Майчинството счетоводно-79

  • 47 541
  • 744
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 6 575
Имам отново въпрос.. Първият ми болничен беше от 28.01 до 16.02. Днес получих SMS, че имам плащане за сума **.** лв (тази сума е равна на сренодневното ми обещетение). Да разбирам ли, че са ми превели обещетение само за 31.01 ( тъй като за 28, 29 и 30 ще ги плаща работодателя при първи болничен)? За февруари ще ми преведат през март, за целия февруари, т.е. превежда се месец по месец, а не по период на болничните?
Благодаря предварително Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 17:09 от maiathebee

# 421
  • Мнения: 320
Maiathebee, днес и аз получих първи си превод за болничен по майчинство. Става на въпрос за болничен 45 дни преди раждане. От НОИ са ми превели пари за 7 работни дни, точно толкова, колкото са от 23.01 до 31.01, т.е. работодателя не би трябвало да ми превежда нищо.

Но ако болничния Ви е за общо заболяване, какъвто най-вероятно е, първите 3 работни дни (28-30. 01) се плащат от работодателя и останалите (31.01) от НОИ.

Когато аз ползвах болничен за общо заболяване, които обхващаха два календарни месеца, почти винаги ми ги изплащаха на веднъж, не са ми делили преводите. Но другите момичета казват, че ги делят. Като ги изплащат горе-долу 10 дни след края на периода, т.е. ако болничния е бил до 16.02 би трябвало до края на февруари да ви преведат парите за дните през февруари.

# 422
  • Мнения: 1 472
Имам отново въпрос.. Първият ми болничен беше от 28.01 до 16.02. Днес получих SMS, че имам плащане за сума **.** лв (тази сума е равна на сренодневното ми обещетение). Да разбирам ли, че са ми превели обещетение само за 31.01 ( тъй като за 28, 29 и 30 ще ги плаща работодателя при първи болничен)? За февруари ще ми преведат през март, за целия февруари, т.е. превежда се месец по месец, а не по период на болничните?
Благодаря предварително Simple Smile
Ако имате ПИК код много лесно ще виждате какво ви се плаща и за кой период.
Ние не знаем дали работодателя ще изплати нещо. Аако е първичен болничен, да, ще имате 3 дни по 70% от работодател и останалите дни от НОИ.
Остатъкът за февруари ще го платят в края на февруари, ако вграфикът им има включена дата за плащане/в сайта на НОИ има график за изплащане/

# 423
  • Мнения: 1 092
Здравейте, моят случай е следния, в момента съм на изпитателен срок, искам да напусна веднага, но в договора ми пише, че изпитателният срок е в полза на работодателя. Не вярвам той да иска да напусна по взаимно съгласие веднага, но от новата ми работа няма да ме чакат толкова време, а и аз наистина искам да се махна от сегашната. Ако просто не ходя на работа в този един месец, той какво може да направи? Може ли да ме съди за това или просто няма да си получа последната заплата? А мога ли да си пусна болничен (ако успея да се уредя с такъв) и през това време да започна на новото място? Ако има други варианти, моля ви, кажете ги, както и какви могат да бъдат последиците от подобни мои действия! Благодаря!

# 424
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Здравейте, моят случай е следния, в момента съм на изпитателен срок, искам да напусна веднага, но в договора ми пише, че изпитателният срок е в полза на работодателя. Не вярвам той да иска да напусна по взаимно съгласие веднага, но от новата ми работа няма да ме чакат толкова време, а и аз наистина искам да се махна от сегашната. Ако просто не ходя на работа в този един месец, той какво може да направи? Може ли да ме съди за това или просто няма да си получа последната заплата? А мога ли да си пусна болничен (ако успея да се уредя с такъв) и през това време да започна на новото място? Ако има други варианти, моля ви, кажете ги, както и какви могат да бъдат последиците от подобни мои действия! Благодаря!

Пусни си молба за напускане, като посочиш от коя дата искаш да бъде прекратен договора ти. Ако работодателят не се съгласи, впиши, че това е предизвестие за напускане. Ако не спазиш предизвестието / виж колко е вписано в договора като продължителност /, дължиш обезщетение на работодателя за периода, в който спреш да ходиш на работа.

