Майчинството счетоводно-79

  • 47 568
  • 744
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 212
Благодаря и пак извинете, премахнете го ако трябва. Хубав ден на всички Blush

# 481
  • Мнения: 81
Здравейте мами, имам един въпрос за една приятелка която работи на договор по заместване, до завръщане на титуляра.Бременна е и се притеснява дали след като изтекат 135 те дни болничен за бременност и раждане, веднага на следващия ден да не я освободят, и имат ли изобщо право ако титуляра се е върнал и тя е в болничен да я освободят,незнам дали успях правилно да задам въпросите.Притеснява се дали изобщо след тези 135 дни ще може спокойно да си излезе в майинство до 410 ден и след това 2рата година, или да търси вариант веднага да ч назначт на друго място, ако се случи нещо подобно

# 482
  • София-Младост
  • Мнения: 23 361
Имат право. Но тя ще продължи да получава обезщетение до 410 ден.
За втората година ще трябва да си търси вариант с фирма и назначаване.

# 483
  • Мнения: 81
Благодаря ти за бързия отговор.Но аз пак като малоумна:могат и през 135дневния болничен и през остатъка до 410 ден да я освободят, но тя ще си получава всичко по реда си...така, ами за втората година веднага на 411 ден ако се назначи в друга фирма, може ли същият ден да си пусне отпуск за отгл. на дете до 2 год. възраст.Оле извинявай за тъпия начин по който питам.А и нещо друго, ако титуляра изобщо не се е върнал, но те искат да я освободят, могат ли???

# 484
  • Мнения: 1 472
Работодателят може да я освободи по всяко едно време, щом се върне титуляра и е по заместване. Ако не се е върнал титуляра, може с предизвестие/завуси клаузите в договора, обикновено има и изпитателен срок. Законът не я закриля с този договор.

# 485
  • Мнения: 81
Благодаря момичета

# 486
  • Мнения: 99
Имам и още 1 въпрос когато са ти изплатили 4 заплати обещетение и после си стояла на борсата както е в моя случай 5 месеца тези 5 месеца има ли някакъв процент като осигурителен доход или да си ги броя за кръгла 0?

# 487
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Имам и още 1 въпрос когато са ти изплатили 4 заплати обещетение и после си стояла на борсата както е в моя случай 5 месеца тези 5 месеца има ли някакъв процент като осигурителен доход или да си ги броя за кръгла 0?

Тези 5 месеца платена борса ще ти ги взимат на МРЗ,която е била в онзи момент,не на 0 лв

# 488
  • Мнения: 126
Здравейте, първо искам да се извиня за абсолютната ми невежест, но нямам представа кога ще получа превод за майчинство. Родих на 15.10.2018. Края на декември ми бяха преведени болничните от болницата и педиатъра на бебето и средата на януари тази сума която ще видите и от тогава нищо.
Не знам дали бихте могли да ми помогнете с тази инфо.  Благодаря ви

# 489
  • София-Младост
  • Мнения: 23 361
А декларацията за периода 136-410 ден кога е предадена на работодателя? м. януари ли?

# 490
  • Мнения: 126
А декларацията за периода 136-410 ден кога е предадена на работодателя? м. януари ли?
Ами честно казано нямам представа. Месец януари счетоводителката ми се обади да занеса акта за раждане и да попълня молба за майчинство.

# 491
  • Мнения: 6
Здравейте!
Поради факта, че съм нов потребител в системата, не знам къде е редно да бъде публикуван поста ми. Та въпросът ми е следния: вчера започнах работа в една фирма и те не знаят,че съм бременна в 5тия месец. Имам болничен от 7 юни,който е 45 дни. Преди това мисля да си пускам бочничен за кратки периоди и въпросът ми е,след като реша да напусна фирмата( ако е на 6ти юни) влиза ли в сила майчинството ми за 2 години?
Благодаря предварително.

# 492
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, моля за съвет по следния казус:  моя приятелка е освободена този месец по взаимно съгласие. В момента си търси нова работа, като същевременно обаче действа и за бебе (няма време да отлага), а може и да е бременна, не е ясно все  още. Въпросът е ако започне работа и в рамките на изпитателния срок се констатира бременност, какво се случва? Предполагаме, че може да я освободят по всякаква причина в рамките на изпитателен срок. Ако излязе в продължителен болничен пак ли могат да я освободят или това ще стане след като се завърне, защото реално изпитателния й срок няма да е минал? Ако не успее да си намери работа, тогава какъв е най-добрия вариант, за да получава нормално майчинство? До момента е осигурявана на максимален осигурителен доход. Благодаря предварително!

# 493
  • София-Младост
  • Мнения: 23 361
Здравейте!
Поради факта, че съм нов потребител в системата, не знам къде е редно да бъде публикуван поста ми. Та въпросът ми е следния: вчера започнах работа в една фирма и те не знаят,че съм бременна в 5тия месец. Имам болничен от 7 юни,който е 45 дни. Преди това мисля да си пускам бочничен за кратки периоди и въпросът ми е,след като реша да напусна фирмата( ако е на 6ти юни) влиза ли в сила майчинството ми за 2 години?
Благодаря предварително.
Да видим дали правилно съм разбрала...от 07.06. ти започва 45 дневния, а ти искаш да напуснеш считано от 06.06.
Веднага ти отговарям, че гбиш всякакви обезщетения по този начин.

# 494
  • Мнения: 6
Мале... а какво следва да се направи? Много ме стресна...

Общи условия

Активация на акаунт