Клиника Адела Фертилити - Тема 6

  • 61 948
  • 752
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 289
Здравейте, запазихме час за разширена спермограма в клиниката. Добри ли са биолозите?
Мъжът ми прави разширена спермограма, резултати са еднакви с всички предни изследвания. Даже не знам как се разбира дали са добри биолозите. Резултата се взима на следващият ден, нещо което никъде не са ни го изисквали.

# 331
  • Мнения: 996
Момичета казаха ли ви от клиниката ,след като си вземете Заповедта от фонда какво предстои? Какви изследвания да пуснете?

# 332
  • Мнения: 5 059
Като говорите за спермограма...да се включа и аз с един въпрос.
И ние пускахме в Адела разширена спермограма,но тогава не бях много запозната и не се поинтересувах...
Има и изследване за преживяемост на сперматозоидите,която явно тогава не са я включили,защото резултатите станах готови под 24 часа,а точно това се гледа в това изследване,нали.
Казвали са ми познати,че се следи дали ще оцелеят сперматозоидите 2-3 дена в благоприятна среда.
Та,въпросът ми е - перфектните резултати на разширената спермограма-всичко му е топ така се каже,  имат ли връзка с преживяемостта?Гарантират ли ,че сперматозоидите биха живели повече от 12 часа да речем?
Или трябва отделно да си пуснем другото изследване?
Док не каза нищо и все да го питам,но забравям.А следващото посещение ще е чак след 2-3 месеца.Ако трябва да се направи,поне това може да свърши мъжът в това време Simple Smile

# 333
  • София
  • Мнения: 7 491
Ние сме правили преживяемост (на друго място), то е отделно изследване от спермограмата. Гледат колко плувци мърдат след 24ч. За инвитро и инсеминация няма значение. Коментарът на Док беше, че преживяемостта в естествена и изкуствена среда са различни, така че да не отдаваме голямо значение на това изследване.

# 334
  • Мнения: 5 059
Ние сме правили преживяемост (на друго място), то е отделно изследване. За инвитро няма значение, коментарът на Док беше, че преживяемостта в естествена и изкуствена среда са различни, така че да не отдаваме голямо значение на това изследване.

Да не отдаваме,да не отдаваме,ама си е важно.
Особено с моя мъж и тъпата трева,която си попафква от време на време,а Док взе,че реши да я и защитава и сега дума не мога да му кажа на мъжа.
Разширената спермограма наистина му беше с повече от перфектни резултати,но ми се иска да проверим и издръжливостта,защото четох наскоро статия,че тревата се отразява точно за това.
Може направо да пуснем и нова спермограма(последната е от преди 2 години),да видим как се е отразило това,че спря тютюнопушенето(горда съм да го похваля,че вече 2 месеца не пуши Simple Smile ).Знам,че то е много важно за семчовците.
Има ли други основни изследвания,които може да направи,като се има предвид ,че е с добри резултати?
Никой от познатите ми не ме слуша и си мисли,че говоря вятър работи,но аз си имам едно предчувствие,че не е само моята ЕМ проблема .В тази насока интуицията ми до сега не ме е подвеждала нито веднъж Simple Smile

# 335
  • Мнения: 2 571
Момичета казаха ли ви от клиниката ,след като си вземете Заповедта от фонда какво предстои? Какви изследвания да пуснете?

Изследванията за всяка двойка може да са различни.  Зависи от фактора и от проблема. Може да се наложи имунологични, генетични.
Има си дежурни хормони, СГ , разните плазми, МБ , цито ,Серология и т.н

# 336
  • София
  • Мнения: 7 491
Вервам,
Спермогенезата е 3м, така че изчакайте поне още месец. Въпреки че те пораженията от пушенето остават за доста дълго време (на мен след 10г без цигари при рентгенова снимка ми казаха "ауууу дробове на пушач").

За 2г нещата могат да се променят, така че е добре да пуснете нова спермограма. Други изследвания, освен преживяемостта - SDI тест. Кариотип - и при двамата.

Ти смъкна ли пролактина?


Сани, като отидеш на консултация ще ти кажат. Ако вече си ходила и имате план - обади се на акушерка да питаш.

# 337
  • Мнения: 5 059
Вервам,
Спермогенезата е 3м, така че изчакайте поне още месец. Въпреки че те пораженията от пушенето остават за доста дълго време.
За 2г нещата могат да се променят, така че е добре да пуснете нова спермограма. Други изследвания, освен преживяемостта - SDI тест. Кариотип - и при двамата.

Ти смъкна ли пролактина?