# 425
  • Мнения: 1 092
Благодаря за отговора! Предизвестието по договор е 30 дни, като пише, че изпитателният срок е в полза на работодателя, което според мен изначава, че през 6-те месеца изпитателен срок той може да ме изгони без предизвестие, но аз не мога да напусна веднага, нали? И също така по договор съм на 8 часа с Х заплата, но съм се уговорила с него да работя 6 часа за по-малко пари. Обезщетението, което ще държа върху заплатата в договора ли ще е? И тези пари ще ми ги вземе от заплатата или трябва аз да му ги давам, четох различни мнения по въпроса?

# 426
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Благодаря за отговора! Предизвестието по договор е 30 дни, като пише, че изпитателният срок е в полза на работодателя, което според мен изначава, че през 6-те месеца изпитателен срок той може да ме изгони без предизвестие, но аз не мога да напусна веднага, нали? -  да И също така по договор съм на 8 часа с Х заплата, но съм се уговорила с него да работя 6 часа за по-малко пари. Обезщетението, което ще държа върху заплатата в договора ли ще е?  определено - по договораИ тези пари ще ми ги вземе от заплатата или трябва аз да му ги давам, четох различни мнения по въпроса? По закон няма право да ти ги удържи, а трябва ти сам да му ги дадеш, но ако не го сториш може да заведе съдебен иск срещу теб

# 427
  • Мнения: 109
По лични карти са различни адресите!
До колкото зная по време на майчинство не се вписват доходите на бащата след приключване да майчинство и започване на работа вече трябва ли и защо да се вписват и на бащата?
Здравейте ние  с приятеля ми ще сме в същото положение. Наскоро си смених личната карта на адреса на приятеля ми и разбрах след това от познати, че няма да имаме право на детски, защото ще смятат общия ни доход въпреки, че нямаме брак.Не знам как стоят нещата ако си прехвърля настоящия адрес на друг дали ще имаме право на тези помощи или няма значение дали сме на различни адреси след като ще припознае детето🙄

# 428
  • Мнения: 1 378
Момичета, в случай, че закрият отдела, в който работя докато съм в майчинство съответно и моята бройка какво се случва? Могат ли въобще да ми закрият бройката докато съм в майчинство или просто няма къде да се върна? Предполагам, че обезщетението, което вземам не би се повлияло, та по-скоро ме интересува какви са вариантите в такава ситуация?

# 429
  • Мнения: 1 071
Е добре, като е припознато едно дете не в ли редно да се смятат доходите и на 2мата родители? Защо винаги всеки гледа да изклати системата.

# 430
  • Мнения: 1 472
Е добре, като е припознато едно дете не в ли редно да се смятат доходите и на 2мата родители? Защо винаги всеки гледа да изклати системата.
Изпреварихте ме с коментара 😁.
Защото това е вродено в българина. Преди години си мислих, че е само за по-възрастните, но като станах майка за 1-ви път, се убедих, че е по наследство.
Едни се "бъхтят", други "цоцат".
Също така преди години ползваха предимства за детски градини, отопление и разни други. Докато си живеят с татковците, а уж самотни майки.

# 431
  • Мнения: 3 610
Е добре, като е припознато едно дете не в ли редно да се смятат доходите и на 2мата родители? Защо винаги всеки гледа да изклати системата.
Еми да кажа защото системата ни клати, а защо ромите да вземат като 1лев данък не плащат а а ние да не вземаме,,темата е много много разтеглива всеки сам преценява.

# 432
  • Мнения: 320
cia_maritima системата ни клати нас, които си плащаме данъци и нямаме право на тези детски, защото сме женени, а не раждаме извънбрачни деца. И след години плащане на данъци получаваме майчинство с 200-300 лв. повече от тези дето не са плащали данъци и са се осигурявали на минималната.

Време е държавата да се вземе в ръце и да спрат тези течове. Писнало ми е да издържам тарикати.

# 433
  • Мнения: 1 071
Малко съм оф топик, спирам с темата, но и аз се изнервих доста. Омъжена съм, със съпруга ми се осигуряваме на пълни заплати и съответно бъдещото ми дете няма да получава детски.
Като други се чудят каква схема да извъртят за 40 лв на месец .
Затова държавата е в такова състояние.
Защо давате циганите за пример? Това ли е пример?
Пълно е с тарикати на дребно.

# 434
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
В декларацията за детски има един много интересен параграф...че всеки подписал носи наказателна отговорност за декларираните данни.Хайде всеки да си прави сметката и да си носи отговорността.
Щом живеете в едно домакинство с бащата на детето се декларират и неговите доходи.Останалото със смяна на адреси и т.н. са сметки на дребно.

Общи условия

Активация на акаунт