, майчинството взима ли се към сумата за изчисляване на детски надбавки или само заплатата на работещия родител? Според мен се взима, а приятелка твърди, че не са ѝ смятали майчинството, защото било обезщетение и към днешна дата взима детски?

Разбира се,че доходите от майчинство,болничен влизат при изчислението дали имате право на детски

# 297
  • Мнения: 246
Здравейте,
Предстои ми смяна на постоянен адрес.  Как ще се отрази това на подаване на документи за обезщетения за майчинство, при условие че настоящият адрес остава същият? Имам предвид дали няма да се налага да се пътува до СО по постоянен адрес?

Последна редакция: ср, 06 фев 2019, 18:22 от lagartija

# 298
  • Мнения: 4 436
Едно въпросче - бащинството на същия принцип като майчинството/ болничния  ли се плаща?
Т.е. ако обхваща една седмица от предходния месец и една от текущия, ще ги изплатят на части като изтече съответният месец?

# 299
  • Мнения: 2 200
Едно въпросче - бащинството на същия принцип като майчинството/ болничния  ли се плаща?
Т.е. ако обхваща една седмица от предходния месец и една от текущия, ще ги изплатят на части като изтече съответният месец?
Зависи кога са подадени документите в НОИ. Ако са подадени след като е изтекъл периода (до 10-то число на следващия месец) е по наредба, ще се изплати наведнъж.

Общи условия

Активация на акаунт