О,да,още с първия курс.Но продължавам да си пия и еутирокс и достинекс.
Сега поддържам стойности около 200-300 на пролактина .
Лошо е,че едно от хапчетата(или и двете)ми влияе много на кръвното.Мен по начало ми е малко по-ниско,а сега съвсем...Вече свикнах да ходя винаги малко замотана с кръвно 100-110 на 50-60. Grinning
Явно високите стойности на хормоните са си били на стресова основа и за това хапчетата си вършат добре работата Simple Smile

# 338
  • Мнения: 1 275
Нищо чудно само ендометриозата да е причина.Спермограмата на зет ми е отлична(разширена,SDI тест).При дъщеря ми нищо друго освен леко завишено ТСХ и висок пролактин.Така,че за мен основната пречка е ендометриозата.

# 339
  • Мнения: 5 059
Нищо чудно само ендометриозата да е причина.Спермограмата на зет ми е отлична(разширена,SDI тест).При дъщеря ми нищо друго освен леко завишено ТСХ и висок пролактин.Така,че за мен основната пречка е ендометриозата.

Най-вероятно,но това не пречи да сме сигурни и в другия партньор Simple Smile
При него процедурата е доста....приятна даже Grinning
Не знам за вас момичета,но аз имам много силно предчувствие за всичко това още преди да почнем с опитите.Тогава бях сигурна,че няма да стане бързо(без абсолютно никаква причина),бях сигурна и за ЕМ,въпреки,че не съм с някакви супер специфично изразени симптоми.Имах предчувствие и за тази цветна снимка,че така и няма да ме приспят,колкото и да си го бях навила на пръста.
Така и в момента имам предчувствие,че проблема не е само в ЕМ,което не значи,че е само в мъжа,може да има и още нещо при мен ,не знам,но ще го открием и решим,това е ясно поне Simple Smile

# 340
  • Мнения: 996
Ходих преди десетина дена ,но не ми дойде на ума да питам. Като се обадя на акушерките ,че ще ходя за декларация ще ги питам.

# 341
  • Мнения: 299
Здравейте, момичета, не знам дали си спомняте преди около месец разпитвах за новата процедура за проверка на тръбите. Минах през тази процедура и искам ра разкажа, защото може да е полезно на някоя от вас. Така, отидох и си купих пяна от аптеката в клиниката 299 лв и стотинки), изчаааааках си реда и започна процедурата. Не беше болезнена, по скоро доста неприятна. Всичко се вижда веднага, още по време на процедурата. При мен и двете тръби са перфектни, според Калчев. Около 2 часа след процедурата започна еко зацапване, което продължи два дни. Вечерта имах доста силни болки, като менструални и пробожднатия. Вдигнах и лека температура. В общи линии е това, няма облъчване и не е нужно да се спират опитите както при ЦС. В клиниката платих още 40 лв.
Пожелавам успех на всички, по нелесния път към сбъдването на мечтата ни.

# 342
  • Мнения: 5 059
Здравейте, момичета, не знам дали си спомняте преди около месец разпитвах за новата процедура за проверка на тръбите. Минах през тази процедура и искам ра разкажа, защото може да е полезно на някоя от вас. Така, отидох и си купих пяна от аптеката в клиниката 299 лв и стотинки), изчаааааках си реда и започна процедурата. Не беше болезнена, по скоро доста неприятна. Всичко се вижда веднага, още по време на процедурата. При мен и двете тръби са перфектни, според Калчев. Около 2 часа след процедурата започна еко зацапване, което продължи два дни. Вечерта имах доста силни болки, като менструални и пробожднатия. Вдигнах и лека температура. В общи линии е това, няма облъчване и не е нужно да се спират опитите както при ЦС. В клиниката платих още 40 лв.
Пожелавам успех на всички, по нелесния път към сбъдването на мечтата ни.

И при ЦС не се спират опитите Simple Smile Изрично питах доктора , каза,че яйцеклетката на този етап не е толкова развита,че да и влияе рентгена.
Ние правихме опити,макар и да изпуснахме овулацията май .

# 343
  • Мнения: 3 902
На мен на ЦС, Калчев изрично ни забрани да правим опити.

# 344
  • Мнения: 5 059
На мен на ЦС, Калчев изрично ни забрани да правим опити.

Страхотно разминаване Grinning
На мен ми казаха,че този месец е най-важен и с най-голяма вероятност за забременяване и да сме усърдни точно този месец...
На вас са ви казали да НЕ правите опити.
п.с. Чучумишев ми го каза,човека,който се занимава с това Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт